*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση κατά ΟΑΕΔιτών  (Αναγνώστηκε 307518 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #196 στις: Ιούνιος 20, 2009, 01:46:35 μμ »
Γιατί καταλαβαίνω ότι οι μαθηματικοί την πατήσαμε;;;;;

Την πατήσαμε από όσους έχουν κάνει σεμινάρια 400 ωρών και έκαναν το μάθημα της πληροφορικής στα οαεδ;;;;;;;
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:23 »

Αποσυνδεδεμένος achilles

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #197 στις: Ιούνιος 20, 2009, 02:23:43 μμ »
apostolisd δυστυχώς την πατήσαμε και από αυτούς!!!

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #198 στις: Ιούνιος 20, 2009, 02:43:13 μμ »
Προφανως η μερίδα των συγκεκριμένων "πληροφορικών" δεν συγκαταλέγονται στους 300 που ισχυρίζεται το δσ των οαεδιτων
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #199 στις: Ιούνιος 20, 2009, 03:27:06 μμ »
ό,τι θέλει ο καθένας ζητάει...
κι όσο υπάρχει η εσφαλμένη εντύπωση περί κράτους δικαίου όλο και περισσότεροι και θα ζητούν και θα παίρνουν!
νομίζω πως δεν πρέπει η κίνηση αυτή να περιοριστεί κατά των ΟΑΕΔιτών...θα είχε επιτυχία ένα κίνημα (επιτρέψτε μου να το χαρακτηρίσω έτσι) υπέρ του αξιοκρατικού τρόπου πρόσληψης και κατά όλων των παράπλευρων μεθόδων που χρησιμοποιούνται για διορισμό στην εκπαίδευση.
νιώθω έντονα την αδικία που με πλήττει, αλλά προσπαθώ να συγκρατήσω τα συναισθήματά μου και να σκεφτώ λογικά (πολλές φορές μου είναι αδύνατον!). το να μιλάμε για την άδικη στάση των ΟΑΕΔιτών είναι "κενό γράμμα" αφού η στάση τους αυτή καλύπτεται από μια μεγαλύτερη αγκαλιά παρόμοιων (όμοιων) στάσεων: ΠΔΣ, Σιβιτανίδειος κτλ. κτλ.
  Έτσι, αποκτούν νομιμότητα (το νόμιμο δε το θεωρώ κατ' ανάγκη δίκαιο, ειδικά όταν οι νόμοι σχεδιάζονται από τους νομοθέτες προς ίδιον όφελος, ελληνικό παράδοξον!) οι διεκδικήσεις τους (που δικαιώθηκαν αδικώντας χιλιάδες άλλους  :( :()
  ΤΕΛΟΣ σε οποιαδήποτε πρόσληψη εκτός πινάκων!!!!! δικαίωμα διορισμού στη δημόσια εκπαίδευση μόνο σε όσους έχουν περάσει ΑΣΕΠ και απέκτησαν προϋπηρεσία μετά την επιτυχία τους σε αυτόν. ένα κοινό σύστημα για όλους...(αν βρουν άλλο από τον διαγωνισμό ευπρόσδεκτο, ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ!!!!!!!) αυτά πρέπει να είναι τα αιτήματα νομίζω.
  
  

++++++++++++++++++++++++++++++++++++  ::)

Y.Γ: Εσύ συμμετέχεις στην ένσταση;
δεν ξέρω πως θα σας ακουστεί...το θεωρώ λίγο ανέντιμο (για εμένα...δε κρίνω σε καμμία περίπτωση κανέναν από όσους συμμετέχουν στην ένσταση αυτή, ίσα-ίσα αντιλαμβάνομαι και νιώθω στο πετσί μου την οργή σας) να στραφώ εναντίον των ΟΑΕΔιτών ειδικά. σε ένσταση κατά του γενικότερου φαινομένου "αφήνουμε παράθυρα ανοιχτά κι ανοίγουμε κι άλλα" ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ! Αν ποτέ κινητοποιηθούμε όλοι είτε έχουμε μέσον είτε όχι προς υπεράσπιση του δικαίου και της αξιοκρατίας που αποτελούν βάσεις της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ...τότε ναι θα είμαι από τους πρώτους. και νομίζω πως αν γίνει κάτι τέτοιο μαζικά, θα έχει αποτελέσματα. δυστυχώς όμως παρατηρώ (και βάζω κι εμένα μέσα) πως συμβιβαζόμαστε με τα "σκ..." που μας "προσφέρουν" (γιατί κάθε άλλο παρά προσφορά μπορεί να νοηθούν οι υπεράνθρωπες προσπάθειες που απαιτούνται για τον ΑΣΕΠ και τα σχολεία σε συνθήκες εργασίας όπως αυτές του ωρομίσθιου, ώστε να αποκτηθούν τα πολυπόθητα μόρια...)
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:23 »

