*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένοι πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων μετά τις προσλήψεις  (Αναγνώστηκε 247387 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konpap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
ευχαριστω, γιατι ψιλοτρελαθηκα με τον καθαρισμενο πινακα.εγω ειμαι στα 930 περιπου( του υπουργειου) τι λες εχω ελπιδες;; 8)
Επειδή 45 τρίτεκνοι είναι πάνω από εσένα για να σε ΄πάρουν αναπληρωτή θα πρέπει να πάρουν συνολικά 930-45=885 μή τρίτεκνους. Άρα συνολικά σε όλες τις φάσεις θα πρέπει να πάρουν 885/0.8 = 1106 άτομα (μαζί τρίτεκνοι και μή). Στις 2 πρώτες φάσεις πήραν 450+311=761. Άρα θα πρέπει να πάρουν στις επόμενες 345 άτομα. Αυτός ο αριθμός θα γίνει μικρότερος κατά τα άτομα της ειδικής αγωγής που θα πάρουν και που έχουν μόρια πάνω από εσένα. Με βάση τα δεδομένα από πέρισυ είσαι οριακά, αλλά μάλλον θα σε πάρουν στην τελευταία φάση. Σου το εύχομαι! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Μηπως υπαρχει εκκαθαρισμενος πινακας ωρομισθιων αττικης μετα τις προσληψεις ειδικης? Υπαρχει! ! το βρηκα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2009, 01:03:32 μμ από zizoulis »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Ωραια!Αντε και βγηκε ο εκκαθαρισμενος!(ευχαριστουμε θερμα τους συναδελφους)Αντε κι ανεβηκαμε θεση-σειρα!Γιατι εχω την αισθηση οτι τζαμπα χαιρομαστε?Αν για τις προβλεψεις (βασει περσινων δεδομενων)κριτηριο ειναι ο πινακας του υπουργειου,τοτε τι κερδιζουμε?
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους όσους έχουν το μεράκι και κυρίως την υπομονή να ασχοληθούν με τις εκκαθαρίσεις των πινάκων! Υπάρχει ανάλογος πίνακας για το Βόρειο Αιγαίο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Η ΠΕΚΑΓΕΠΕ (των Γερμανικών) ζητάει 2000 αναπληρωτές φιλόλογους, για να μην κάνουν ιστορία οι ξενόγλωσσοι στο www.deutsch.gr

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Η ΠΕΚΑΓΕΠΕ (των Γερμανικών) ζητάει 2000 αναπληρωτές φιλόλογους, για να μην κάνουν ιστορία οι ξενόγλωσσοι στο www.deutsch.gr

και οι φιλόλογοι τι κάνουν;; δε διεκδικούν;;

Αποσυνδεδεμένος aggeloskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Πολλά μαθηματικά δεν ξέρω (φιλόλογος γαρ), όμως μια στοιχειώδη αριθμητική στο δημοτικό την έμαθα. Σύμφωνα με το νόμο, το 60% των μόνιμων οργανικών κενών καλύπτεται από τους πίνακες επιτυχόντων του ΑΣΕΠ. Για να δούμε τι συνέβη φέτος: ΠΕ02 Φιλολόγων. Μόνιμοι διορισμοί 610. Από τον ΑΣΕΠ 240 (= 60%...!!!!). Από ενιαίο πίνακα και 24μηνο 370 (=40%...!!).
Άλλο παράδειγμα, τυχαίο. ΠΕ06 Αγγλικής. Μόνιμοι διορισμοί 340. Από τον ΑΣΕΠ 114 (=60%).  Από ενιαίο πίνακα και 24μηνο 226 (=40%). Σε όλους τους κλάδους συμβαίνει το ίδιο. Θα πει κάποιος ότι στον ΑΣΕΠ υπάρχουν συγκεκριμένες θέσεις διοριστέων, γι’ αυτό και είναι αυτός ο αριθμός. Συμφωνώ. Αλλά δεν μπορεί να είναι νόμιμα και τα δύο. Ο νόμος κάνει λόγο για 60%. Άρα οι θέσεις του ΑΣΕΠ έπρεπε να είναι το 60%. Απλά και λογικά πράγματα. Ερώτημα: Πότε θα εφαρμοστεί ο νόμος;;;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
συναδελφοι που μπορω να βρω τον εκκαθαρισμενο πινακα ωρομισθιων κρητης????

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
συναδελφοι που μπορω να βρω τον εκκαθαρισμενο πινακα ωρομισθιων κρητης????

Μέχρι και τον 38ο έχουν κληθεί αναπληρωτές. Οπότε μέτρα από κει και κάτω.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
μήπως υπάρχει και εκκαθαρισμένος πίνακας για το ν.αιγαιο ???

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
οκ στρατο!να σαι καλα!

Αποσυνδεδεμένος salis31

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,

δεν είμαι φιλόλογος αλλά θα ήθελα να μου λύσετε κάποια απορία μου αν μπορείτε:
΄Εχω 2 ειδικότητες και έχω κάνει τα χαρτιά μου και για τις δύο για αναπληρωτής κ ωρομίσθιος στην ίδια περιφέρεια βέβαια. Ήδη δουλεύω με την πρώτη ειδικότητά μου ως ωρομίσθιος. Αν με καλέσουν και για την άλλη ως ωρομίσθιο μπορώ να δουλέψω ταυτόχρονα και αν ναι ποσες ώρες στην κάθε ειδικότητα μπορώ;; Τονίζω ότι μιλάω μόνο για ωρομισθιλίκι και όχι για αναπληρωτής

Αποσυνδεδεμένος Lito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,

δεν είμαι φιλόλογος αλλά θα ήθελα να μου λύσετε κάποια απορία μου αν μπορείτε:
΄Εχω 2 ειδικότητες και έχω κάνει τα χαρτιά μου και για τις δύο για αναπληρωτής κ ωρομίσθιος στην ίδια περιφέρεια βέβαια. Ήδη δουλεύω με την πρώτη ειδικότητά μου ως ωρομίσθιος. Αν με καλέσουν και για την άλλη ως ωρομίσθιο μπορώ να δουλέψω ταυτόχρονα και αν ναι ποσες ώρες στην κάθε ειδικότητα μπορώ;; Τονίζω ότι μιλάω μόνο για ωρομισθιλίκι και όχι για αναπληρωτής

Μπορείς μόνο αν δε συμπληρώνεις 11ωρο

Αποσυνδεδεμένος salis31

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,

δεν είμαι φιλόλογος αλλά θα ήθελα να μου λύσετε κάποια απορία μου αν μπορείτε:
΄Εχω 2 ειδικότητες και έχω κάνει τα χαρτιά μου και για τις δύο για αναπληρωτής κ ωρομίσθιος στην ίδια περιφέρεια βέβαια. Ήδη δουλεύω με την πρώτη ειδικότητά μου ως ωρομίσθιος. Αν με καλέσουν και για την άλλη ως ωρομίσθιο μπορώ να δουλέψω ταυτόχρονα και αν ναι ποσες ώρες στην κάθε ειδικότητα μπορώ;; Τονίζω ότι μιλάω μόνο για ωρομισθιλίκι και όχι για αναπληρωτής

Μπορείς μόνο αν δε συμπληρώνεις 11ωρο

Ευχαριστώ για την αμεσότατη απάντηση!
Δεν κατάλαβα όμως κάτι: 11 ώρες σύνολο ή 11 ώρες σε κάθε ειδικότητα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158532
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.178 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.