*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 167803 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asimos_alex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #210 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:01:45 μμ »
..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 05:23:14 μμ από asimos_alex »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος xb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #211 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:02:12 μμ »
ποια κόρη υπουργού ρε παιδιά?
πάτε καλά?
κόρη αγρότη είναι η κοπέλα.
στο τμήμα αυτό σπούδασα και γω και την ξέρω.
ότι σας βολεύει λέτε, αρκεί να πείτε, αρκεί να βγάλετε χολή.

Ασφαλώς, μάλιστα καλλιεργεί τα βλίτα που τον ψηφίζουν... 


Tελετή Αποφοίτησης της τάξης του 2008 του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδος
Ομιλία του Υφυπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Ανδρέα Θ. Λυκουρέντζου στην Τελετή Αποφοίτησης της τάξης του 2008 του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδος

    «Αξιότιμε κύριε Πρόεδρε,
    Σεβαστά μέλη της Διοίκησης του Pierce College,
    Αξιότιμες κυρίες και αξιότιμοι κύριοι εκπαιδευτικοί,
    Αγαπητοί γονείς των αποφοίτων,
    Κυρίες και κύριοι απόφοιτοι της τάξης του 2008,
   

    Σας ευχαριστώ για την εξαιρετικά τιμητική πρόσκλησή σας να ομιλήσω στην τελετή αποφοίτησης της τάξης του 2008. Επιτρέψτε μου να σας δηλώσω ότι συμμετέχω με ειλικρινή συγκίνηση και συναισθηματική φόρτιση στη σημερινή σας εκδήλωση. Διότι πριν από δύο χρόνια παρακολούθησα στην ίδια αίθουσα μαζί με τους γονείς των μαθητών της τάξης του 2006 την αποφοίτηση των παιδιών μας, μεταξύ των οποίων και η κόρη μου Μαρία Άννα, η οποία σήμερα σπουδάζει στο δεύτερο έτος του Πανεπιστημίου Πειραιά.
Διανύσαμε, η οικογένειά μας και η οικογένεια του Pierce College μία συναρπαστική διαδρομή έξι ετών. Μοιραστήκαμε αγωνίες και ελπίδες, όνειρα και στόχους, πολυσήμαντες εμπειρίες και αναπτύξαμε ισχυρούς και ακατάλυτους συναισθηματικούς δεσμούς.

    Με τη σημερινή σας πρόσκληση μου δίνετε την ευκαιρία να συγχαρώ τη Διοίκηση και τους εκπαιδευτικούς του Κολλεγίου για το επιτελούμενο κατά υποδειγματικό τρόπο παιδευτικό έργο, το οποίο επιβεβαιώνουν οι υψηλές επιδόσεις των μαθητών σας όπου κλήθηκαν να διαγωνισθούν στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Η απόδοση των συγχαρητηρίων αυτών δεν αποτελεί έκφραση τυπικής φιλοφροσύνης, αλλά αντίθετα ηθική υποχρέωση της Πολιτείας και εμού του ιδίου προσωπικά, του Υφυπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων, για την οφειλόμενη αναγνώριση και τιμή στη συνεχή και αδιάλειπτη προσφορά του Αμερικανικού Κολλεγίου προς τη μαθητιώσα νεολαία της χώρας μας.

    Επιθυμώ επίσης να επαινέσω τον Πρόεδρο κύριο Bailey για την πολύχρονη και πολυδιάστατη προσφορά του στη … "

http://www.esos.gr/esosrecord/arthra.php?arid=4477



Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #212 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:08:30 μμ »
Αφαίρεσε 80 που θα διοριστούν φέτος

Φέτος θα διοριστούν μέσω ενιαίου πίνακα διορισμών 40 άτομα (24 ΠΕ19 και 16 ΠΕ20) και άλλοι τόσοι του χρόνου. Δηλαδή 80 άτομα θα διοριστούν συνολικά στις δύο επόμενες σχολικές χρονιές και όχι μόνο φέτος.

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #213 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:15:23 μμ »
....

