*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 224168 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #378 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 02:44:49 μμ »
Όσοι είναι από Θεσσαλονίκη στέλνουν στην αθήνα τα στοιχεία τους όπως λέει εδώ:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=15456.msg245950#msg245950

;;;;;

Όλη η Ελλάδα τα στέλνει εκεί. Απλά επειδή το fax έχει πρόβλημα υπάρχει άλλο που είναι: 2119558459

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #379 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 02:46:09 πμ »
ΕΠΕ; Βλέπω την ανακοίνωση «Καταγγελία για προκήρυξη πρόσληψης έκτακτου εκπαιδευτικού προσωπικού από την Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού Ασπροπύργου». Μπράβο ΕΠΕ. Πέντε πληροφορικοί ίσως βρουν δουλεια στην Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού. Για τον κύριο Δημήτρη Μπρατη καμιά ανακοίνωση θα βγάλετε; Γιατί εκεί δεν μιλάμε για 5 θέσεις. Μιλάμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ θέσεις.
ΠΕΚΑΠ; Λίγο απ’όλα. Πεντε αιτήματα, μέσα σε αυτά και το θέμα του ΔΤΨΣ. Με την ίδια λογική ένα εκτο αίτημα θα ήταν η παγκόσμια ειρήνη. Ένα εβδομο η ανακύκλωση. Αν και η ΠΕΚΑΠ στα αιτήματα της, δείχνει μια ιδιαίτερη προτίμηση στους ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ καθηγητές πληροφορικής και μονο. Πάντως είναι ξεφτίλα, η ΠΕΚΑΠ στα αιτηματα της να ζητά δωρεάν laptop για τους διορισμένους καθηγητές πληροφορικής. ΞΕΦΤΙΛΑ. Να πετυχω καθηγητή πληροφορικής, με το κουπονάκι του στο Πλαίσιο να λέει ήρθα για το δωρεάν laptop. Και να τον διαλέγει μαζί με τους μαθητές της πρώτης γυμνάσιου. Αστεία πράγματα.

Δεν περιμένω καμιά βοήθεια από τους παραπάνω.

Λοιπόν για την ΕΠΥ και την ΠΕΚΑΠ νομίζω μπορείς να κρίνεις από το ποιοι είναι μέλη τους και τι πρσόντα έχουν. Για την ΕΠΕ έχει ζητηθεί συνάντηση με το ΥΠΕΠΘ για το θέμα αλλά εκεί ψάχνουν ακόμα αρμόδιο άτομο για την συνάντηση αφού δεν έχουν οριστεί ακόμα γραμματείς κλπ. Παράλληλα η κίνηση με το μπλογκ έχει πολλά άτομα από την ΕΠΕ και ο δικηγόρος που θα αναλάβει τα ασφαλιστικά μέτρα έχει συνεργαστεί με την ΕΠΕ στο παρελθόν και έχουν κερδίσει και μάχες. Διάβασε το ιστορικό των ανακοινώσεων της ΕΠΕ, έχουν μαυρισμένη τη σελίδα ένα χρόνο και δε νομίζω ότι έχουν λάθος τις απόψεις τους. Δες διαχρονικά το θέμα και θα καταλάβεις (από την εποχή που μπαίναν μαθηματικοί στις θέσεις των πληροφορικών και οι τελευταίοι αποκλείονταν)

Για να βοηθήσεις γράψου κι εσύ ως μέλος αφού ως γνωστόν δυστυχώς αρκετοί πολιτικοί λένε "πόσοι είστε παιδιά εσείς που τα λέτε αυτά;" και μετά μπαίνουν στον κόπο να ασχοληθούν με το θέμα. ΠΕΚΑΠ ΕΠΥ κλπ δες απλά ποιοι γράφονται ως μέλη και όντως μην περιμένεις τίποτα

