*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300711 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1204 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:11:17 πμ »
συγγνωμη αλλα εχω συγχυστει με ολα αυτα που διαβαζω.το υπεπθ με μια κινηση εντυπωσιασμου (πυροτεχνημα) παριστανει το αξιοκρατικο ενεργωντας σπασμωδικα θετει ως μοναδικο κριτηριο την παλαιοτητα καταταξης του πτυχιου για προσληψη ωρομισθιων!   δεν το ηξερα οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να καταριζει δικους του πινακες ωρομισθιων αναλογα με τα κριτηρια που θελει.            .
αν ειναι δυνατο να θεωρουμε αξιοκρατικο κατι τετοιο γιατι βολευει μερικους.υπαρχουν ηδη οι πινακες ωρομισθιων που ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειναι οι επισημοι πινακες του υπεπθ και με βαση αυτους προσλαμβανομαστε.η αλλαγη του συστηματος προσληψης απαιτει σχεδιασμο και διαλογο και οχι αποφασεις του ποδαριου.
αυτη δεν ειναι προσθετη ειναι ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΓΕΡΟΝΤΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ
Α!εγω προτεινω να γινου6νη και συμπληρωματικοι πινακες με βαση το υψος μας!
και για να εξηγουμαι κατανοω αυτους που ειναι αρκετα παλιοι, αλλα ολοι οι υπολοιποι θα μεινουν απ΄εξω?ελεος
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠ ΕΞΩ.?
.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΣΕΠ..ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΧΕΥΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΔΣ?
Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ ΑΝ Κ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2009, 12:13:05 πμ από nikbak »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:45:05 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1205 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:17:07 πμ »
Οι προσλήψεις ωρομισθίων εκπαιδευτικών που θα απασχοληθούν στην Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη κατά το σχολ. έτος 2009-2010, θα γίνουν από συμπληρωματικό πίνακα, ο οποίος θα συνταχθεί από τις Δ/σεις Δ.Ε. λαμβάνοντας υπόψη τις αιτήσεις που έχουν υποβληθεί από τους υποψηφίους δυνάμει της (δ) σχετικής Υπουργικής Απόφασης και στον οποίο θα καταταχθούν οι αιτούντες με βάση την ημερομηνία κτήσης του πτυχίου τους και σε περίπτωση σύμπτωσης  της  ημερομηνίας αυτής, με βάση το βαθμό του πτυχίου τους.

Διαβάζετε με προσοχή και όχι κατά το δοκούν ...



φιλε αριστο ρωτησα κατι με αφορμη το σχολιο της mother κι εσυ μου επικολλάς κατι που εχω διαβασει απειρες φορες .

...συγγνώμη αν σε λέρωσα ...  ;) :

αυτος που νομίζεις οτι λερωσες λεγεται Στεφάνου Γρηγόρης και φρόντισε αν και γεροντακι να μη γινει μερος του αποστηματος

Xάρηκα πολύ, Θόδωρος Πούλιας, μεσήλικας και σε καμιά περίπτωση μέρος του αποστήματος

φιλε αριστο ρωτησα κατι με αφορμη το σχολιο της mother κι εσυ μου επικολλάς κατι που εχω διαβασει απειρες φορες .

Το "συγγνώμη αν σε λέρωσα ..." χιουμοριστική - ήθελα να πιστεύω - απάντηση σε αυτό που αισθάνθηκες πως "σου επικόλλησα".

