*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση κατά ΟΑΕΔιτών  (Αναγνώστηκε 306029 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1022 στις: Αύγουστος 15, 2009, 04:34:48 μμ »
Dora22 έτσι ακριβώς όπως τα λες. Λίγα λόγια και καλά. Μην λέμε τα ίδια και τα ίδια! Πάμε σε δεύτερη φάση και με αυτή αρχίζουν τα έργα και οι πράξεις!

possessed ανάλογα στον κλάδο και τον αριθμό αναπληρωτών σε αυτόν θα διαμορφοθεί και η βάση. Αν τώρα εσύ είσαι μέσα ή έξω από αναπλήρωση δεν γνωρίζω. Γνωρίζω σίγουρα ότι ένας μεγάλος αριθμός από μας θα μείνει άδικα απέξω. Είναι θέμα δικαίου και όχι μόνο προσωπικό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:50:11 »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1023 στις: Αύγουστος 15, 2009, 04:37:42 μμ »
Για να μπλοκάρουμε τους φετινούς διορισμούς τους ως αναπληρωτών,πρέπει να καταθέσουμε αίτηση αναστολής του νόμου (ασφαλιστικά μέτρα),κάτι το οποίο επιθυμούν πολλοί από εμάς που είναι άμεσα θιγόμενοι(για παράδειγμα στους φυσικούς είναι πραγματικά μεγάλη η ζημιά και πολλοί συνάδελφοι με 25 μόρια κινδυνεύουν να επιστρέψουν πάλι στην ωρομισθία!).Βέβαια οι πιθανότητες να εισακουστεί η αίτηση αυτή δεν είναι μεγάλες,αλλά οι περισσότεροι θιγόμενοι ισχυρίζονται ότι δεν έχουν κάτι περισσότερο να χάσουν.Χαμένοι για χαμένοι φέτος...
Αυτό είναι ένα από τα θέματα που θα συζητήσουμε συνάδελφοι,καθώς και τις περαιτέρω ενέργειές μας,γι αυτό είναι απαραίτητη η συμμετοχή όλων όσοι μπορούν.

Αποσυνδεδεμένος pegipapad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1024 στις: Αύγουστος 15, 2009, 04:38:05 μμ »
Είμαι 42 χρονών!!! >:(  Για ποιά δεύτερη φάση μου λέτε;;; Μικρή είμαι;; >:( >:( >:(
Ευχαριστώ το Υπουργείο Παιδείας που με έκανε πειραματόζωο, εμένα και την οικογένεια μου, αναγνωρίζοντας την Προϋπηρεσία των Οαεδιτών. Δεν πρόκειται να το ξεχάσω αυτό που μας έκανε!
15/08/09

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1025 στις: Αύγουστος 15, 2009, 04:41:49 μμ »
pegipapad

Δεύτερη φάση των ενεργειών μας εννοώ! Από τις αλληλογραφίες εδώ μέσα πάμε συ συνάντηση για να δούμε τις επόμενές μας ενέργειες.

Όχι  δεύτερη φάση αναπληρωτών!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:50:11 »

Αποσυνδεδεμένος pegipapad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1026 στις: Αύγουστος 15, 2009, 04:45:04 μμ »
Ομολογώ ότι αυτή η μέρα θα μου μείνει αξέχαστη >:( >:( >:( >:(
Ποιόν να ευχαριστήσω από όλους για τα σημερινά αξέχαστα νέα που διαβάζω και χαλούν τα σχέδια της οικογένειας μου;Με αντιμετωπίζουν ως πειραματόζωο εμένα και την οικογένεια μου   >:(  >:(. Δε θα το ξεχάσω για το κακό που μου προκάλεσαν.



sikat σωστά κατάλαβα. >:(  >:( >:( >:(
Ευχαριστώ το Υπουργείο Παιδείας που με έκανε πειραματόζωο, εμένα και την οικογένεια μου, αναγνωρίζοντας την Προϋπηρεσία των Οαεδιτών. Δεν πρόκειται να το ξεχάσω αυτό που μας έκανε!
15/08/09

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1027 στις: Αύγουστος 15, 2009, 04:47:17 μμ »
Το ερώτημα είναι τι κάνουμε μετά από όλα αυτά που συνέβησαν φέτος αλλά και τα προηγούμενα χρόνια.

