*

Αποστολέας Θέμα: απογοήτευση  (Αναγνώστηκε 13433 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cormero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
απογοήτευση
« στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:18:32 μμ »
γεία σας παιδάκια!
γράφω για να μοιραστώ την μικρή μου στενοχώρια!
Έγραψα γνωστικό 91,67 και παιδαγωγικά 45 οπότε κόπηκα! :( περιμένα ότι στην δραστηριότητα αν και καλή ήμουν εκτός θέματος αλλά όχι και να κοπώ!όταν είδα και βαθμό γνωστικού συγχήστηκα περισσότερο! :'( Έλεγα να κάνω αίτηση να δω το γραπτό μου αλλά αν δεν αναβαθμολογούν δεν έχει νόημα...!Περιμένω την παρηγριά σας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: απογοήτευση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:50:00 »

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:21:04 μμ »
Και μια γνωστη μου που δουλευε ηδη ως αναπληρωτρια επαθε σχεδον το ιδιο οχι με τοσο μεγαλο βαθμο την πρωτη μερα .......τι να πω..........πραγματικα δν εχω καταλαβει ουτε κι εγω τι λαθος εκανα γιατι περιμενα πολυ καλη βαθμολογια για τη 2η μερα...... και τλκ ...........αστα........
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος runaway

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 26, 2009, 01:27:37 μμ »
Έτσι και μια γνωστή μου για ούτε 1 μόριο.
Αυτή η δεύτερη μέρα πραγματικά μας ξάφνιασε αρνητικά πάντα...
Γερές να 'μαστε και να χουμε την υγειά μας, θέλει κουράγιο και τόλμη η ζωή.
Κάθε Δύση μια Ανάμνηση
Κάθε Ανατολή κι Ελπίδα!

Αποσυνδεδεμένος U

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 26, 2009, 02:15:52 μμ »
cormero, προσπάθησε να βρεις το κουράγιο σου πάλι!
με τις εξετάσεις του ασεπ δε βρίσκεις άκρη! :o
κι εγώ στις εξετάσεις του 2007 υπολόγιζα στο γνωστικό να πάρω 80, πήρα τελικά 60 (!), έκανα ένσταση επειδή αισθανόμουν αδικημένη!
με κάλεσαν από τον ασεπ τον οκτώβρη και είδα το γραπτό μου, όπου στις ερωτήσεις ανάπτυξης δεν υπήρχε ούτε μία σημείωση. ούτε μία!
κι ενώ δούλευα πλέον και είχα κάνει νέα αρχή, η διαδικασία αυτή μου ανακάτεψε πάλι τα σωθικά...
κάνε οτιδήποτε πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει να συνέλθεις γρήγορα.
η αληθινή επιτυχία σε αυτές τις εξετάσεις-εμπαιγμό είναι να συνεχίζεις να παλεύεις με αξιοπρέπεια.  ;)
να είσαι καλά και να προσπαθείς για αυτό!
 
πε02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: απογοήτευση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:50:00 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 26, 2009, 02:28:41 μμ »
κι εγω στο γνωστικο το 2007 πηρα 76 απο τον πρωτο 50 απο τον δευτερο.αναβαθμολογηση 63,ο μεσος ορος.εμεινα απ εξω,για το τιποτα χωρις να ξερω για ποιο λογο.κι εγω στο γραπτο μου καμμια σημειωση

Αποσυνδεδεμένος rania81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 26, 2009, 04:06:14 μμ »
κι εγω στο γνωστικο το 2007 πηρα 76 απο τον πρωτο 50 απο τον δευτερο.αναβαθμολογηση 63,ο μεσος ορος.εμεινα απ εξω,για το τιποτα χωρις να ξερω για ποιο λογο.κι εγω στο γραπτο μου καμμια σημειωση

