*

Αποστολέας Θέμα: Μετράει η προϋπηρεσία μου;  (Αναγνώστηκε 69167 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ANASTASIA_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 04:28:18 μμ »
Να ρωτησω κατι ?
Ειμαι ωρομισθια και έχει κλείσει 1 απο τα 3 μου σχολεία λογο γρίπης, αυτές τις ώρες θα τις χάσω???
ξέρει κανείς??? Huh

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:57:26 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 10:47:13 μμ »
Να ρωτησω κατι ?
Ειμαι ωρομισθια και έχει κλείσει 1 απο τα 3 μου σχολεία λογο γρίπης, αυτές τις ώρες θα τις χάσω???
ξέρει κανείς??? Huh
Καλή ερώτηση! Κι εγώ είμαι περίεργη, αν και δεν έχει κλείσει κανένα σχολείο μου. Θα πάρω την Δευτέρα στο Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 12:04:40 πμ »
Να ρωτησω κατι ?
Ειμαι ωρομισθια και έχει κλείσει 1 απο τα 3 μου σχολεία λογο γρίπης, αυτές τις ώρες θα τις χάσω???
ξέρει κανείς??? Huh

εννοείται πώς θα τις πάρεις κανονικά
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 01:49:40 πμ »
Δηλαδη στο προγραμμα ειναι παρανομο να φαινεται οτι κανεις 2ωρεσ την ιδια μερα σε ενα τμημα?

Όχι βέβαια.

Ναι καλά..., εγώ έχω παραιτηθεί από σχολείο επειδή η σύμβουλος δε μ άφηνε να κάνω 2 ώρες σε ένα τμήμα την ίδια μέρα.  :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:57:26 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 02:04:17 πμ »

Παιδιά, τέτοιος νόμος δεν υπάρχει. Αν το μάθημα είναι δίωρο (την εβδομάδα) εννοείται ότι θα επιδιώξει ο διευθυντής να μη γίνεται την ίδια μέρα για ευνόητους λόγους. Υπάρχουν όμως και μαθήματα που πρέπει να διδάσκονται πολλές ώρες στο ίδιο τμήμα. Τι θα γίνει; Θα πηγαίνει ο ωρομίσθιος για μια ώρα την ημέρα;

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 29, 2009, 09:54:56 πμ »
Να ρωτησω κατι ?
Ειμαι ωρομισθια και έχει κλείσει 1 απο τα 3 μου σχολεία λογο γρίπης, αυτές τις ώρες θα τις χάσω???
ξέρει κανείς??? Huh

εννοείται πώς θα τις πάρεις κανονικά
Έχει βγει κάποια εγκύκλιος ή βασίζεσαι στη λογική; Σε ρωτάω γιατί πέρσυ με τον Γρηγορόπουλο, το παιδί που σκοτώθηκε, έκλεισαν πανελλαδικά τα Γυμνάσια-Λύκεια αλλά τις ώρες δεν τις πήραμε γιατί δεν βγήκε συγκεκριμένη εγκύκλιος. Ενώ για τον Αρχιεπίσκοπο Χριστόδουλο πριν 2-3χρόνια που έκλεισαν τα σχολεία βγήκε εγκύκλιος και πήραμε τις ώρες. :o Είναι λίγο μπάχαλο. Κι όχι τίποτα άλλο, εδώ μιλάμε για ώρες 1 βδομάδας.

Αποσυνδεδεμένος Jen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 30, 2009, 09:47:26 πμ »
Όντως είναι μπέρδεμα. 2 τμήματά μου ήταν κλειστά λόγω γρίπης κ δεν ξέρω αν θα πρέπει να τις υπολογίζω αυτές τις ώρες. Επίσης μου είπαν οι ώρες της 17 Νοέμβρη μετράνε ( Β'Βάθμια) εφ'όσον παρουσιαστώ στο σχολείο για τη γιορτή(ενώ για ολοήμερο σίγουρα δε μετράνε), όπως κ σε περίπτωση κατάληψης. Κ πέρσι με τους αγρότες στις Σέρρες έκανα απίστευτες διαδρομές για να φτάσω στα σχολεία κ τελικά μετά από καιρό είπαν ότι θα δοθούν οι ώρες σε όσους δεν πήγαν για μάθημα λόγω αγροτών.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 30, 2009, 09:53:23 πμ »
Λοιπόν, μόλις μίλησα με Υπουργείο. Θα βγει εγκύκλιος για την γρίπη και την προυπηρεσία για να υπάρχει κοινή γραμμή στα σχολεία. Τώρα πότε, δεν ξέρω.
Όσον αφορά την 17 Νοέμβρη, στην Πρωτοβάθμια δεν παίρνουμε μόρια. Είναι επίσημη αργία. Στην Δευτεροβάθμια πράγματι επικρατεί ένα μπάχαλο μιας και στην Διεύθυνση και στα σχολεία λένε ότι μετράει, ενώ έχω χαρτί με τις επίσημες αργίες και είναι μέσα. Στο Υπουργείο πάντως που είχα πάρει (σε τηλέφωνο για ωρομίσθιους Αγγλικής) μου είπαν ότι δεν μετράει. Τι να πω. Είναι δυνατόν η κάθε διεύθυνση να κάνει ότι θέλει;

Αποσυνδεδεμένος Pacha82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 30, 2009, 10:59:14 πμ »

Παιδιά, τέτοιος νόμος δεν υπάρχει. Αν το μάθημα είναι δίωρο (την εβδομάδα) εννοείται ότι θα επιδιώξει ο διευθυντής να μη γίνεται την ίδια μέρα για ευνόητους λόγους. Υπάρχουν όμως και μαθήματα που πρέπει να διδάσκονται πολλές ώρες στο ίδιο τμήμα. Τι θα γίνει; Θα πηγαίνει ο ωρομίσθιος για μια ώρα την ημέρα;


Εγω αναφερομαι σε 3ωρο μαθημα Αγγλικων οπου τη μια μερα κανω2 και την αλλη 1...Σε αυτη την περιπτωση αναφερομουν..