Επίσης να συμπληρώσω μικρή είσαι! 20 χρόνια στα θρανία, 20 χρόνια ημιαπασχόληση δεν πρέπει να πάρεις αυτό που αξίζεις;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2009, 04:58:59 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος pegipapad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1028 στις: Αύγουστος 15, 2009, 04:53:46 μμ »
Τί να πω με απογοήτευσε πολυ το Υπουργείο Παιδείας.Και τους ψηφίσα με τον σύζυγο και τους γονείς μου. Τους ψηφίσαμε για να μας κάνουν πειραματόζωα.Τί να πω; τί να πω; με κατέστρεψαν.
Ευχαριστώ το Υπουργείο Παιδείας που με έκανε πειραματόζωο, εμένα και την οικογένεια μου, αναγνωρίζοντας την Προϋπηρεσία των Οαεδιτών. Δεν πρόκειται να το ξεχάσω αυτό που μας έκανε!
15/08/09

Αποσυνδεδεμένος pegipapad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1029 στις: Αύγουστος 15, 2009, 05:04:04 μμ »
Αισθάνομαι πολύ αδικημένη κι εξαπατημένη από τον Υπουργό Παιδείας. Πήγαν χαμένοι 4 ψήφοι.Το μοναδικό μας όπλο είναι οι ψήφοι.Τους τις δώσαμε με την οικογένεια μου, γιατί πίστεψα στη διαφάνεια που θα εφάρμοζε και διαπιστώνω σήμερα ότι εξαπατήθηκα από τη σημερινή κυβέρνηση της Ν.Δ., η οποία εφάρμοσε όλα τα άλλα εκτός από το να εφαρμόσε τη διαφάνεια στις προσλήψεις .Δηλώνω βαθύτατα απογοητευμένη που τους ψηφίσαμε για να με κάνουν πειραματόζωο αναγνωρίζοντας την προύπηρεσία των Οαεδιτών.
Ευχαριστώ το Υπουργείο Παιδείας που με έκανε πειραματόζωο, εμένα και την οικογένεια μου, αναγνωρίζοντας την Προϋπηρεσία των Οαεδιτών. Δεν πρόκειται να το ξεχάσω αυτό που μας έκανε!
15/08/09

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1030 στις: Αύγουστος 15, 2009, 05:36:51 μμ »
Αισθάνομαι πολύ αδικημένη κι εξαπατημένη από τον Υπουργό Παιδείας. Πήγαν χαμένοι 4 ψήφοι.Το μοναδικό μας όπλο είναι οι ψήφοι.Τους τις δώσαμε με την οικογένεια μου, γιατί πίστεψα στη διαφάνεια που θα εφάρμοζε και διαπιστώνω σήμερα ότι εξαπατήθηκα από τη σημερινή κυβέρνηση της Ν.Δ., η οποία εφάρμοσε όλα τα άλλα εκτός από το να εφαρμόσε τη διαφάνεια στις προσλήψεις .Δηλώνω βαθύτατα απογοητευμένη που τους ψηφίσαμε για να με κάνουν πειραματόζωο αναγνωρίζοντας την προύπηρεσία των Οαεδιτών.

Συγνώμη για την ερώτηση, και το άσχετο, και ελπίζω να μην ανάψω φωτιές με την ερώτηση, αλλά τι ακριβώς στην πορεία τους σε έκανε να πιστεύεις ότι θα διασφάλιζαν τη διαφάνεια και την αξιοκρατία;  ??? ???
Και λυπάμαι και που το άκουσα και που το λέω, σχεδιάζουν να αναγνωρίσουν την προϋπηρεσία και άλλων υπουργείων.
Εγώ πάντα πίστευα ότι μ' αυτόν τον τρόπο εξασφάλιζαν ψήφους, όχι από την πίστη κάποιων ανθρώπων ότι θα επικρατήσει διαφάνεια!
Όπως και να 'χει λυπάμαι που απογοητεύτηκες, ελπίζω να συμμετάσχεις στον αγώνα μας και να έχεις ήδη βρει τον τρόπο να τους τιμωρήσεις!

Αποσυνδεδεμένος pegipapad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1031 στις: Αύγουστος 15, 2009, 05:41:04 μμ »
Περιμένω εγώ ,και η οικογένεια μου,την ώρα που θα γίνουν οι εκλογές >:( >:( >:(
Ευχαριστώ το Υπουργείο Παιδείας που με έκανε πειραματόζωο, εμένα και την οικογένεια μου, αναγνωρίζοντας την Προϋπηρεσία των Οαεδιτών. Δεν πρόκειται να το ξεχάσω αυτό που μας έκανε!
15/08/09