Χαλαρώστε παιδιά ..., υγεία να 'χουμε!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1206 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:22:04 πμ »
συγγνωμη αλλα εχω συγχυστει με ολα αυτα που διαβαζω.το υπεπθ με μια κινηση εντυπωσιασμου (πυροτεχνημα) παριστανει το αξιοκρατικο ενεργωντας σπασμωδικα θετει ως μοναδικο κριτηριο την παλαιοτητα καταταξης του πτυχιου για προσληψη ωρομισθιων!   δεν το ηξερα οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να καταριζει δικους του πινακες ωρομισθιων αναλογα με τα κριτηρια που θελει.            .
αν ειναι δυνατο να θεωρουμε αξιοκρατικο κατι τετοιο γιατι βολευει μερικους.υπαρχουν ηδη οι πινακες ωρομισθιων που ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειναι οι επισημοι πινακες του υπεπθ και με βαση αυτους προσλαμβανομαστε.η αλλαγη του συστηματος προσληψης απαιτει σχεδιασμο και διαλογο και οχι αποφασεις του ποδαριου.
αυτη δεν ειναι προσθετη ειναι ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΓΕΡΟΝΤΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ
Α!εγω προτεινω να γινου6νη και συμπληρωματικοι πινακες με βαση το υψος μας!
και για να εξηγουμαι κατανοω αυτους που ειναι αρκετα παλιοι, αλλα ολοι οι υπολοιποι θα μεινουν απ΄εξω?ελεος
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΠ ΕΞΩ.?
δεν ενδιαφερομαι για εμενα, εγω ουτως η αλλως θα ειμαι ωρομισθια (με βαση τους ηδη υπαρχοντε πινακες)αλλα εδω μιλαμε για για νεους πινακες ωρομισθιων με βαση αυθαιρετα κριτηρια.το ξαναλεω πως υπαρχουν πινακες ωρομισθιων  με βαση τους οποιους προσλαμβανομαστε συμφωνα με το νομο.ο,τι και να λες αυτοι οι πινακες δε θα ειναι αξιοκρατικοι, αλλο τι συμφερει σε μερικους
.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΣΕΠ..ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΧΕΥΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΔΣ?
Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ ΑΝ Κ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ?

http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1207 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:25:09 πμ »
αυτη δεν ειναι προσθετη ειναι ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΓΕΡΟΝΤΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ
Α!εγω προτεινω να γινου6νη και συμπληρωματικοι πινακες με βαση το υψος μας!
και για να εξηγουμαι κατανοω αυτους που ειναι αρκετα παλιοι, αλλα ολοι οι υπολοιποι θα μεινουν απ΄εξω?ελεος

Για κάποιον άνθρωπο που τόσον καιρό χτυπιέται για ομόνοια και ενότητα και σύμπραξη στον κλάδο μας τα παραπάνω είναι τουλάχιστον απαράδεκτα! Μάλλον δεν θα έπρεπε να ξεχνάς ότι πρόκειται για τους ανθρώπους που υπέφεραν περισσότερο από τις αλλαγές στο σύστημα και είναι οι πλέον αδικημένοι! Α, και δεν είμαι ένας απ' αυτούς.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ ΤΟ ΒΥΣΜΑ, που στην πρόσθετη ήταν ΕΠΙΣΗΜΗ πρακτική!
Οι υπόλοιποι; Τα προηγούμενα χρόνια εμείς ήμασταν οι υπόλοιποι, που δεν είχαμε καμιά πιθανότητα να πάρουμε μόρια από την ΠΔΣ λόγω βύσματος των άλλων! Και αυτό που κάναμε ήταν να διαβάσουμε, να είμαστε επιτυχόντες πολλάκις και τώρα να περιμένουμε αναπλήρωση και ωρομισθία! Αυτό να κάνουν οι υπόλοιποι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:45:05 »

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1208 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:29:40 πμ »
ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΝΕΟ ΠΙΝΑΚΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΠΔΣ.........
ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΟ ΓΛΕΙΨΙΜΟ ΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ ΓΙΑ 2 ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ...ΣΤΟ ΜΠΟΥ...ΕΛΟ ΤΗΣ ΠΔΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΡΧΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΥΠΟΥΡΓΟ

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1209 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:33:26 πμ »
 Ρε συ aristos2, κάθεσαι και ασχολείσαι με κάτι ηλικίες που ακούνε το σαράντα και νομίζουν ότι είναι πυρετός!!!!!!!!!!!!! Και σου λένε ευθέως ότι μαζί σου δε θέλουν να έχουν.... ούτε πυρετό!!!!! Περιμένεις να συνεννοηθείς;;;; ??? ???
Θυμάσαι από τα Αρχαία της Α Λυκείου (απευθύνομαι σε όσους είναι γεροντάρες σαν και μένα) το ουκ αν λάβοις παρά του μή έχοντος (νουν συμπληρώνω εγώ); Τι ψάχνεις λοιπόν.....

