*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 443051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1498 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:09:36 πμ »
Καλημέρα και από μένα!
Δεν είμαι φιλόλογος αλλά περιμένω κι εγώ τις σημερινές προσλήψεις με μεγάλη αγωνία.
Παραπάνω διάβασα για τα δικαιολογητικά που χρειάζεται να προσκομίσουμε με το που θα παρουσιαστούμε στη Διεύθυνση.
Σωστά αναφέρθηκε ότι είναι:

1. Αντίγραφο πτυχίου
2. Βεβαιώσεις προυπηρεσίας ( ακόμη και ΟΑΕΔ ή άλλων φορέων δημόσιας εκπαίδευσης) ώστε να βρουν το Μ.Κ. και να γίνει η ανάλογη πληρωμή όταν έρθει η ώρα
3. ΑΦΜ ( εγώ πάντα δίνω το εκκαθαριστικό μου, αφού είναι το πλέον επίσημο έγγραφο που έχει το ΑΦΜ μου)
4.ΑΔΤ
5. Βιβλιάριο ΙΚΑ Για ΑΜΑ και ΑΜΚΑ
6. Φωτοτυπία της πρώτης σελίδας Βιβλιαρίου Τραπέζης που πρέπει ή να είναι στο όνομά μας ή σε περίπτωση κοινού λογαριασμού το όνομά μας να είναι το πρώτο ( φυσικά και δε θα κατέθεταν χρήματα  σε άλλο όνομα)
6. Πιστοποιητικό υγείας ( είχα βγάλει πριν 2 χρόνια αλλά η ΔΔΕ Πειραιά δεν το δέχτηκε την άνοιξη( τότε προσλήφθηκα) και υποχρεώθηκα να βγάλω άλλο.)= Η Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή Πειραιά ζητούσε πάρα πολλές γνωματεύσεις και τα νοσοκομεία δεν ήταν ιδιαίτερα συνεργάσιμα στα ραντεβού τους. Για ψυχίατρο έκλεισα ραντεβού στον Ευαγγελισμό με αναμονή περίπου 2,5 μήνες. Ακτινογραφία θώρακος έβγαλα αυθημερόν σε ένα Κέντρο Νοσημάτων Θώρακος στην Αβέρωφ (κέντρο Αθήνας) και Βεβαίωση Παθολόγου πήρα από το Κ.Υ του νησιού που δούλευα. Καλώς η κακώς είχα το περιθώριο επιλογής 3 Υγ Επιτροπών οπότε διάλεξα του Κεντρικού Τομέα Αθηνών. Αν προσληφθείτε σε επαρχιακή πόλη θεωρώ ότι είναι πιο εύκολο να το βγάλετε εκεί από άποψης ραντεβού νοσοκομείων. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δε δέχονται γνωμάτευση ιδιώτη γιατρού ή ιδιωτικού νοσοκομείου.Μην έχετε άγχος να το προσκομίσετε κατά την πρόσληψη.Και αν δείτε ότι καθυστερεί απλά ενημερώστε στη διεύθυνση τον υπεύθυνο για τους αναπληρωτές.

Δεν έχω αποθηκεύσει τη σελίδα που βρήκα τα τηλέφωνα των Υγ. Επιτροπών στο Λεκανοπέδιο αλλά έχω του Κεντρικού Τομέα Αθηνών 2108842414-15 και εδώ μπορείτε να βρείτε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες.

Καλή τύχη σε όλους!!!



να'σαι καλά βρε  Alkyoni!!
Καλημέρα!
Καλή τοποθέτηση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:15:04 »

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1499 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:10:23 πμ »
  :)Καλημερα!Η Χριστοφιλοπουλου στο ALTER.
Aς ελπισουμε οτι θα βγουν σημερα και μαλιστα εγκαιρως...

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1500 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:19:18 πμ »
Αερολογίες και από την Χριστοφιλοπούλου. Πάλι μας εμπαίζουν. Έλεος...

Αποσυνδεδεμένος @pinky@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1501 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:19:34 πμ »
καλημερα κι απο μενα!! εχετε καμια ενημερωση για σημερα??? στην ειδικοτητα μου παντως ακομη κανουν αποσπασεις και στελνουν μονιμους στην αθμια!!ενας πανικος γινεται!προσπαθουν να κοψουν απο παντου θεσεις!!ελπιζω να βγουν και τα δικα μας σημερα να τελειωνουμε!!!!

