*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223174 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #112 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 03:56:41 μμ »
Μπορεί να είναι η κόρη του υπουργού μέσα στο ΤΜΗΜΑ δεν ξέρω εγώ τελείωσα το 2005...

ΑΝ εσύ όμως  είσαι ο Λυκουρέτζος ΘΑ δυσαρεστούσες πχ 3000 άτομα πληροφορικάριους ,θα ευνοούσες 300 άτομα και όλα αυτά για να ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ???

Αν έπρατες έτσι ,  δεν είσαι πολιτικός , είσαι αποτυχιμένος πολιτικός που μόλις έχασε 2700 ψήφους ...

Κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά NAS ή πρέπει να το ζωγραφίσω ???
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #113 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 04:33:24 μμ »
Μπορεί να είναι η κόρη του υπουργού μέσα στο ΤΜΗΜΑ δεν ξέρω εγώ τελείωσα το 2005...

ΑΝ εσύ όμως  είσαι ο Λυκουρέτζος ΘΑ δυσαρεστούσες πχ 3000 άτομα πληροφορικάριους ,θα ευνοούσες 300 άτομα και όλα αυτά για να ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ???

Αν έπρατες έτσι ,  δεν είσαι πολιτικός , είσαι αποτυχιμένος πολιτικός που μόλις έχασε 2700 ψήφους ...

Κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά NAS ή πρέπει να το ζωγραφίσω ???
 

Αστο γιατί μου φαίνεται δεν είσαι και τόσο καλός ζωγράφος... Η κυβέρνηση έτσι κ αλλιώς ηταν χαμένη απο χέρι και ο Λυκουρέντζος πηγε να αρπάξει οτι μπορούσε ... Ετσι ευνόησε την κόρη -κατα συνέπεια και εσένα- η οπόία σιγά μην αρκεστεί στο να γίνει καθηγήτρια μεσης εκπαίδευσης οπως εσύ πιστεύεις ... Αυτη σε καμια 10ετια θα έχει έδρα σε πανεπιστημιο ... Τωρα το πότε τελείωσες εσύ καρφί δεν μου καίγεται ... γιατί τόσο καιρό δεν σας έδιναν επάρκεια και σας την έδωσαν τώρα και με συνοπτικές διαδικασίες ??? Είδες εγώ είμαι καλύτερος ζωγράφος απο εσένα ... Μπας και καταλάβεις δυο πράγματα ανεξάρτητα - οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν δικαιουσαι την επάρκεια- πρέπει να παραδεχθείς οτι αν δεν έχεις το σχετικό βύσμα δεν πας πουθενά... Στην Ελλάδα ζεις ... Οπως είπα και άλλοι δικαιούταν επάρκεια ... Γιατί δεν πήραν??
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #114 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 04:52:51 μμ »
Μπας και καταλάβεις δυο πράγματα ανεξάρτητα - οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν δικαιουσαι την επάρκεια- πρέπει να παραδεχθείς οτι αν δεν έχεις το σχετικό βύσμα δεν πας πουθενά... Στην Ελλάδα ζεις ... Οπως είπα και άλλοι δικαιούταν επάρκεια ... Γιατί δεν πήραν??

Εγώ να δεχτώ όσα λες, αν και όλα αυτά είναι εικασίες... το τι σκοπεύει να κάνει ο Λυκουρέντζος  με την κόρη του. Εγώ δεν είχα καν ιδέα οτι σπούδασε εκεί μιας και έχω τελειώσει αρκετά χρόνια πριν και το έμαθα απο εδώ. Για τις ενέργειες του συλλόγου ήξερα όμως.

Λές οτι πολλοί ακόμα δικαιούνται παιδαγωγική επάρκεια...Άρα κατά τη γνώμη σου όχι όλοι, αν καταλαβαίνω καλά. Πόσες και ποιές είναι οι υπόλοιπες σχολές κατά την δική σου άποψη που την δικαιούνται εξίσου με μας. Ποιές άλλες σχολές έχουν κάνει τόσα παιδαγωγικά μαθήματα που θα έπρεπε να έχουν πάρει μαζί με εμάς την επάρκεια;; Όλα τα ΑΕΙ;; Κάποια;; Και τα ΤΕΙ;;

ΥΓ Ρωτάω καλοπροαίρετα για να μην παρεξηγηθώ


Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #115 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 05:25:08 μμ »
Μπορεί να είναι η κόρη του υπουργού μέσα στο ΤΜΗΜΑ δεν ξέρω εγώ τελείωσα το 2005...

ΑΝ εσύ όμως  είσαι ο Λυκουρέτζος ΘΑ δυσαρεστούσες πχ 3000 άτομα πληροφορικάριους ,θα ευνοούσες 300 άτομα και όλα αυτά για να ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ???