θα προσθέσω ακόμη τρεις τελείες σε αυτά που γράφεις και 8α σου προτείνω να πας να δεις ποσο ήταν η βάση για τα παιδαγωγικά το 2002 και όχι να γράφεις ανακρίβειες, δεν ξέρω αν με συμφέρει οτι γράφω ή όχι αλλά εγω πέρασα με 16κ μορια τι χρονιά που περνούσες ιατρική με 18. καλύτερα να γράφεις επιχειρήματα για τον λόγο που πρέπει να αποκτήσει και το δικό σου πτυχίο διδακτική επάρκεια παρά να προσπαθείς να μειώνεις με ανακρίβειες

Γενικά οι αριθμοί δεν λένε τίποτα αλλα μας έχεις αγανακτήσει με τα κουκιά που μετρας. Επίσης, μπορείς να τα μειώνεις όσο θέλεις αλλά αυτά τα 10 μαθήματα είναι που μας δίνουν την διδακτική επάρκεια και γι αυτό το πτυχίο μου έχει 56 μαθήματα και όχι 40 όπως άλλες σχολές πληροφορικής πανεπιστημίων...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2009, 05:20:42 μμ από spidr »
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος xb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #214 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:17:04 μμ »
ΥΠΕΠΘ
Αθήνα, 27 Ιουλίου 2009
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Μετά την κατάθεση του νομοσχεδίου «Ρύθμιση θεμάτων του πανεπιστημιακού και τεχνολογικού τομέα της ανώτατης εκπαίδευσης και άλλες διατάξεις»,
στο οποίο περιλαμβάνονται ρυθμίσεις που αφορούν και σε θέματα διορισμού εκπαιδευτικών
,
εν αναμονή ψήφισης και έναρξης ισχύος αυτού, καλούνται συμπληρωματικά να υποβάλουν σχετική αίτηση-δήλωση για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων σχολ. έτους 2009-2010,


α. πτυχιούχοι αποκλειστικά των Τμημάτων Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης (ΠΕ04.04), Στατιστικής και Αναλογιστικών – Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Αιγαίου (ΠΕ09). Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και του Τμήματος Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας με κατεύθυνση Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (ΠΕ10),  Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας, ή Επιστήμης και Τεχνολογίας Επικοινωνιών ή Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών ή Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική (ΠΕ19) και β. οι πτυχιούχοι των ειδικοτήτων ΠΕ17.13 – Τεχνολόγων Μουσικής Τεχνολογίας και Ακουστικής και ΠΕ17.14 – Τεχνολόγων Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων, που συστάθηκαν με την αριθμ. 76014/Δ2/29-06-2009 κ.υ.α .(ΦΕΚ 1382/13-07-2009, τ. Β΄).
 
Επίσης, καλούνται να υποβάλουν εφάπαξ δήλωση προτίμησης για τον υπολογισμό της προϋπηρεσίας αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού σε ένα μόνον κλάδο, όσοι δεν την υπέβαλαν το διδακτικό έτος 2005-2006, καθώς και όσοι δεν είχαν τη δυνατότητα επιλογής κλάδου, επειδή η ημερομηνία λήψης του πτυχίου του δεύτερου κλάδου, στον οποίο επιθυμούσαν να υπολογιστεί η ως άνω προϋπηρεσία, είναι μεταγενέστερη της κτήσης της προϋπηρεσίας αυτής. Για την ανωτέρω διαδικασία λαμβάνεται υπόψη η προσφερθείσα προϋπηρεσία μέχρι το τέλος του διδακτικού έτους 2004-2005.

          Οι Αιτήσεις-Δηλώσεις υποβάλλονται στις κατά τόπους Διευθύνσεις ή Γραφεία Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

          Η προθεσμία υποβολής των Αιτήσεων-Δηλώσεων ορίζεται από 28-07-2009   μέχρι  30-07-2009.

