*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιωτικά ΙΕΚ  (Αναγνώστηκε 84042 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 12:45:44 μμ »
Οι σπουδαστές δεν ενδιαφέρονταν να μάθουν. Ο καθένας ήταν εκεί για τον δικό του λόγο. Άλλοι για να κερδίσουν την αναβολή, άλλοι για να ζήσουν φοιτητική ζωή επειδή δεν πέρασαν στις πανελλαδικές και έτσι ήρθαν από μακρινές πόλεις ή από την Κύπρο στη Θεσσαλονίκη. Ήξεραν ότι δεν θα έμενε κανείς από απουσίες, οπότε ενοχλούσαν το μάθημα χωρίς να φοβούνται τις συνέπειες. Για τον ίδιο λόγο κάποιοι δεν ερχόταν την 1η ή και τη 2η ώρα. Άλλοι κοιμόταν επειδή ήταν ξενυχτισμένοι και όταν είχε καλό καιρό έφευγαν για καφέ. Με όλη αυτή την κατάσταση, με το ζόρι μπορούσες να κάνεις ουσιαστικό μάθημα!

Ο στόχος της διεύθυνσης ήταν να έχει ευχαριστημένους τους μαθητές/πελάτες, ενώ στους καθηγητές συμπεριφέρονταν σαν να είναι εργάτες. π.χ. την τελευταία ώρα μιας ανοιξιάτικης ηλιόλουστης μέρας δεν είχε μείνει κανείς σπουδαστής στην τάξη. Λίγοι λίγοι αποχωρούσαν από την 4η ώρα και μετά. Έβαλα απουσίες σε όλους και πήγα να παραδώσω το απουσιολόγιο στον διευθυντή (όπως θα κάναμε και σε δημόσιο σχολείο) και μου έλεγε ότι δε θα πληρωθώ την τελευταία ώρα (λες και ήταν ιδιαίτερο που δεν έγινε) διότι εγώ δεν ήμουν ικανός να κρατήσω τους σπουδαστές στην τάξη! Απαράδεκτη συμπεριφορά. Αναγκάστηκα να του πω ότι αν δεν έσβηναν τις απουσίες δεν θα έφευγαν και ότι δεν φταίω εγώ που συνεννοήθηκαν να κάνουν όλοι κοπάνα. Σε κανένα δημόσιο σχολείο δε θα κατηγορούνταν ο καθηγητής, επειδή οι μαθητές έκαναν ομαδική κοπάνα! Τελικά την ώρα την πληρώθηκα κανονικά, προφανώς γιατί δεν γινόταν αλλιώς! Τότε ήταν 8 € η ώρα!

Δεν ενδιαφέρθηκα να διδάξω ξανά εκεί. Κατά λάθος με προσέλαβαν για μια χρονιά, πιθανώς γιατί δεν είχαν κάποιο δικό τους να προσλάβουν. Την επόμενη χρονιά ούτε καν μου τηλεφώνησαν, πήραν μια δικιά τους χωρίς να έχει καθόλου εμπειρία σε τάξη.
Και στα ΙΕΚ **** τα ίδια είναι. Γράφανε άλλα ντάλων στο πρόγραμμα, μαθητές δεν πάταγαν ποτέ αλλά επειδή πλήρωναν δεν έπαιρναν απουσίες. Το λέω και στους εργοδότες μην προσλαμβάνετε αποφοίτους ****! ποτέ δεν έλαβα δώρα, άδειες κτλ. Επίσης είχαν άπειρες απαιτήσεις ΧΩΡΙΣ 1 Ευρώ αμοιβής πχ φτιάξτε μας τις ερωτήσεις πιστοποίησης. Μακριά από αυτούς!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 31, 2016, 01:02:50 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:16:40 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 01:00:35 μμ »
Το θέμα είναι ότι οι περισσότεροι σπουδαστές δεν ήξεραν τίποτα, αλλά έπρεπε να μπορέσουν να γράψουν στην πρόοδο και στην εξεταστική για να δικαιολογήσουν το βαθμό. Έκαναν και σκονάκια φανερά μπροστά στον εκπαιδευτικό κι εκείνος έπρεπε να τα ανεχτεί γιατί έτσι είναι το σύστημα στα ιδιωτικά ΙΕΚ. Α δεν γινόταν να πάρουν τα παιδιά χαμηλό βαθμό, ήταν όλοι διάνοιες!
Είναι απαράδεκτο να υποχρεώνουν τον καθηγητή να βάζει μεγάλους βαθμούς επειδή οι σπουδαστές πλήρωναν τα τριχίλιαρα!
Φυσικό είναι μετά να μην μπορούν να περάσουν στις εξετάσεις της πιστοποίησης! Τζάμπα πλήρωναν οι γονείς τους.

