*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255801 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #378 στις: Ιούνιος 15, 2010, 09:24:37 μμ »

μια απο ταιδια οσο αφορα το μπερδεμα,ειμαι 24μηνο κ ασεπ, ΠΕ0402 κ δεν ξερω τι να κανω φετος...


Νομίζω ότι έχεις μόνο μία επιλογή. Κάνεις τα χαρτιά για μόνιμο διορισμό και αναπλήρωση και ότι προκύψει.


Για την περίπτωση ΠΕ70 της pe70-va τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Και εδώ υπάρχει όμως ρίσκο στην περίπτωση που αποφύγεις φέτος τον διορισμό. Δεν θα θελα να πω τις σκέψεις ή αλλιώς τα αρνητικά σενάρια γιατί θα δώσω την εντύπωση ότι κινδυνολογώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #379 στις: Ιούνιος 15, 2010, 09:29:49 μμ »

μια απο ταιδια οσο αφορα το μπερδεμα,ειμαι 24μηνο κ ασεπ, ΠΕ0402 κ δεν ξερω τι να κανω φετος...


Νομίζω ότι έχεις μόνο μία επιλογή. Κάνεις τα χαρτιά για μόνιμο διορισμό και αναπλήρωση και ότι προκύψει.


Για την περίπτωση ΠΕ70 της pe70-va τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Και εδώ υπάρχει όμως ρίσκο στην περίπτωση που αποφύγεις φέτος τον διορισμό. Δεν θα θελα να πω τις σκέψεις ή αλλιώς τα αρνητικά σενάρια γιατί θα δώσω την εντύπωση ότι κινδυνολογώ.
Πες τη γνώμη σου, έτσι κι αλλιώς δε μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο... ;D
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #380 στις: Ιούνιος 15, 2010, 09:48:02 μμ »
Δεν λίγοι αυτοί που προβλέπουν ότι σύντομα θα υπάρξει και εδώ κορεσμός. Αν γνώριζα τι σχεδιάζουν για τα μικρά σχολεία ανά την επικράτεια με την εφαρμογή του ΄΄Καλλικράτης΄΄ , πως θα εξελιχθεί το θέμα με τα ολοήμερα και την πορεία της οικονομίας τα επόμενα χρόνια θα σου έλεγα  ;).

 

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #381 στις: Ιούνιος 15, 2010, 11:25:21 μμ »
Εγώ παιδιά έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι με συμφέρει να κάνω.
Με δεδομένο ότι θα γίνει ένας αριθμός προσλήψεων...το ερώτημά μου είναι το εξής:
Έχω 2 χρόνια προυπηρεσία, ένα ήταν σε δυσπρόσιτο. Σύμφωνα με τα παλιά δεδομένα στον ενιαίο είμαι στη μέση περίπου, ενώ στον αναπληρωτών είμαι στους πρώτους 100. Τι με συμφέρει τώρα εμένα να κάνω, να δηλώσω αναπληρωτρια φέτος ώστε να πάρω περισσότερα μόρια για να έχω τη δυνατότητα να δηλώσω για διορισμό του χρόνου κάπου καλύτερα(είναι και 3 χρόνια αυτά) ή δεν παίζει ρόλο και θα είναι πιο δύσκολα του χρόνου λόγω μεταβατικής, οπότε να πάω όπου με στείλουν από φέτος ως μόνιμη(λέμε τώρα)? Α, είμαι πε70 σημείωση.
'Ισως να λέω και σαχλαμάρες, δε ξέρω έχω μπερδευτεί με τόσα που ακούω :-\

δεν υποτιθεται οτι οι πινακες κλειδωνουν φετος?με αυτο το δεδομενο η οποια αναπληρωση του χρονου δεν θα αλλαξει τη θεση μας στον ενιαιο πινακα διορισμων,σωστα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:52:47 »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #382 στις: Ιούνιος 16, 2010, 12:04:18 πμ »
γλυκουλι βλεπω παιζεις petsociety.ναι αφου κλειδωνουν δεν εχει κανενα νοημα να παμε ωρομισθιοι του χρονου.αντε αναπληρωτης πας για 1200 ευρω.αλλα ωρομισθιος για 300 ευρω ποιος θα παει αραγε? για αυτο λεει οτι θα καταργησει τους ωρομισθιους και θα τους κανει αναπληρωτες μειωμενου ωραριου? φανταζομαι οτι καλυτερα ετσι. ο αναπληρωτης πληρωνεται κατι παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #383 στις: Ιούνιος 16, 2010, 12:11:50 πμ »
γλυκουλι βλεπω παιζεις petsociety.ναι αφου κλειδωνουν δεν εχει κανενα νοημα να παμε ωρομισθιοι του χρονου.αντε αναπληρωτης πας για 1200 ευρω.αλλα ωρομισθιος για 300 ευρω ποιος θα παει αραγε? για αυτο λεει οτι θα καταργησει τους ωρομισθιους και θα τους κανει αναπληρωτες μειωμενου ωραριου? φανταζομαι οτι καλυτερα ετσι. ο αναπληρωτης πληρωνεται κατι παραπανω.
[/quα

