*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1961259 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7700 στις: Μάρτιος 14, 2010, 01:48:50 μμ »
Ναι.. θα ακούσει τον Λαζόπουλο και θα σκιαχτεί!!! Σοβαρευτείτε... μην πέφτουμε στο επίπεδο των λαζόπουλων.. δεν είναι αυτός ο τρόπος αγώνα για εκπαιδευτικούς!
 
  
Είναι αυτός τρόπος για υπουργό; Κάνω πολλά πράγματα στη  καθημερινότητά μου στο σχολείο, περισσότερα και με πολύ κέφι, παρ' όλο που αυτή κάθε μέρα μας κάνει κορέλια. Είμαι κακό πρότυπο επειδή ζητάω τα λεφτά μου έχοντας περάσει και σε έναν παραπάνω  ΑΣΕΠ από όσους θυμάται η υφυπουργός μας και τον Ιούνιο να είμαι ο ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ που θα έχει 23,7 πραγματική, έχω περάσει από φροντιστήρια, ΕΠΑΛ, Λυκειο, Γυμνάσιο, Ιδιωτικό, φροντιστήρια, με απίστευες ώρες δουλειάς με χρήση διαδραστατικών νέες τεχνολογίες κ.ά και μια γυναίκα ηρωίδα που περιμένει και περιμένει και κάνει υπομονή που πονάει μαζί μου και φαντάζομαι όλοι ίδιες ιστορίες έχεται να μου πείτε και για εσάς. Και λίγα έγιναν.
Όταν φτάσετε στο παρά πέντε και δείτε να τιμωρήστε γιατί δεν θυμάστε ακριβώς τη σκινερρική θεωρία ή την ημερομηνία γέννησης του ιδρυτή του ΠΑΣΟΚ ή την θεωρία της σχετικότητας δεν τη ξέρετε καλύτερα από τον ΑΙΝΣΤΑΙΝ, ελάτε να μου μιλήσετε για ψυχραιμία. Και άλλοι έχουν περάσει ακόμα χειρότερα από εμένα.
Αλλά όταν κάπιος ΑΡΧΙΠΑΣΟΚΟΣ μου πρότεινε το 2000 πρόσθετη (10 ώρες τότε, όχι τα δίωρα και τετράωρα που έδεινε μετά η Γιαννάκου) δεν πήγαμε να είχαμε ξεμπερδέψει. Για αυτό εξαρτάται ποιος συστήνει ψυχραιμία.
Και αν βγω στα κανάλια τι θα μου πουν. Δεν αξίζεις; Έχω όμως κάποια αξιοπρέπεια γιατί λέω δεν είσαι ο μόνος σε αυτή τη χώρα που είναι έτσι, είναι και άλλοι σαν εσένα που δουλεύουν, δε μιλάνε και περιμένουν. Η υπουργοί μας τι αξιοπρέπεια έχουν; Αν είχαν δεν θα μιλάγανε ούτε φιέστες θα κάνανε. Θα είχαν ήδη σχεδιάσει την επόμενη χρονιά, θα είχαν πληρώσει τον κάθε ωρομίσθιο, θα ξέρανε πόσους θα χρειαστούνε τα επόμενα χρόνια, θα είχανε πει τι ακριβώς σκέφτονται να κάνουν με τις διάφορες κατηγορίες, κ.α.
Συμφωνούμε ή διαφωνούμε κάθε αντίδραση είναι πια δικαιολογημένη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:10:21 »

Αποσυνδεδεμένος chr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7701 στις: Μάρτιος 14, 2010, 01:54:47 μμ »
Μέχρι και τη φόρμουλα 1 δεν μπορούμε πια να δούμε και να ξεχαστούμε λίγο. Και για αυτή θα πρέπει να πληρώνουμε.