εγω πρεπει να παω να πληρωσω ασφαλεια και το σκεφτομαι!!!!!!οι ασφαλειες κοβονται??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:15:04 »

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1502 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:20:53 πμ »
 :)Καλημερα!Η Χριστοφιλοπουλου στο ALTER.
Aς ελπισουμε οτι θα βγουν σημερα και μαλιστα εγκαιρως...

Όλα πάνε καλά θα πεί!!! Με το ξεκίνημα όλοι οι εκπαιδευτικοί στις θέσεις τους και ΠΡΩΤΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ!!!!Δε μας .... παρατάει κι αυτή που τα έχουνε κάνει μπάχαλο!!!

Σημ. Μη βγούνε τώρα το πρωί!!!!!!!!!!!  :-[  :-[  :-[ Πρέπει να πάω να πληρωθώ από τον ΟΑΕΔ  για πρώτη φορά στη φετινή μου ανεργία ( οι κύριοι θεωρούν ότι είμαστε large και μας δίνουν τα χρήματα μετά από 2 μήνες) Δε θέλω να πάθω κανένα έλκος πριν ακόμη προσληφθώ!!!! Βράδυ να βγούνε να έχω φτάσει και Αθήνα ασφαλής με όλα μου τα μπαγκάζια...Μην τρακάρω και στο δρόμο από το άγχος μου να προλάβω.

When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1503 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:21:28 πμ »
καλημερα συναδελφοι !ευχομαι τα καλυτερα σε ολους.χθες εγινε η συνελευση του Σωματειου Ελαστικα Απασχολουμενων Εκπαιδευτικων στη Θεσσαλονιοκη, στην οποια παραβρεθηκα μαζι με αλλες συναδελφους.ειχε συμμετοχη αλλα οχι την αναμενομενη δεδομενης και της πρωτοφαντης κατααστασης που αντιμετωπιζουμε.συμμετειχαν ατομα διαφορετικων ειδικοτητων και ηταν αρκετα χρησιμο το γεγονος οτι ναναταλλαξαμε αποψεις και σχηματισαμε μια πιο ολοκληρωμενη απποψη για την τωρινη εκπαιδευτικη πραγματικοτητα.Αποφασιστηκε το Σαββατο το πρωι στις  10:00  να συγκεντρωθουμε στον πυργο του ΟΤΕ στη ΔΕΘ και να επιδωσουμε φηφισμα στο υπουργικο συμβουλιο το οποιο θα επισκεπτεται εκεινη την ωρα την εκθεση.Επειτα αποφασιστηκε και νη συμμετοχη στην απογευματινη πορεια του Σαββατου στη ΔΕΘ.Συναδελφοι θεωρω πως ειναι απαραιτητη η συμμετοχη οσων μπορουν σε αυτες τις 2 προγραμματισμενες  κινησεις,ιδιως οσων βρισκονται στη θεσσαλονικη.Αυτο θα δειξει και τη δυναμικη μας.Ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1504 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:21:49 πμ »
καλημερα κι απο μενα!! εχετε καμια ενημερωση για σημερα??? στην ειδικοτητα μου παντως ακομη κανουν αποσπασεις και στελνουν μονιμους στην αθμια!!ενας πανικος γινεται!προσπαθουν να κοψουν απο παντου θεσεις!!ελπιζω να βγουν και τα δικα μας σημερα να τελειωνουμε!!!!

εγω πρεπει να παω να πληρωσω ασφαλεια και το σκεφτομαι!!!!!!οι ασφαλειες κοβονται??

τι ειδικότητα είσαι?

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1505 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:22:48 πμ »
καλημερα κι απο μενα!! εχετε καμια ενημερωση για σημερα??? στην ειδικοτητα μου παντως ακομη κανουν αποσπασεις και στελνουν μονιμους στην αθμια!!ενας πανικος γινεται!προσπαθουν να κοψουν απο παντου θεσεις!!ελπιζω να βγουν και τα δικα μας σημερα να τελειωνουμε!!!!

εγω πρεπει να παω να πληρωσω ασφαλεια και το σκεφτομαι!!!!!!οι ασφαλειες κοβονται??


