*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 220689 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sparos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #308 στις: Ιούλιος 09, 2009, 09:10:50 μμ »
pou to diavasate afto peri asep eidikis agwgis????kai se ti tha exetazomaste diladi???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:46:51 »

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #309 στις: Ιούλιος 09, 2009, 09:14:54 μμ »
γραφει κατι σχετικα στο νεο νομο ειδικης αγωγης. καλα, μην το δενεις και κομπο οτι θα γινει. μπορει να γινει για την πρωτοβαθμια, για νηπιαγωγους και δασκαλους ειδικης αγωγης. τωρα για τη δευτεροβαθμια, το θεωρω απιθανο να παιξει κατι τετοιο, τουλαχιστον οχι αμεσα. αν, λεω ΑΝ γινει, σε τι θα μας εξετασουν; ουτε οι ιδιοι ξερουν. εκανα αλλωστε σχολιο περι ασχετοσυνης των ιθυνοντων.

Αποσυνδεδεμένος agrinio30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #310 στις: Ιούλιος 10, 2009, 02:20:46 πμ »
Εγώ εύχομαι 2 πράγματα! Πρώτον να βγει η εγκύκλιος μέσα στην επόμενη εβδομάδα και δεύτερον ν μετρήσει ως προσόν κατάταξης στους πίνακες ειδικής αγωγής η σειρά κατάταξης στον τελευταίο ΑΣΕΠ! Είναι κρίμα κάποιος που είναι στη θέση 370 φέτος στον ΑΣΕΠ των Μαθηματικών να μην του μετρήσει στους πίνακες της ειδικής αγωγής αυτή η τόσο καλή σειρά!

τι λε ρε μαστορα; που το βρηκες αυτο; δηλαδη αν ειχες αποτυχει, τι θα ελεγες; προφανως, να μην μετρησει ο ασεπ. και εγω θελω να γινω προϊσταμενος ειδικης αγωγης γιατι ειμαι ωραιος. ειναι κριτηριο αυτο; οτι μας βολευει και οτι γουσταρουμε γραφουμε;
τωρα, στην περιπτωση ασεπ ειδικης αγωγης: ποιος θα μας εξετασει και πανω σε τι; αφου οι ανθρωποι ειναι απολυτως αδαεις.
Πρώτον δεν είμαι μάστορας και δεν σου επιτρέπω να μου μιλάς με αυτό το ύφος.
Δεύτερον αφού έχω πετύχει στον τελευταίο ΑΣΕΠ είναι δικαίωμά μου να εύχομαι ότι θέλω.Αν είσαι στους αποτυχόντες και δεν σε βολεύει εσένα αυτό, πρόβλημά σου.
ΠΕ03 - Μαθηματικός

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #311 στις: Ιούλιος 10, 2009, 04:18:56 πμ »
Θέλω να ρωτήσω κάτι. Εσείς που κόπτεσται με την ειδική αγωγή, έχετε ιδέα για το θέμα; ή μόνο έχετε κάνει ένα μεταπτυχιακό ή σεμινάριο για να βολευτείται;

physcience ξέρω ότι μάλλον δε θα πρεπε να απαντήσω σε αυτό αλλά με τρώει..
Λοιπόν.Είμαι μία από αυτούς που δεν έχουν ιδέα για την ειδική αγωγή κ έκανε ένα μεταπτυχιακό μόνο για να βολευτεί. Μόνο που όταν πήρα πτυχίο δε γνώριζα καν τι είναι η ειδική αγωγή στην επαίδευση ούτε ότι θα μπορούσα να εργαστώ σε αυτήν. Ξόδευα όμως όλα μου τα λεφτά σαν φοιτήτρια για να παρακολουθώ όλα τα συνέδρια που είχαν αυτό το θέμα σε όλη την Ελλάδα και θεωρούσα τα βιβλία των μαθησιακών δυσκολιών το πιο ενδιαφέρον θέμα. Δεν έκανα ποτέ αιτηση ούτε για ωρομίσθια στη γενική αγωγή γιατί ένοιωθα ότι δεν είναι ο κλάδος στον οποίο θα μπορούσα να προσφέρω κάτι. Αφού λοιπόν ήμουν στα μέσα του μεταπτυχιακού μου και μετά από πού ψάξιμο έμαθα ότι μου δίνεται το δικαίωμα να προσφέρω εκεί που ήθελα. Και είμαι πολύ ευτυχισμένη που μοιράζομαι τις δυσκολίες των παιδιών κ μαζί προσπαθούμε για το καλύτερο. Είναι και άλλοι που έχουν τη δική τους ιστορία. Είναι και κάποιοι που θα τα βρουν σκούρα . Είσαι κι εσύ που σίγουρα δεν είσαι άξιος να κρίνεις κανέναν ειδικά εδω..

Ελπίζω να έλυσα την απορία σου άρχοντα.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:46:51 »

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #312 στις: Ιούλιος 10, 2009, 07:34:30 πμ »
Πω πω νευρα........................................Κατι σε πριν απο λιγο χωρισα μου κανει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ελα  να μας πεις λοιπον για την ε. α........ουδεν σχολιον;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Πραγματι καθε βοηθεια δεκτη . Αντε τωρα πα να σερβιρω κανα πελατη ;D

δεν μας φταναν ταδικα μας μας φεραν κι απ΄την Περγαμο!!