δικιο εχεις,αφου κλειδωνουν οι πινακες και δεν τροφοδοτουνται με νεα στοιχεια προυπηρεσιας.επομενως,οποια θεση εχουμε στον ενιαιο αυτην και θα διατηρησουμε στα δυο ετη,ετσι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #384 στις: Ιούνιος 16, 2010, 01:11:26 πμ »
μαλλον ναι, αλλα δε μου φαινεται δικαιο αυτο.

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #385 στις: Ιούνιος 16, 2010, 01:19:37 πμ »
μαλλον ναι, αλλα δε μου φαινεται δικαιο αυτο.

Kαι γιατί σου κάνει εντύπωση; Η πρώτη ή η τελευταία αδικία είναι;....   ???   >:( 
Από αδικίες άλλο τίποτε. Κρίμα...
It is better to light a candle than to curse the darkness..

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #386 στις: Ιούνιος 16, 2010, 10:19:39 πμ »
Εγώ παιδιά έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι με συμφέρει να κάνω.
Με δεδομένο ότι θα γίνει ένας αριθμός προσλήψεων...το ερώτημά μου είναι το εξής:
Έχω 2 χρόνια προυπηρεσία, ένα ήταν σε δυσπρόσιτο. Σύμφωνα με τα παλιά δεδομένα στον ενιαίο είμαι στη μέση περίπου, ενώ στον αναπληρωτών είμαι στους πρώτους 100. Τι με συμφέρει τώρα εμένα να κάνω, να δηλώσω αναπληρωτρια φέτος ώστε να πάρω περισσότερα μόρια για να έχω τη δυνατότητα να δηλώσω για διορισμό του χρόνου κάπου καλύτερα(είναι και 3 χρόνια αυτά) ή δεν παίζει ρόλο και θα είναι πιο δύσκολα του χρόνου λόγω μεταβατικής, οπότε να πάω όπου με στείλουν από φέτος ως μόνιμη(λέμε τώρα)? Α, είμαι πε70 σημείωση.
'Ισως να λέω και σαχλαμάρες, δε ξέρω έχω μπερδευτεί με τόσα που ακούω :-\

δεν υποτιθεται οτι οι πινακες κλειδωνουν φετος?με αυτο το δεδομενο η οποια αναπληρωση του χρονου δεν θα αλλαξει τη θεση μας στον ενιαιο πινακα διορισμων,σωστα?

η θέση αλλάζει ελαφρώς ανάλογα με το πόσοι διορισμοί μονίμων έγιναν τη πρώτη χρονιά. αν διοριστούν 200 π.χ. θα είσαι 200 θέσεις πιο πάνω τη μεθεπόμενη χρονιά. τα μόρια της μεταβατικής δε πιάνονται.

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #387 στις: Ιούνιος 16, 2010, 10:31:32 πμ »
Εγώ παιδιά έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι με συμφέρει να κάνω.
Με δεδομένο ότι θα γίνει ένας αριθμός προσλήψεων...το ερώτημά μου είναι το εξής:
Έχω 2 χρόνια προυπηρεσία, ένα ήταν σε δυσπρόσιτο. Σύμφωνα με τα παλιά δεδομένα στον ενιαίο είμαι στη μέση περίπου, ενώ στον αναπληρωτών είμαι στους πρώτους 100. Τι με συμφέρει τώρα εμένα να κάνω, να δηλώσω αναπληρωτρια φέτος ώστε να πάρω περισσότερα μόρια για να έχω τη δυνατότητα να δηλώσω για διορισμό του χρόνου κάπου καλύτερα(είναι και 3 χρόνια αυτά) ή δεν παίζει ρόλο και θα είναι πιο δύσκολα του χρόνου λόγω μεταβατικής, οπότε να πάω όπου με στείλουν από φέτος ως μόνιμη(λέμε τώρα)? Α, είμαι πε70 σημείωση.
'Ισως να λέω και σαχλαμάρες, δε ξέρω έχω μπερδευτεί με τόσα που ακούω :-\

δεν υποτιθεται οτι οι πινακες κλειδωνουν φετος?με αυτο το δεδομενο η οποια αναπληρωση του χρονου δεν θα αλλαξει τη θεση μας στον ενιαιο πινακα διορισμων,σωστα?

