*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223233 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 05:26:57 μμ »
Για όποιον δε με πιστεύει. Γνωστός μου μου έστειλε στόχους της ομάδας του δικαστικού αγώνα και με κάνει να επιμένω ακόμα περισσότερο για την άποψη που έχω με το θέμα. Διαβάστε εδώ:

"Αρχικά θα ήθελα να καταδείξω μια στρέβλωση με την "πληροφορική στην Ελλάδα". Διακρίνω τρία σύνολα Πληροφορικών με πτυχία τριτοβάθμιας ανώτατης εκπαίδευσης τα οποία δεν συμπιπτουν:
    Ι) το σύνολο των τμημάτων ΑΤΕΙ και ΑΕΙ κατά τα ΠΔ επαγγελματικών δικαιωμάτων Πληροφορικής που ισχύουν και σας έστειλα
    ΙΙ) το σύνολο των τμημάτων κατά τα ΠΕ19 - ΠΕ20
    ΙΙΙ) το σύνολο των τμημάτων κατά την ποσοτική αξιολόγηση της ΕΠΕ η οποία είναι βασισμένη σε παγκόσμια πρότυπα της ACM  [1] και βρίσκεται στο διαδίκτυο [2] και δείχνει ποιά τμήματα μπορούν να επικαλλούνται δεσμούς με την Πληροφορική Επιστήμη βάσει τον αριθμό των μαθημάτων που διδάσκονται (υποχρεωτικά και επιλογής).
....
Απο την άλλη δεν γνωρίζω αν το τμήμα σας ή αν άλλα τμήματα Οικονομικής Επιστήμης, Ενέργειας, Αυτοματιστών, Τοπογράφων-Γεωπληροφορικής (ΑΕΙ, ΑΤΕΙ) έχουν, κατά την παραπάνω προσέγγιση, "παιδαγωγική διάσταση". Γνωρίζω να σας πω όμως για ένα "παρόμοιο τμήμα", το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας - Εφαρμοσμένης Πληροφορικής που συνδυάζει θαυμάσια και την Πληροφορική Επιστήμη αλλά και την Οικονομική Επιστήμη και είναι σύμφωνο με τα Ι) και ΙΙΙ). Επομένως είναι ένα τμήμα που, κατά την παραπάνω προσέγγιση, μπορεί να ζητάει αναγνώριση καθηγητικής σχολής και ευχαρίστως θα αγωνιστώ για αυτό.

Καταλήγω επομένως να έχω σοβαρούς ενδοιασμούς με το αν πρέπει να μαχηθώ δικαστικά για τμήματα που δεν τηρούν τις προϋποθεσεις Ι) και ΙΙΙ), από τις οποίες πηγάζει και η παιδαγωγικότητα μιας σχολής. Το ότι κάποια τμήματα (όπως και το δικό μου) έχουν ΚΑΙ παιδαγωγικά μαθήματα είναι ένα παραπάνω επιχείρημα για την "καθηγητική επάρκεια" που πρέπει να πάρουμε σαν αμιγή τμήματα της Πληροφορικής Επιστήμης. Αυτό είναι και το απαντητήριο μήνυμα μου σε εμαιλ που στάλθηκε και έπρεπε να δηλώσουμε την θέση μας.

Τέλος δηλώνω ότι έχω σκοπό να στηρίξω με κάθε μέσο τα τμήματα τα οποία θέλουν να προσθέσουν μαθήματα Πληροφορικής και να χαρακτηριστούν τμήματα Πληροφορικής κατά το Ι) και το ΙΙΙ) και ότι θα παρέχω ως μέλος της ΕΠΕ κάθε δυνατότητα που μπορώ για την επίσπευση των διαδικασιών ώστε να αποκτήσουν κατά σειρά "πληροφορική επάρκεια" και μετά την "καθηγητική επάρκεια".

