*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 934916 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3318 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 10:45:10 πμ »

Από τον Ιανουάριο σταματάει και η αναδρομική κράτηση του 3%.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:05 »

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3319 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 12:04:00 μμ »
Η αναδρομική ναι, η τακτική συνεχίζει
Σωκράτης

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3320 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 01:18:17 μμ »

Η ερώτηση αφορούσε τις αναδρομικές κρατήσεις.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3321 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 02:39:00 μμ »
Είμαι καλυμμένος 100%. ΟΚ thanks.
Τώρα για μεταχειρισμένα τρακτέρ ψάχνομαι και μεταχειρισμένο κοπάδι. Και τίποτα σκυλιά αν βρίσκονται. Τα λυσσασμένα θα τα στείλω πακέτο εκεί που πρέπει...
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:05 »

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3322 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 03:25:10 μμ »
Από τον Ιανουάριο ξεκινά προκαταβολικά η έκτακτη εισφορά για το 2012 (θα κρατείται κατευθείαν από το μισθό κάθε μήνα) και από την Άνοιξη με την κατάθεση της φορολογικής δήλωσης θα κρατείται αναδρομικά και η έκτακτη εισφορά του '11.

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3323 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 03:26:40 μμ »
Είμαι καλυμμένος 100%. ΟΚ thanks.
Τώρα για μεταχειρισμένα τρακτέρ ψάχνομαι και μεταχειρισμένο κοπάδι. Και τίποτα σκυλιά αν βρίσκονται. Τα λυσσασμένα θα τα στείλω πακέτο εκεί που πρέπει...
Μην γκρινιάζετε συνεχώς εσείς που έχετε ένα σταθερό μηνιάτικο. Διαβάζουν και αδιόριστοι που αυτή τη στιγμή δεν έχουν τίποτα, αφού οι προσλήψεις αναπληρωτών έπεσαν κατακόρυφα και τελειώνει και το επίδομα ανεργίας.

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3324 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 04:08:49 μμ »
Όχι, φίλε Lothlorien, πρέπει να γκρινιάζουμε, να είμαστε έξαλλοι και βεβαίως να διαμαρτυρόμαστε τόσο για τη δική μας κατάντια, όσο και για τη δική σας! Το να μη γκρινιάζω σημαίνει "δε βαριέσαι, καλά είμαι και με 3 κι 60, να το βουλώσω και να δοξάζω το Θεό για την καλή μου τύχη, μην τα χάσω κι αυτά", δηλαδή βάλτος...

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3325 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 04:25:28 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι: Αν κάποιος είναι π.χ. στον Ε βαθμό με την κατάταξη της 1ης Νοεμβρίου και καταθέσει σε 1 μήνα το διδακτορικό του τι γίνεται;  Πάει αυτόματα στο Δ Βαθμό;

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3326 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 04:36:30 μμ »
Όχι, φίλε Lothlorien, πρέπει να γκρινιάζουμε, να είμαστε έξαλλοι και βεβαίως να διαμαρτυρόμαστε τόσο για τη δική μας κατάντια, όσο και για τη δική σας! Το να μη γκρινιάζω σημαίνει "δε βαριέσαι, καλά είμαι και με 3 κι 60, να το βουλώσω και να δοξάζω το Θεό για την καλή μου τύχη, μην τα χάσω κι αυτά", δηλαδή βάλτος...
Eνώ αν γκρινιάζετε θα βρέξει 50ευρα; Όπως έχω ξαναπεί θα προτιμούσα συγκεκριμένες προτάσεις για το πως μία χώρα που έχει ουσιαστικά πτωχεύσει θα πληρώσει μισθούς και συντάξεις. Όταν έπρεπε να υπήρχε η γκρίνια (για ανεξέλεγκτους διορισμούς, για συναδέλφους που πληρώνονταν χωρίς να έχουν ωράριο, για αδικίες στο σύστημα προσλήψεων) δεν μίλαγε κανείς. Ε, έσκασε η φούσκα.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3327 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 06:30:16 μμ »
Για θυμήσου και την απαίτηση για κατάργηση του ΑΣΕΠ και διορισμό όλων των αδιόριστων εκπαιδευτικών . 
Ωραίες εποχές ...   Τις θυμάμαι και δακρύζω ...   

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3328 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 07:45:59 μμ »
Είμαι καλυμμένος 100%. ΟΚ thanks.
Τώρα για μεταχειρισμένα τρακτέρ ψάχνομαι και μεταχειρισμένο κοπάδι. Και τίποτα σκυλιά αν βρίσκονται. Τα λυσσασμένα θα τα στείλω πακέτο εκεί που πρέπει...
Μην γκρινιάζετε συνεχώς εσείς που έχετε ένα σταθερό μηνιάτικο. Διαβάζουν και αδιόριστοι που αυτή τη στιγμή δεν έχουν τίποτα, αφού οι προσλήψεις αναπληρωτών έπεσαν κατακόρυφα και τελειώνει και το επίδομα ανεργίας.
Ποιο σταθερό μισθό; Ξέρεις κανένα μόνιμο που να έχει πάρει εκκαθάριση και να ξέρει τι θα πάρει τον επόμενο μήνα;
Ή κάποιον που να βρήκε τρόπο να τα βγάλει πέρα με 300€ νοίκι στην υγρασία, 120 τα υπόλοιπα έξοδα ρεύμα θέρμανση  σε ζεστή περιοχή, 100 βενζίνη και με τα άλλα 400 να ζήσει και δυο παιδάκια 4 και 6 ετών;
Αν δεν έχεις παιδιά και δεν παίρνεις τίποτα, πίστεψέ με είσαι πολύ καλύτερα.  Με το επίδομα την βγάζεις πολύ καλύτερα.
Αν μου βρεις ένα τρόπο να ζήσω από εδώ και πέρα θα πάρεις νόμπελ.
Και στο κάτω κάτω.....

