*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009  (Αναγνώστηκε 93510 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #448 στις: Ιούνιος 08, 2009, 02:47:19 μμ »
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ μέσω ΑΣΕΠ!!!!! ΤΕΛΟΣ ΠΙΑ τα βολέματα σε αυτή τη χώρα, είναι απίστευτα λυπηρό η λογική του βολέματος να έχει καθηλωθεί στα μυαλά ΝΕΩΝ ανθρώπων! ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξουμε...ΟΛΟΙ προς το καλύτερο για το καλύτερο!!!!!!!!!!!
μ αρεσε πολυ αυτο!!!
Ειναι ασχημο να βλεπεις νεους ανθρωπους με τα  μυαλα τους γερασμενα να σκεφτονται το βολεμα τους με το να ριξουν τον διπλανο τους

να σας ρωτησω...
στην αιτηση ζητανε να γραψουμε τα μορια προυπηρεσιας με αναγωγη σε μηνες και μερες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:34:30 »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #449 στις: Ιούνιος 08, 2009, 03:39:10 μμ »
Είναι εντυπωσιακό πώς εκτίθεται η έλλειψη παιδαγωγικής κατάρτισης ορισμένων που δεν έχουν διαβάσει ποτέ για τον ΑΣΕΠ.Κυρίως στο ήθος τους!Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα,αρχίζουν οι ύβρεις και τα συνθήματα.
Λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι αν τους ρωτήσουν οι μαθητές τους κάποια ημέρα για την κοινωνική αδικία που βιώνουν ,οι συγκεκριμένοι ¨εκπαιδευτικοί¨θα τους λένε για τα ¨ψιψιψίνια και τα κοκοκόψαρα¨.....
Catwoman2,δηλαδή οι αριθμοί των ΟΑΕΔιτών που έδωσαν στο υπουργείο για τον κλάδο σου δεν συμπεριλαμβάνουν κι εσένα π.χ. που είχες μικρή προυπηρεσία;Συγνώμη αν σε κουράζω,αλλά καταλαβαίνεις το διακύβευμα.....προσπαθούμε να υπολογίσουμε πόσοι μπορεί να είναι ανά περιφέρεια για την αίτηση των ωρομισθίων.
μαλλον δεν συμπεριλαμβανονται ρε παιδια...τι να πω? ειμασταν αρκετοι που φευγαμε με 50-70 ωρες προυπηρεσία στην αρχη της χρονιας μολις μας καλουσαν δευτεροβαθμια διοτι τοτε δεν μετρουσε η προυπηρεσία μας εκει...
Στην ανακοίνωση που ανέβασε ο σύλλογός σας σήμερα στο AV,αναφέρεται ότι έχουν αποσταλεί οι βεβαιώσεις προυπηρεσίας των αναπληρωτών.Δηλαδή με την προυπηρεσία των ωρομισθίων τί γίνεται;Πώς βεβαιώνεται αυτή;Επιτρέπεται να μάθουμε ή είμαστε πρόβατα όπως λέει ο Sun;(Παρεμπιπτόντως πώς συμβαδίζει η άποψη ότι εμείς δεν αποφασίζουμε αλλά απλώς αποδεχόμαστε ή όχι την κατάσταση με το αίτημα για μαζικές προσλήψεις κτλ.Δεν είναι προφανής η αντίφαση;)

Υ.Γ.Legend,ναι και στις δύο ερωτήσεις σου(Αυτό για τους νέους ανθρώπους ¨έγραψε¨,έτσι είναι.Φαντάσου πώς στέκονται τέτοια μυαλά μέσα σε μια τάξη ανήσυχων εφήβων....)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #450 στις: Ιούνιος 08, 2009, 03:57:47 μμ »
λοιπόν μην με κραξετε ;D αλλά με μπερδέψατε λίγο με την σειρα προτιμησεις στις δηλώσεις. εγώ περσι που είχα ρωτήσει στην δευτεροβάθμια μου είχαν πει οτι δεν πάιζει ρόλο, με την λογική οτι αν είναι να πάρουν αναπληρωτή και είσαι η πρώτη στον πίνακα εκείνη την στιγμή, σε όποια σειρά να έχεις βάλει την περιοχή που ζητά αναπλήρωτή ήακομη και να μην την έχεις βάλει αλλά έχεις σημειώσει το κουτάκι, τότε σε προσλάμβάνουν.
σωστά μου τα είπαν??

το ίδιο μου είπαν ισχύει και στους ωρομίσθιους(χωρίς το κουτάκι βέβαια) οτι σε όποια σειρά και να έχεις βάλει την περιοχή που ζητά ωρομισθίο, θα σε πάρουν.

σωστά λοιπόν τα έχω στο μυαλό μου?

