*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 212920 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #812 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:15:43 μμ »
Με τι να τη συνδέσουμε;
Ξέρω αρκετούς που είχαν μεγάλη ώθηση στον πίνακα των αναπληρωτών μετά από επιτυχία με καλή θέση σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Θα υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που μπορεί να ακολούθησαν τη διαδρομή ΠΔΣ-->ωρομισθία-->αναπληρωτές και κάπου στην πορεία μπορεί μα υπάρχει και κάποια επιτυχία σε ΑΣΕΠ. Κάποιοι πάλι μπορεί να έκαναν ΠΔΣ 1,2 χρονιές και στη συνέχεια να έδωσαν ΑΣΕΠ και να διορίστηκαν έτσι. Ή κάποιοι έδωσαν απ' ευθείας ΑΣΕΠ χωρίς προηγούμενη προϋπηρεσία και ευτύχησαν να είναι στους διοριστέους. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Απ' ό,τι είδα τα ίδια λέμε πάνω κάτω με τον Landau.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2011, 08:17:39 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #813 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:19:23 μμ »
Irenead ότι υπάρχουν ανάγκες είναι το μόνο σίγουρο. Απλά δεν τις παρουσιάζουν. Αρκεί να θυμηθούμε ότι μίλησε για 3500 διορισμούς στο σύνολο της διετούς μεταβατικής σε Πθμια και Δθμια (άρα 600 περίπου για φέτος) ήδη από τις αρχές του καλοκαιριού, όταν ακόμη δεν είχαν ολοκληρωθεί οι αιτήσεις για συνταξιοδότηση... ήταν έγκλημα προμελετημένο και πολύ καλά σχεδιασμένο...Και  μετά σετάρισε πολύ βολικά τους 600 διορισμούς με 6000 συνταξιοδοτήσεις!!! :o  :o Πολύ καλά υπολογισμένο! Γι' αυτό αρνείται το υπουργείο να δώσει τα στοιχεία που έχει για τις φετινές συνταξιοδοτήσεις. Θα έπρεπε όμως κάποιος εξουσιοδοτημένος δικηγόρος, μια και η ΟΛΜΕ κωφεύει, να ζητήσει επισήμως τα στοιχεία αυτά για να δούμε τελικά αν υπάρχουν ή όχι ανάγκες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #814 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:26:21 μμ »
Irenead ότι υπάρχουν ανάγκες είναι το μόνο σίγουρο. Απλά δεν τις παρουσιάζουν. Αρκεί να θυμηθούμε ότι μίλησε για 3500 διορισμούς στο σύνολο της διετούς μεταβατικής σε Πθμια και Δθμια (άρα 600 περίπου για φέτος) ήδη από τις αρχές του καλοκαιριού, όταν ακόμη δεν είχαν ολοκληρωθεί οι αιτήσεις για συνταξιοδότηση... ήταν έγκλημα προμελετημένο και πολύ καλά σχεδιασμένο...Και  μετά σετάρισε πολύ βολικά τους 600 διορισμούς με 6000 συνταξιοδοτήσεις!!! :o  :o Πολύ καλά υπολογισμένο! Γι' αυτό αρνείται το υπουργείο να δώσει τα στοιχεία που έχει για τις φετινές συνταξιοδοτήσεις. Θα έπρεπε όμως κάποιος εξουσιοδοτημένος δικηγόρος, μια και η ΟΛΜΕ κωφεύει, να ζητήσει επισήμως τα στοιχεία αυτά για να δούμε τελικά αν υπάρχουν ή όχι ανάγκες.  ;)
Αύριο θα έχουμε και συνάντηση με την ΟΛΜΕ,για να δούμε τι θα γίνει?