Αν έπρατες έτσι ,  δεν είσαι πολιτικός , είσαι αποτυχιμένος πολιτικός που μόλις έχασε 2700 ψήφους ...

Κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά NAS ή πρέπει να το ζωγραφίσω ???
 

Αστο γιατί μου φαίνεται δεν είσαι και τόσο καλός ζωγράφος... Η κυβέρνηση έτσι κ αλλιώς ηταν χαμένη απο χέρι και ο Λυκουρέντζος πηγε να αρπάξει οτι μπορούσε ... Ετσι ευνόησε την κόρη -κατα συνέπεια και εσένα- η οπόία σιγά μην αρκεστεί στο να γίνει καθηγήτρια μεσης εκπαίδευσης οπως εσύ πιστεύεις ... Αυτη σε καμια 10ετια θα έχει έδρα σε πανεπιστημιο ... Τωρα το πότε τελείωσες εσύ καρφί δεν μου καίγεται ... γιατί τόσο καιρό δεν σας έδιναν επάρκεια και σας την έδωσαν τώρα και με συνοπτικές διαδικασίες ??? Είδες εγώ είμαι καλύτερος ζωγράφος απο εσένα ... Μπας και καταλάβεις δυο πράγματα ανεξάρτητα - οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν δικαιουσαι την επάρκεια- πρέπει να παραδεχθείς οτι αν δεν έχεις το σχετικό βύσμα δεν πας πουθενά... Στην Ελλάδα ζεις ... Οπως είπα και άλλοι δικαιούταν επάρκεια ... Γιατί δεν πήραν??



Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα , τα εχω ήδη πέι και δεν αξίζει να τα ξαναλέμε ....
Αν κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει να πάει πάλι στην Α Δημοτικού...

"Στην Ελλάδα ζείς"... αυτό λένε όσοι είναι μέσα στο σύστημα ... αυτοί που ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ η κατάσταση....

Μπορεί να δικαιούνται άλλα 5 τμήματα το πολύ παιδαγωγική επάρκεια , αν ΔΕΝ ΤΡΕΞΟΥΝ αν ΔΕΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ , ΑΝ ΔΕΝ απεθυνθούν στο Π.Ι Τότε να περιμένουν στην καφετέρια να έρθει η παιδαγωγική επάρκεια μαζί με το Frappe ....

Στην γειά σας λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #116 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 05:34:08 μμ »
Παιδιά πάλι γυρίζουμε στα ίδια και τα ίδια. Να πλακωνόμαστε και να μετράμε μαθήματα. Κατάντησε κουραστικό...

Έχουμε από τα μέσα καλοκαιριού χιλιο-αναλύσει το ίδιο πράγμα.
Υπήρχε σχετικό θέμα http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=13468.0
Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ

Απαντήσεις 667
Αναγνώστηκε 22801 φορές

Ε τα ίδια θα λέμε πάλι;

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #117 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 05:35:10 μμ »
+10000

Τέλος απο μένα....

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #118 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 07:30:57 μμ »
Λές οτι πολλοί ακόμα δικαιούνται παιδαγωγική επάρκεια...Άρα κατά τη γνώμη σου όχι όλοι, αν καταλαβαίνω καλά. Πόσες και ποιές είναι οι υπόλοιπες σχολές κατά την δική σου άποψη που την δικαιούνται εξίσου με μας. Ποιές άλλες σχολές έχουν κάνει τόσα παιδαγωγικά μαθήματα που θα έπρεπε να έχουν πάρει μαζί με εμάς την επάρκεια;; Όλα τα ΑΕΙ;; Κάποια;; Και τα ΤΕΙ;;

ΥΓ Ρωτάω καλοπροαίρετα για να μην παρεξηγηθώ

Θα σου απαντήσω εγώ Χριστίνα.

Μετά την αναγνώριση όλων των τμημάτων ΠΕ19-ΠΕ20 ως καθηγητικές σχολές και για να μην υπάρχουν μελλοντικά προβλήματα, φαντάζομαι ενιαία για όλο το κλάδο μετά από τροποποίηση σπουδών τα εξής δυο μαθήματα:

Διδακτική της Πληροφορικής στην Πρωτοβάθμια (όλο εκεί το πάω έχω καταντήσει γραφικός).
Διδακτική της Πληροφορικής στην Δευτεροβάθμια.