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2011, 07:56:24 μμ από paschalist »
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3329 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 08:22:57 μμ »
Είμαι καλυμμένος 100%. ΟΚ thanks.
Τώρα για μεταχειρισμένα τρακτέρ ψάχνομαι και μεταχειρισμένο κοπάδι. Και τίποτα σκυλιά αν βρίσκονται. Τα λυσσασμένα θα τα στείλω πακέτο εκεί που πρέπει...
Μην γκρινιάζετε συνεχώς εσείς που έχετε ένα σταθερό μηνιάτικο. Διαβάζουν και αδιόριστοι που αυτή τη στιγμή δεν έχουν τίποτα, αφού οι προσλήψεις αναπληρωτών έπεσαν κατακόρυφα και τελειώνει και το επίδομα ανεργίας.
Ποιο σταθερό μισθό; Ξέρεις κανένα μόνιμο που να έχει πάρει εκκαθάριση και να ξέρει τι θα πάρει τον επόμενο μήνα;
Ή κάποιον που να βρήκε τρόπο να τα βγάλει πέρα με 300€ νοίκι στην υγρασία, 120 τα υπόλοιπα έξοδα ρεύμα θέρμανση  σε ζεστή περιοχή, 100 βενζίνη και με τα άλλα 400 να ζήσει και δυο παιδάκια 4 και 6 ετών;
Αν δεν έχεις παιδιά και δεν παίρνεις τίποτα, πίστεψέ με είσαι πολύ καλύτερα.  Με το επίδομα την βγάζεις πολύ καλύτερα.
Αν μου βρεις ένα τρόπο να ζήσω από εδώ και πέρα θα πάρεις νόμπελ.
Και στο κάτω κάτω.....
O καθένας τραβά το δικό του ζόρι. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι καλύτερα ένας άνεργος, χωρίς ασφάλιση και χωρίς επίδομα ανεργίας. Ας σκεφτόμαστε και αυτούς, γιατί γίνονται όλο και περισσότεροι.

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3330 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 08:26:45 μμ »
Είμαι καλυμμένος 100%. ΟΚ thanks.
Τώρα για μεταχειρισμένα τρακτέρ ψάχνομαι και μεταχειρισμένο κοπάδι. Και τίποτα σκυλιά αν βρίσκονται. Τα λυσσασμένα θα τα στείλω πακέτο εκεί που πρέπει...
Μην γκρινιάζετε συνεχώς εσείς που έχετε ένα σταθερό μηνιάτικο. Διαβάζουν και αδιόριστοι που αυτή τη στιγμή δεν έχουν τίποτα, αφού οι προσλήψεις αναπληρωτών έπεσαν κατακόρυφα και τελειώνει και το επίδομα ανεργίας.
Ποιο σταθερό μισθό; Ξέρεις κανένα μόνιμο που να έχει πάρει εκκαθάριση και να ξέρει τι θα πάρει τον επόμενο μήνα;
Ή κάποιον που να βρήκε τρόπο να τα βγάλει πέρα με 300€ νοίκι στην υγρασία, 120 τα υπόλοιπα έξοδα ρεύμα θέρμανση  σε ζεστή περιοχή, 100 βενζίνη και με τα άλλα 400 να ζήσει και δυο παιδάκια 4 και 6 ετών;
Αν δεν έχεις παιδιά και δεν παίρνεις τίποτα, πίστεψέ με είσαι πολύ καλύτερα.  Με το επίδομα την βγάζεις πολύ καλύτερα.
Αν μου βρεις ένα τρόπο να ζήσω από εδώ και πέρα θα πάρεις νόμπελ.
Και στο κάτω κάτω.....
O καθένας τραβά το δικό του ζόρι. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι καλύτερα ένας άνεργος, χωρίς ασφάλιση και χωρίς επίδομα ανεργίας. Ας σκεφτόμαστε και αυτούς, γιατί γίνονται όλο και περισσότεροι.
Σε ένα το πολύ δύο χρόνια θα δεις και (πρώην) μόνιμους ανασφάλιστους και άνεργους και χωρίς επίδομα ανεργίας.
Κι αν δεν το πιστεύεις αυτό, σκέψου τι θα σου έλεγε ένας αναπληρωτής πριν 2 χρόνια που έπαιρνε 1400 αν του έλεγες πως μόνιμος θα παίρνεις 950 σε δυο χρόνια.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3331 στις: Δεκέμβριος 02, 2011, 08:39:13 μμ »
Και για την κατσίκα του γείτονα:

Nil homini certum est

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 778
Σύνολο: 789

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.