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #815 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:29:57 μμ »
Παιδιά εγώ μιλάω σχεδόν κάθε μέρα για το θέμα των επιλαχόντων με το υπουργείο κ όλοι μου λένε ότι παίζει πολύ σοβαρά παράταση της μεταβατικής για όλους. Εμάς που έχουμε πολύ υψηλή βαθμολογία αλλά δεν είμαστε ούτε ψηλά στον διορισμών ούτε στο 24μηνου δε μας υπολογίζετε πουθενα στις λύσεις σας κ ας τρέχουμε 3 χρόνια ήδη σε όρη κ βουνά.
Σε αυτό το topic έχει ανακοινωθεί τόπος.ημερομηνία και ώρα συνάντησης,σε όσους έχουν ενδιαφερθεί έχουμε στείλει και τηλ.Σε αυτή την συνάντηση ή στην ομάδα μπορεί να πει κάθε ένας τις απόψεις του και το πρόβλημά του.Μάλλον δεν έχεις διαβάσει όλο το topic.
Τα έχω διαβάσει όλα κ προσεκτικά. Εγώ μένω 450 χμ μακριά. Δεν μπορώ να έρθω κ από ότι έχω διαβάσει εδώ οι προτάσεις για τη μεταβατική εμένα δε με καλύπτουν.
Τότε μπορείς να πεις την πρότασή σου εδώ.Βέβαια θα μπορούσες να επικοινωνήσεις μέσω p.m. με όλους τους συναδέλφους που είμαστε στην ομάδα.Βρίσκομαι και εγώ 250 χλμ.μακριά,αλλά έχω επικοινωνήσει με τους συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #816 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:31:55 μμ »
Irenead ότι υπάρχουν ανάγκες είναι το μόνο σίγουρο. Απλά δεν τις παρουσιάζουν. Αρκεί να θυμηθούμε ότι μίλησε για 3500 διορισμούς στο σύνολο της διετούς μεταβατικής σε Πθμια και Δθμια (άρα 600 περίπου για φέτος) ήδη από τις αρχές του καλοκαιριού, όταν ακόμη δεν είχαν ολοκληρωθεί οι αιτήσεις για συνταξιοδότηση... ήταν έγκλημα προμελετημένο και πολύ καλά σχεδιασμένο...Και  μετά σετάρισε πολύ βολικά τους 600 διορισμούς με 6000 συνταξιοδοτήσεις!!! :o  :o Πολύ καλά υπολογισμένο! Γι' αυτό αρνείται το υπουργείο να δώσει τα στοιχεία που έχει για τις φετινές συνταξιοδοτήσεις. Θα έπρεπε όμως κάποιος εξουσιοδοτημένος δικηγόρος, μια και η ΟΛΜΕ κωφεύει, να ζητήσει επισήμως τα στοιχεία αυτά για να δούμε τελικά αν υπάρχουν ή όχι ανάγκες.  ;)
Αύριο θα έχουμε και συνάντηση με την ΟΛΜΕ,για να δούμε τι θα γίνει?
Σαφέστατα και υπάρχουν ανάγκες διαφορετικά δεν θα έπαιρνε χιλιάδες αναπληρωτές,αλλά έχει βρει και κάνει,εμάς που δεν αντιδρούμε.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #817 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:39:16 μμ »
Παιδιά εγώ μιλάω σχεδόν κάθε μέρα για το θέμα των επιλαχόντων με το υπουργείο κ όλοι μου λένε ότι παίζει πολύ σοβαρά παράταση της μεταβατικής για όλους. Εμάς που έχουμε πολύ υψηλή βαθμολογία αλλά δεν είμαστε ούτε ψηλά στον διορισμών ούτε στο 24μηνου δε μας υπολογίζετε πουθενα στις λύσεις σας κ ας τρέχουμε 3 χρόνια ήδη σε όρη κ βουνά.
Σε αυτό το topic έχει ανακοινωθεί τόπος.ημερομηνία και ώρα συνάντησης,σε όσους έχουν ενδιαφερθεί έχουμε στείλει και τηλ.Σε αυτή την συνάντηση ή στην ομάδα μπορεί να πει κάθε ένας τις απόψεις του και το πρόβλημά του.Μάλλον δεν έχεις διαβάσει όλο το topic.

Τα έχω διαβάσει όλα κ προσεκτικά. Εγώ μένω 450 χμ μακριά. Δεν μπορώ να έρθω κ από ότι έχω διαβάσει εδώ οι προτάσεις για τη μεταβατική εμένα δε με καλύπτουν.
Τότε μπορείς να πεις την πρότασή σου εδώ.Βέβαια θα μπορούσες να επικοινωνήσεις μέσω p.m. με όλους τους συναδέλφους που είμαστε στην ομάδα.Βρίσκομαι και εγώ 250 χλμ.μακριά,αλλά έχω επικοινωνήσει με τους συναδέλφους.
Βρε παιδί μου εγώ αναφέρω γεγονότα κ εσύ μου επιτίθεσαι. Αν πάμε σε παράταση εμένα με βολεύει να πάρει επιτυχόντες (διατήρηση του 60-40). Το θέμα είναι να υπάρχει λύση για όλους όχι γιατί βολεύει εμένα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #818 στις: Αύγουστος 31, 2011, 08:50:17 μμ »
Δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση,λυπάμαι αν το εξέλαβες έτσι.Παραταση μεταβατικής με ικανό αριθμό διορισμών και ύπαρξη και των δύο τρόπων διορισμού,νομίζω ότι συμφέρει όλους.

