1
Κλάδος ΠΕ02 Φιλολόγων / Απ: Φιλόλογοι στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση.
« στις: Ιούλιος 26, 2024, 10:42:42 πμ »
Έχω συνταντήσει δασκάλους που κάνουν εξαιρετικά το μάθημα και έχουν γνώσεις, τις οποίες τις απέκτησαν επειδή έκατσαν και διάβασαν για να κάνουν το μάθημα τους σωστά. Έχω συναντήσει και αυτούς που διδάσκουν 5η δημοτικού (που έχει γεωγραφία Ελλάδος) και δεν ξέρουν που είναι η Αργολίδα ή μπερδεύουν τον Καζατζίδη με τον Καζαντάκη. Τα έχω ξαναγράψει και δέχθηκα σφοδρή επίθεση. Δεν τα βγάζω όμως από το μυαλό μου, τα έχω συντατήσει......
Το θέμα ότι πολλά παιδιά πάνε σχεδόν αναλφάβητα από το δημοτικό στο γυμνάσιο είναι πολυπαραγοντικό όπως ότι πολλά πάνε σχεδόν αναλφάβητα και γυμνάσιο στο λύκειο.
Το θέμα ότι πολλά παιδιά πάνε σχεδόν αναλφάβητα από το δημοτικό στο γυμνάσιο είναι πολυπαραγοντικό όπως ότι πολλά πάνε σχεδόν αναλφάβητα και γυμνάσιο στο λύκειο.