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7702 στις: Μάρτιος 14, 2010, 01:57:11 μμ »
τελικα πεταξε και το ψιχουλο ... θα πλρωθουμε τελος μαρτη ... για να καθησυχασει τα πνευματα....
μωρε οτα θα μπει το μαχαιρι στο κοκκαλο ... τοτε να δεις συσπειρωση

το εγωιστικο γονιδιο κανει καλα την δουλεια του ... αλλα θαρθει η στιγμη που ολοι θα συσπειρωθουν μονιμοι αναπληρωτες ωρομισθιοι
το πιστευω οτι δεν ειναι μακρια η στιγμη που ολοι θα κατεβουν στους δρομους ... ο καθενας για το δικο του λογο

http://www.alfavita.gr/worldnews/des.php?id=2093
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 14, 2010, 02:00:09 μμ από vaseto »
Res

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7703 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:05:58 μμ »
να και το καινουργιο ανεκδοτο - απο ΒΗΜΑ

«Ψηφιακή τάξη»: στόχος είναι να εφοδιαστούν έως τον Δεκέμβριο όλα τα γυμνάσια με διαδραστικούς πίνακες
Res

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:10:21 »

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7704 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:14:47 μμ »
Την ανασκευή των δηλώσεων ή αλλιώς την παραίτηση της Υπουργού Παιδείας ζητά δάσκαλος από την Ηλεία που βραβεύτηκε από το ΥΠ(Ε)ΠΘ

http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_4227.html

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7705 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:22:47 μμ »
Απλα respect...........................................
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7706 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:24:08 μμ »
να και το καινουργιο ανεκδοτο - απο ΒΗΜΑ

«Ψηφιακή τάξη»: στόχος είναι να εφοδιαστούν έως τον Δεκέμβριο όλα τα γυμνάσια με διαδραστικούς πίνακες

ναι! θα απολύσουν τους εκπαιδευτικους και θα κάνουν μάθημα τα παιδια μόνα τους με τον διαδραστικό πίνακα.
εξαλλου τα χρηματα γι' αυτον θα τα δώσουν εφαπαξ και όχι κάθε μήνα όπως στον εκπαιδευτικό ....
α! επίσης δεν αρρωσταίνει ο διαδραστικός για να προοσλάβουμε στη θέση του αναπληρωτή  ;D

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7707 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:27:23 μμ »
Σχετικά με τις δηλώσεις της υπουργού Παιδείας
 
Αγαπητέ/ή συνάδελφε,

Το Σάββατο 13/3/2010 ήμουν και εγώ προσκεκλημένος στην Αθήνα στο Ι.Μ.Ε. στην "τιμητική" εκδήλωση με τίτλο ΑΡΙΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ. Θα παρουσίαζα και εγώ τη δουλειά μου.

Λόγω οικογενειακού πένθους δε μπόρεσα να παραστώ.
 
Στο τέλος της παρουσίασής μου είχα σκοπό να κάνω μια εξαιρετικά τιμητική δήλωση και για τους συναδέλφους οι οποίοι δεν βραβεύονται, αλλά δουλεύουν ισάξια και παραπάνω από εμένα στο σχολείο μου ή και σε άλλα σχολεία. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ τους κάνουν υπέροχα project και πολύ όμορφες δουλειές με τα παιδιά τους στην τάξη. ΑΠΛΑ ΔΕ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΒΡΑΒΕΥΣΗ Ή ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΒΟΛΗ. ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΘΟΡΥΒΑ.

Η υπουργός μας, όπως και άλλοι υπουργοί στο παρελθόν για άλλη μια φορά έδειξαν το ήθος τους απέναντι στους συναδέλφους και κυρίως
στους αδιόριστους. Και από εδώ φαίνεται ότι Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΣΑ. Μόνο ο σκοπός που αγιάζει τα μέσα.

Δεν πίστευα στα αφτιά μου και στα μάτια μου βλέποντας και ακούγοντας τις δηλώσεις της υπουργού μας στην τηλεόραση. Τα "καλά πρότυπα" από δω και τα "κακά πρότυπα" από κει. Δημιουργία πόλωσης. ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΥΝΑΝΕ ΤΙΣ ΚΕΦΑΛΕΣ ΤΟΥΣ.

Σας φέρνω παράδειγμα την ωρομίσθια γυμνάστριά μας που έρχεται από την Πάτρα 120 χιλιόμετρα δρομολόγιο 3 φορές την εβδομάδα κουβαλώντας της Παναγιάς τα μάτια κάθε φορά (μπάλες, κορίνες, παιχνίδια και ό,τι άλλο μπορείτε να φανταστείτε) για να τους κάνει δραστηριότητες, αερόμπικ και πράγματα για να τα ευχαριστήσει.