η θέση αλλάζει ελαφρώς ανάλογα με το πόσοι διορισμοί μονίμων έγιναν τη πρώτη χρονιά. αν διοριστούν 200 π.χ. θα είσαι 200 θέσεις πιο πάνω τη μεθεπόμενη χρονιά. τα μόρια της μεταβατικής δε πιάνονται.
ετσι ακριβως ειναι ,οπως τα λες.

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #388 στις: Ιούνιος 16, 2010, 10:37:01 πμ »
Θα βγει η προκύρηξη και θα δούμε. Υποθέσεις κάνουμε προς το παρόν. Πάντως από τα όσα γράφτηκαν πριν ότι και να ισχύσει πολλοί από εμάς θα προβληματιστούμε αρκετά και περισσότερο με την περίπτωση του αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου.

Σωστά.
Απλώς υποθέτουμε πράγματα, κάποια από τα οποία θα επιβεβαιωθούν κ κάποια όχι μόνο όταν βγει η εγκύκλιος.

Όταν θα βγει η εγκύκλιος και αν τυχόν επιβεβαιωθούν οι εικασίες μας, θα είναι πια αργά. Σημασία έχει να πιέσουμε και να προλάβουμε το κακό πριν γίνει!!
Τα ίδια λέγαμε και για το νομοσχέδιο και πολλοί έλεγαν "ας περιμένουμε να δούμε" . Κι όταν το είδαμε τι καταλάβαμε? Ήταν πολύ χειρότερο κι απ' όσο εικάζαμε!

ετσι ειναι....

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #389 στις: Ιούνιος 16, 2010, 12:08:56 μμ »
Ποσο πιστευουν οτι ο κοσμος θα ανεχεται να τον εξεφτελιζουν ετσι ακομα?
Δηλαδη θα αρνηθω μια θεση στην Κασο για 10 ωρεςς αναπληρωσης και θα με κοψουν απο το δικαιωμα διορισμου για 2 χρονια?
Καταλαβα καλα?
Η οργη ξεχειλιζει. Δε παει αλλο να παιζουν με τις ζωες μας.
Με το που βλεπω Διαμαντοπουλου στην τηλεοραση το μονο που θελω ειναι να.... (αστο καλυτερα να μη πω τιποτα)

Αποσυνδεδεμένος penelope81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #390 στις: Ιούνιος 16, 2010, 12:23:48 μμ »

μια απο ταιδια οσο αφορα το μπερδεμα,ειμαι 24μηνο κ ασεπ, ΠΕ0402 κ δεν ξερω τι να κανω φετος...


Νομίζω ότι έχεις μόνο μία επιλογή. Κάνεις τα χαρτιά για μόνιμο διορισμό και αναπλήρωση και ότι προκύψει.


Για την περίπτωση ΠΕ70 της pe70-va τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Και εδώ υπάρχει όμως ρίσκο στην περίπτωση που αποφύγεις φέτος τον διορισμό. Δεν θα θελα να πω τις σκέψεις ή αλλιώς τα αρνητικά σενάρια γιατί θα δώσω την εντύπωση ότι κινδυνολογώ.

παιδια φετος δεν τη γλιτωνουμε την αναπληρωση στου διαολου τη μανα....αν ειμαστε τυχεροι βεβαια
και μην ξεχασετε το κουτακι ε...
γιατι δεν εχουμε το πλεονεκτημα να διαλεγουμε που θα παμε....
και γω 23,685 μορια και 3 χρονια εκτοσ σπιτιου και συνεχιζω ΠΕ04,04

Αποσυνδεδεμένος comba

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #391 στις: Ιούνιος 16, 2010, 12:32:39 μμ »
ΒΑΣΙΚΟ ΑΙΤΗΜΑ ΠΡΟΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ:
σε αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου να μην ισχύει ο αποκλεισμός για 2 έτη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162163
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 641
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 598
Σύνολο: 607

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.