Φιλικά και ενωτικά πάντα

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #380 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 11:04:22 πμ »
Λοιπόν για την ΕΠΥ και την ΠΕΚΑΠ νομίζω μπορείς να κρίνεις από το ποιοι είναι μέλη τους και τι πρσόντα έχουν. Για την ΕΠΕ έχει ζητηθεί συνάντηση με το ΥΠΕΠΘ για το θέμα αλλά εκεί ψάχνουν ακόμα αρμόδιο άτομο για την συνάντηση αφού δεν έχουν οριστεί ακόμα γραμματείς κλπ. Παράλληλα η κίνηση με το μπλογκ έχει πολλά άτομα από την ΕΠΕ και ο δικηγόρος που θα αναλάβει τα ασφαλιστικά μέτρα έχει συνεργαστεί με την ΕΠΕ στο παρελθόν και έχουν κερδίσει και μάχες. Διάβασε το ιστορικό των ανακοινώσεων της ΕΠΕ, έχουν μαυρισμένη τη σελίδα ένα χρόνο και δε νομίζω ότι έχουν λάθος τις απόψεις τους. Δες διαχρονικά το θέμα και θα καταλάβεις (από την εποχή που μπαίναν μαθηματικοί στις θέσεις των πληροφορικών και οι τελευταίοι αποκλείονταν)

Για να βοηθήσεις γράψου κι εσύ ως μέλος αφού ως γνωστόν δυστυχώς αρκετοί πολιτικοί λένε "πόσοι είστε παιδιά εσείς που τα λέτε αυτά;" και μετά μπαίνουν στον κόπο να ασχοληθούν με το θέμα. ΠΕΚΑΠ ΕΠΥ κλπ δες απλά ποιοι γράφονται ως μέλη και όντως μην περιμένεις τίποτα

Φιλικά και ενωτικά πάντα

Είμαι ΠΕ20. Η ΕΠΕ δέχεται μόνο ΠΕ19.

Μέλη της ΕΠΕ, συγκεκριμένα ένας, με τα email που έστελνε στο tropologia, κατάφερε να διώξει αρκετούς από τον δικαστικό αγώνα. Νομίζω τον διέγραψαν.

Η ΕΠΕ έχει βγάλει μια λίστα με τις σχολές που θεωρεί σχολές πληροφορικής. Αρκετά ΑΕΙ – ΤΕΙ δεν είναι μέσα. Άρα δημιουργείται πρόβλημα (για τις σχολές πληροφορικής στην εκπαίδευση και μόνο). Άσχετα τι άποψη έχει ο καθένας, πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο θα βοηθούσε το κλάδο μας; Για μένα με το δικαστήριο του 2007 λύθηκε μια και για πάντα αυτό το θέμα. Αν ήθελε η ΕΠΕ, ας έκανε εκατό εφέσεις να το κερδίσει το δικαστήριο. Πλέον και ταξιτζήδες να βάλουν στον κλάδο, θα είμαι εναντίων σε όποιον τους πει ταρίφες, και θα παλέψω και για αυτούς να πάρουν παιδαγωγική επάρκεια. Γιατί θα είμαστε ανεγκέφαλοι να τσακωνόμαστε για αυτά τα θέματα. Είναι η τακτική του Υπουργείου να μας κρατά μια ζωή διασπασμένους.

Βέβαια κάθε βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη. Μακάρι να βοηθήσει η ΕΠΕ λοιπόν (ανιδιοτελώς). Πάντως εσύ σαν μέλος της ΕΠΕ, πες τους να βγάλουν μια ανακοίνωση για τον Δημήτρη τον Μπράτη. Είναι αυτοκτονικό, να μας πάρουν το μάθημα έφηβοι δάσκαλοι που δεν μπορούν να ξεχωρίσουν το ποντίκι από το πληκτρολόγιο.

Δεν ξέρω μόνο εγώ το βλέπω έτσι; Η λέξη δημοτικό χολέρα έχει; Είναι λέξη ταμπού;

Υ.Γ.1 Μην συνεχίσουμε το θέμα ΕΠΕ. Μπορεί αυτά που έγραψα να είναι γλαφυρά και να θέλουν να τα σχολιάσουν πολλοί. Αλλά δεν είναι το θέμα μας. Καθηγητική αναγνώριση σε ολους και οργανικες θεσεις στην πρωτοβάθμια είναι αυτά που πρέπει να κουβεντιάζουμε - κυνηγήσουμε.
Υ.Γ.2 Πάντως όποιος από ΕΠΥ, ΕΠΕ, ΠΕΚΑΠ βγάλει ανακοίνωση για τη ΔΟΕ, θα κάνω δωρεά ένα συμβολικό ποσό. Ας βρεθεί ένας χριστιανός να απαντήσει. Ας είναι και άθεος. Αλλά ας του απαντήσει κάποιος του κυρίου Δημήτρη.
Υ.Γ.3 Φιλικά και ενωτικά πάντα. (Σε κάθε μήνυμα, θα κλείνω με αυτή τη φράση  ;D).