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #451 στις: Ιούνιος 08, 2009, 06:22:24 μμ »
Είναι εντυπωσιακό πώς εκτίθεται η έλλειψη παιδαγωγικής κατάρτισης ορισμένων που δεν έχουν διαβάσει ποτέ για τον ΑΣΕΠ.Κυρίως στο ήθος τους!Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα,αρχίζουν οι ύβρεις και τα συνθήματα.
Λογικό αν σκεφτεί κανείς ότι αν τους ρωτήσουν οι μαθητές τους κάποια ημέρα για την κοινωνική αδικία που βιώνουν ,οι συγκεκριμένοι ¨εκπαιδευτικοί¨θα τους λένε για τα ¨ψιψιψίνια και τα κοκοκόψαρα¨.....
Catwoman2,δηλαδή οι αριθμοί των ΟΑΕΔιτών που έδωσαν στο υπουργείο για τον κλάδο σου δεν συμπεριλαμβάνουν κι εσένα π.χ. που είχες μικρή προυπηρεσία;Συγνώμη αν σε κουράζω,αλλά καταλαβαίνεις το διακύβευμα.....προσπαθούμε να υπολογίσουμε πόσοι μπορεί να είναι ανά περιφέρεια για την αίτηση των ωρομισθίων.
μαλλον δεν συμπεριλαμβανονται ρε παιδια...τι να πω? ειμασταν αρκετοι που φευγαμε με 50-70 ωρες προυπηρεσία στην αρχη της χρονιας μολις μας καλουσαν δευτεροβαθμια διοτι τοτε δεν μετρουσε η προυπηρεσία μας εκει...
Στην ανακοίνωση που ανέβασε ο σύλλογός σας σήμερα στο AV,αναφέρεται ότι έχουν αποσταλεί οι βεβαιώσεις προυπηρεσίας των αναπληρωτών.Δηλαδή με την προυπηρεσία των ωρομισθίων τί γίνεται;Πώς βεβαιώνεται αυτή;Επιτρέπεται να μάθουμε ή είμαστε πρόβατα όπως λέει ο Sun;(Παρεμπιπτόντως πώς συμβαδίζει η άποψη ότι εμείς δεν αποφασίζουμε αλλά απλώς αποδεχόμαστε ή όχι την κατάσταση με το αίτημα για μαζικές προσλήψεις κτλ.Δεν είναι προφανής η αντίφαση;)
 
Υ.Γ.Legend,ναι και στις δύο ερωτήσεις σου(Αυτό για τους νέους ανθρώπους ¨έγραψε¨,έτσι είναι.Φαντάσου πώς στέκονται τέτοια μυαλά μέσα σε μια τάξη ανήσυχων εφήβων....)
ευχαριστώ για την απάντηση που με αφορά!! :D
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:34:30 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #452 στις: Ιούνιος 08, 2009, 07:04:13 μμ »
λοιπόν μην με κραξετε ;D αλλά με μπερδέψατε λίγο με την σειρα προτιμησεις στις δηλώσεις. εγώ περσι που είχα ρωτήσει στην δευτεροβάθμια μου είχαν πει οτι δεν πάιζει ρόλο, με την λογική οτι αν είναι να πάρουν αναπληρωτή και είσαι η πρώτη στον πίνακα εκείνη την στιγμή, σε όποια σειρά να έχεις βάλει την περιοχή που ζητά αναπλήρωτή ήακομη και να μην την έχεις βάλει αλλά έχεις σημειώσει το κουτάκι, τότε σε προσλάμβάνουν.
σωστά μου τα είπαν??

το ίδιο μου είπαν ισχύει και στους ωρομίσθιους(χωρίς το κουτάκι βέβαια) οτι σε όποια σειρά και να έχεις βάλει την περιοχή που ζητά ωρομισθίο, θα σε πάρουν.

σωστά λοιπόν τα έχω στο μυαλό μου?

Σωστά σου τα είπαν. Αυτό ισχύει πλέον.

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #453 στις: Ιούνιος 08, 2009, 07:07:52 μμ »
λοιπόν μην με κραξετε ;D αλλά με μπερδέψατε λίγο με την σειρα προτιμησεις στις δηλώσεις. εγώ περσι που είχα ρωτήσει στην δευτεροβάθμια μου είχαν πει οτι δεν πάιζει ρόλο, με την λογική οτι αν είναι να πάρουν αναπληρωτή και είσαι η πρώτη στον πίνακα εκείνη την στιγμή, σε όποια σειρά να έχεις βάλει την περιοχή που ζητά αναπλήρωτή ήακομη και να μην την έχεις βάλει αλλά έχεις σημειώσει το κουτάκι, τότε σε προσλάμβάνουν.
σωστά μου τα είπαν??

το ίδιο μου είπαν ισχύει και στους ωρομίσθιους(χωρίς το κουτάκι βέβαια) οτι σε όποια σειρά και να έχεις βάλει την περιοχή που ζητά ωρομισθίο, θα σε πάρουν.