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #313 στις: Ιούλιος 10, 2009, 07:36:26 πμ »
Πω πω νευρα........................................Κατι σε πριν απο λιγο χωρισα μου κανει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ελα  να μας πεις λοιπον για την ε. α........ουδεν σχολιον;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Πραγματι καθε βοηθεια δεκτη . Αντε τωρα πα να σερβιρω κανα πελατη ;D

δεν μας φταναν ταδικα μας μας φεραν κι απ΄την Περγαμο!!
σορυ ξεχασα αυτο ηταν για τον την  mkadb

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 10, 2009, 08:20:00 πμ »
Εγώ εύχομαι 2 πράγματα! Πρώτον να βγει η εγκύκλιος μέσα στην επόμενη εβδομάδα και δεύτερον ν μετρήσει ως προσόν κατάταξης στους πίνακες ειδικής αγωγής η σειρά κατάταξης στον τελευταίο ΑΣΕΠ! Είναι κρίμα κάποιος που είναι στη θέση 370 φέτος στον ΑΣΕΠ των Μαθηματικών να μην του μετρήσει στους πίνακες της ειδικής αγωγής αυτή η τόσο καλή σειρά!

τι λε ρε μαστορα; που το βρηκες αυτο; δηλαδη αν ειχες αποτυχει, τι θα ελεγες; προφανως, να μην μετρησει ο ασεπ. και εγω θελω να γινω προϊσταμενος ειδικης αγωγης γιατι ειμαι ωραιος. ειναι κριτηριο αυτο; οτι μας βολευει και οτι γουσταρουμε γραφουμε;
τωρα, στην περιπτωση ασεπ ειδικης αγωγης: ποιος θα μας εξετασει και πανω σε τι; αφου οι ανθρωποι ειναι απολυτως αδαεις.
Πρώτον δεν είμαι μάστορας και δεν σου επιτρέπω να μου μιλάς με αυτό το ύφος.
Δεύτερον αφού έχω πετύχει στον τελευταίο ΑΣΕΠ είναι δικαίωμά μου να εύχομαι ότι θέλω.Αν είσαι στους αποτυχόντες και δεν σε βολεύει εσένα αυτό, πρόβλημά σου.


φρουδες ελπιδες.

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 10, 2009, 08:23:20 πμ »
Εγώ εύχομαι 2 πράγματα! Πρώτον να βγει η εγκύκλιος μέσα στην επόμενη εβδομάδα και δεύτερον ν μετρήσει ως προσόν κατάταξης στους πίνακες ειδικής αγωγής η σειρά κατάταξης στον τελευταίο ΑΣΕΠ! Είναι κρίμα κάποιος που είναι στη θέση 370 φέτος στον ΑΣΕΠ των Μαθηματικών να μην του μετρήσει στους πίνακες της ειδικής αγωγής αυτή η τόσο καλή σειρά!

περισσοτερο κριμα ομως ειναι να περασει στη λιστα καποιον με μεταπτυχιακο και προϋπηρεσια στην ειδικη αγωγη καποιος που πετυχε σε εναν διαγωνισμο (δυσκολο διαγωνισμο-δεν αντιλεγω), ο οποιος διαγωνισμος ειναι παντελως ασχετος με την ειδικη αγωγη. απο εκει και στο εξης, εσυ μπορεις να ευχεσαι ο,τι θελεις.
και εγω στο τεστ δεξιοτητων εγραψα 85. τι να σημαινει αυτο; οτι πρεπει να συσχετιστει η επιτυχια μου με τους πινακες ειδικης αγωγης;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2009, 08:25:30 πμ από spapioan »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 10, 2009, 08:54:33 πμ »
Μη μιλήσουμε και για κανένα διαγωνισμό .....ψυχοδράματος τώρα ....Αχ ρε τζούλια......

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 10, 2009, 09:45:49 πμ »
Καλημέρα!Δεν νομίζω οτι εχει κανένα νόημα να τα βγαλούμε όλοι και να τα μετρήσουμε, τα πτυχία και τα προσόντα μας!Μην κανούμε την ειδική αγωγή μαγαζάκι κανένος, αφου άλλοι πιο πάνω απο εμάς την αντιμετωπίζουν έτσι εδω και καιρό!Ο χρόνος θα δείξει ποιος μπορεί και ποιός οχι να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες αυτής της δουλειάς και δεν εξαιρώ και τον εαυτό μου!

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 10, 2009, 10:00:26 πμ »
Καλημέρα!Δεν νομίζω οτι εχει κανένα νόημα να τα βγαλούμε όλοι και να τα μετρήσουμε, τα πτυχία και τα προσόντα μας!Μην κανούμε την ειδική αγωγή μαγαζάκι κανένος, αφου άλλοι πιο πάνω απο εμάς την αντιμετωπίζουν έτσι εδω και καιρό!Ο χρόνος θα δείξει ποιος μπορεί και ποιός οχι να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες αυτής της δουλειάς και δεν εξαιρώ και τον εαυτό μου!

σωστος ;)

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 10, 2009, 10:03:20 πμ »
Μη μιλήσουμε και για κανένα διαγωνισμό .....ψυχοδράματος τώρα ....Αχ ρε τζούλια......


 ;D ;D
πρεπει να μοριοδοτηθει και η γνωση μου στην ουκρανικη ποιηση τοτε!

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 10, 2009, 10:30:02 πμ »
ΟΥΑΟΥ!!!!!!!!
Για να σοβαρευτουμε λιγο εδω μεσα :) :) :) ;D
Δεν αρχιζουμε τα τηλεφωνα μηπως και τους τα σπασουμε;;; Τα νεύρα ενοω...... :-X

Αποσυνδεδεμένος anemovroxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 10, 2009, 10:56:00 πμ »
militsa εγώ πάντως που παίρνω από το πρωι ,ή μιλάει ή δεν το σηκώνουν.....
όταν δίνουμε τον καλύτερο ευατό μας ,μπορούμε να εμπιστευόμαστε αυτό που συμβαίνει....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161416
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.