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1210 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:42:49 πμ »
ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΟ
ΠΔΣ?
ΙΔΕΚΕ?
ΟΑΕΔ?
ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ?
ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΣ?
 Οι υπόλοιποι; Τα προηγούμενα χρόνια εμείς ήμασταν οι υπόλοιποι, που δεν είχαμε καμιά πιθανότητα να πάρουμε μόρια από την ΠΔΣ λόγω βύσματος των άλλων! Και αυτό που κάναμε ήταν να διαβάσουμε, να είμαστε επιτυχόντες πολλάκις και τώρα να περιμένουμε αναπλήρωση και ωρομισθία! Αυτό να κάνουν οι υπόλοιποι!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2009, 12:48:06 πμ από nikbak »

Αποσυνδεδεμένος nikbak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1211 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:05:51 πμ »
Οι υπόλοιποι; Τα προηγούμενα χρόνια εμείς ΟΙ 40 ΑΡΗΔΕΣ ήμασταν οι υπόλοιποι, που δεν είχαμε καμιά πιθανότητα να πάρουμε μόρια από την ΠΔΣ λόγω βύσματος των άλλων! Και αυτό που κάναμε ήταν να διαβάσουμε, να είμαστε επιτυχόντες πολλάκις και τώρα να περιμένουμε αναπλήρωση και ωρομισθία! Αυτό να κάνουν οι υπόλοιποι!

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1212 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:36:16 πμ »
Γιατί δεν φτιάχνουν πίνακα με  βάση το ζώδιο;

Αποσυνδεδεμένος rodolphe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1213 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 03:24:37 πμ »
Δεν ξέρω την πρόθεση της υπουργού, σίγουρα ο χρόνος πιέζει και όποια θέση και αν έπαιρνε αυτή τη στιγμή θα υπήρχαν αντιδράσεις...
Τι θα ήθελα από το υπουργείο; :
Σαφείς και καθορισμένους κανόνες στην προσπάθειά μου να διοριστώ.
Ένα αδιάβλητο σύστημα αξιολόγησης.
Η ημερομηνία διεξαγωγής των εξετάσεων γνωστή αρκετό καιρό πριν, το ίδιο και η ύλη.
Μια  μεταβατική περίοδο κατά την οποία, άτομα που πάλεψαν για τη συλλογή προϋπηρεσίας να πάρουν το δρόμο τους και από εκεί και πέρα να απαλλαγεί ο κλάδος από αυτό το καρότο που στερεί την αξιοπρέπεια από τον εκπαιδευτικό.
Τρωγόμαστε τώρα με τα ρούχα μας σε μια ατέρμονη συζήτηση για το αν θα ευνοηθεί το γεροντάκι ή το πιτσιρίκι... Πάλι δηλαδή ακολουθούμε το καρότο... Ε, καλό δρόμο!