Βέβαια για να μην γελιόμαστε η ώρα του "παιδιού" θα είναι αυτά τα δυο μαθήματα μέσα σε ένα αμφιθέατρο Πληροφορικής με δεκάδες φοιτητές. Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν απαξιώνω τα παιδαγωγικά μαθήματα. Απλά όλοι εμείς που δώσαμε ΑΣΕΠ και διαβάσαμε καμιά δεκαριά βιβλία παιδαγωγικών και έχουμε και 3-4 χρόνια στα σχολεία. Τι ακριβώς μας ζητάνε και γιατί μας στερούν το αυτονόητο τόσα χρόνια; Είναι σαν να ήμασταν οδηγοί και το Υπουργείο Μεταφορών να θεωρεί ότι δεν έχουμε δίπλωμα οδήγησης. Παράλληλα όμως μας αφήνει και οδηγούμε.

Και εννοείται Χριστίνα πως ότι λες, το λες καλοπροαίρετα. Πάντως πρέπει να παραδεχτείς ότι έχεις μια (πολύ μικρή) εμμονή με τα ΤΕΙ. Αν θέλεις διάβασε πάλι αυτό.

«Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΑΕΙ) κατά την έννοια του άρθρου 16 παράγραφος 5 του Συντάγματος είναι τα ιδρύματα της Ανώτατης Εκπαίδευσης, η οποία αποτελείται από δύο παράλληλους τομείς: αα) τον πανεπιστημιακό τομέα, ο οποίος περιλαμβάνει τα Πανεπιστήμια, τα Πολυτεχνεία και την Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών και ββ) τον τεχνολογικό τομέα, ο οποίος περιλαμβάνει τα Τεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΤΕΙ) και την Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης».

Το έχω ποστάρει ήδη 4 φορές. Και κάθε φορά που θα ρωτάς για τα ΤEI, θα στο θυμίζω για να σου λύνεται η όποια απορία..

Μπορεί να δικαιούνται άλλα 5 τμήματα το πολύ παιδαγωγική επάρκεια , αν ΔΕΝ ΤΡΕΞΟΥΝ αν ΔΕΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ , ΑΝ ΔΕΝ απεθυνθούν στο Π.Ι Τότε να περιμένουν στην καφετέρια να έρθει η παιδαγωγική επάρκεια μαζί με το Frappe ....

Στην γειά σας λοιπόν...

Dimpas το δικό σου μήνυμα δεν είναι καλοπροαίρετο. Γιατί αν δικαιούνται μόνο άλλα 5 τμήματα, τα υπόλοιπα 45 θα στραφούν μετά εναντίων τους δικαστικά. Ακόμα και στην περίπτωση που το δικό μου ήταν μέσα σε αυτά τα 5 το ίδιο θα λέω. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.

Γιατι ναι μεν ισως να απεμπολώ κάποιο δικαίωμα μου. ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΟΤΗΤΑ. Τι νόημα θα έχει να είμαι ψηλά στους πίνακες αν δεν μπορούμε σαν κλάδος να διεκδικήσουμε μαζικούς διορισμούς; Γι’ αυτό θα είμαι με τους 45 και όχι με τους 5.

Αλλά και από τα 5 τμήματα αν το ένα έχει τέσσερα παιδαγωγικά το άλλο τρία και το άλλο δυο. Και αν μερικά είναι επιλογής. Ποιος θα δώσει λύση; Και τότε για εκατό χρόνια θα τρέχουμε στα δικαστήρια. Γι’αυτό χρειάζεται από 'δω και πέρα ένας προκαθορισμένος αριθμός παιδαγωγικών μαθηματων που να ειναι κοινός για όλους.

Γιατί ο εχθρός συνάδελφοι δεν βρίσκεται "εντός των τειχών". Μακάρι αντί για τα ασφαλιστικά μέτρα στους πίνακες, να στέλναμε εξώδικο στον ΑΣΕΠ για την καθυστέρηση των αποτελεσμάτων απαιτώντας αποζημιώσεις για διαφυγόντα κέρδη (λόγω καθυστέρησης διορισμών, κλήσης ωρομίσθιων αναπληρωτών κτλ). Αν δεν είμαστε ενωμένοι, πάντα κάτι θα βρίσκουν για να μας διασπούν. Από τη στιγμή που τα παιδιά που συντονίζουν όλη αυτή τη προσπάθεια, αποφάσισαν να πάμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ, είμαι σχεδόν βέβαιος για τη νίκη. Και περιμένω να δω ποιος θα τολμήσει να εγείρει πάλι θέμα διχασμού ανάμεσα μας.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #119 στις: Οκτώβριος 02, 2009, 07:44:28 μμ »
...να μας εκμεταλλευτεί ο κάθε Κόκκαλης με την κάθε εταιρεία του, δίνοντάς μας μισθούς πείνας...