Σε όποιον μαθητή ή γονιό με ρωτάει για τα ΙΕΚ ως θεσμό, του συστήνω (αν δεν περάσει σε ΑΤΕΙ) να πάει σε Δημόσιο ΙΕΚ.
Τουλάχιστον εκεί δε θα πληρώνει κοροϊδίστικα λεφτά.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 01:07:45 μμ »
George999 για ευνόητους λόγους αντικατέστησα τα 4 γράμματα του ιδιωτικού ΙΕΚ με 4 αστεράκια.
Αυτό που δούλεψα εγώ είχε 5 αστέρια. Ήταν πολυτελείας! ::)

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 01:57:19 μμ »
George999 για ευνόητους λόγους αντικατέστησα τα 4 γράμματα του ιδιωτικού ΙΕΚ με 4 αστεράκια.
Αυτό που δούλεψα εγώ είχε 5 αστέρια. Ήταν πολυτελείας! ::)

alright, αλλά αλήθειες λέμε γιατί να μην μείνει? πάντως με PM τον δίνω άνετα σε όποιον ρωτήσει πχ συνάδελφος, εργοδότης που θέλει να προσλάβει από τα ΙΕΚ κτλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:16:40 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 02:04:39 μμ »
Αλήθειες είναι, αλλά μπορεί να προκύψουν νομικά ζητήματα π.χ. δυσφήμιση, πρόκληση οικονομικής ζημιάς, αξίωση αποζημίωσης κλπ
Προσέχουμε για να μην έχει πρόβλημα ούτε το pde, ούτε κάποιο μέλος. Φυσικά τα 4, 5 ή 6 αστεράκια τα λένε όλα! ;)

Με προσωπικό μήνυμα ή σε όποιον σε ρωτήσει φυσικά και μπορείς να λες την πραγματική κατάσταση.
Το θέμα είναι ότι αυτή είναι η κατάσταση στα περισσότερα ιδιωτικά ΙΕΚ, άρα δεν χρειάζεται να αναφέρουμε ονόματα...

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 08:25:28 μμ »
Αλήθειες είναι, αλλά μπορεί να προκύψουν νομικά ζητήματα π.χ. δυσφήμιση, πρόκληση οικονομικής ζημιάς, αξίωση αποζημίωσης κλπ
Προσέχουμε για να μην έχει πρόβλημα ούτε το pde, ούτε κάποιο μέλος. Φυσικά τα 4, 5 ή 6 αστεράκια τα λένε όλα! ;)

Με προσωπικό μήνυμα ή σε όποιον σε ρωτήσει φυσικά και μπορείς να λες την πραγματική κατάσταση.
Το θέμα είναι ότι αυτή είναι η κατάσταση στα περισσότερα ιδιωτικά ΙΕΚ, άρα δεν χρειάζεται να αναφέρουμε ονόματα...
Πολύ σωστός!
Δυστυχώς αυτή είναι η κατάσταση γενικότερα στην οικονομία της χώρας...!
Καλή χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #118 στις: Ιανουάριος 01, 2017, 01:03:46 μμ »
Καλημέρα και καλή χρονιά!!

Παιδιά αποκαρδιωτικά τα μηνύματά σας.... :-[ :-[ :-[
Παραείμαι ρομαντική τελικά.... :-[ :-[ :-[
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #119 στις: Ιανουάριος 04, 2017, 11:00:37 πμ »
Λοιπόν, να σας πω και εγώ την εμπειρία μου από ιδιωτικά ΙΕΚ.

Σε συγκεκριμένο -πασίγνωστο- Ι.ΙΕΚ εργάστηκα 2 χρόνια (ταυτόχρονα με δημόσια) και φέτος ξεκίνησα να εργάζομαι σε ένα άλλο -όχι και τόσο γνωστό σε σχέση με μεγάλα ονόματα- Ι.ΙΕΚ, μια και έμεινα εκτός ΔΙΕΚ λόγω έλλειψης πιστοποίησης (την οποία ελπίζω σύντομα να έχω).