Ας μου σχολιάσει τώρα κάποιος και να μου πει εάν αυτό είναι μήνυμα ενότητας ή όχι  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 05:40:44 μμ »
Ας βγει ένα άτομο του δικαστικού αγώνα και να πει ντόμπρα όλη την αλήθεια!
Γιατί διαβάζετε το θέμα και την κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια όταν βλέπετε ότι έχει αποκαλυφθεί το μυστικό;
Ας βγει κάποιος με επιχειρήματα να μου πει το αντίθετο.
Έχω γίνει ο κακός της υπόθεσης, την ώρα που θίγονται πολλά τμήματα πληροφορικής
Βγείτε έξω να τα πείτε
Ντρέπομαι που βλέπω άτομα για μία ακόμη φορά να κινούνται ύπουλα εναντίων συναδέλφων τους.
Αντί να αγωνιστούμε όλοι για εισαγωγή της πληροφορικής στην πρωτοβάθμια ή για αύξηση ωρών, αντί να πολεμάτε τη νοοτροπία του υπουργείου να διδάσκουν νέες τεχνολογίες άλλες ειδικοτητες στην ψηφιακή τάξη, καταλήγουμε και ΠΑΛΙ σε διαίρεση...! Τώρα αν αναφέρω τη λέξη παρτάκηδες εγώ θα φταίω; Ας έρθει ένας από εσάς να μου πει κάνεις λάθος εκεί και εκεί. Ας έρθει κάποιος να με υποστηρίξει. Γιατί τόση βουβαμάρα από μερικούς;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2009, 06:19:48 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 05:49:42 μμ »
Ας βγει ένα άτομο του δικαστικού αγώνα και να πει ντόμπρα όλη την αλήθεια!
Γιατί διαβάζετε το θέμα και την κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια όταν βλέπετε ότι έχει αποκαλυφθεί το μυστικό;
Γιατί βάζετε άτομα να μας πείσουν για το αντίθετο ενώ έχουν βγει όλα στην επιφάνεια;
Ας βγει κάποιος με επιχειρήματα να μου πει το αντίθετο.
Έχω γίνει ο κακός της υπόθεσης, την ώρα που θίγονται πολλά τμήματα πληροφορικής
Βγείτε έξω να τα πείτε

Λογικά θα εννοείς εμένα, γιατί δεν βλέπω άλλον να προσπαθεί να "πείσει". Απλά για αυτό που αναφέρεις, κοίτα λίγα μηνύματά μου πριν.
Δεν έχει νομίζω νόημα να ξαναγράψω εδώ. Συνάδελφοι σας χαιρετώ.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 06:18:46 μμ »
Συγνώμη εάν κάνω λάθος. Ίσως επειδή βρίσκομαι σε υπερένταση αυτή τη στιγμή.
Τροποποιώ το μήνυμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 07:57:43 μμ »
από esos 5/10/2009...

Mετονομάστηκε το τμ. Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων 

Το Τμήμα Τεχνολογικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Πειραιώς που μετονομάστηκε σε Τμήμα Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων.
Τα πτυχία που χορηγούνται από το Τμήμα που μετονομάζεται σύμφωνα με την προηγούμενη παράγραφο είναι ισότιμα ως προς όλες τις συνέπειες με τα πτυχία που έχουν χορηγηθεί από αυτό έως την έναρξη ισχύος της παρρούσας απόφασης.
Τα παραπάνω προβλέπει απόφαση του υπ. Παιδείας


Τι εννοεί ο ποιητής με τα παραπάνω;
Ποιο είναι το Τμήμα Τεχνολογικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Πειραιώς;
Έτσι λεγόταν η σχολή αρχικά το 1999;
Έτσι λέγεται τώρα; Δε λέγεται Ψηφιακών Συστημάτων τώρα το Τμήμα;
Είναι αυτή μια καινούρια εξέλιξη ή false alarm;;;


Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 08:11:18 μμ »
από esos 5/10/2009...

Mετονομάστηκε το τμ. Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων  

Το Τμήμα Τεχνολογικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Πειραιώς που μετονομάστηκε σε Τμήμα Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων.
Τα πτυχία που χορηγούνται από το Τμήμα που μετονομάζεται σύμφωνα με την προηγούμενη παράγραφο είναι ισότιμα ως προς όλες τις συνέπειες με τα πτυχία που έχουν χορηγηθεί από αυτό έως την έναρξη ισχύος της παρρούσας απόφασης.
Τα παραπάνω προβλέπει απόφαση του υπ. Παιδείας


Τι εννοεί ο ποιητής με τα παραπάνω;
Ποιο είναι το Τμήμα Τεχνολογικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Πειραιώς;
Έτσι λεγόταν η σχολή αρχικά το 1999;
Έτσι λέγεται τώρα; Δε λέγεται Ψηφιακών Συστημάτων τώρα το Τμήμα;
Είναι αυτή μια καινούρια εξέλιξη ή false alarm;;;



Ακριβώς έτσι είναι ...

Το 1999 στο μηχανογραφικό που κατέθεσα ήταν ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ , τμήμα εξειδικευμένο να παράγει ΚΑθηγητές που θα κάναν ΤΟΤΕ το μάθημα της τεχνολογίας στα Γυμνάσια ...

Τα χρόνια πέρασαν οι ανάγκες άλλαξαν ,κάπου το 2001  άλλαξε το πρόγραμμα σπουδών , αφαιρέθηκαν μαθήματα όπως τεχνική μηχανική , βιομηχανική παραγωγή Ι & ΙΙ κτλ  και έγινε 100% πληροφορικής το τμήμα ....