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #200 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:11:31 μμ »
  ΤΕΛΟΣ σε οποιαδήποτε πρόσληψη εκτός πινάκων!!!!! δικαίωμα διορισμού στη δημόσια εκπαίδευση μόνο σε όσους έχουν περάσει ΑΣΕΠ και απέκτησαν προϋπηρεσία μετά την επιτυχία τους σε αυτόν. ένα κοινό σύστημα για όλους...(αν βρουν άλλο από τον διαγωνισμό ευπρόσδεκτο, ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ!!!!!!!) αυτά πρέπει να είναι τα αιτήματα νομίζω.

Αυτό είναι δικαιοσύνη και γι αυτό θα έπρεπε να παλεύουμε!


  
  

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #201 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:53:41 μμ »
Άντε πάλι....Συνάδελφοι και εγώ θέλω ειρήνη στον πλανήτη,εξάλειψη της φτώχιας,καταπολέμηση της διαφθοράς και άλλα τέτοια ωραία.
Το θέμα είναι να μην αποτελούν συνθήματα για να πετάμε την μπάλα στην κερκίδα.Όλοι όσοι μαζευτήκαμε δεν προσπαθούμε να κάνουμε πολιτική,αλλά να σταματήσουμε τον εξευτελισμό των προσωπικοτήτων μας.
Επί του συγκεκριμένου θέματος τί θα κάνετε;Είστε αρκετά ώριμοι να περάσετε από τα μεγάλα λόγια στην πράξη ή πρέπει πάντα να μπαίνει κάποιος άλλος μπροστά για λογαριασμό σας;Δεν πρόκειται κανένας συνδικαλιστής να πολεμήσει για εμάς,καταλάβετέ το.
Άλλωστε οι μεγάλες αλλαγές ξεκινούν πάντα από μικρότερες.Φαντάζεστε τί αντίκτυπο θα έχει για όλους τους κυβερνώντες το να μπλοκάρουμε την πολιτική τους και να αναδείξουμε τα προβλήματά μας;
Υ.Γ.Ως προς το ανέντιμο,το εξήγησα βάσει νομικών οδηγιών.Αλλά προφανώς άλλοι λόγοι πρέπει να υποκρύπτονται για μια τέτοια θέση,η οποία στερείται επιχειρημάτων....

Αποσυνδεδεμένος palelos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #202 στις: Ιούνιος 20, 2009, 05:56:52 μμ »
+1
Ι am back..   Σας  έλλειψα?

