*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1961210 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1344 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 08:55:00 μμ »
Προσεξτε και αυτό:
Ποιοι θα επεξεργαστούν τους φακέλους των εκπαιδευτικών που κατέθεσαν για διορισμό

καιτην καταχώρηση της μοριοδότησης των επιτυγχόντων του Α.Σ.Ε.Π. από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών σχολ. έτους 2009−10

Στον τίτλο λέει για διοριστέους και στο αρθρο λέει για επιτυχόντες...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:58:52 »

Αποσυνδεδεμένος fakidomiti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1345 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 08:59:09 μμ »
καλησπερα σε ολους!τα εχω και γω χαμενα οπως και πολλοι απο εσας φανταζομαι!ολα αυτα που ανακοινωσε η κ. Διαμαντοπουλου απο ποτε θα εχουν εφαρμογη?ο τελευταιος ασεπ θα ισχυσει η θα αλλαξει κατι και σε αυτον?γιατι ειμαι διοριστεα για την επομενη χρονια και δεν ξερω τι σημαινουν ολα αυτα. αν υπαρχει καποιος πιο σχετικος απο μενα θα παρακαλουσα πολυ να μου λυσει αυτη την απορια...θα αλλαξει κατι για οσους ειναι διοριστεοι για την επομενη χρονια???????????

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1346 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:00:51 μμ »
πολλοι  λετε καταργηση του ασεπ!!και πωσ θα γινονται οι προσληψεισ?με επιτιριδα?δεν νομιζω να υπαρχει αλλοσ δρομοσ.ειμαι 23 ετων και εχω πανω μου στον πινακα 9000 ατομα!!θα μπω στη σειρα για 20 χρονια? ειναι σιγουρο οτι εσεισ που για καταργηση του ασεπ μιλατε με προσωπικο συμφερον.ο ασεπ τουλαχιστον ειναι καπωσ αξιοκρατρικοσ και δινει την ευκαιρια σε ολουσ να πετυχουν αλλοι με τισ προσφατεσ γνωσεισ και αλλοι με την εμπειρια.

Αποσυνδεδεμένος kbazar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1347 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:03:25 μμ »
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ >:( >:(Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΑΡΕΚΛΟΑΦΕΝΤΗ >:( γ.. :-X :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:58:52 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1348 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:04:09 μμ »

Συνάδελφε όταν θα είσαι 55 θα υπάρχουν πολλοί 35 άρηδες και 25άρηδες που θα μπορούν να κάνουν καλύτερο μάθημα θα έχουν περισσότερες γνώσεις και σύμφωνα με την κινητήρια δύναμη θα είναι φθηνότεροι απο εσένα...υποστηρίζεις την απόλυση σου?

Πάλι δεν κατάλαβες την ουσία των λεγομένων μου. Εξηγώ: όταν λέω ότι η ανεργία είναι κινητήρια δύναμη για την ύπαρξη του συστήματος, το λέω από την πλευρά των οικονομολόγων, με την έννοια ότι πάντα πρέπει να υπάρχει ελεγχόμενη ανεργία (δεν λέω κάτι περίεργο, γνωστό από την εποχή του Μαρξ είναι αυτό). Και περί ελεύθερης αγοράς δεν έχει να κάνει με το να απολύουν έναν γεροντότερο για να πάρουν έναν νεότερο. Εξάλλου ο γεροντότερος εκπαιδευτικός έχει κάτι που δεν έχει ο νεότερος - εμπειρία και πείρα (όχι απόλυτο βέβαια..). Τελειώνοντας με τον μπερδεμένο συλλογισμό μου.. θέλω να πω ότι απλά εδώ που ζούμε δεν θα υπάρξει μαζικός και άμεσος διορισμός, και άρα πρέπει να γίνεται κάποιου είδους επιλογή. Κάποτε υπήρχε η επετηρίδα και τώρα - εν μέρει - ο ΑΣΕΠ. Αυτό που έλεγα και στα προηγούμενα μηνύματα είναι ότι θεωρώ την επιλογή ΑΣΕΠ καλύτερη στην παρούσα φάση. Ελπίζω να έγινα πιο σαφής αυτή τη φορά :/
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1349 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:04:56 μμ »
καλησπερα σε ολους!τα εχω και γω χαμενα οπως και πολλοι απο εσας φανταζομαι!ολα αυτα που ανακοινωσε η κ. Διαμαντοπουλου απο ποτε θα εχουν εφαρμογη?ο τελευταιος ασεπ θα ισχυσει η θα αλλαξει κατι και σε αυτον?γιατι ειμαι διοριστεα για την επομενη χρονια και δεν ξερω τι σημαινουν ολα αυτα. αν υπαρχει καποιος πιο σχετικος απο μενα θα παρακαλουσα πολυ να μου λυσει αυτη την απορια...θα αλλαξει κατι για οσους ειναι διοριστεοι για την επομενη χρονια???????????