Ξέρετε ότι έχω συνάδελφο που πληρώνει από την τσέπη του ποσά στα βιβλιοπωλεία για να αγοράζει και να χαρίζει βιβλία στους μαθητές του; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΑΒΕΥΤΕΙ...

Αυτοί οι συνάδελφοι προσβλήθηκαν και υποτιμήθηκαν το Σάββατο από την υπουργό μας με τις απαξιωτικές της δηλώσεις. ΝΤΡΟΠΗ. ΤΗΝ ΚΑΛΩ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙ, ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΙΚΟ, ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ.

Νομίζω ότι έχουμε χάσει το νόημα της εκπαίδευσης και τον προσανατολισμό μας με τη δημιουργία ανταγωνισμού μεταξύ των συναδέλφων. Ο ανταγωνισμός μάς αλλιώνει, χαλάει το ήθος μας και δημιουργεί εγωισμό και έπαρση. Εξάλλου κάτι τέτοιοι συνάδελφοι μού έκαναν καταγγελία στο γραφείο της υπουργού, το Γενάρη που μας πέρασε, χάνοντας την παρουσίαση της δουλειάς μου στη Σεβίλλη στα πλαίσια του συνεδρίου Etwinning. Μια από αυτές "καμάρωνε" κιόλας στην χθεσινή εκδήλωση.

ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ. ΔΕΝ ΤΙΣ ΘΕΛΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΙΜΕΣ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΒΡΕΘΗΚΑ ΕΚΕΙ.


Με πλήρη επίγνωση του λόγου μου,
Παπανδρέου Χρήστος, δάσκαλος


Εύγε στο συνάδελφο! Ήρθαν στο δικό σας σχολείο να βρουν τους καινοτόμους εκπαιδευτικούς; Στο δικό μας, πάντως, δεν έχει πατήσει κανείς, ούτε καν ο σχολικός σύμβουλος. Πώς, άραγε βρήκε τους καινοτόμους εκπαιδευτικούς;
Και επειδή ο λόγος περί καινοτομίας, να καταθέσω και τη δική μου εμπειρία.
Ψηφιακή τάξη: όταν πήγα στο σχολείο, βρήκα δύο βιντεοπροβολείς. Κάθε πρωί δίναμε αγώνα με τους συναδέλφους για να τους προλάβουμε. Όποιος έφθανε στο σχολείο έπαιρνε πρώτος τον βιντεοπροβολέα. Ευτυχώς, μετά από παράπονα ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων μας πήρε άλλους δύο βιντεοπροβολείς για να κάνουμε τη δουλειά μας. Εννοείται ότι φέρνουμε φορητούς υπολογιστές από το σπίτι και κάθε φορά συνδέουμε και αποσυνδέουμε μηχανήματα.
διαθεματικές εργασίες: το μόνο που κατάφερα αναφορικά με τη συνεργασία μεταξύ συναδέλφων (γιατί αυτό προϋποθέτει η διαθεματική εργασία ήταν να μου παραχωρήσουν κάποιες ώρες
ένα σχολείο χωρίς τοίχους: τρεις μήνες προσπαθώ να πείσω τη διευθύντρια για να πάμε μια εκπαιδευτική εκδρομή με την Α΄λυκείου. Για τη διευθύντρια, αλλά και τη διεύθυνση εκπαιδευτικές εκδρομές= χάσιμο διδακτικών ωρών.
Ψηφιακή τάξη, καινοτομία κτλ. ακούγονται στ' αυτιά μου σαν ανέκδοτο.
Το ποιος είναι πρότυπο προς μίμηση και ποιος προς αποφυγή να αφήσει η υπουργός να το βρουν τα ίδια τα παιδιά!!!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7708 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:30:35 μμ »
εχω δουλεψει σε 4 σχολεια της επαρχιας και ηταν ολα ετοιμα να πεσουν να μας πλακωσουν .Τι να τον κανω κυρα μου το διαδραστικο πινακα , οταν θα πεσει το ταβανι να με πλακωσει , οταν παγωνω το χειμωνα χωρις θερμανση, οταν δεν εχω καν αιθουσα εκδηλωσεων και κλειστο γυμναστηριο, οταν δεν υπαρχουν καρεκλες και εδρες στα γραφεια καθηγητων;ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.ΦΤΙΑΞΕ ΠΡΩΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΑ..........ΕΣ.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7709 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:37:07 μμ »
Επίσης, εκείνο περί αλλαγής στόχων κτλ. στην εκπαίδευση, άλλο χοντρό δούλεμα. Αφού, κυρία Διαμαντοπούλου, έχετε μετατρέψει ένα ολόκληρο σχολείο (λύκειο) σε ένα σκαλοπάτι για να μπει κάποιος σ' ένα ΑΕΙ. Πόσο να καινοτομήσει ο συνάδελφος που έχει από πάνω του το βραχνά των Πανελλαδικών. Συγκεκριμένες αηδίες πρέπει να πει στο μαθητή και με τον τρόπο που θα εξεταστεί. Βγάλε τις εξετάσεις από το λύκειο και έπειτα μιλάμε για καινοτομία.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7710 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:44:06 μμ »
Η Υπουργός θα πρέπει να ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ τις δηλώσεις της. Τί θα πει "εδώ βρίσκονται οι καθηγητές που αξίζουν?" Δηλαδή όλοιοι υπόλοιποι δεν αξίζουν? Εκείνη δε ξέρει καλά καλά ποιές είναι οι ειδικότητες, δε ξέρει τί θέλει να κάνει με τα μόρια μεταθέσεων, τις αποσπάσεις, τους διορισμούς, και όταν τη ρωτάνε αρχίζει να λέει αερολογίες, και έφτασε να ξέρει ποιοί καθηγητές αξίζουν και ποιοί όχι? Η αλαζονεία σ' όλο της το μεγαλείο...
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7711 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:48:20 μμ »
Η Υπουργός θα πρέπει να ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ τις δηλώσεις της. Τί θα πει "εδώ βρίσκονται οι καθηγητές που αξίζουν?" Δηλαδή όλοιοι υπόλοιποι δεν αξίζουν? Εκείνη δε ξέρει καλά καλά ποιές είναι οι ειδικότητες, δε ξέρει τί θέλει να κάνει με τα μόρια μεταθέσεων, τις αποσπάσεις, τους διορισμούς, και όταν τη ρωτάνε αρχίζει να λέει αερολογίες, και έφτασε να ξέρει ποιοί καθηγητές αξίζουν και ποιοί όχι? Η αλαζονεία σ' όλο της το μεγαλείο...