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #819 στις: Αύγουστος 31, 2011, 09:42:59 μμ »
 Irenead  και Andr τα περι ΠΔΣ και πλαγιας προυπηρεσιας  δεν τα  ενοουσα προσωπικά για εσας. Σε καθε περιπτωση ζητω συγγνωμή και σας εύχομαι καλο και γρήγορα διορισμό μέσα απο την καρδία μου.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #820 στις: Αύγουστος 31, 2011, 09:45:37 μμ »
μπορει παρακαλω καποιος να μας ενημερωσει τι εγινε στη σημερινη συναντηση στο συνταγμα?

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #821 στις: Αύγουστος 31, 2011, 10:37:12 μμ »
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231126147

η ευη εδωσε τον εγκεφαλο της, η αννα, τι αλλο, την καρδια της ;D ;D ;D ;D
ο παγκαλος;

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #822 στις: Αύγουστος 31, 2011, 10:49:53 μμ »
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231126147

η ευη εδωσε τον εγκεφαλο της, η αννα, τι αλλο, την καρδια της ;D ;D ;D ;D
ο παγκαλος;
θα μας κοψει η λογοκρισια αν πουμε  πασιφανεστατα  τι εχει δωσει...

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #823 στις: Αύγουστος 31, 2011, 10:51:12 μμ »
Αναρτήθηκε ένα κείμενο στο facebook της ομάδας ,το οποίο θα δοθεί αύριο για δημοσίευση στο Αλφαβήτα και στη συνέχεια θα υπογραφεί από όποιον επιθυμεί .Επιπλέον κλείστηκαν ραντεβού με ΟΛΜΕ ,υπουργείο και αντιπολίτευση .Όποιος επιθυμεί να μάθει περισσότερα ας μπει στο facebook της ομάδας .Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #824 στις: Αύγουστος 31, 2011, 11:01:34 μμ »
Irenead  και Andr τα περι ΠΔΣ και πλαγιας προυπηρεσιας  δεν τα  ενοουσα προσωπικά για εσας. Σε καθε περιπτωση ζητω συγγνωμή και σας εύχομαι καλο και γρήγορα διορισμό μέσα απο την καρδία μου.
Δεκτή συνάδελφε.Απλά η συγκεκριμένη τοποθέτησή σου με θύμωσε πολύ,γιατί κουράστηκα να ακούω ότι όσοι έχουν προϋπηρεσία την απάκτησαν βυσματικά,όλοι έχουμε την προσωπική μας διαδρομή και έχουμε κουραστεί ψυχικά πολύ.Συμφωνώ με τον giak ότι αυτοί που είχαν τέτοιου είδους προϋπηρεσίες έχουν ήδη διοριστεί.Εγώ στην δική μου ειδικ.είδα κάποιους απο αυτούς να διορίζονται φέτος και πίστεψέ με μέχρι το σχ. έτος 2004-2005 ήταν πίσω στον πίνακα απο μένα,μετά ως δια μαγείας έπαιρναν 9,6 κάθε χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #825 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 08:17:57 πμ »
Αναρτήθηκε ένα κείμενο στο facebook της ομάδας ,το οποίο θα δοθεί αύριο για δημοσίευση στο Αλφαβήτα και στη συνέχεια θα υπογραφεί από όποιον επιθυμεί .Επιπλέον κλείστηκαν ραντεβού με ΟΛΜΕ ,υπουργείο και αντιπολίτευση .Όποιος επιθυμεί να μάθει περισσότερα ας μπει στο facebook της ομάδας .Ευχαριστώ.

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους....!!!
Ποια ακριβώς είναι η ομάδα μας στο facebook?
Βλέπω ότι υπάρχουν 3-4....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160688
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.