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank27_7_9_0304.php


ΑΡΑ, τα της νέας τροπολογίας θα ιχύσουν από το σχολικό έτος 2009-2010


Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #215 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:18:17 μμ »
ρε τραβάτε να δουλέψετε καμμιά ώρα στην τάξη και μετά ελάτε να μιλήσουμε.Το μόνο που ξέρετε στην εκπαίδευση είναι να κάνετε κομπίνες και να αδικείτε συναδέλφους.κρίμα και άδικο για τα παιδιά μου που θα έχουν πληροφορικό διορισμένο με τροπολογία φάντασμα.σας το ξαναλέω:δεν είστε συναδελφοί μου,εχω κάνει 60 μαθήματα και εσείς 30.Είστε βαπτισμένοι πληροφορικοί.Δεν σας δέχτηκαν οι δασκαλοι και φορτωθήκατε στον κλάδο μας...Γίνατε πληροφορικάριοι οχι γιατί το γουστάρατε αλλα γιατί θέλατε να διοριστετε!4 χρονια αντι να μαθαινετε η/υ ετοιμάζατε την κομπίνα.Σας λυπάμαι(όχι όλους) γιατί μια ζωή θα λέτε ότι επαγγέλεστε την πληροφορική και δεν την γνωρίζετε!σας λυπάμαι επίσης γιατί 4 χρόνια κοροιδεύατε τον εαυτό σας ότι τάχα σπουδάζατε πληροφορική.Μόνο αυτό δεν κάνατε...Πάρτε το χαμπάρι, είστε οι τελευταίοι τουρίστες-αλιξεπτωτιστές στον κλάδο μου..Στο μέλλον που θα κοπούν οι διορισμοί θα είμαι ήσυχος:πληροφορική θα πηγαίνει όποιος το γουστάρει και όχι όποιος θέλει να πάρει  το 1000€.μόνο τότε θα ανέβει το επίπεδο στον κλάδο, λίγοι και καλοί...
Οσό για τους υπόλοιπους συναδέλφους μου που δεν βλέπω να ασχολουνται και πολύ ένα έχω να τους πω:ότι του αφορά όλους, είτε είναι ΤΕΙ, είτε είναι ΑΕΙ, είτε είναι ψηλά στον πίνακα είτε είναι χαμηλά.
Εσείς οι υπόλοιποι 4000 συνάδελφοι σας αρέσει η αδικία;σας αρέσει να σας κοροιδεύουν;Να ξέρετε ότι σε 2 χρόνια δεν θα έχει ολοήμερα και θα αναγκαστείτε να αλλάξετε δουλειά.Εγώ την έχω,είμαι τυχερός!Εσείς τι θα κάνετε; Επιτέλους ξυπνήστε, είμαστε 4000 και είναι 400 και έχουμε και το δίκιο με το μέρος μας...Εάν φωνάξουμε θα την πάρουν πίσω να είστε σίγουροι.σπαστε τα τηλέφωνα στους αρμόδιους φορείς, στείλτε καταγγελίες στον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο.Κάντε αναφορά στον συνήγορο του πολίτη.&όταν θα δικαιωθούμε ας ερθουν τα παπαγαλακια να μου πουνε οτι έχουν παιδαγωγικη κατάρτιση...Που μου το θυμηθήκανε μετά από 10 χρόνια, όλος τυχαίως λίγο πριν το άνοιγμα θέσεων στα δημοτικά...

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:20:07 μμ »
ΥΠΕΠΘ
Αθήνα, 27 Ιουλίου 2009
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Μετά την κατάθεση του νομοσχεδίου «Ρύθμιση θεμάτων του πανεπιστημιακού και τεχνολογικού τομέα της ανώτατης εκπαίδευσης και άλλες διατάξεις»,
στο οποίο περιλαμβάνονται ρυθμίσεις που αφορούν και σε θέματα διορισμού εκπαιδευτικών
,
εν αναμονή ψήφισης και έναρξης ισχύος αυτού, καλούνται συμπληρωματικά να υποβάλουν σχετική αίτηση-δήλωση για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων σχολ. έτους 2009-2010,


α. πτυχιούχοι αποκλειστικά των Τμημάτων Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης (ΠΕ04.04), Στατιστικής και Αναλογιστικών – Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Αιγαίου (ΠΕ09). Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και του Τμήματος Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας με κατεύθυνση Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (ΠΕ10),  Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας, ή Επιστήμης και Τεχνολογίας Επικοινωνιών ή Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών ή Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική (ΠΕ19) και β. οι πτυχιούχοι των ειδικοτήτων ΠΕ17.13 – Τεχνολόγων Μουσικής Τεχνολογίας και Ακουστικής και ΠΕ17.14 – Τεχνολόγων Τεχνολογίας Ήχου και Μουσικών Οργάνων, που συστάθηκαν με την αριθμ. 76014/Δ2/29-06-2009 κ.υ.α .(ΦΕΚ 1382/13-07-2009, τ. Β΄).
 
Επίσης, καλούνται να υποβάλουν εφάπαξ δήλωση προτίμησης για τον υπολογισμό της προϋπηρεσίας αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού σε ένα μόνον κλάδο, όσοι δεν την υπέβαλαν το διδακτικό έτος 2005-2006, καθώς και όσοι δεν είχαν τη δυνατότητα επιλογής κλάδου, επειδή η ημερομηνία λήψης του πτυχίου του δεύτερου κλάδου, στον οποίο επιθυμούσαν να υπολογιστεί η ως άνω προϋπηρεσία, είναι μεταγενέστερη της κτήσης της προϋπηρεσίας αυτής. Για την ανωτέρω διαδικασία λαμβάνεται υπόψη η προσφερθείσα προϋπηρεσία μέχρι το τέλος του διδακτικού έτους 2004-2005.