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #203 στις: Ιούνιος 20, 2009, 10:11:49 μμ »
μα γιατί πάντα πρέπει κάτι να υποκρύπτεται πίσω από απαντήσεις διαφορετικές από αυτές που περιμένουν κάποιοι;;;; διάλογο κάνουμε νομίζω και εκθέτουμε τις απόψεις μας. δεν θεωρώ σωστό ,προσωπικά, εντελώς προσωπικά, να στραφώ εναντίον κάποιων ανθρώπων που "δικαίως" με τα όσα ισχύουν (αν τα ξέρω καλά γιατί ασχολούμαι περισσότερο με όσα διεκδικώ εγώ, όπως ΑΣΕΠ, ωρομισθία, αναπλήρωση μέσω ΑΣΕΠ...δεν τα ξέρω όλα) σήμερα διεκδίκησαν και πέτυχαν αναγνώριση της δουλειάς τους. μα είναι οι μόνοι;;;; αυτοί της Σιβιτανιδείου μπαίνουν με κάποια αξιοκρατικά κριτήρια και δεν το ξέρω;;;; μάλιστα γνωστός μου που ούτε καν είχε διδάξει στη Σιβιτανίδειο, παρά καθόταν σε ένα γραφείο, διορίστηκε από αυτή την προϋπηρεσία...να τον δείρω μήπως;;; μαζί του πρέπει να τα βάλω;;; ή με το σύστημα; - πάντως θα μελετήσω καλύτερα τις νομικές οδηγίες στις οποίες αναφέρθηκε ο /η rublev-
  για αυτά τα θέματα (στα οποία αναφέρθηκα σε προηγούμενο μήνυμά μου) ΠΡΕΠΕΙ να παλεύουμε όλοι, μα όλοι, ακόμη και οι διορισμένοι (ουτοπικό ε! μα μόνο αν ενωθούμε μια φορά ως κοινωνία θα καταφέρουμε κάτι...δεν μας ακούει κανείς), δεν είναι θέμα ότι θίγομαι εγώ, εσύ κι ο άλλος, θίγεται η αξιοκρατία και βέβαια η παιδεία (πολυπληγομένη ούτως ή άλλως). όσο για το πως επιλέγει ο καθένας να παλέψει για αυτά έχει να κάνει κυρίως με την προσωπικότητά του. σέβομαι προσωπικά κάθε αγώνα είτε είναι συλλαλητήριο είτε αρθρογραφία είτε στάση ζωής είτε..είτε...
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #204 στις: Ιούνιος 20, 2009, 10:29:12 μμ »
πόσοι συμμετέχουν;;;;; στην ένσταση εννοώ...
 από ό,τι κατάλαβα ό,τι είναι να γίνει θα γίνει με την ανακοίνωση του πίνακα αναπληρωτών, σωστά;
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #205 στις: Ιούνιος 20, 2009, 11:41:01 μμ »
Επειδή μάλλον δεν έχεις διαβάσει τις παραπάνω σελίδες,με αποτέλεσμα να επαναλαμβάνεσαι,σου παραθέτω ενδεικτικά:
Καλά κάνετε παιδιά και μας επαναφέρετε εντός θέματος.
Ωστόσο,επειδή πολλοι συνάδελφοι με παίρνουν τηλέφωνο και δεν είναι καλά ενημερωμένοι (άραγε ποιός τους παραπληροφορεί;),να απαντήσουμε για τελευταία φορά και κάθε συζήτηση επ'αυτού από εδώ και εμπρός θα θεωρηθεί -τουλάχιστον από εμένα-ως παραπλανητική και εκ του πονηρού:
α.Δεν έχουμε κάτι προσωπικό ή κάποιου είδους εμμονή με τους ΟΑΕΔίτες.Απλώς, έπειτα από συμβουλή δικηγορικού γραφείου στο οποίο απευθυνθήκαμε,μας γνωστοποιήθηκε ότι δεν είναι δυνατή η υποβολή ένστασης εναντίον της Σιβιτανιδείου κτλ. γιατί έχει παρέλθει ο χρόνος που ορίζει ο νόμος.Αν δεν αντιδράσουμε τώρα,τα ίδια θα συμβούν με τους επόμενους αλεξιπτωτιστές, που θα βρουν δεδικασμένο τους ΟΑΕδίτες και ούτω καθεξής....
β.Η προυπηρεσία των ΟΑΕΔιτών μπορεί να αναγνωριζόταν αλλά μόνο στο ΑΣΕΠ.Και όλοι ξέρουμε ότι για να σου προσμετρηθεί η προσαύξηση από κάθε είδους προυπηρεσία στο ΑΣΕΠ,πρέπει να είσαι ήδη επιτυχών,να έχεις περάσει τη βάση!Τώρα αναγνωρίστηκε η προυπηρεσία τους στον πίνακα των αναπληρωτών.Δηλαδή δεν χρειάζεται να δώσουν καθόλου ΑΣΕΠ

Δεν ξέρω πως αλλιώς να το γράψω για να γίνει κατανοητό....
Όταν λέω ότι υποκρύπτεται κάποια άλλη αιτία,εκτός από ιδιοτέλεια(π.χ.μπορεί να αισθάνεται κάποιος ενοχή γιατί αναγκάστηκε και αυτός να καταφύγει δια της πλαγίου οδού στην ΠΔΣ,κάτι που όμως δεν είναι το ίδιο πράγμα,καθώς εδώ δεν μιλάμε για προυπηρεσία-ψίχουλα),μπορεί να εννοώ και συναισθηματικής φύσεως,το σκέφτηκες αυτό;Πάντως όπως και να είναι,η άποψη που δεν τεκμηριώνεται σε λογικά επιχειρήματα έχει διαφορετικό βάρος από την άποψη που στηρίζεται σε συναίσθημα,επειδή το συναίσθημα, δυστυχώς,είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό,που επηρεάζεται και από τις διαφορετικές  εμπειρίες του καθενός.
Τέλος,μπορείς να μας εξηγήσεις πώς ακριβώς διεκδικείς τα δίκαιά σου;
Αν θες λοιπές πληροφορίες,ευχαριστως να σε ενημερώσω με πμ,εφόσον φυσικά οι προθέσεις σου είναι ειλικρινείς και ρωτάς από πραγματικό ενδιαφέρον....

