*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 165793 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 26, 2009, 11:32:34 πμ »
Νε ξέρετε ότι εγώ όλα αυτά δεν λέω για μένα...Τα λέω για τον συνάδελδο που έκανε μεταπτυχιακό, πήρε 2 ξένες γλώσσες και μπήκε τίμια στην ΑΣΠΑΙΤΕ.Δούλεψε πέρυσι αναπληρωτής και τώρα του λέει το υπουργείο ότι δεν είναι καλός,εγώ προτιμώ τον απόφοιτο του Πειραιά που σε 4 χρόνια πήρε 2 πτυχία σε 1.Το φαντάζεστε να χάσει την θέση αναπληρωτή του χρόνου;το βλέπετε δίκαιο ε;ο άνθρωπος είχε κάνει τον προγραμματισμό του και σε μια νύχτα θα μείνει απ έξω.Θα δούμε σε αυτόν τι θα απαντήσει το υπουργείο...Σε εμάς τους υπόλοιπους θα μας πει την καραμέλα των παιδαγωγικών μαθημάτων.. &μην μου πείτε ότι δεν θα γίνει αυτό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:55 »

Αποσυνδεδεμένος Giannakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 26, 2009, 11:34:45 πμ »
Για να τελειώνει το παραμύθι με τα παιδαγωγικά μπείτε και δείτε προγράμματα σπουδών παλαιότρερων ετών..
http://dtps.unipi.gr/index.php?page=info&info=39....
από το 2004-2005 που έγινε αναμόρφωση τα παιδαγωγικά είναι τα ίδια με όλες της σχολές Πληροφορικής....
Τέρμα το παραμύθι λοιπόν.....Βρείτε άλλο επιχείρημα...
ΕΛΕΟΣ.....

Και δεν υπήρχε μια Τελική Γνωμοδότηση του Συμβουλίου της Επικρατείας γύρω στο 2004, που έβαζε
τελεία στο θέμα? Ότι καμιά Σχολή δεν έχει Παιδαγωγική Επάρκεια?
Στο παρελθόν, οι παλιοί θα θυμούνται, υπήρξε μια μακρά πορεία αναθεωρήσεων-συγκρούσεων, όπου
κάποιος είχε Επάρκεια και κάποιος δεν είχε κατά καιρούς. Για παράδειγμα, ένα διάστημα είχε μόνο το Επιστήμης Υπολογιστών
του Πανεπιστημίου Κρήτης.
Μην βιάζονται να χαίρονται οι Συγκεκριμένοι Απόφοιτοι, γιατί έχει ο Καιρός Γυρίσματα, μπορεί να βρεθούν τούμπα
κάτω σε λίγο, θα υπάρξουν ενστάσεις θα γίνει ......
Φιλικές συμβουλές από ένα παλιό Ωρομίσθιο-Αναπληρωτή με χρόνια στο κουρμπέτι....

Πως γίνεται ρε παιδιά κάποιος να νομοθετεί κόντρα στο Συμβούλιο της Επικρατείας?
Το 2004 που ήταν το Τμήμα Αυτό (πέστο και έτσι που λέει και ο Αλέφαντος), κρυμμένο μέσα στο Πηγάδι?

 

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 26, 2009, 11:50:46 πμ »
εγώ παιδιά αύριο θα πάω στην Β Βάθμια και θα καταθέσω ένσταση.Δεν με νοιάζει αν διοριστώ ποτέ ούτε ζήτησα ποτέ από υπουργείο να βγάλει επιπλέον θέσεις για να βολευτώ.Δεν θέλω όμως να με κοροιδεύουν κατάματα! Δεν το δέχομαι να παίζουν  παιχνίδια πίσω από την πλάτη μου.Υποτιμάνε πρώτα την νουμοσύνη μου και μετά τον κόπο μου που τους κάλυπτα 5 χρόνια τα κενά στα ωρομισθιλίκια γα 7€.Δεν μου έκαναν χάρη που με έπαιρναν τόσα χρόνια για να μου πουν τώρα πήγαινε σπίτι σου!Ημουν στον κλάδο με πτυχίο και όχι αλιξεπτωτιστής όπως κάποιοι άλλοι..