Δεν ξέρω..!!!!!!!Αχ, πού καταντήσαμε!!!! Θα τραγουδάω σε λίγο στο λάπτοπ το γνωστό (?) άσμα (?) "Χωρίς νερό μπορώ, χωρίς εσένα όχι..."
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:24:43 πμ από G7 02 »
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1506 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:23:24 πμ »


εγω πρεπει να παω να πληρωσω ασφαλεια και το σκεφτομαι!!!!!!οι ασφαλειες κοβονται??

Οι ασφάλειες κόβονται και αν υποθέσω ότι είναι αυτοκινήτου ΠΡΕΠΕΙ να πας σήμερα κιόλας!!!!
Όλες οι εταιρίες δίνουν ένα μήνα χάριτος αλλά μόνο όταν τους συμφέρει...
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1507 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:23:56 πμ »
καλημερα συναδελφοι !ευχομαι τα καλυτερα σε ολους.χθες εγινε η συνελευση του Σωματειου Ελαστικα Απασχολουμενων Εκπαιδευτικων στη Θεσσαλονιοκη, στην οποια παραβρεθηκα μαζι με αλλες συναδελφους.ειχε συμμετοχη αλλα οχι την αναμενομενη δεδομενης και της πρωτοφαντης κατααστασης που αντιμετωπιζουμε.συμμετειχαν ατομα διαφορετικων ειδικοτητων και ηταν αρκετα χρησιμο το γεγονος οτι ναναταλλαξαμε αποψεις και σχηματισαμε μια πιο ολοκληρωμενη απποψη για την τωρινη εκπαιδευτικη πραγματικοτητα.Αποφασιστηκε το Σαββατο το πρωι στις  10:00  να συγκεντρωθουμε στον πυργο του ΟΤΕ στη ΔΕΘ και να επιδωσουμε φηφισμα στο υπουργικο συμβουλιο το οποιο θα επισκεπτεται εκεινη την ωρα την εκθεση.Επειτα αποφασιστηκε και νη συμμετοχη στην απογευματινη πορεια του Σαββατου στη ΔΕΘ.Συναδελφοι θεωρω πως ειναι απαραιτητη η συμμετοχη οσων μπορουν σε αυτες τις 2 προγραμματισμενες  κινησεις,ιδιως οσων βρισκονται στη θεσσαλονικη.Αυτο θα δειξει και τη δυναμικη μας.Ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος @pinky@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1508 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:25:18 πμ »
καλημερα κι απο μενα!! εχετε καμια ενημερωση για σημερα??? στην ειδικοτητα μου παντως ακομη κανουν αποσπασεις και στελνουν μονιμους στην αθμια!!ενας πανικος γινεται!προσπαθουν να κοψουν απο παντου θεσεις!!ελπιζω να βγουν και τα δικα μας σημερα να τελειωνουμε!!!!

εγω πρεπει να παω να πληρωσω ασφαλεια και το σκεφτομαι!!!!!!οι ασφαλειες κοβονται??

τι ειδικότητα είσαι?

[/quote
πε06!smarw μαζι ειμαστε!!! απλα οι φιλολογοι ειναι παντα πιο οργανωμενοι καιπιο ενημερωνοι και μπαινω κι εδω μηπως μαθω τιποτε!!

Αποσυνδεδεμένος φρουφρού

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1509 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:28:53 πμ »
Αν σας δώσουν να καλύψετε και τα κενά των συνταξιοδοτούμενων, θα έχει πολλά μέσα στις πόλεις.
Καλή τύχη!!

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1510 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:34:32 πμ »
στο alter  κάνουν ερωτήδεις αδιόριστοι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι  στην Χριστοφ.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1511 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:37:11 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι!
Πάντως με αφορμή αυτό που αναφέρθηκε για διαθέση μονίμων στην Πρωτοβάθμια, γίνεται χαμός...
Η αγαπημένη μας υπουργός χτες στην ΟΛΜΕ είπε ότι θα είναι εθελοντικές, αλλά ακόμα ένα ψέμα...
Εδώ στα Γιάννενα 20 Πληροφορικάριοι διατέθηκαν (ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ) στα δημοτικά.
Γίνεται χαμός, έχουν κάνει όλοι ενστάσεις. Φαντάζομαι το ίδιο γίνεται και στις ξένες γλώσσες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.138 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.