αν εχω καταλαβει καλα ο ασεπ ειναι αγαπημενοσ θεσμοσ τησ κυριασ υπουργου οποτε δεν εχεισ κανενα φοβο πιστευω!αφου θελει να γινονται ολοι οι διορισμοι απο τον ασεπ εσυ που πετυχεσ δεν πρεπει να ανησυχεισ.

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1350 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:09:42 μμ »
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ >:( >:(Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΑΡΕΚΛΟΑΦΕΝΤΗ >:( γ.. :-X :-X :-X :-X
και επειδη εχεις κανει εσυ τον προγραμματισμο σου μ αυτο το χαλια συστημα, πρεπει να το αφησουμε ετσι να μην κανουμε κατι πιο σωστο.γιατι οπως και να το κανουμε οσο και να μην μας βολευει 100%ασεπ ειναι πιο σωστο.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1351 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:10:30 μμ »
Και κάτι ακόμα που θυμήθηκα.. Επειδή κάποιοι μιλάνε για βαθμό πτυχίου ως κριτήριο επιλογής, να θυμήσω ότι στον τελικό βαθμό του ΑΣΕΠ  υπάρχει και προσαύξηση (για όσους πέρασαν τη βάση) του βαθμού πτυχίου (-5). Ίσως θα έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερο βάρος στον βαθμό πτυχίου; Μπορεί. Για αυτό είπα και νωρίτερα ότι χρειάζεται βελτίωση ο ίδιος ο διαγωνισμός ΑΣΕΠ και ό,τι σχετίζεται με αυτόν (προσαυξήσεις κλπ).
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1352 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:10:52 μμ »
γιαυτο επειδη τον αγαπει τον ασεπ μπορει να κανει πολυ συντομα και νεο !!!!
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1353 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:12:32 μμ »
ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ >:( >:(Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΑΡΕΚΛΟΑΦΕΝΤΗ >:( γ.. :-X :-X :-X :-X
και επειδη εχεις κανει εσυ τον προγραμματισμο σου μ αυτο το χαλια συστημα, πρεπει να το αφησουμε ετσι να μην κανουμε κατι πιο σωστο.γιατι οπως και να το κανουμε οσο και να μην μας βολευει 100%ασεπ ειναι πιο σωστο.


Ναι ρε! Επειδή είναι άνθρωπος και θέλει να βάλει τη ζωή του σε μια σειρά.
Είναι τόσο κακό αυτό?

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1354 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:13:30 μμ »
Όχι "ρε".. επίπεδο :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος hippy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1355 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:15:18 μμ »
πολλοι  λετε καταργηση του ασεπ!!και πωσ θα γινονται οι προσληψεισ?με επιτιριδα?δεν νομιζω να υπαρχει αλλοσ δρομοσ.ειμαι 23 ετων και εχω πανω μου στον πινακα 9000 ατομα!!θα μπω στη σειρα για 20 χρονια? ειναι σιγουρο οτι εσεισ που για καταργηση του ασεπ μιλατε με προσωπικο συμφερον.ο ασεπ τουλαχιστον ειναι καπωσ αξιοκρατρικοσ και δινει την ευκαιρια σε ολουσ να πετυχουν αλλοι με τισ προσφατεσ γνωσεισ και αλλοι με την εμπειρια.
δεν σου περναει απο το μυαλο οτι ετσι ημασταν κι εμεις στην επετηριδα και ξαφνικα ο Αρσενης τα τιναξε ολα στον αερα; Και με τον ΑΣΕΠ τιποτα διαφορετικο δεν θα γινει. 200 επαιρνε με την επετηριδα, 200 θα παρει με τον ΑΣΕΠ. Απλα με τον ΑΣΕΠ μοιραζει ελπιδα, που αποδεικνυεται ανευ αντικρυσματος μετα τα αποτελεσματα. Κοιτα ποσοι ειναι οι διοριστεοι και ποσοι οι ...επιτυχοντες.Αλλαζει τιποτα αν εισαι 500στος και επιτυχων, ή 501ος και αποτυχων;
ΠΕ 04.01

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1356 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:15:32 μμ »
δεν ξερω αν θα ακουστει χαζο αλλα αν καταργησει πινακα ακομα και για αναπληρωτες και πει χρειαζομαστε 500 αναπληρωτες ας πουμε νηπιαγωγους 300 φιλολογους κτλ και κανει ασεπ ακομα και για αναπληρωση ? μηπως ειναι πολυ χαζο αυτο που σκεφτηκα?
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος kbazar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1357 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 09:16:34 μμ »
Και νομίζεις efterpi2 ότι είναι εύκολο να ''φας '' έτσι απλά με έναν π..διαγωνισμό τόσα(9000)άτομα και να διοριστείς έτσι απλά κάποια στιγμή;23 χρονών, τι νομίζεις κορίτσι μου ότι παίζεις pacman με αυτόν τον διαγωνισμό;  :-X :-X :-X :-X

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160673
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 407

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.