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1032 στις: Αύγουστος 15, 2009, 06:02:29 μμ »
Εγω την ενσταση προλαβα και την εκανα. Ας ειναι καλα αυτοι που ξεκινησαν την διαμαρτυρια. Αν και ατομα που διοριζονται δεν μας εγκαταλειπουν και τρεχουν κυριως για μας.
Την χανω φετος την αναπληρωση οπως εχασα καποτε και τον χρονο μου περιμενοντας στην επετηριδα. Πηρα μορια απο το διαβασμα, την ωρομισθια και επεσα πιο κατω απο τους περσινους πινακες. Περσι τελευταιος αναπληρωτης 17,5 μορια και φετος με 20,... μορια ωρομισθια θα παω;(0402)
Μας κοροιδεψαν και τους ψηφισαμε. Να μην τους αφήσουμε ακομη να μας κοροιδευουν.
Ολα για τους ψηφους γινονται, σιγα μην νοιαστηκαν για τους αδικημενους τους οαεδιτες που δεν τους αναγνωριζεται η προυπηρεσία.
Περναμε σε δευτερη φαση (μετα την ενσταση) για να μην χασουμε την αναπληρωση και τα επομενα χρονια.
Να συναντηθουμε να συζητησουμε. Αν ειμαστε πολλοι (που μαζευομαστε πολλοι) ισως ιδρωσει το αυτι τους και μας ακουσουν (εκλογες ερχονται και ξερουν το αποτελεσμα απο τωρα).
ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ
Περασα το πιο απαισιο καλοκαιρι!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2009, 06:21:16 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1033 στις: Αύγουστος 15, 2009, 07:09:21 μμ »
Πρεπει να δωσουμε δημοσιοτητα στο προβλημα μας. Πιστευω μονο αυτο φοβουνται. Αλλο ενα σκανδαλο.
Να μαθει η κοινωνια, ολα αυτα τα παραθυρακια που περνανε οποτε θελουν να βολεψουν τους δικους τους. Υπαρχει πολυς κοσμος που δεν εχει βυσματα και δινει σε διαγωνισμους για τα μορια.

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1034 στις: Αύγουστος 15, 2009, 07:10:25 μμ »
ΘΕΛΟΥΝ ΚΡΑΞΙΜΟ!
Ακούστε.
ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ την προυπηρεσία των ¨συναδέλφων¨ του ΟΑΕΔ
ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ την προυπηρεσία των συναδέλφων της ΕΙΔΙΚΗΣ αγωγής (ενώ αναγνωρίζουν την επιτυχία στον ΑΣΕΠ Γενικής Παιδείας σαν προσόν για την ένταξη στους πίνακες ειδικής αγωγής! )
ΤΟΣΗ ΠΑΡΑΝΟΙΑ! ΤΕΤΟΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ!
 Και για να είναι πιο κατανοητό. Αφού μας έστειλαν πέρσι να βουλώσουμε τις τρύπες της ειδικής αγωγής παίρνοντας σε κάποιες ειδικότητες
( μαθηματικούς π. χ.) από τον ενιαίο γιατί δεν είχαν άλλους στους πίνακες ειδικής, και φυσικά μας είπαν ότι η προυπηρεσία μας θα μετράει την επόμενη χρονιά στους πίνακες ειδικής, φέτος τους προέκυψε να αλλάξουν τα κριτήρια!!! Αφού μας ταλαιπώρησαν να ξεσπιτωθούμε για ωρομίσθιο στην άκρη της χώρας και να υπηρετήσουμε τον ευαίσθητο τομέα της ειδικής με μόνο όπλο τον πατριωτισμό μας, αφού αναγκαστήκαμε για να τα βγάλουμε πέρα να χρυσωπληρώσουμε τα σεμινάρια που κάθε σαββατοκύριακο παρακολουθούσαμε στην Αθήνα και κοντέψαμε να σκοτωθούμε στους δρόμους πήγαινε έλα, ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΗΡΘΕ να αλλάξουν τα κριτήρια.

ΕΛΕΟΣ
Σ΄ αυτή τη χώρα δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει.
Τι θα κάνουμε θα τους αφήσουμε να αλωνίζουν;

ΝΑ ΑΝΑΣΤΑΛΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ των  ¨συναδέλφων¨ του ΟΑΕΔ στους πίνακες.
ΑΝΑΣΤΟΛΗ αυτή τη στιγμή.
Αυτό να ζητήσουμε εκτός απ΄τις ενστάσεις.
Τα λέμε στη Θεσσαλονίκη...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2009, 07:42:56 μμ από gekal »

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1035 στις: Αύγουστος 15, 2009, 07:18:46 μμ »
Με όλα αυτά ξέχασα να πω χρόνια πολλά σ όσους γιοτάζουν σήμερα!!!
ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ λοιπόν!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160951
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.