Διαφωνώ. Ο άνθρωπος είναι μια χαρά επιχειρηματίας. Και τεράστιος πρόεδρος!!!  ;D

Μια άλλη άποψη που άκουσα από κάπου...Πήραν όσους ήθελαν από εμάς τα προηγούμενα χρόνια (αν και υπάρχουν κενά ακόμα, έχω ακούσει για αρκετά σχολεία που δεν έχουν πληροφορικούς, μέχρι και το μάθημα των πανελληνίων δε γίνεται). Τώρα θέλουν να μας κάνουν να απογοητευτούμε, να τα παρατήσουμε και να ψάχνουμε για δουλειά στον ιδιωτικό τομέα κι έτσι υπερπροσφορα που θα υπάρχει, να μας εκμεταλλευτεί ο κάθε Κόκκαλης με την κάθε εταιρεία του, δίνοντάς μας μισθούς πείνας... Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί τον κλάδο μας τον έχουν τόσο για πέταμα! Ή μας θεωρούν αστέρια και και δε μας έχουν για εκπαίδευση αλλά για κάτι "ανώτερο" ή μας θεωρούν χαζά και ότι δεν κάνουμε για αυτήν. Πώς να τα εξηγήσω όλα αυτά δεν ξέρω! Και μας βάζουν τώρα να τρέχουμε στα δικαστήρια αντί κάποια πράγματα να τα έχουμε αυτονόητα....

Εδώ και μια τριετία ακούμε ότι ο κλάδος μας είναι κορεσμένος και δεν έχουν τι να τους κάνουν τους πληροφορικούς. Και το χειρότερο είναι ότι έχουμε πειστεί εμείς οι ίδιοι ότι έχει κορεστεί ο κλάδος και δεν υπάρχει προοπτική.

Ας το αναλύσουμε λίγο περισσότερο..

Οργανικές θέσεις στα δημοτικά υπάρχουν; ΟΧΙ
Πλέον στην πρώτη γυμνάσιου όλοι οι μαθητές έχουν Η/Υ. Πόσες ώρες πληροφορικής έχουν; ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ
Στα Λύκεια οι ώρες μπορούν να αυξηθούν; ΝΑΙ
Πόσοι καθηγητές Πληροφορικής υπάρχουν που δεν έχουν βασικό πτυχίο πληροφορικής ΠΕ19-ΠΕ20; ΧΙΛΙΑΔΕΣ

Ακόμα πιστεύετε ότι ο κλάδος μας είναι κορεσμένος; Γιατί εγώ έτσι όπως υπολογίζω τα κενά αν γίνουν όλα τα παραπάνω, ο αριθμός των διορισμών ΠΕ19-ΠΕ20 θα είναι πενταψήφιος.

@Nas, ουσιαστικά το ΔΤΨΣ θα είναι ο "Δούρειος Ίππος" για να πάρουμε και οι υπόλοιποι καθηγητική επάρκεια. Και αν γίνει κάτι τέτοιο, προβλέπω η συγκεκριμένη κόρη του υφυπουργού (ελπίζω να είναι καλά η κοπέλα με τόση κουβέντα γύρω από το όνομα της) να αποθεωθεί.

Και κάτι ακόμα. Είδα λίγο πριν, τη λέξη πληροφορικάριος. Δεν είμαστε πληροφορικάριοι συνάδελφοι . Είμαστε Πληροφορικοί.

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #120 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 06:18:04 πμ »
Μπορεί να είναι η κόρη του υπουργού μέσα στο ΤΜΗΜΑ δεν ξέρω εγώ τελείωσα το 2005...

ΑΝ εσύ όμως  είσαι ο Λυκουρέτζος ΘΑ δυσαρεστούσες πχ 3000 άτομα πληροφορικάριους ,θα ευνοούσες 300 άτομα και όλα αυτά για να ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ???

Αν έπρατες έτσι ,  δεν είσαι πολιτικός , είσαι αποτυχιμένος πολιτικός που μόλις έχασε 2700 ψήφους ...

Κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά NAS ή πρέπει να το ζωγραφίσω ???
 

Αστο γιατί μου φαίνεται δεν είσαι και τόσο καλός ζωγράφος... Η κυβέρνηση έτσι κ αλλιώς ηταν χαμένη απο χέρι και ο Λυκουρέντζος πηγε να αρπάξει οτι μπορούσε ... Ετσι ευνόησε την κόρη -κατα συνέπεια και εσένα- η οπόία σιγά μην αρκεστεί στο να γίνει καθηγήτρια μεσης εκπαίδευσης οπως εσύ πιστεύεις ... Αυτη σε καμια 10ετια θα έχει έδρα σε πανεπιστημιο ... Τωρα το πότε τελείωσες εσύ καρφί δεν μου καίγεται ... γιατί τόσο καιρό δεν σας έδιναν επάρκεια και σας την έδωσαν τώρα και με συνοπτικές διαδικασίες ??? Είδες εγώ είμαι καλύτερος ζωγράφος απο εσένα ... Μπας και καταλάβεις δυο πράγματα ανεξάρτητα - οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν δικαιουσαι την επάρκεια- πρέπει να παραδεχθείς οτι αν δεν έχεις το σχετικό βύσμα δεν πας πουθενά... Στην Ελλάδα ζεις ... Οπως είπα και άλλοι δικαιούταν επάρκεια ... Γιατί δεν πήραν??



Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα , τα εχω ήδη πέι και δεν αξίζει να τα ξαναλέμε ....
Αν κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει να πάει πάλι στην Α Δημοτικού...

"Στην Ελλάδα ζείς"... αυτό λένε όσοι είναι μέσα στο σύστημα ... αυτοί που ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ η κατάσταση....

Μπορεί να δικαιούνται άλλα 5 τμήματα το πολύ παιδαγωγική επάρκεια , αν ΔΕΝ ΤΡΕΞΟΥΝ αν ΔΕΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ , ΑΝ ΔΕΝ απεθυνθούν στο Π.Ι Τότε να περιμένουν στην καφετέρια να έρθει η παιδαγωγική επάρκεια μαζί με το Frappe ....

Στην γειά σας λοιπόν...

το καλύτερο θα είναι να μην σχολιάσεις ... εξάλλου δεν έχεις και κάτι να πείς σε αυτά που σου λέω ... Τώρα για το αν πρέπει  να πάω στην πρώτη δημοτικου για να φτάσω την νοημοσύνη σου, δεν νομίζω κάνω τόσα βήματα πίσω .... Αυτά που λέω εγω πάντως θα πρέπει να έχει νοημοσύνη κανείς για να τα κρίνει ...
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΕΙΣ ... Αυτο ακριβώς γίνεται και με την περιπτωσή σου ...ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΗΜΕΝΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ... εσυ αλήθεια τι έκανες να αλλάξει η κατάστασή ????? Αλλα μάλλον εσυ είσαι του Freddo και όχι του Φραπέ ίσως γιατί ο Υφυπουργός σου μόνο Freddo θα πίνει .... Σταμάτα λοιπόν να το παίζεις αφ υψηλού γιατί μπορεί αυριο μεθαύριο στη σχολή που πήγαινα μπορεί να βρεθεί κανένας γιος η κόρη Υπουργού και να σου λέω και εγώ μετά ... στην υγειά σου  ...
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #121 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 06:38:14 πμ »
Μπας και καταλάβεις δυο πράγματα ανεξάρτητα - οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν δικαιουσαι την επάρκεια- πρέπει να παραδεχθείς οτι αν δεν έχεις το σχετικό βύσμα δεν πας πουθενά... Στην Ελλάδα ζεις ... Οπως είπα και άλλοι δικαιούταν επάρκεια ... Γιατί δεν πήραν??

Εγώ να δεχτώ όσα λες, αν και όλα αυτά είναι εικασίες... το τι σκοπεύει να κάνει ο Λυκουρέντζος  με την κόρη του. Εγώ δεν είχα καν ιδέα οτι σπούδασε εκεί μιας και έχω τελειώσει αρκετά χρόνια πριν και το έμαθα απο εδώ. Για τις ενέργειες του συλλόγου ήξερα όμως.

Λές οτι πολλοί ακόμα δικαιούνται παιδαγωγική επάρκεια...Άρα κατά τη γνώμη σου όχι όλοι, αν καταλαβαίνω καλά. Πόσες και ποιές είναι οι υπόλοιπες σχολές κατά την δική σου άποψη που την δικαιούνται εξίσου με μας. Ποιές άλλες σχολές έχουν κάνει τόσα παιδαγωγικά μαθήματα που θα έπρεπε να έχουν πάρει μαζί με εμάς την επάρκεια;; Όλα τα ΑΕΙ;; Κάποια;; Και τα ΤΕΙ;;