Όπως έγραψα και σε άλλο σημείο στο forum οι διορθωτές απαγορεύεται να σημειώνουν επάνω στο γραπτό όποτε μην περιμένετε να δείτε κοκκινάδια.
Μην απελπίζεστε, η ζωή συνεχίζεται.Την υγειά σας να έχετε και όλα τ' άλλα αργά ή γρήγορα θα έρθουν.Τι να κάνουμε σε άλλους έρχονται πιο νωρίς και με λιγότερο κόπο σε άλλους αργότερα και με περισσότερο κόπο.Εγώ είχα ζοριστεί πολύ με τη δουλειά στο ιδιωτικό πριν διοριστώ.Χαίρομαι όμως που πέρασα και από εκεί γιατί τώρα εκτιμώ στο μέγιστο βαθμό αυτό που έχω τώρα (και νομίζω πως έχω γίνει και καλύτερη στη δουλειά μου, δουλεύω με περισσότερη όρεξη).
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος marianV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • *******Κάθε μέρα μια καινούρια μέρα********
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 26, 2009, 04:42:43 μμ »
κι εγω στο γνωστικο το 2007 πηρα 76 απο τον πρωτο 50 απο τον δευτερο.αναβαθμολογηση 63,ο μεσος ορος.εμεινα απ εξω,για το τιποτα χωρις να ξερω για ποιο λογο.κι εγω στο γραπτο μου καμμια σημειωση

       η αναβαθμολόγηση είχε γίνει απευθείας ή κίνησες εσύ διαδικασίες;;; Ρωτάω γιατι σκέφτομαι να κάνω ένσταση και θέλω να ξέρω τι μπορεί να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος rania81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 26, 2009, 04:47:31 μμ »
κι εγω στο γνωστικο το 2007 πηρα 76 απο τον πρωτο 50 απο τον δευτερο.αναβαθμολογηση 63,ο μεσος ορος.εμεινα απ εξω,για το τιποτα χωρις να ξερω για ποιο λογο.κι εγω στο γραπτο μου καμμια σημειωση

       η αναβαθμολόγηση είχε γίνει απευθείας ή κίνησες εσύ διαδικασίες;;; Ρωτάω γιατι σκέφτομαι να κάνω ένσταση και θέλω να ξέρω τι μπορεί να γίνει.
Προφανώς εννοεί την αναβαθμολόγηση που έγινε επειδή είχαν μεγάλη απόκλιση ο πρώτος με το δεύτερο βαθμολογητή.Γιατί αναβαθμολόγηση έπειτα από ένσταση δεν μπορεί να γίνει.Ένσταση για το βαθμό δεν επιτρέπεται.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 26, 2009, 04:49:04 μμ »
η αναβαθμολογηση γινεται εφοσον μεταξυ των δυο βαθμολογητων υπαρχει απο 13 μοναδες και πανω αποκλιση.εγω απλα ειδα, στην αναπτυξη του γνωστικου, οταν βγηκαν τα αποτελεσματα ενα 63 και τρελαθηκα.γι αυτο εκανα και ενσταση και πηγα να δω και το γραπτο μου