Απο όσο ξέρω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κανείς ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ του τμήματος με πτυχίο ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ....

Να σημειώσω ότι αν έμενε το παλιό όνομα , δεν θα υπήρχε κάποιος να αμφιβάλει για την παιδαγωγική επάρκεια ....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2009, 08:15:17 μμ από Dimpas »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:24:45 μμ »

.Απο όσο ξέρω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κανείς ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ του τμήματος με πτυχίο ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ....


Ακριβώς αυτό γνωρίζω και εγω

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:25:31 μμ »
Ας βγει ένα άτομο του δικαστικού αγώνα και να πει ντόμπρα όλη την αλήθεια!
Γιατί διαβάζετε το θέμα και την κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια όταν βλέπετε ότι έχει αποκαλυφθεί το μυστικό;
Ας βγει κάποιος με επιχειρήματα να μου πει το αντίθετο.
Έχω γίνει ο κακός της υπόθεσης, την ώρα που θίγονται πολλά τμήματα πληροφορικής
Βγείτε έξω να τα πείτε
Ντρέπομαι που βλέπω άτομα για μία ακόμη φορά να κινούνται ύπουλα εναντίων συναδέλφων τους.
Αντί να αγωνιστούμε όλοι για εισαγωγή της πληροφορικής στην πρωτοβάθμια ή για αύξηση ωρών, αντί να πολεμάτε τη νοοτροπία του υπουργείου να διδάσκουν νέες τεχνολογίες άλλες ειδικοτητες στην ψηφιακή τάξη, καταλήγουμε και ΠΑΛΙ σε διαίρεση...! Τώρα αν αναφέρω τη λέξη παρτάκηδες εγώ θα φταίω; Ας έρθει ένας από εσάς να μου πει κάνεις λάθος εκεί και εκεί. Ας έρθει κάποιος να με υποστηρίξει. Γιατί τόση βουβαμάρα από μερικούς;


δεν είσαι ο μόνος "κακός" ... τα έλεγα κ εγώ μερικές σελίδες πριν ... :)
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:33:40 μμ »
ΟΛΟΙ έχουν πτυχίο ΔΙδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων...το όνομα άλλαξε το 2000 και οι πρώτοι απόφοιτοι βγήκαν το 2003...το τμήμα τότε μπήκε στο ΠΕ Πληροφορικής και ΠΕ19 αφού πλέον όλα τα μαθήματα ήταν πληροφορικής και παιδαγωγικά...ενα χρόνο μετά ξεκίνησε αρχικά απο αποφοίτους μεμονομένα και προσπάθεια παιδαγωγικής επάρκειας με καταθέσεις των αναλυτικών τους βαθμολογιών(8 ως 18 παιδαγωγικά μαθήματα ανάλογα με την κατεύθυνση)στο ΥΠΕΠΘ και στο Παιδαγωγικό Ινστιτουτο,με αιτήσεις και ενημέρωση του Συνήγορου το Πολίτη η συνέχεια αυτών των προσπαθειών έγινε πιο οργανωμένα απο τον σύλλογο αποφοίτων του ΔΤΨΣ

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:59:53 μμ »
NAS πάει να γίνει κατι πολύ άσχημο για τα ΤΕΙ και δε μιλάει κανείς.
Διάβασα τα μηνύματα σου που έστειλες σε αυτό το θέμα και μπορώ να πω ότι είσαι από τους μόνους που έχουν καταλάβει τι πάει να γίνει.
Να δούμε οι άλλοι πότε θα ξυπνήσουν

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:43:00 μμ »
Στεναχωριεμαι πάρα πολύ μ αυτά που βλέπω να γίνονται...τρωγόμαστε μεταξύ μας.....απ το καλοκαίρι έχω διαβάσει τόσες βρισιές για το τμήμα που τελείωσα 5,5 χρόνια πριν..κανένας δε σκέφτηκε απ όλους έσας ότι και παιδιά του ΔΤΨΣ έχουν φάει την ωρομισθία πολλά χρόνια,μακριά απ το σπίτι τους,ότι έχουν δουλέψει σε φροντιστήρια,ότι δεν είναι όλοι κόρες και γιοί υπουργών ή πλουσίων,ότι στο κάτω κάτω ρε παιδιά είμαστε συνάδελφοι και εκτός απ την τροπολογία κανένας δεν μιλάει για τα παραθυράκια μορίων,για την αδικία με την ΑΣΠΑΙΤΕ(άξιος παιδαγωγός με ένα μήνα προυπηρεσία και ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά ανάξιος ένας που διδασκει 30 μήνες)...και ξαφνικά σ ένα καλοκαίρι θυμήθηκαν την ενότητα του κλάδου...
Κύριε Ρονιώτη μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις απ αυτούς που υπογράφουν πόσοι δουλεύουν ήδη στη Σιβιτανίδειο,σε εκκλησιαστικά ή σε άλλες θεσεις??
Όσοι είναι ΠΕ19/20 να είναι και καθηγητικές σχολές...εγω σ αυτό θα συμφωνήσω...αλλά ψυχολογικά με έχουν κουράσει οι βρισιές,η ειρωνία και οι αγνές προθέσεις ορισμένων που πάνε να βγάλουν πονηρούς και συμφεροντολόγους όσους θίγουν τις δυσκολίες του αγώνα..
Ξέρετε τι καταλαβαίνω??ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και το συμφέρον του ΜΟΝΟ...εκεί καταλήγουμε...