ΥΓ Ρωτάω καλοπροαίρετα για να μην παρεξηγηθώ



οκ λοιπόν...δεν θα σου δώσω ονόματα σχολών αλλά θα σου πώ το εξής - Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ - η σχολή σου δικαιούται παιδαγωγική επάρκεια ...τέλος .... οι σχολές πληροφορικής ΑΕΙ που έχουν κάνει παιδαγωγικά μαθήματα σε σχέση με την διδασκαλεία της πληροφορικής δικαΙούνται αλλά δεν έχουν πάρει .... σαν ΤΕΙ τώρα δεν ξέρω ποιά δικαιούνται ... πάντως η σχολή μου σίγουρα όχι ... ΑΛΛΑ ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΛΛΑ... Εφόσον αρχικά το υπουργείο μας είπε οτι και εσείς των ΤΕΙ μπορείτε να διδάξετε.... και εφόσον έχουμε χάσει κάποια χρόνια απ τη ζωή μας κυνηγώντας αυτό ... δεν μπορεί να μας λέει τώρα ... μόνο απόφοιτοι μιας σχολής δικαιούνται να διδάξουν σε σχολεία ... Τα χρόνια που έχασα εγώ ποιος ΜΑ@@@ΚΑΣ υπουργός θα μου τα δώσει πίσω ???ποιος θα με αποζημιώσει εμένα που θα μπορούσα να κάνω κάτι άλλο απ το να κυνηγάω ανεμόμυλους (αυτό δεν πάει για τον Don Quixote   :) ) ???
ξεφεύγουμε πάντως απ το θέμα ...το οποίο είναι η ενότητα ... ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ PM ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο LAMPROS ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ... ΒΛΕΠΟΥΜΕ ...
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #122 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 12:17:34 μμ »
Μπορεί να είναι η κόρη του υπουργού μέσα στο ΤΜΗΜΑ δεν ξέρω εγώ τελείωσα το 2005...

ΑΝ εσύ όμως  είσαι ο Λυκουρέτζος ΘΑ δυσαρεστούσες πχ 3000 άτομα πληροφορικάριους ,θα ευνοούσες 300 άτομα και όλα αυτά για να ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ???

Αν έπρατες έτσι ,  δεν είσαι πολιτικός , είσαι αποτυχιμένος πολιτικός που μόλις έχασε 2700 ψήφους ...

Κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά NAS ή πρέπει να το ζωγραφίσω ???
 

Αστο γιατί μου φαίνεται δεν είσαι και τόσο καλός ζωγράφος... Η κυβέρνηση έτσι κ αλλιώς ηταν χαμένη απο χέρι και ο Λυκουρέντζος πηγε να αρπάξει οτι μπορούσε ... Ετσι ευνόησε την κόρη -κατα συνέπεια και εσένα- η οπόία σιγά μην αρκεστεί στο να γίνει καθηγήτρια μεσης εκπαίδευσης οπως εσύ πιστεύεις ... Αυτη σε καμια 10ετια θα έχει έδρα σε πανεπιστημιο ... Τωρα το πότε τελείωσες εσύ καρφί δεν μου καίγεται ... γιατί τόσο καιρό δεν σας έδιναν επάρκεια και σας την έδωσαν τώρα και με συνοπτικές διαδικασίες ??? Είδες εγώ είμαι καλύτερος ζωγράφος απο εσένα ... Μπας και καταλάβεις δυο πράγματα ανεξάρτητα - οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν δικαιουσαι την επάρκεια- πρέπει να παραδεχθείς οτι αν δεν έχεις το σχετικό βύσμα δεν πας πουθενά... Στην Ελλάδα ζεις ... Οπως είπα και άλλοι δικαιούταν επάρκεια ... Γιατί δεν πήραν??



Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα , τα εχω ήδη πέι και δεν αξίζει να τα ξαναλέμε ....
Αν κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει να πάει πάλι στην Α Δημοτικού...

"Στην Ελλάδα ζείς"... αυτό λένε όσοι είναι μέσα στο σύστημα ... αυτοί που ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ η κατάσταση....

Μπορεί να δικαιούνται άλλα 5 τμήματα το πολύ παιδαγωγική επάρκεια , αν ΔΕΝ ΤΡΕΞΟΥΝ αν ΔΕΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ , ΑΝ ΔΕΝ απεθυνθούν στο Π.Ι Τότε να περιμένουν στην καφετέρια να έρθει η παιδαγωγική επάρκεια μαζί με το Frappe ....

Στην γειά σας λοιπόν...

το καλύτερο θα είναι να μην σχολιάσεις ... εξάλλου δεν έχεις και κάτι να πείς σε αυτά που σου λέω ... Τώρα για το αν πρέπει  να πάω στην πρώτη δημοτικου για να φτάσω την νοημοσύνη σου, δεν νομίζω κάνω τόσα βήματα πίσω .... Αυτά που λέω εγω πάντως θα πρέπει να έχει νοημοσύνη κανείς για να τα κρίνει ...
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΕΙΣ ... Αυτο ακριβώς γίνεται και με την περιπτωσή σου ...ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΗΜΕΝΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ... εσυ αλήθεια τι έκανες να αλλάξει η κατάστασή ????? Αλλα μάλλον εσυ είσαι του Freddo και όχι του Φραπέ ίσως γιατί ο Υφυπουργός σου μόνο Freddo θα πίνει .... Σταμάτα λοιπόν να το παίζεις αφ υψηλού γιατί μπορεί αυριο μεθαύριο στη σχολή που πήγαινα μπορεί να βρεθεί κανένας γιος η κόρη Υπουργού και να σου λέω και εγώ μετά ... στην υγειά σου  ...