Οφείλω να πω ότι είναι η μέρα με τη νύχτα. Στο πρώτο ίσχυαν στο έπακρο όλα όσα είπαν οι συνάδελφοι. Δηλαδή από την πρώτη  στιγμή μας τόνισαν ότι το ΙΕΚ είναι επιχείρηση με σκοπό το κέρδος, εκτός από μαθήματα είχαν και άλλες απαιτήσεις -χωρίς πρόσθετη αμοιβή- από τους εκπαιδευτές (πχ διόργανωση ημερίδων, εκπαιδευτικών εκδρομών, σημειώσεων), το μάθημα διεξάγονταν με δικά μου εποπτικά μέσα, δλδ έφερνα από το σπίτι λαπτοπ και προτζέκτορα, τους μαθητές τους κυνηγούσαμε με το τουφέκι να παρακολουθήσουν μάθημα και οι αμοιβές εξευτελιστικές -γύρω στα 6 ευρώ καθαρά την ώρα. (Την επόμενη χρονια που δεν προσλήφθηκα έμαθα ότι έπεσαν και κάτω από 5 ευρώ!!!).. Εννοείται ότι μαθητής από απουσίες δεν έμενε..

Στο φετεινό ΙΕΚ έχω τις καλύτερες, προς το παρόν εντυπώσεις. Όμορφο, καθαρό και περιποιημένο και με πολλά εργαστήρια. Μεγάλο εργαστήριο μαγειρικής, διαφορετικό εργαστήριο ζαχαροπλαστικής και αρτοποιίας, ακόμα και εργαστήριο για barista, σύγχρονα εργαστήρια κομμωτικής και αισθητικής, πληροφορική κλπ. Προσωπικά βέβαια, ως οικονομολόγος, διδάσκω θεωρητικά μαθήματα. Όλες οι αίθουσες είναι εξοπλισμένες με προτζέκτορες ή οθόνες τηλεοράσεως και υπολογιστή, πάω με το στικάκι μου και κάνω το μάθημα μου. Μέσα είναι διακοσμημένο με ιδιαίτερο στυλ και πεντακάθαρο. Με άλλα λόγια χαίρεσαι να κάνεις μάθημα και οι μαθητές έρχονται κανονικά να παρακολουθήσουν. Όσο για την αμοιβή, αρκετά ικανοποιητική, 10,40 καθαρά με υπόσχεση αν ξανασυνεργαστούμε στο επόμενο εξάμηνο να ανέβει κατά ένα ευρώ, πληρωμή στην ημερομηνία που συμφωνήσαμε. Αυτό που ισχύει όμως κι εδώ είναι ότι στις απουσίες είναι ελαστικοί.

Με άλλα λόγια εξαρτάται κανείς σε ποιο ΙΕΚ θα πάει καθώς η πολιτική σε κάθε Ι.ΙΕΚ είναι διαφορετική (Σ.Σ εννοείται ότι η βασική ουσία κάθε μαθήματος δεν αλλάζει είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό ΙΕΚ, το ίδιο μάθημα κάνω και στα δύο)...

Αποσυνδεδεμένος photographylovergr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 01, 2017, 08:50:18 μμ »
Καλησπερα,

Διαβασα ολα σας τα μηνυματα και ειδα οτι ακομα και για εσας τους καθηγητες η ολη κατασταση πρεπει να ειναι ενα απολυτο αισχος οσο αναφορα τα ιδιωτικα ΙΕΚ.

Γραφτηκα σε αυτη τη σελιδα μονο και μονο για να μπορεσω να μιλησω απο τη δικια μου μερια που ειμαι "φοιτητρια" σε ιδιωτικο ΙΕΚ εδω στη Θεσσαλονικη.

Να ξερετε οτι ειμαι με το μερος σας και οτι θεωρω οτι τα ιδιωτικα ΙΕΚ ειναι πραγματικα κλεψιμο χρηματων και υποκριτικα. Εχω τελειωσει ενα ΙΕΚ στο τομεα που ηθελα πριν απο καποια χρονια και ο μονος λογος που γραφτηκα στο συγκεκριμενο ειναι για να δω αν μεσω της πρακτικης που προσφερουν μπορω ετσι να βρω μια δουλεια.Πηγαινω σε ενα απο τα 7 "μεγαλυτερα" εκπαιδευτικα ιδρυματα στην Ευρωπη και πραγματικα μπορω να πω οτι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη και το σκεφτομαι να γραφτω για το δευτερο ετος γιατι τα λεφτα δε περισσευουν για μια τετοια κοροιδια.