          Οι Αιτήσεις-Δηλώσεις υποβάλλονται στις κατά τόπους Διευθύνσεις ή Γραφεία Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

          Η προθεσμία υποβολής των Αιτήσεων-Δηλώσεων ορίζεται από 28-07-2009   μέχρι  30-07-2009.

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank27_7_9_0304.php


ΑΡΑ, τα της νέας τροπολογίας θα ιχύσουν από το σχολικό έτος 2009-2010


Οπότε για το έτος 2009-2010 δεν μετράει η επάρκεια....

Αποσυνδεδεμένος asimos_alex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #217 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:23:24 μμ »

η ιστορία είναι για να μας διδάσκει συνάδερφοι.

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ (κι εδώ πρέπει να συμβάλλουν και οι διαχειιριστές.. εκτός αν μας βολεύει να ανεβαίνουν τα hits μας μόνο.. και να μην επιτρέπουν τον ευτελισμό συζητήσεων που αφορούν την ίδια την ύπαρξη ενός κλάδου (πε19) στην εκπαίδευση!!) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΖΗΤΗΜΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΟΠΩς ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ, δηλαδή ως:
- Συνδικαλιστικό
- Πολιτικό
- Νομικό

..δεν έχει νόημα να καθόμαστε άλλη μια φορά να τρωγώμαστε για το τι είναι "παιδαγωγική επάρκεια" και ποια σχολή είναι "καλύτερη" κτλ.. κτλ..

Αυτή τη στιγμή συνέβη το εξής:
ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ

1+1=2 ΣΥΝΆΔΕΡΦΟΙ...
ας αφήσουμε τις (για ακόμη μια φορά) άστοχες διενέξεις μεταξύ μας και ας περάσουμε στην αντεπίθεση:

ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ "ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ" ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΝ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΚΑΤΑΡΙΣΜΕΝΟΙ, ΕΠΟΜΕΝΩΣ σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ

ΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΜΟΝΩΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΕ ΝΑ ΣΥΣΤΡΑΤΕΥΘΟΥΜΕ ΣΕ:

1. Δικαστικές διεκδικήσεις της ΑΝΑΓΝΏΡΙΣΗς ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΉς ΕΠΆΡΚΕΙΑς ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΙΡΕΘΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

2. Δυναμικές κινητοποιήσεις προς αυτή την κατεύθυνση


Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #218 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:26:58 μμ »
...

όλα ως περιγράφεις κομπίνα λέγονται με μία λέξη εξέλιξη και συγνώμη δηλαδή που έχουμε ένα τόσο έξυπνο πρόγραμμα από την άλλη απορώ πως άτομα με τάσεις καταστροφικής συμπεριφοράς συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό σώμα. Μπράβο φαντάζομαι τι καλό μάθημα θα μπορείς να κάνεις έχοντας τέτοιο αντίλογο, δεν σε έχω δει να αναφέρεσαι πουθενά για τον κύκλο σπουδών του τμήματος σου και γι αυτό συνεχίζεις να προσπαθείς να απαξιώσεις τον δικό μας, καλός είσαι φαντάζομαι τι θα μπορούσες να γράψεις για παιδιά που σπουδάζουν σε "κατώτερες" όπως φαίνεται προς την αντίληψη σου σχολές.
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #219 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:32:58 μμ »
αδελφέ δεν μας τα λες καλά και εσυ;η άλλοι θα πάρουν παιδαγωγικη επάρκεια σημερα και εμεις να το παλέψουμε δικαστικά για να την πάρουμε αυριο μεθαύριο;ΟΧΙ!!!ή όλοι σημερα ή κανένας.Εγω παιδαγωγική κατάρτιση μετά από 3 χρόνια δεν θέλω!!!!Τότε θα μου είναι αχρείαστη...Θα έχω το φροντιστηριο μου έξω και θα κάνω μάθημα χωρίς παιδαγωγικό..Γνωρίζεις από δικαστικά;ειδικά εναντίον κρατικού φορέα;τουλάχιστον 5 χρόνια τρέξιμο.αν δεν ξέρεις καλύτερα να μην λες τίποτα!!!Η λύση είναι μία:αναστολή της τροπολογίας με βάση πραγματικών στοιχείων σε πρώτη φάση!Σε δευτερη φάση εάν το υπουργείο ενδιαφέρετε για την παιδαγωγική επιμορφωσή μας να μας βάλει όλους στην ΑΣΠΑΙΤΕ(να βρει τροπο!).Οσο για τους φίλους μου του Πειραιά τους αναγνωρίζω πόσο πολύ κόπιασαν για να περάσουν αυτά τα δύσκολα μαθήματα(λέμε τώρα).Ας τους απαλάξει απο την διαδικασία της ΣΕΛΕΤΕ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ: ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ(ΕΤΟΣ, ΜΗΝΑ, ΜΕΡΑ) Ή ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ Ή ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΘΑ ΠΕΙ:ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΒΛΕΠΩ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΝ ΑΝΑΓΚΗ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ.ΕΣΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #220 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:33:59 μμ »
Πού κολλάει τώρα το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική να είναι ΠΕ19.... Σε λίγο θα πούνε ότι θα είναι στον ΠΕ19 και όσα τμήματα τριτοβάθμιας γενικά είχαν τουλάχιστον 5 μαθήματα σχετικά με πληροφορική... Τι άλλο θα δουν τα μάτια μας δεν ξέρω!!! Μπάτε σκύλοι αλέστε λέμε!!!