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #381 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 11:42:29 πμ »
Πλέον και ταξιτζήδες να βάλουν στον κλάδο, θα είμαι εναντίων σε όποιον τους πει ταρίφες, και θα παλέψω και για αυτούς να πάρουν παιδαγωγική επάρκεια. Γιατί θα είμαστε ανεγκέφαλοι να τσακωνόμαστε για αυτά τα θέματα. Είναι η τακτική του Υπουργείου να μας κρατά μια ζωή διασπασμένους.
Συμφωνώ απόλυτα.Ακούω πολλούς να λένε ότι τα τεί δεν μπορούν να αναγνωριστούν καθηγητικές σχολές.Γιατί ρωτάω εγώ;Δεν είναι ισότιμα με τα αει;Δεν μπαίνουν τόσα χρόνια στην τάξη και κάνουν μάθημα;Πως γίνεται να διορίζονται και να μη φέρουν τον τίτλο-απάτη του Υπουργείου;Τα παραμυθάκια φίλοι μου πρέπει να τελειώσουν κάποτε σε αυτήν την χώρα...Η είσαι άξιος για την τάξη και μπαίνεις ή δεν είσαι!Δεν γίνεται να μπαίνεις και να μην θεωρείσαι παιδαγωγος.Την παιδαγωγική επάρκεια ο κλάδος μας παλαιότερα δεν την πήρε γιατί μας έφαγαν στην στροφή οι μαθηματικοί και οι φυσικοί με το πρόσχημα της επάρκειας.Δεν ήθελαν να μας την δώσουν για να μας φάνε τις θέσεις.Οπως το ίδιο θέλουν και σήμερα οι δάσκαλοι με τον συνδικαλιστή τους...Σημερα όμως έχουν αλλάξει οι καταστάσεις.Τότε οι  πληροφορικοί δεν είχαν στην καμπούρα τους χιλιάδες ώρες διδασκαλίας όπως τώρα.Δεν γίνεται να υπάρχουν στον πίνακα άτομα με 30 μόρια και να μην θεωρούνται παιδαγωγοι.Αυτοί τι είναι ;Αντικαταστάτες μέχρι να βγούνε οι τιτλοφόροι παιδαγωγοί;
Στην Ελλάδα όταν τα κριτήρια αλλαζουν πάντα κάποιοι αδικούνται.Το θέμα είναι να μην αδικείται το 99% και ευνοείται το 1%.Εαν αυριο βγει το υπουργείο και πει ότι θεωρώ απαραίτητο προσόν για διορισμό μια επιτυχία στον Ασεπ εγώ τι θα βγω και θα πω που δεν πήγα να δώσω στον τελευταίο;Οτι παλιά δεν το είχες απαραίτητο και ότι είμαι αδικημένος;Εάν αυριο βγεί το υπουργείο και πει ότι θεωρώ απαραίτητο προσόν τις 2 γλώσσες τι να βγω εγώ και θα πώ που ξέρω μόνο 1;Οτι είμαι αδικημένος επειδή δεν το γνώριζα και δεν έμαθα ισπανικά; Ξεκολλήστε με τα πτυχία που παίρνουν κάποιοι.Την Ασπαίτε την τελείωσαν κάποιοι για να βολευτούν στο υπουργείο στο χρονικό διαστημα που υπολογίζεται.Τώρα εάν κάποιοι δεν πρόλαβαν να βολευτούν αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να διατηρείται ένα χαζοπαράθυρο.
Και εγώ τόσα χρόνια μπορώ να σας πώ μάζευα επαγγελματική προυπηρεσία για να μπω στην Ασπαιτε αλλλα ήρθε ένα πρωί και άλλαξε τα κριτήρια και μετράει τα ισπανικά.Τι πρέπει να κάνω με την λογική μερικών;Δεν είμαι αδικήμενος που άλλαξαν τα κριτήρια;Ειμαι αλλα δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Τα προσόντα που είχα την συγκεκριμένη στιγμή δεν έφταναν, πολύ απλά.Ετσι συμβαίνει φίλοι μου.Οταν παίρνετε ένα πτυχίο μην είστε και σίγουροι ότι θα σας βοηθήσει.Μπορεί ναι μπορεί και όχι...Για αυτό μην τρελένεστε...Κοιτάξτε το όφελος του κλάδου 1 φορά.