Μας εχουν βαλει σε καποια μαθηματα 40 ατομα μαζι με αποτελεσμα οσοι καθονται απο τη μεση και πισω να μιλανε δυνατα με αποτελεσμα να πρεπει να προσεξουμε παραπανω οσοι καθομαστε στα μπροστινα θρανια για να ακουσουμε τον καθηγητη ο οποιος αδικα προσπαθει. Δε γινεται μαθημα με 40 ατομα. Οταν εκανα παραπονα γι'αυτο το θεμα αυτο  που μου ειπαν ειναι "εφοσον ειναι να κανετε εκθεσεις ολοι μαζι, θεωρησαμε οτι καλο ειναι να γνωριστειτε μεταξυ σας". Το συγκεκριμενο λογο το θεωρω μια απιστευτη μπουρδα δικαιολογια.

Το αλλο θεμα που εχω ειναι οτι λενε στο συγκεκριμενο ιεκ, οτι αν δε πληρωσω τα διδακτρα δε μπορω να γραψω εξετασεις ενω το 2014 βγηκε επισημη ανακοινωση απο το υπουργειο παιδειας οτι τα ιδιωτικα ΙΕΚ πρεπει να ειναι πιο ανεκτικα οσο αναφορα το οικονομικο των σπουδαστων τους και να μην τους αρνουνται τη βεβαιωση καποιων δικαιολογητικων που μπορει να χρειαζονται οι σπουδαστες πραγμα που μου εχουν κανει(δηλαδη μου αρνηθηκαν μια βεβαιωση). Απο την αλλη εψαξα στο ιντερνετ για το κανονισμο/οδηγο σπουδων για το συγκεκριμενο ιεκ αλλα δεν υπαρχει στην ιστοσελιδα τους και οταν ρωτησα για τον οδηγο σπουδων μου ειπαν να κοιταξω στον Εοπεπ η οπως λεγεται. Ενω σε αλλο ιεκ παλι που προσφερει τις ιδιες σπουδες που παρακολουθω, αναγραφεται ξεκαθαρα στην ιστοσελιδα τους οτι ενας φοιτητης που δεν πληρωνει τα διδακτρα δε μπορει να γραψει εξετασεις. Οποτε φανταζομαι οτι για το συγκεκριμενο θεμα την τελικη αποφαση την παιρνει το καθε ιεκ ξεχωριστα και οχι το υπουργειο παιδειας οσο αναφορα τις δοσεις και τα διδακτρα και ποιος θα δωσει εξετασεις αν ειναι σωστος με τις πληρωμες(εγω μονο μια δοση δεν καταφερα να δωσω αλλα την εδωσα τη βδομαδα αφου ξεκινησαν οι εξετασεις μετα απο απιστευτη πιεση)

Ενα αλλο παραπονο ειναι οι σημειωσεις. Στο πρωτο ΙΕΚ που πηγα παλι εδω στη Θεσσαλονικη μας εδωσαν σημειωσεις, εκτυπωμενες και ανα μαθημα. Σε αυτο που παω τωρα δεν δινουν τιποτα και ανεβαζουν τις σημειωσεις οι καθηγητες στο ιντερνετ για να τις κατεβασουμε μετα εμεις.

Σημερα ηταν να μας δωσουνε το προγραμμα για αυτο το εξαμηνο και αντι φωτοτυπια μας το αναγνωσαν. Τα παιδια απο το προηγουμενο τμημα δεν το πηραν επειδη η τομεαρχης δεν ξεκινουσε δουλεια μεχρι τις 12 και αυτοι 10.45 ειχαν σχολασει και με ρωτησαν εαν θα μπορουσα εγω να το βγαλω μια φωτογραφια και να το ανεβασω στη σελιδα που εχουμε για το τμημα μας στο facebook. Ουτε φωτοτυπια δεν με αφησε να το βγαλω λεγοντας μου οτι τα παιδια που δεν το πηραν ειτε να την παρουν τηλεφωνο ειτε να περασουν απο τη σχολη. Την ρωτησα απο τη στιγμη που οι περισσοτεροι εχουμε ιντερνετ δεν θα μπορουσε να τα στειλει με email παλι η απαντηση της ηταν οτι "υπαρχουν παιδια τα οποια δεν εχουν ιντερνετ η υπολογιστες και δεν μπορουν να μπουν στο μαιλ τους γιατι δεν εχουν η δεν μπορουν να το χειριστουν.