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #206 στις: Ιούνιος 21, 2009, 12:51:21 πμ »
Επειδή κάποιοι συνάδελφοι δεν έχουν παρακολουθήσει από την αρχή το θέμα,τους παρακαλώ να συγχωρήσουν τον οποιοδήποτε εκνευρισμό μου και να παραθέσω ξανά τα νομικά επιχειρήματα που ανατρέπουν το βασικό επιχείρημα των ΟΑΕΔιτών,το οποίο προβάλλουν και αυτοί αγαθή τη προαιρέσει:

15. Με βάση την Πρόταση του Συνηγόρου του Πολίτη: αρ. πρωτ.: 18601,18264…2.1/18-4-2006
« Οι εκπαιδευτικοί που εργάστηκαν σε ΤΕΕ ΟΑΕΔ δεν διαφοροποιούνται ως προς την ουσία (προσόντα, διδασκαλία γνωστικού αντικειμένου) από τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν σε σχολεία Β/θμιας του ΥΠΕΠΘ και συγκεκριμένα στα ΤΕΕ του ΥΠΕΠΘ ».
Η μόνη διαφοροποίηση εστιάζεται στον τρόπο πρόσληψης των εκπαιδευτικών στα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ. Ακόμη και ως προς το σημείο αυτό η επιχειρηματολογία θα μπορούσε να εστιαστεί στο ότι η διαδικασία πρόσληψης στα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ είναι παρόμοια με αυτήν που ακολουθείται σε προγράμματα του ΥΠΕΠΘ, όπως στη Σιβιτανίδειο , τα Εκκλησιαστικά Σχολεία, την Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη. Στα προγράμματα αυτά, ενώ δεν απαιτείται εξειδίκευση, η πρόσληψη των εκπαιδευτικών γίνεται βάσει μοριοδότησης τυπικών προσόντων και συνέντευξης ( η οποία δεν υπάρχει στα ΤΕΕ ΟΑΕΔ) , η δε προϋπηρεσία αναγνωρίζεται

Με δικηγόρο που μίλησα μου είπε ότι αυτό είναι το βασικό τους επιχείρημα,αλλά επαναλαμβάνω ότι η γνωμοδότηση αυτή δεν είχε δεσμευτικό χαρακτήρα για το νομοθέτη.Για Σιβιτανίδειο κτλ. δεν γίνεται τίποτα πια χάρις στη δική μας αδράνεια ή ευπιστία,όμως αυτό δεν έχει σχέση με το σήμερα.

Εξαιρετικά αφιερωμένο στον κύριο Συνήγορο από το ά.13 του Ν.3144/03:
3. Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν, κατά τη δημοσίευση του παρόντος νόμου, ως
ωρομίσθιοι στα Τ.Ε.Ε. Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. των κλάδων ΠΕ και ΤΕ, εφόσον έχουν
συμπληρώσει μέχρι την έναρξη ισχύος του παρόντος διδακτική προϋπηρεσία
τουλάχιστον χιλίων διακοσίων (1.200) ωρών στη δευτεροβάθμια τεχνική εκπαίδευση
του Ο.Α.Ε.Δ., εντάσσονται σε ενιαίο πίνακα για την κάλυψη των αναγκών των Τ.Ε.Ε.
Μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ., και προσλαμβάνονται κατ' απόλυτη προτεραιότητα ως
αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι στα Τ. Ε. Ε. του Ο.Α.Ε.Δ., με σειρά που εξαρτάται από
τη προαναφερθείσα συνολική διδακτική προϋπηρεσία και ανάλογα με τις εκάστοτε
ανάγκες του Ο.Α.Ε.Δ. ανά κλάδο και ειδικότητα.