Αν θέλει το υπουργείο να έχει σαν κριτήριο την παιδαγωγική επάρκεια τότε πρώτα την διασφαλίζει πως δίνεται.Οχι με τις ενστάσεις της Ασπαίτε και τις συνεντευξεις των μεταπτυχιακών.Ξέρετε πολλούς να μπήκαν στο μεταπτυχιακό παιδαγωγικό με αξιοκρατία; Εκεί δεν σας πειράζει όμως πως μπαίνουν .Αρκει να υπάρχει το παράθυρο μπας και μπορέσουμε και εμείς να χωθούμε ,αυτό σας ενδιαφέρει.Οι παιδαγωγοί με μέσο και με ενστάσεις δεν σας πειράζει που θα μπουν στην τάξη να κάνουν μάθημα στα παιδιά μας.
Σας το ξαναλέω:πρώτα το υπουργείο διασφαλίζει την διαφάνεια σε ένα κριτήριο και μετά το εφαρμόζει.Εχετε διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #382 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 11:52:31 πμ »
παράθυρο είναι και το παιδαγωγικό όπως ήταν και ενισχυτική.Τι έγινε με τη ΠΔΣ;Τόσα χρόνια με μέσο για να αλλάζουν κάποιοι τον πίνακα.Εφτασε ο κόμπος στο χτένι με την παρανομία και καθάρισε και αυτό.Που την βλέπετε την διαφορά;Στο ότι η ενισχυτική έμπαιναν 100% με μέσο ενώ στο παιδαγωγικό μπαίνουν με 50%;Εαν είναι αυτή η διαφορά τους πάω πάσο.Πάρτε το απόφαση τα κριτήρια στην Ελλάδα μια ζωή θα αλλάζουν για τον απλούστατο λόγο στο ότι δεν εφαρμόζονται με διαφάνεια και αξιοκρατία 100%.Οταν θα εξασφαλίσουμε τα τελευταία τότε να είστε σίγουροι ότι το όποιο πτυχίο παίρνουμε θα ανταμειφθεί στο μέλλον.Μέχρι τότε να ξέρετε ότι τα πτυχια που έχουμε μπορεί να μετρήσουν μπορέι και όχι.Είναι ανάλογο του χρονικού διαστήματος που τα έχουμε και της τυχης.Η παιδεία μας είναι lotto όσοι δεν το έχετε καταλάβει για αυτό μην βασίζεστε και πολύ.Κοιτάξτε και παραπέρα για μην βρεθείτε καμμιά μέρα στον οαεδ για ταμείο ανεργίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2009, 12:06:26 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #383 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:03:49 μμ »
ξέρετε καμμια άλλη ειδικότητα που να μπορεί να μας συναγωνιστεί σε ώρες διδασκαλίας σε όλη την εκπαίδευση;
Τι να πρωτοαναφέρω:τει,επας οαεδ,ιεκ οαεδ, ιεκ οεεκ,α' βαθμια, β'βαθμια,εκλλησιαστικά, Σιβητανίδειο, Σδε, κεε, ηρων,φροντηστήρια, ecdl.
Είναι δυνατόν σε αυτό το κράτος του παραλλόγου να μην θεωρείται παιδαγωγός ο πληροφορικός και να θεωρείται ο φυσικός με χώρο διδασκαλίας μόνο το φροντηστήριο και την β' βάθμια;Σας ρωτάω είναι δυνατόν να θεωρούμαστε εμείς κατσαβιδάκηδες(γιατί έτσι μας θεωρούν οι παιδαγωγοί) από ανθρώπους που έχουν ώρες διδασκαλίας το 1/5 από εμάς;Βολεύει να είμαστε κατσαβιδακηδες και οι φιλλιπινέζες της εκπαίδευσης.Τους βολεύει και τους δώσαμε εμείς αυτό το διακαίωμα.Που δεν είμαστε άξιοι να μαζευτούμε 1 φορά και φωνάξουμε για το δίκιο μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2009, 12:09:16 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #384 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 12:36:45 μμ »