Υπαρχουν και αλλα παραπονα αλλα δεν θα τα γραψω ολα εδω τωρα. Θα θελα να ακουσω τη γνωμη σας και αν το ιδιο πραγμα γινεται στο ΙΕΚ που εσεις δουλευετε. Επισης η δικαιολογια που μας εδωσε ειναι οτι δεν το επιτρεπει το υπουργειο παιδειας να το φωτογραφισουμε η να μας το εδιναν σε φωτοτυπια το προγραμμα. Ισχυει κατι τετοιο η ειναι για να καλυφθει η σχολη?

Και η αλλη ερωτηση που εχω ειναι για τις εγγραφες. Μου ειπαν οτι για να γραφτω για το επομενο ετος που ξεκιναει απο Οκτωβριο εφοσον περσι γραφτηκα χειμωνα, παλι χειμωνα πρεπει να γραφτω. Ισχυει κατι τετοιο? Το ζηταει το υπουργειο παιδειας? Και αν ναι μηπως υπαρχει καποιος που μπορει να βαλει ενα λινκ η εστω να μου στειλει ενα μηνυμα με τη νομοθεσια και κανονισμους σπουδων οπως και για την παραληψη μιας δοσης οτι ο σπουδαστης δεν μπορει να γραψει εξετασεις?

Πραγματικα λυπαμαι τα χρηματα που δινει η μητερα μου γιατι δεν βγαινει τιποτα απο αυτο.

Τελοσπαντον. Ευχαριστω που πηρατε το χρονο να το διαβασετε.

Αποσυνδεδεμένος Elbereth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 08, 2017, 11:04:05 μμ »
Καλησπέρα σας, γράφω εδώ μήπως κάποιο μέλος έχει γνώση πάνω στο πρόβλημά μου. Είμαι σπουδάστρια σε δημόσιο ΙΕΚ στο τέταρτο εξάμηνο. Έχω τις χειρότερες των εντυπώσεων από το ΙΕΚ μου. Καθηγητές άλλων ειδικοτήτων να κάνουν μαθήματα που δεν γνωρίζουν, ο διευθυντής κάνει τις αναθέσεις των μαθημάτων ελέγχοντας μόνο το όνομα του μαθήματος και καθηγητές χωρίς καμία ντροπή αναλαμβάνουν μαθήματα που δεν γνωρίζουν για να πάρουν ώρες και κάνοντας ερωτήσεις πιστοποίησης και μόνο και αισθάνονται και καλά. Τα προβλήματα εγκαταστάσεων των δημοσίων ΙΕΚ τα ήξερα και το προσπερνούσα μέχρι τώρα, μιας και με ενδιέφερε πολύ η θεωρητική γνώση. Πλέον δεν μπορώ να κάνω άλλο υπομονή. Έχει φτάσει ο καιρός να αναζητήσω εταιρεία για πρακτική και πραγματικά ντρέπομαι γιατί αντιλαμβάνομαι πόσα πολλά πράγματα δεν γνωρίζω, δεν έχω διδαχθεί κα ούτε προκειται.
Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος σας αν μπορώ να αλλάξω ΙΕΚ στα μέσα του εξαμήνου και να πάω σε ιδιωτικό μιας και σε άλλο δημόσιο ΙΕΚ πλέον δεν μπορώ να κάνω μεταγραφή τώρα. 
P.S. Έχουν εξαντληθεί οι προσπάθειες του τμήματος να προσεγγίσουν τον διευθυντή να μας βρει λύσεις.

Αποσυνδεδεμένος mcris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 09, 2017, 11:31:11 μμ »
Πόσο πάει ρε παιδιά η ωριαία αμοιβή στα ιιεκ?

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 10, 2017, 01:19:30 μμ »
Πόσο πάει ρε παιδιά η ωριαία αμοιβή στα ιιεκ?

Δεν υπάρχει κάποιο στάνταρντ, κάθε ΙΙΕΚ δίνει όσο θέλει, σε γενικές γραμμές ισχύει ότι οι νεώτεροι εκπαιδευτές παίρνουν λιγότερα από τους παλαιότερους και γενικά οι αμοιβές είναι μικρότερες των δημοσίων.

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #124 στις: Οκτώβριος 04, 2017, 03:50:23 μμ »
  Καλησπερα,θα μπορουσε καποιος να μου πει ποιο ειναι περιπου το ωρωμισθιο στα ιδιωτικα ιεκ κ τι ασφαλιση παιζει?

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά ΙΕΚ
« Απάντηση #125 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 10:51:36 μμ »
Περιπου  9 ευρώ, αλλά στο χερ σου είναι για περισσότερα!
***

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.