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:07:42 μμ »
Εγώ είμαι βέβαιη οτι με άλλη σταση θα είχατε την συμπαράσταση και των απόφοιτων ωρομισθίων του τμήματος μου - αν σας ενδιέφερε- στον αγώνα σας, γιατί οποιος έχει ζήσει ωρομισθία ξέρει τι πακέτο είναι. Έτσι όμως προκαλείτε αντιπάθειες, αδιαφορία και διάσπαση του κλάδου. Για όσους απο σας φυσικά μας θεωρείτε άξιους να μας εντάσσετε στον ίδιο κλάδο

Συγνώμη που θα στο πω, αλλά είναι αφέλεια να λες ότι θα είχαμε τη συμπαράσταση των αποφοίτων του τμήματος σου, αφού κάτι τέτοιο θα ήταν τελείως ενάντια στα συμφέροντα τους. Ο κλάδος μας, που δεν ήταν και ποτέ ενωμένος, διασπάστηκε ακόμα παραπάνω. Και αυτή η συγκεκριμένη διάσπαση δε μπορεί να γεφυρωθεί. Διαίρει και βασίλευε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:55 »

Αποσυνδεδεμένος xb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:16:14 μμ »
Είναι εξακριβωμένο ότι δεν πρόκειται περί συνωνυμίας;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2009, 01:07:09 μμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:23:53 μμ »
Ειναι αξιοζηλευτη η θυγατερα Υφυπουργου που θα γινει καθηγητρια

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:31:37 μμ »
θα την κάνει καθηγήτρια στο πανεπιστημιό της τιμής ενεκεν για την προσφορά της στο τμήμα!θα κάνει &ένα μεταπτυχιακό εκεί με καινούργια τροπολογία & μετά από χρόνια θα βλέπουμε τον πατέρα της περήφανο στα κανάλια...Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνο να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται!Ο κύριος υπουργός τουρισμού που μπήκε στο υπουργείο παιδείας για να λύσει τα προβληματα της βρίσκεται στην σωστή κατεύθυνση:περαστικός είναι από εκεί, είπε να κάνει κανά ρουσφετάκι.Μέσα στο καλοκαίρι...Αυτοι είναι...

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:38:28 μμ »
Ζηλευω πολυ ζηλευω πολυ τη μελοντικη καθηγητρια θυγατερα

Αποσυνδεδεμένος its me :-)

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:45:45 μμ »
εγώ παιδιά αύριο θα πάω στην Β Βάθμια και θα καταθέσω ένσταση.Δεν με νοιάζει αν διοριστώ ποτέ ούτε ζήτησα ποτέ από υπουργείο να βγάλει επιπλέον θέσεις για να βολευτώ.Δεν θέλω όμως να με κοροιδεύουν κατάματα! Δεν το δέχομαι να παίζουν  παιχνίδια πίσω από την πλάτη μου.Υποτιμάνε πρώτα την νουμοσύνη μου και μετά τον κόπο μου που τους κάλυπτα 5 χρόνια τα κενά στα ωρομισθιλίκια γα 7€.Δεν μου έκαναν χάρη που με έπαιρναν τόσα χρόνια για να μου πουν τώρα πήγαινε σπίτι σου!Ημουν στον κλάδο με πτυχίο και όχι αλιξεπτωτιστής όπως κάποιοι άλλοι..

Μπορεί να την παρουσιάσεις να κάνουμε και οι υπόλοιποι το ίδιο.Αν έχεις την καλοσύνη και συμφωνείς και θέλουν και οι υπόλοιποι

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:46:48 μμ »
Επειδή έχω καιρό να συμμετάσχω στις συζητήσεις του pde, οι απόφοιτοι των εν λόγω Σχολών θα δίνουν ΑΣΕΠ και θα διεκδικούν μία θέση στα δημόσια σχολεία;  ???
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 26, 2009, 12:59:18 μμ »
Επειδή έχω καιρό να συμμετάσχω στις συζητήσεις του pde, οι απόφοιτοι των εν λόγω Σχολών θα δίνουν ΑΣΕΠ και θα διεκδικούν μία θέση στα δημόσια σχολεία;  ???