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:57:41 μμ »
Κύριε Ρονιώτη μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις απ αυτούς που υπογράφουν πόσοι δουλεύουν ήδη στη Σιβιτανίδειο,σε εκκλησιαστικά ή σε άλλες θεσεις??
Για τους συμμετέχοντες έχουμε όνομα, σχολή, τηλέφωνο και e-mail. Άρα, δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση σου.
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #180 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 12:18:07 πμ »
nikit κάποιοι συνάδελφοι  οργανώθηκαν και κάνουν κάτι στα φανερά καλώντας & τους άλλους 4000 συναδέλφους να συμμετέχουν! κάποιοι άλλοι, γύρω στους 100 μαζεύτηκαν και κάνανε κάτι στα κρυφά...Ποιο είναι πιο έντιμο;Οι ευνοημένοι δεν πρέπει να ζητάτε τα ρέστα! Να ξέρεις και ένα άλλο πράγμα.Πέρα απο το  τυπικό ενός νόμου στα δικαστήρια εξετάζεται και το ηθικό!!!Οσα δικια και να χεις για τα μαθήματα που λες ότι έκανες (εγώ δεν συμφωνω αλλά δεν έχει σημασία) σημασία έχει πως το κάνατε.Ηθικά αυτό που έγινε δεν ήταν νόμμιμο για αυτό δεν είναι ωραίο να να ηθικολογείς.
Γιατί ο Λυκουρέντζος είπε ψέματα στην βουλή;;;;Γιατί;θα μου απαντήσει κανένας σε αυτό το ερώτημα;
Οταν δεις στην βουλή τον Λυκουρέντζο να λέει στην Διαμαντοπούλου ότι η τροπολογία δεν είναι σωστή και ότι χρειάζεται τροποποίηση ώστε να συμπεριληφθούν και τα άλλα τμήματα έλα να μου πεις για τα μαθήματα και για το πόσο ηθικό και δίκαιο ήταν αυτο που έγινε!!!!
Είπαμε είμαστε εκπαιδευτικοί, δεν πρέπει να ρεζιλευόμαστε για ένα 1000€ στο δημόσιο...Είναι ντροπή για κάποιον να διορίζεται με αυτόν τον τρόπο και να βρίσκει και διακαιολογίες...
Συγχαρητήρια στους 150 συναδέλφους που κινήθηκαν γι αυτήν την υπόθεση.Να ξέρουν ότι έχουν την συμπαράσταση όλων μας άσχετα με το αν τα καταφέρουν....Τουλάχιστον αυτοί έχουν μάθει να παλεύουν έντιμα πανω από το τραπέζι και όχι από κάτω...Αυτοί οι 150 όταν μπαίνουν στην τάξη θα κοιτούν κατάματα τους μαθητές τους και αυτοί θα είναι υπερήφανοι...Οι υπόλοιποι 400 ευνοημένοι δεν ξέρω πως θα νιώθετε καθώς και οι άλλοι 3500 συνάδελφοι που κοιμούνται...

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #181 στις: Οκτώβριος 06, 2009, 12:24:56 πμ »
ξέρετε τι θα ήθελα πραγματικά;Να μην γίνουν μαζικοί διορισμοί στα δημοτικά και να διορίζονται κάθε χρόνο 10 πληροφορικοί σε όλες τις βαθμίδες...Τότε ήθελα να δω τα μούτρα αυτών που σχεδίασαν την τροπολογία καθώς και των συναδέλφων που επωφελούνται.Να δούμε τότε τι θα το κάνετε το παιδαγωγικό...Να έρθετε στα φροντηστήρια και να πάρετε 6€ να δείτε την γλύκα.Να δούμε εκεί αν απόφοιτοι του παιδαγωγικού θα μετράτε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 580
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.