Να σας πω και ένα τελευταίο παράδειγμα.Γνωρίζετε οι περισσότεροι ότι τα τελευταία χρόνια επειδή  δεν υπάρχουν πολλοί πτυχιούχοι ειδικής αγωγής το υπουργείο διορίζει συναδέλφους με μόνο προσόν ένα σεμινάριο με χρηματικό ποσό.Προσπερνάω το αν είναι ηθικό γιατί μπορεί να έχουμε διαφορετική γνώμη.Σας ρωτάω:Εάν του χρόνου βγει το υπουργείο και πει (που θα το πει γιατι σας έχω ξαναπεί τα παραθυρα στην Ελλάδα είναι για να κλείνουν κάποια στιγμή) ότι δεν δέχομαι το σεμινάριο με τα 2000€ σαν προσόν αυτοί που το έχουν κάνει τι πρέπει να κάνουν;Να βγουν και να κλέισουν την Αττική Οδό;Με την λογική μερικών αυτοί είναι κρίμα και πρέπει το υπουργείο να τους τακτοποιήσει γιατί έσκασαν τα ζεστά τους λεφτά.Με την λογική την δική μου αυτοί πρέπει να το πιουν με το ζουμί τους,έπαιξαν και έχασαν...Κουράστηκα λέει ο άλλος να πάρω το παιδαγωγικό.& αυτοί με τα σεμινάρια κουράστηκαν λέω εγώ.Κάθε εβδομάδα Βέροια- Αθήνα λίγο είναι;Ποια η διαφορά;Σας υποσχέθηκε κανένας ότι με το σεμινάριο θα διοριστείτε ντε και καλά;Σας υποσχέθηκε κανένας εσάς που κάνατε Ασπαίτε ότι μόνο εσεις θα την έχετε μέχρι να διοριστείτε;Μηπως θέλετε αυριο το πρωί να κλείσουν και οι Ασπαίτε για να είστε μόνο εσείς; Εαν αυριο το πρωί ανοίξουν 50 Ασπαίτε αντι για 10 και μπάινει ο καθένας εσεις που την έχετε πάρει παλιά θα νιώθετε αδικημένοι;Γιατί εσεις μπήκατε με 30 μόρια και εγώ θα μπω με 25;
Οπως αυτός με το σεμινάριο έπαιξε lotto και μπορεί να χάσει έτσι και εσεις με την Ασπαίτε μπορεί να χάσετε.
Τα πτυχία πρέπει να τα παίρνουμε πρώτα για την πάρτυ μας και μετά για έναν διορισμό.Εαν πάμε και πάρουμε ένα μεταπτυχιακό (οτι να ναι...) για να μπούμε  στηνΑσπαίτε είναι λάθος προσεγγιση. Το μεταπτυχιακό κάντε το για σας όπως και τις ξένες γλώσσες.&αν σας βοήθησει στην επαγγελματική σας πορεία έχει καλώς.Εάν όχι δεν θα τρελένεστε όπως μερικοί.Εάν το κάνετε για έναν διορισμό και χάσετε τότε θα σας τρώνε τα ρούχα σας: γιατί πήγαν χαμένα τα λεφτά, γιατί το υπουργείο επέτρεψε να γίνουν αυτά τα σεμινάρια και εξαπατήθηκα, γιατί εγώ έμαθα γλώσσα και δεν μετράει, γιατί πήραν όλοι παιδαγωγικό, γιατί άνοιξαν παραπάνω Ασπαίτε, γιατί άλλαξαν τα κριτήρια της Ασπαίτε κτλ κτλ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2009, 12:38:38 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #385 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:33:13 μμ »
Λοιπόν για την ΕΠΥ και την ΠΕΚΑΠ νομίζω μπορείς να κρίνεις από το ποιοι είναι μέλη τους και τι πρσόντα έχουν. Για την ΕΠΕ έχει ζητηθεί συνάντηση με το ΥΠΕΠΘ για το θέμα αλλά εκεί ψάχνουν ακόμα αρμόδιο άτομο για την συνάντηση αφού δεν έχουν οριστεί ακόμα γραμματείς κλπ. Παράλληλα η κίνηση με το μπλογκ έχει πολλά άτομα από την ΕΠΕ και ο δικηγόρος που θα αναλάβει τα ασφαλιστικά μέτρα έχει συνεργαστεί με την ΕΠΕ στο παρελθόν και έχουν κερδίσει και μάχες. Διάβασε το ιστορικό των ανακοινώσεων της ΕΠΕ, έχουν μαυρισμένη τη σελίδα ένα χρόνο και δε νομίζω ότι έχουν λάθος τις απόψεις τους. Δες διαχρονικά το θέμα και θα καταλάβεις (από την εποχή που μπαίναν μαθηματικοί στις θέσεις των πληροφορικών και οι τελευταίοι αποκλείονταν)