Διαίρει και Βασίλευε! ;)

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7712 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:54:31 μμ »
Μπράβο και στους δύο συναδέλφους (Θ.Πούλια ή aristos2 - Παπανδρέου) για τις επιστολές τους οι οποίες είναι πλέον και στο alfavita προς τιμήν του κ.Κατσικα , που αποδεικνύει ότι δεν τον έχει αγγίξει η λαίλαπα της ... λογοκρισίας .
Οι απόψεις των συναδέλφων εκφράζουν το μεγαλύτερο σύνολο των εκπαιδευτικών!
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7713 στις: Μάρτιος 14, 2010, 02:56:54 μμ »
Η Υπουργός θα πρέπει να ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ τις δηλώσεις της. Τί θα πει "εδώ βρίσκονται οι καθηγητές που αξίζουν?" Δηλαδή όλοιοι υπόλοιποι δεν αξίζουν? Εκείνη δε ξέρει καλά καλά ποιές είναι οι ειδικότητες, δε ξέρει τί θέλει να κάνει με τα μόρια μεταθέσεων, τις αποσπάσεις, τους διορισμούς, και όταν τη ρωτάνε αρχίζει να λέει αερολογίες, και έφτασε να ξέρει ποιοί καθηγητές αξίζουν και ποιοί όχι? Η αλαζονεία σ' όλο της το μεγαλείο...

Διαίρει και Βασίλευε! ;)

Βεβαίως, αλλά η αλαζονεία που αυτό συνεπάγεται πρέπει να έχει και κάποια όρια. Αν μη τί άλλο, αυτή η συμπεριφορά της κυρίας προσβάλλει και τους ωρομίσθιους καθηγητές που έχουν πεθάνει προσπαθώντας να επιτελέσουν έργο. Αφού αυτοί δεν ήταν στη συγκέντρωση, στο πλάι της κυρίας, και αφού μόνο αυτοί αξίζουν, άρα αυτό σημαίνει οτι και οι άνθρωποι που πέθαναν, κατά τη κυρία "δεν αξίζουν".
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160674
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.