Το συνεχίζεις  , και απευθύνεσαι σε ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ 

Φίλε άντε για να τελειώνουμε , πές ότι άλλο έχεις να πέις , βρίσε με , βρίσε όλους τους απόφοιτους του ΔΤΨΣ , βγάλε ότι έχεις μέσα σου δεν έιναι καλό να τα κρατάς μέσα !

Αυτή η ΕΜΠΑΘΕΙΑ  Σ Ο Υ  είναι κάτι το Τρομερό ...

ΜΕ άλλα άτομα σαν τον  Don Quixote  Μπορούμε να συνεννοηθούμε και να κάνουμε διάλογο ..

Με εσένα .... SHIT IN  !

Πάω για το Freddo Μου τώρα

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #123 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 01:21:06 μμ »
Μπορεί να είναι η κόρη του υπουργού μέσα στο ΤΜΗΜΑ δεν ξέρω εγώ τελείωσα το 2005...

ΑΝ εσύ όμως  είσαι ο Λυκουρέτζος ΘΑ δυσαρεστούσες πχ 3000 άτομα πληροφορικάριους ,θα ευνοούσες 300 άτομα και όλα αυτά για να ΓΙΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ???

Αν έπρατες έτσι ,  δεν είσαι πολιτικός , είσαι αποτυχιμένος πολιτικός που μόλις έχασε 2700 ψήφους ...

Κατάλαβες τίποτα απο όλα αυτά NAS ή πρέπει να το ζωγραφίσω ???
 

Αστο γιατί μου φαίνεται δεν είσαι και τόσο καλός ζωγράφος... Η κυβέρνηση έτσι κ αλλιώς ηταν χαμένη απο χέρι και ο Λυκουρέντζος πηγε να αρπάξει οτι μπορούσε ... Ετσι ευνόησε την κόρη -κατα συνέπεια και εσένα- η οπόία σιγά μην αρκεστεί στο να γίνει καθηγήτρια μεσης εκπαίδευσης οπως εσύ πιστεύεις ... Αυτη σε καμια 10ετια θα έχει έδρα σε πανεπιστημιο ... Τωρα το πότε τελείωσες εσύ καρφί δεν μου καίγεται ... γιατί τόσο καιρό δεν σας έδιναν επάρκεια και σας την έδωσαν τώρα και με συνοπτικές διαδικασίες ??? Είδες εγώ είμαι καλύτερος ζωγράφος απο εσένα ... Μπας και καταλάβεις δυο πράγματα ανεξάρτητα - οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ αν δικαιουσαι την επάρκεια- πρέπει να παραδεχθείς οτι αν δεν έχεις το σχετικό βύσμα δεν πας πουθενά... Στην Ελλάδα ζεις ... Οπως είπα και άλλοι δικαιούταν επάρκεια ... Γιατί δεν πήραν??



Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα , τα εχω ήδη πέι και δεν αξίζει να τα ξαναλέμε ....
Αν κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει να πάει πάλι στην Α Δημοτικού...

"Στην Ελλάδα ζείς"... αυτό λένε όσοι είναι μέσα στο σύστημα ... αυτοί που ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ η κατάσταση....

Μπορεί να δικαιούνται άλλα 5 τμήματα το πολύ παιδαγωγική επάρκεια , αν ΔΕΝ ΤΡΕΞΟΥΝ αν ΔΕΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ , ΑΝ ΔΕΝ απεθυνθούν στο Π.Ι Τότε να περιμένουν στην καφετέρια να έρθει η παιδαγωγική επάρκεια μαζί με το Frappe ....

Στην γειά σας λοιπόν...

το καλύτερο θα είναι να μην σχολιάσεις ... εξάλλου δεν έχεις και κάτι να πείς σε αυτά που σου λέω ... Τώρα για το αν πρέπει  να πάω στην πρώτη δημοτικου για να φτάσω την νοημοσύνη σου, δεν νομίζω κάνω τόσα βήματα πίσω .... Αυτά που λέω εγω πάντως θα πρέπει να έχει νοημοσύνη κανείς για να τα κρίνει ...
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΕΙΣ ... Αυτο ακριβώς γίνεται και με την περιπτωσή σου ...ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΗΜΕΝΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ... εσυ αλήθεια τι έκανες να αλλάξει η κατάστασή ????? Αλλα μάλλον εσυ είσαι του Freddo και όχι του Φραπέ ίσως γιατί ο Υφυπουργός σου μόνο Freddo θα πίνει .... Σταμάτα λοιπόν να το παίζεις αφ υψηλού γιατί μπορεί αυριο μεθαύριο στη σχολή που πήγαινα μπορεί να βρεθεί κανένας γιος η κόρη Υπουργού και να σου λέω και εγώ μετά ... στην υγειά σου  ...