1.Δηλαδή ίσχυε ο διαφορετικός τρόπος πρόσληψής τους,αφού μοριοδοτούνταν,κάτι που δε γίνεται στη Σιβιτανίδειο,με αποτέλεσμα να έχουν καταστήσει τον ΟΑΕΔ κλειστό κλάμπ,απαγορευτικό για τους εργαζομένους του ΥΠΕΠΘ.Ανατρέξτε επίσης στις σχετικές δηλώσεις πρώην υφυπουργών στη Βουλή,οι οποίοι αναγνώριζαν τον διαφορετικό τρόπο πρόσληψής τους.

2.Επίσης η προυπηρεσία τους αναγνωριζόταν έως τώρα μόνο στο ΑΣΕΠ και όχι στον πίνακα,εφόσον ήσουν επιτυχών στο ΑΣΕΠ.

3.Για τους προερχόμενους από ιδιωτικά,έχουν θεσπίσει διετή παραμονή στον πίνακα,ενώ τώρα θα διοριστούν με μόνο ένα έτος.

4.Για τους προερχόμενους από ευρωπαικά σχολεία,το Νομικό Συμβούλιο του Κράτους περιέχει την διφορούμενη φράση ¨εφόσον τα σχολεία αυτά λειτουργούν υπό την εποπτεία του αρμόδιου σε κάθε χώρα υπουργείου¨.

5.Για τους 24μηνίτες,υπάρχει η πρόβλεψη(λόγω δικαστικής προσφυγής απλών επιτυχόντων του ΑΣΕΠ),για τουλάχιστον μία επιτυχία στον διαγωνισμό ,καθώς σύμφωνα με την αρχική συνταγματικήρύθμιση έπρεπε όλοι οι διορισμοί να γίνουν σε βάθος χρόνου μέσω ΑΣΕΠ.



Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #207 στις: Ιούνιος 21, 2009, 01:12:06 πμ »
Επίσης(για να μην ξεχνιόμαστε):
6.Ανοίγει ο δρόμος για εργαζομένους άλλων υπουργείων,όπως του Υγείας κτλ.,οι οποίοι θα κινηθούν αν δεν αντιδράσουμε εντός του χρονικού περιθωρίου που ορίζει ο νόμος,με αποτέλεσμα το λεγόμενο 60% μέσω ΑΣΕΠ να αποτελεί κοροιδία και μόνο να το λες....Και τη στιγμή που η παρουσία μας στον πίνακα είναι κατοχυρωμένο συνταγματικά δικαίωμά μας.
Συνάδελφοι,ο κατά προτεραιότητα διορισμός ανήκει σε όλους εμάς που,τα βράδια της 30 και 31 Ιανουαρίου δεν είχαμε βγει έξω για ποτάκι και σε εμάς που αυτές τις ημέρες καθόμαστε κολλημένοι μπροστά σε έναν υπολογιστή,ενώ κάποιοι ¨συνάδελφοι¨είναι ήσυχοι ήδη στις παραλίες.
Πόσος ακόμα εμπαιγμός;

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #208 στις: Ιούνιος 21, 2009, 01:43:26 πμ »
Να υπενθυμίσω ότι ότι στείλουμε θέλουμε να έχει ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΣ υπογραφές.Οτιδήποτε άλλο μπορεί να θεωρηθεί ατομική ένσταση και να πέσει στον κάδο.

Αποσυνδεδεμένος tzountzouras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #209 στις: Ιούνιος 21, 2009, 02:16:23 μμ »
Ως νέο μέλος που με ενδιαφέρον παρακολουθώ τις διαλέξεις υπερ δικαίου, θα ήθελα να ρωτήσω-έχει δουλέψει κανείς στις σχολές του ΟΑΕΔ και έχει αποκτήσει και γνώμη για όλους και για όλα?Μήπως θα έπρεπε να ληφθεί υπ'όψιν οτι οι "βυσματίες" ΟΑΕΔΙΤΕς δεν έχουν τελειώσει σχολή γενικής κηπουρικής ή έχουν δώσει κάποιοι ΑΣΕΠ απ'ότι ξέρω και έχουν κάποιες επιτυχίες αλλά δεν έχει γίνει΄θέμα?Από ότι ξέρω, δεν γίνεται μόλις τελειώσει κάποιος τη σχολή του να διοριστεί κατευθείαν.Πρέπει να πάει και λίγο ωρομίσθιος.Πολλοί φαίνεται οτι δεν το καταλαβαίνουν και επικαλούνται τον ΑΣΕΠ για να διεκδικήσουν χωρίς καν να δουλέψουν και λίγο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 714
Σύνολο: 726

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.