σωστά λοιπόν τα έχω στο μυαλό μου?

Σωστά σου τα είπαν. Αυτό ισχύει πλέον.


αυτο ισχυει και για την πρωτοβάθμια??????  πρεπει δηλαδη να χουμε τσεκαρει το κουτακι???

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #454 στις: Ιούνιος 08, 2009, 07:13:28 μμ »
sophia αυτό εσυ το αποφασίζεις (ανάλογα με τις οικογενειακες και οικονομικες υποχρεωσεις σου), απλα σε κατοχυρώνει σε περιπτωση που εμφανιστει κενο σε περιοχη που δεν εχεις δηλωσει.


Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #455 στις: Ιούνιος 08, 2009, 07:16:30 μμ »
Αν είναι Δασκάλα μάλλον δεν θα χρειαστεί βοήθεια από το κουτάκι!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #456 στις: Ιούνιος 08, 2009, 08:46:23 μμ »
γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον να σε καλεσουν ωρομισθιο απο περιοχή ή περιφέρεια που δεν έχεις δηλώσει, απλά γιατί θα τελειώσει ο δικός τους πίνακας και δεν έχουν άλλα ατομα?

έχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς?

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #457 στις: Ιούνιος 08, 2009, 11:08:21 μμ »
γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον να σε καλεσουν ωρομισθιο απο περιοχή ή περιφέρεια που δεν έχεις δηλώσει, απλά γιατί θα τελειώσει ο δικός τους πίνακας και δεν έχουν άλλα ατομα?

έχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς?

Συμβαίνει
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος nik_osa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #458 στις: Ιούνιος 09, 2009, 08:43:48 πμ »
Στα δικαιολογητικά που θέλει μαζί με την αίτηση κλπ γράφει:
Παράθεση
3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 (Τα στοιχεία αυτά περιλαμβάνονται στο έντυπο της Αίτησης-Δήλωσης, η οποία επέχει και θέση Υπεύθυνης Δήλωσης του Ν.1599/86. Επαναλαμβάνεται ότι εφι-στάται η προσοχή στα δηλούμενα στοιχεία και στην αναγκαιότητα συμπλήρωσης των τε-τραγωνιδίων που περιλαμβάνονται στο τέλος της αίτησης).

Δεν λέει ΤΙ ακριβώς θα δηλώσουμε υπεύθυνα.  :P Από τα συμφραζόμενα (κάθε αίτηση κι ένας γρίφος έχει καταλήξει...) να σκεφτώ ότι θέλει "Δηλώνω υπεύθυνα ότι τα στοιχεία που δίνω στην αίτηση είναι αληθή";

Thanksssss!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #459 στις: Ιούνιος 09, 2009, 10:19:01 πμ »
Στα δικαιολογητικά που θέλει μαζί με την αίτηση κλπ γράφει:
Παράθεση
3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 (Τα στοιχεία αυτά περιλαμβάνονται στο έντυπο της Αίτησης-Δήλωσης, η οποία επέχει και θέση Υπεύθυνης Δήλωσης του Ν.1599/86. Επαναλαμβάνεται ότι εφι-στάται η προσοχή στα δηλούμενα στοιχεία και στην αναγκαιότητα συμπλήρωσης των τε-τραγωνιδίων που περιλαμβάνονται στο τέλος της αίτησης).

Δεν λέει ΤΙ ακριβώς θα δηλώσουμε υπεύθυνα.  :P Από τα συμφραζόμενα (κάθε αίτηση κι ένας γρίφος έχει καταλήξει...) να σκεφτώ ότι θέλει "Δηλώνω υπεύθυνα ότι τα στοιχεία που δίνω στην αίτηση είναι αληθή";

Thanksssss!

Σου λέει: το έντυπο της Αίτησης-Δήλωσης, η οποία επέχει και θέση Υπεύθυνης Δήλωσης!

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι επιπλέον! Η ίδια η αίτηση σου είναι και υπέυθυνη δήλωση

Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #460 στις: Ιούνιος 10, 2009, 01:01:00 μμ »
Σήμερα πήγα και έκανα αίτηση για αναπληρωτές και ήταν κάποιος από τον ΟΑΕΔ που είχε φέρει προυπηρεσία από το 1999. Καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει στους πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών-Ωρομισθίων 2009
« Απάντηση #461 στις: Ιούνιος 10, 2009, 01:24:26 μμ »
Δεν ξέρω, αλλά κι εγώ έχω το άσχημο προαίσθημα ότι θα είναι πολλοί τελικά οι του ΟΑΕΔ, που θα βρούμε μπροστά μας στους πίνακες. Το μόνο που μας σώζει είναι να έχουμε πάει πάρα πολύ καλά στον τελευταίο Ασέπ, όσοι βέβαια μετείχαμε.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 789
Σύνολο: 799

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.