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #221 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:37:59 μμ »
ναι οκ έχεις δίκιο, καλοκαιριάτικα....  ;D

ήταν ένας Έλληνας με 1 πρόβατο και ο γείτονας του είχε 2 και πήγε και του σκότωσε το ένα απο τα 2 για να έχει και αυτός ένα... Μετά πήγε και προσευχήθηκε στο θεό να του αρρωστήσει και το ένα που του έμεινε...
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #222 στις: Ιούλιος 27, 2009, 05:55:40 μμ »
...

όλα ως περιγράφεις κομπίνα λέγονται με μία λέξη εξέλιξη και συγνώμη δηλαδή που έχουμε ένα τόσο έξυπνο πρόγραμμα από την άλλη απορώ πως άτομα με τάσεις καταστροφικής συμπεριφοράς συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό σώμα. Μπράβο φαντάζομαι τι καλό μάθημα θα μπορείς να κάνεις έχοντας τέτοιο αντίλογο, δεν σε έχω δει να αναφέρεσαι πουθενά για τον κύκλο σπουδών του τμήματος σου και γι αυτό συνεχίζεις να προσπαθείς να απαξιώσεις τον δικό μας, καλός είσαι φαντάζομαι τι θα μπορούσες να γράψεις για παιδιά που σπουδάζουν σε "κατώτερες" όπως φαίνεται προς την αντίληψη σου σχολές.
εξέλιξη θα ηταν εαν αλλάζατε το πρόγραμμα σπουδων  με γνωμονα την γνωση και τις αναγκες της αγορας!Εσείς αλλάζατε το πρόγραμμα σπουδών με βάση το πως θα κερδισετε διπλά προνόμια από τους συναδέλφους σας...Έχω γνωρίσει 3 απόφοιτους του τμήματος σου.Ποτέ δεν μου είπαν εισαστε καθηγητική σχολή.τώρα που γίνατε υποστηρίξτε το με σθένος,δεν περιμένω τίποτα άλλο.& για να τελειώνουμε να παίζουμε με τις λέξεις(να με συγχωρείς δεν έχω παιδαγωγική επάρκεια).Την πρωτοφανή αυτή κομπίνα της εκπαίδευσης δεν την σχεδίασες εσύ αλλά οι από πάνω σου .Για αυτό δεν σε κατηγορώ απλά δεν χρειάζεται να μας λες το μαυρο ασπρο.. Γελάει ο κόσμος...Επειδη &οι δύο έχουμε υποκειμένικό συμφέρον από την εν λόγω τροπολογία ρώτα όποιον εκπαιδευτικό θέλεις από άλλον κλάδο και αν βρείς έναν που να συμφωνεί με αυτά που λες τηλεφωνησέ μου

Αποσυνδεδεμένος karderina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #223 στις: Ιούλιος 27, 2009, 06:02:01 μμ »
να σου πο κατι κοπελα μου!!!!

μπραβο σου που στα 19 αποφασισεσ να δηλωσεισ στο μηχανογραφικο την συγκεκριμενη σχολη και να γινεισ καθηγητρια!!!!!!
 ΠΕΣ ΣΤΑ ΑΛΛΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ΕΣΥ ΣΤΑ 19 ΣΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΙΔΡΥΣΗΣ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΗ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ !!!!!

ΠΕΣ ΣΤΑ ΑΛΛΟΥ ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘΗΓΗΤΙΚΗ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ !!!!!
ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΗΜΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ

ΝΤΡΟΠΗ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 637
Σύνολο: 640

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.