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 30, 2009, 12:09:31 μμ »
Όντως είναι μπέρδεμα. 2 τμήματά μου ήταν κλειστά λόγω γρίπης κ δεν ξέρω αν θα πρέπει να τις υπολογίζω αυτές τις ώρες. Επίσης μου είπαν οι ώρες της 17 Νοέμβρη μετράνε ( Β'Βάθμια) εφ'όσον παρουσιαστώ στο σχολείο για τη γιορτή(ενώ για ολοήμερο σίγουρα δε μετράνε), όπως κ σε περίπτωση κατάληψης. Κ πέρσι με τους αγρότες στις Σέρρες έκανα απίστευτες διαδρομές για να φτάσω στα σχολεία κ τελικά μετά από καιρό είπαν ότι θα δοθούν οι ώρες σε όσους δεν πήγαν για μάθημα λόγω αγροτών.

Οι ώρες της 17ης Νοέμβρη δεν μετράνε και είναι σαφές. Προφανώς, αυτός που το είπε δεν ήξερε. Για την γρίπη, όπως έχω ξαναγράψει, επειδή είναι κάτι νέο, θα βγει διευκρινιστική εγκύκλιος από το υπουργείο. Ακόμα το επεξεργάζονται, ίσως θέλουν να δουν πώς θα πάει η γρίπη και αν θα κλείσουν τα σχολεία.

 
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 10:21:54 μμ »
να προσθεσω οτι υπαρχει εγκυκλιος που αναφερει οτι δεν υπολογιζονται οι ωρες που πεφτουν στις γνωστες επισημες αργιες η σε υπαιτιοτητα του εκπαιδευτικου, αρα σε περιπτωση αποχης, καταληψης ,....θεομηνιας, η δεν ξερω και εγω τι αλλο οι ωρες μετρανε, αρα συμφωνα με το πνευμα της εγκυκλιου μονο αν εχεις τη γριπη εσυ και λειψεις χανεις τις ωρες και οχι αν κλεισει το σχολειο γιατι δεν ειναι δικη σου υπαιτιοτητα.φυσικα ερμηνεια κανω, δεν υπαρχει αποφαση αλλα η λογικη αυτο δεν υπαγορευει;

Αποσυνδεδεμένος geky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 10:58:44 μμ »
να προσθεσω οτι υπαρχει εγκυκλιος που αναφερει οτι δεν υπολογιζονται οι ωρες που πεφτουν στις γνωστες επισημες αργιες η σε υπαιτιοτητα του εκπαιδευτικου, αρα σε περιπτωση αποχης, καταληψης ,....θεομηνιας, η δεν ξερω και εγω τι αλλο οι ωρες μετρανε, αρα συμφωνα με το πνευμα της εγκυκλιου μονο αν εχεις τη γριπη εσυ και λειψεις χανεις τις ωρες και οχι αν κλεισει το σχολειο γιατι δεν ειναι δικη σου υπαιτιοτητα.φυσικα ερμηνεια κανω, δεν υπαρχει αποφαση αλλα η λογικη αυτο δεν υπαγορευει;

    Μπορείς να μας πεις ποια εγκύκλιος είναι αυτή, ώστε να τη χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα στο διευθυντή μου;

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 11:09:12 μμ »
οταν υπεγραφα τα χαρτια μου για φετος ηταν μπροστα μου το εγγραφο το ζητησα στην υπαλληλο και μου το εδωσε να το διαβασω, αρα ειναι κοινοποιημενο σε ολες τις διευθυνσεις ασε που δεν ισχυει απο φετος ειναι παλαιοτερο. ζητησε το σε μια διευθυνση η παρε τηλ. στο υπεπθ, τα ιδια θα σου πουν

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετράει η προϋπηρεσία μου?
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 10:06:26 μμ »
να προσθεσω οτι υπαρχει εγκυκλιος που αναφερει οτι δεν υπολογιζονται οι ωρες που πεφτουν στις γνωστες επισημες αργιες η σε υπαιτιοτητα του εκπαιδευτικου, αρα σε περιπτωση αποχης, καταληψης ,....θεομηνιας, η δεν ξερω και εγω τι αλλο οι ωρες μετρανε, αρα συμφωνα με το πνευμα της εγκυκλιου μονο αν εχεις τη γριπη εσυ και λειψεις χανεις τις ωρες και οχι αν κλεισει το σχολειο γιατι δεν ειναι δικη σου υπαιτιοτητα.φυσικα ερμηνεια κανω, δεν υπαρχει αποφαση αλλα η λογικη αυτο δεν υπαγορευει;

Η λογική αυτό υπαγορεύει, αλλά λίγες φορές έχει ανατραπεί η λογική σ`αυτήν τη χώρα;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159852
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 540
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.