Το συνεχίζεις  , και απευθύνεσαι σε ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ 

Φίλε άντε για να τελειώνουμε , πές ότι άλλο έχεις να πέις , βρίσε με , βρίσε όλους τους απόφοιτους του ΔΤΨΣ , βγάλε ότι έχεις μέσα σου δεν έιναι καλό να τα κρατάς μέσα !

Αυτή η ΕΜΠΑΘΕΙΑ  Σ Ο Υ  είναι κάτι το Τρομερό ...

ΜΕ άλλα άτομα σαν τον  Don Quixote  Μπορούμε να συνεννοηθούμε και να κάνουμε διάλογο ..

Με εσένα .... SHIT IN  !

Πάω για το Freddo Μου τώρα


πηγαινε και για την μπανανα σου εμένα δεν με πειράζει ... πλάκα κάνεις εγώ εμπάθεια με τους ΔΤΨΣ ??? αυτο κατάλαβες ??? Ε τότε υπάρχει πρόβλημα ... δεν θα εξηγήσω κάν τα ποστ μου ... απλά με τυπακια σαν εσένα που ειρωνεύονται ...ναι... έχω πρόβλημα ... στην Χριστίνα δεν νομίζω οτι μιλάω έτσι ...
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #124 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 03:54:53 μμ »
Συνάδελφοι ποιο ακριβώς είναι το θέμα; Γιατί κάπου στη διαδρομή χάθηκα   ???

Άλλοι συμφωνούν, άλλοι διαφωνούν (μαζί τους και εγώ), αλλά δεν υπάρχει λόγος να ρίχνουμε κατ'αυτό τον τρόπο το επίπεδο της συζήτησης...

Αποσυνδεδεμένος moraitis_den

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #125 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 11:52:42 μμ »
Θέλω και εγώ με τη σειρά μου να πω τη γνώμη μου ως απόφοιτος του τμήματος Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πειραιά(Έτος 2005) και διορισμένος καθηγητής ΠΕ19 στην Α Αρκαδίας(περιοχή εκλογής του κ.Λυκουρέντζου) από το 2006(μέσω ΑΣΕΠ).
1) Το τμήμα ΔΤΨΣ πάντα ζούσε στη σκιά του τμήματος πληροφορικής. Πολλοί καθηγητές έφευγαν από το ένα τμήμα και πήγαιναν στο άλλο (δεν θέλω να αναφέρω ονόματα) γιατί όπως καταλαβαίνετε έιχε περισσότερο χρήμα. Αλλά πως να δουλέψεις με άτομα που έμπαιναν με 14500 μόρια? Οι περισσότεροι από αυτούς μας παρακαλάγανε να τους βοηθήσουμε στις εργασίες για να περάσουν τα μαθήματά τους και οι ίδιοι παραδέχονταν ότι το τμήμα μας είναι πολύ καλύτερο.
2) Δεν θεωρώ ότι υπάρχει σκόπιμη εμπλοκή του υφυπουργού λόγω της κόρης του(μην τον περνάτε για χαζό) αλλά σίγουρα υπάρχει εμπλοκή καθηγητών του τμήματος ΔΤΨΣ.
3) Οι περισσότεροι από τους σημερινά διορισμένους καθηγητές πληροφορικής είναι είτε μαθηματικοί, φυσικοί ακόμα και θεολόγοι, είτε ΤΕΙτζίδες αμφιβόλου προέλευσης...π.χ. ΤΕΙ Αυτοματισμού, ΤΕΙ Βιομηχανικής Πληροφορικής κτλ οι οποίοι εννοείται πως δεν πέρασαν σε κανένα διαγωνισμό ΑΣΕΠ αλλά διορίστηκαν με προϋπηρεσία σε Δημοτικά(Ελλάς το μεγαλείο σου). Αν δείτε πόσο έγραφαν στο ΑΣΕΠ θα γελάγατε.
4) Οργανικές θέσεις δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα αφού τις καταλάβαν οι προαναφερθέντες.
5) Άρα όπως καταλαβαίνετε ο κλάδος βρίσκεται σε ένα μεγάλο τέλμα. Μην περιμένετε άλλους διορισμούς...δεν υπάρχει κενό ούτε για δείγμα.
Αυτή είναι η πραγματικότητα και αν θέλετε την καταλαβαίνετε!!! Δεν υπάρχει ελπίδα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.