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 26, 2009, 05:35:30 μμ »
μιλαω πλεον εκτου ασφαλους με 2 χρονια απαπληρωτρια αλλα απ την εμπειρια μου 3η φορα καταλαβαινω οτι ο ασεπ ειναι καθαρα τύχη .αν παρατηρησετε καλα τον πινακα υπαρχουν πολλες τετοιες βαθμολογιες αριστευσαν την 1η μερα κ η 2 τους εριξε πολλη χαμηλα .
επισης καλα διαβασμενα παιδια γραψανε χαμηλα την 1η μερα κ αν το καλοσκεφτεις δεν ειναι καθολου παραξενο (ο λιγοτερο προετοιμασμενος δεν πολυσκεπτεται τις απαντησεις πολλαπλων σε αντιθεση με τον διαβασμενο που βρισκει συσχετισμους ).επισης οι προσαυξησεις ανεβασανε ψηλα τις βασεις αδικοντας αυτους που δίνανε 1 φορα(προυπηρεσια,μεταπτυχιακο ,πτύχιο δεν το βαζω ολοι εχουμε )
κ επειδη η ζωη ειναι ουτοσι αλλως ενας αγωνας μερικες φορες ανισος μην απογοητευεστε η προσπαθεια θα σας δικαιωσει (φανταστειτε να ειμασταν σε επιτηριδα με μακαρονι θα εβλεπαν οι ηλικιες μας τον διορισμο) μην τα παρατατε θα ρθει κ η τυχερη σας μερα
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 26, 2009, 06:54:07 μμ »
Cormero, μην στενοχωριέσαι. Το τι αξίζουμε το έχουμε αποδείξει όλοι κατ΄αρχήν παίρνοντας το πτυχίο μας και κυρίως επειδή καταφέραμε να περάσουμε από αυτή την εξοντωτική και  ψυχοφθόρα  διαδικασία του ΑΣΕΠ. Έχουμε πολύ σημαντικότερα πράγματα στη ζωή μας και δεν αξίζει να στενοχωριόμαστε γι' αυτό. Σου εύχομαι ολόψυχα καλό κουράγιο και καλή συνέχεια για το μέλλον και σου εύχομαι ο επόμενος ΑΣΕΠ να είναι η δική σου επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος Sophaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω τα παιδιά μου
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 26, 2009, 09:29:30 μμ »
κι εγω στο γνωστικο το 2007 πηρα 76 απο τον πρωτο 50 απο τον δευτερο.αναβαθμολογηση 63,ο μεσος ορος.εμεινα απ εξω,για το τιποτα χωρις να ξερω για ποιο λογο.κι εγω στο γραπτο μου καμμια σημειωση

       η αναβαθμολόγηση είχε γίνει απευθείας ή κίνησες εσύ διαδικασίες;;; Ρωτάω γιατι σκέφτομαι να κάνω ένσταση και θέλω να ξέρω τι μπορεί να γίνει.
Προφανώς εννοεί την αναβαθμολόγηση που έγινε επειδή είχαν μεγάλη απόκλιση ο πρώτος με το δεύτερο βαθμολογητή.Γιατί αναβαθμολόγηση έπειτα από ένσταση δεν μπορεί να γίνει.Ένσταση για το βαθμό δεν επιτρέπεται.

Κορίτσια νομίζω πως αν ο πρώτος  βαθμολογητής έχει πάνω από 12 μονάδες απόκλιση από τον δεύτερο ,τότε αναλάμβάνει  και ένας τρίτος.....
Destination anywhere ..name a place and i be there....

Αποσυνδεδεμένος cormero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:22:51 μμ »
ευχαριστώ πολύ, είστε όλες πολύ γλυκιές!ήδη νιώθω καλήτερα :) :) :)όντως αυτό ειναι πολύ μικρό για να μας στενοχωρεί! πολλές φορές σκέφτομαι που είχα πλαντάξει στο κλάμμα στο δημοτικό γιατί είχα 9 στα μαθηματικά και θεώρησα ότι αδικήθηκα!Τώρα το σκέφτομαι και γελάω!Η ζωή μας τα φέρνει έτσι που μετά κάθε προηγούμενη απογοήτευσή μας είναι πολύ μικρή!κάποια στιγμή όλα θα πάνε τέλεια!! ;) ;)Ευχαριστώ για τις ενεσούλες θετικής σκέψης! ;D

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: απογοήτευση
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 27, 2009, 12:32:42 μμ »
όντως,γκυκιά εκολαπτόμενη εκπαιδευτικός,δεν έγινε κάτι τραγικό..για να γράψεις στο γνωστικό αντικείμενο τόσο καλά,σημαίνει ό,τι το'χεις!!όλα θα πάνε καλά,εγώ είμαι σίγουρη!! ;D
όχι απο θέμα παρηγοριάς,αλλά επειδή
1)έχεις πολύ καλές γνώσεις
2)έχεις θετική ενέργεια και πείσμα
σίγουρα θα τα καταφέρεις την επόμενη!!! 8) ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.