Ήδη ήταν στον κλάδο ΠΕ19 απλώς από εδώ και πέρα? θα έχουν και παιδαγωγική κατάρτιση
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 26, 2009, 01:09:44 μμ »
πρέπει να κάνουμε κάτι οργανωμένα.Πρέπει να ρωτήσουμε δικηγόρο για την ένσταση.Εγώ ξέρω τι πρέπει να γράψω αλλά είναι και άλλες παράμετροι που πιθανόν δεν γνωρίζω.Αύριο θα ρωτήσω και θα σας πω.Σημασία έχει ότι αυτή η τροπολογία θίγει κυρίως τους ΠΕ19 .Πρέπει να πιέσουμε να την πάρουν πίσω!Αυριο στείλτε e-mail παντού, υπουργεία, υπουργό κλπ.Πάρτε τηλέφωνο στο υπουργείο και μιλήστε με το τμήμα πληροφορικής.Φωνάξτε.Η ένσταση θα γίνει με την βοήθει δικηγόρου.Έχουμε ακλόνητα επιχειρήματα!Ή θα μας αναγνωρίσουν όλους ή κανέναν.. Η παιδαγωγική κατάρτιση είναι παράθυρο για το υπουργείο για να ανακατεύοναται οι πίνακες και να χώνονται τα δικά τους παιδιά.Γι αυτο υπάρχει και η ενισχυτική, να εξυπηρετει τους λίγους ευνοημένους. Το ξέρετε ότι αν διοριστεί σήμερα κάποιος και δεν έχει παιδαγωγική κατάρτιση το υπουργείο τον περνάει ΠΕΚ;Do you know pek; Αναλαμβάνει το υπουργείο να σε διαπαιδαγωγίσει τσάμπα.Γιατί λοιπόν αφου διορίζει χωρίς παιδαγωγικά δεν ανοίγει τις πόρτες σε όλους;Γιατί αφήνει το παράθυρο της Σελετε;Γιατί μετράει την παιδαγωική κατάρτιση τόσο πολύ τώρα σε εμάς τους ωρομισθίους;Να την καταργήσει τελείως και όταν διορίζεται κάποιος να κάνει Πεκ. Ή το προσόν αυτό να το έχουμε όλοι από πριν έτσι ώστε να υπάρψουν αδιήμένοι και ευνοημένοι!Έτσι είναι τα πράγματα συνάδελφοι, τυτή είναι η αλήθεια.Πριν 5 χρόνια που είχε ανάγκη το υπουργείο διόριζε με 10 ώρες προυπηρεσία.Τότε δεν τον ενδιέφερε το παιδαγωγικό.Σήμερα που είμαστε πολλοί σου το ζητάει από έσενα και σου λέει ότι μπορεί να μην μετρήσει στο μέλλον και σε άλλους το δίνει ξεκούραστα σε μία νύχτα μέσα στον καύσωνα.Δεν είναι τυχαίο ο χρόνος της τροπολογίας.Ούτε θα ναι τυχαίο ότι φέτος φτιάχνοντας το μηχανογραφικό κάποιοι μαθητές γνώριζαν για την αβάντα στο συγκεκριμένο τμήμα και το διάλεξαν επίτηδες.Ενώ κάποια αλλοι μαθητές  με παραπάνω μόρια δεν γνώριζαν!

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 26, 2009, 02:35:07 μμ »
Παιδιά σε πρώτη φάση απαιτείται δημοσιότητα του θέματος...Στείλτε mail παντού....Σε εφημερίδες, κανάλια και αναφέρεται τη φωτογραφική τροπόλογία για την εν λόγω κυρία...Ίσως λόγω εκλογών κάνουν πίσω...ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ χρειάζεται αυτή την ώρα...
Πάρτε τηλ. στις ενώσεις μας από αύριο να ξυπνήσουν....όχι mail αλλά τηλ. επικοινωνία...
Πρέπει να κάνουμε κάτι οργανωμένα και συντονισμένα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 346

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.