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1214 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 04:39:01 πμ »
Απευθύνομαι σε όσους έχουν πρόβλημα με το σπάσιμο του αποστήματος.
Πάρτε το χαμπάρι θέλουμε μια νέα Ελλάδα.
Τέλος στο ρουσφέτι στο γλύψιμο !!!!!!!!
Ήταν η πρώτη υπουργός που τόλμησε να βάλει χέρι και λυπάμαι που δεν τη ψήφισα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1215 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 07:36:31 πμ »
Καλημέρα, μετά τις ΠΔΣαψιμαχίες ... η κυρίως μάχη ... με το θεριό της αναπλήρωσης.
Για να δούμε, πόσες πιστώσεις θα ... αιχμαλωτίσουμε!  ???
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1216 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 08:22:21 πμ »
καλημέρα σε όλους...ελπίζω αυτή να είναι πραγματικά μια ΑΛΛΗ μέρα.Οντας στο όριο για ωρομισθία κ προ εποχής οαεδ για αναπλήρωση, θα με διευκόλυνε απίστευτα να συμπεριλαμβάνονται τα μόροα από επιτυχία στον Ασεπ. Δεν μπορώ όμως να μην αναγνωρίσω ότι η παλαιότηταείναι ένα κριτήριο ρε παιδιά. Κ το λεω έχοντας μπροστά μου στον πίνακα συναδέλφους με 5 ή 6 μόρια κ χωρίς επιτυχία στον Ασεπ, όπως εγώ, ο οποίος παρεπιμπτόντως, διαλέγει, δεν επιλέγει εκπαιδευτικούς!! Γιατί δεν μπορεί σε καμιά περίπτωση ο 40άρης που έχει φάει τα χρόνια του στα ιδιαίτερα κ τα φροντιστήρια κ έχει λιώσει στο διάβασμα να θεωρείται λιγότερο ικανός πό τον 25άρη που μπορεί ακόμα να παπαγαλίσει, που δεν έχει οικογενειακά η οικονομικά προβλήματα ώστρε να τον αποσπούν από το διάβασμά του κ έχει κ τους γονείς να τον χρηματοδοτούν!!Επαναλαμβάνω, είμαι επιτυχούσα, με αρκετά μόρια πανω από τη βάση, αλλά -έλεος συνάδελφοι!!-το σωστό να λέγεται!!!

Γεια σου ρε Αρίστο, δύναμη!!!

Αγιε πέτρο τις ευλογίες σου...
καλημέρα σας!!

Αποσυνδεδεμένος ZoeG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #1217 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 08:38:58 πμ »
καλημέρα σε όλους...ελπίζω αυτή να είναι πραγματικά μια ΑΛΛΗ μέρα.Οντας στο όριο για ωρομισθία κ προ εποχής οαεδ για αναπλήρωση, θα με διευκόλυνε απίστευτα να συμπεριλαμβάνονται τα μόροα από επιτυχία στον Ασεπ. Δεν μπορώ όμως να μην αναγνωρίσω ότι η παλαιότηταείναι ένα κριτήριο ρε παιδιά. Κ το λεω έχοντας μπροστά μου στον πίνακα συναδέλφους με 5 ή 6 μόρια κ χωρίς επιτυχία στον Ασεπ, όπως εγώ, ο οποίος παρεπιμπτόντως, διαλέγει, δεν επιλέγει εκπαιδευτικούς!! Γιατί δεν μπορεί σε καμιά περίπτωση ο 40άρης που έχει φάει τα χρόνια του στα ιδιαίτερα κ τα φροντιστήρια κ έχει λιώσει στο διάβασμα να θεωρείται λιγότερο ικανός πό τον 25άρη που μπορεί ακόμα να παπαγαλίσει, που δεν έχει οικογενειακά η οικονομικά προβλήματα ώστρε να τον αποσπούν από το διάβασμά του κ έχει κ τους γονείς να τον χρηματοδοτούν!!Επαναλαμβάνω, είμαι επιτυχούσα, με αρκετά μόρια πανω από τη βάση, αλλά -έλεος συνάδελφοι!!-το σωστό να λέγεται!!!

Γεια σου ρε Αρίστο, δύναμη!!!

Αγιε πέτρο τις ευλογίες σου...

καλημέρα σας!!


Συμφωνώ και επαυξάνω!!!
Μπορεί εμένα που έχω μόρια από 2 ΑΣΕΠ και πτυχίο κοντά μια δεκαετία, να μη μου προσφέρει πλέον πρακτικά τίποτα η απόφαση για την ΠΔΣ, όμως είναι μια ηθική δικαίωση για όλους εμάς που τόσα χρόνια δεν πήραμε ούτε μία ώρα ΠΔΣ και βλέπαμε κάτι χθεσινά παιδάκια να ανεβαίνουν στον πίνακα παίρνοντας δεκάωρα!!!
Μακάρι να γίνουν κι άλλες τέτοιες κινήσεις... 600 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΩΡΑ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2009, 08:41:27 πμ από ZoeG »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 752
Σύνολο: 752

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.