Για να βοηθήσεις γράψου κι εσύ ως μέλος αφού ως γνωστόν δυστυχώς αρκετοί πολιτικοί λένε "πόσοι είστε παιδιά εσείς που τα λέτε αυτά;" και μετά μπαίνουν στον κόπο να ασχοληθούν με το θέμα. ΠΕΚΑΠ ΕΠΥ κλπ δες απλά ποιοι γράφονται ως μέλη και όντως μην περιμένεις τίποτα

Φιλικά και ενωτικά πάντα

Είμαι ΠΕ20. Η ΕΠΕ δέχεται μόνο ΠΕ19.

Μέλη της ΕΠΕ, συγκεκριμένα ένας, με τα email που έστελνε στο tropologia, κατάφερε να διώξει αρκετούς από τον δικαστικό αγώνα. Νομίζω τον διέγραψαν.

Η ΕΠΕ έχει βγάλει μια λίστα με τις σχολές που θεωρεί σχολές πληροφορικής. Αρκετά ΑΕΙ – ΤΕΙ δεν είναι μέσα. Άρα δημιουργείται πρόβλημα (για τις σχολές πληροφορικής στην εκπαίδευση και μόνο). Άσχετα τι άποψη έχει ο καθένας, πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο θα βοηθούσε το κλάδο μας; Για μένα με το δικαστήριο του 2007 λύθηκε μια και για πάντα αυτό το θέμα. Αν ήθελε η ΕΠΕ, ας έκανε εκατό εφέσεις να το κερδίσει το δικαστήριο. Πλέον και ταξιτζήδες να βάλουν στον κλάδο, θα είμαι εναντίων σε όποιον τους πει ταρίφες, και θα παλέψω και για αυτούς να πάρουν παιδαγωγική επάρκεια. Γιατί θα είμαστε ανεγκέφαλοι να τσακωνόμαστε για αυτά τα θέματα. Είναι η τακτική του Υπουργείου να μας κρατά μια ζωή διασπασμένους.

Βέβαια κάθε βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη. Μακάρι να βοηθήσει η ΕΠΕ λοιπόν (ανιδιοτελώς). Πάντως εσύ σαν μέλος της ΕΠΕ, πες τους να βγάλουν μια ανακοίνωση για τον Δημήτρη τον Μπράτη. Είναι αυτοκτονικό, να μας πάρουν το μάθημα έφηβοι δάσκαλοι που δεν μπορούν να ξεχωρίσουν το ποντίκι από το πληκτρολόγιο.

Δεν ξέρω μόνο εγώ το βλέπω έτσι; Η λέξη δημοτικό χολέρα έχει; Είναι λέξη ταμπού;

Υ.Γ.1 Μην συνεχίσουμε το θέμα ΕΠΕ. Μπορεί αυτά που έγραψα να είναι γλαφυρά και να θέλουν να τα σχολιάσουν πολλοί. Αλλά δεν είναι το θέμα μας. Καθηγητική αναγνώριση σε ολους και οργανικες θεσεις στην πρωτοβάθμια είναι αυτά που πρέπει να κουβεντιάζουμε - κυνηγήσουμε.
Υ.Γ.2 Πάντως όποιος από ΕΠΥ, ΕΠΕ, ΠΕΚΑΠ βγάλει ανακοίνωση για τη ΔΟΕ, θα κάνω δωρεά ένα συμβολικό ποσό. Ας βρεθεί ένας χριστιανός να απαντήσει. Ας είναι και άθεος. Αλλά ας του απαντήσει κάποιος του κυρίου Δημήτρη.
Υ.Γ.3 Φιλικά και ενωτικά πάντα. (Σε κάθε μήνυμα, θα κλείνω με αυτή τη φράση  ;D).
Η ΕΠΕ έχει ναι μεν μαυρισμένη τη σελίδα και γράφει "Οι αναθέσεις μαθημάτων Πληροφορικής να γίνονται μόνο σε καθηγητές Πληροφορικής (ΠΕ19,20).", άλλα στο link "Εγγραφή Μελών" https://www.epe.org.gr/eggrafh.jsp γράφει:

Παράθεση
Προϋποθέσεις και Διαδικασία Εγγραφής Μελών
Προϋποθέσεις

Τακτικά μέλη της Ένωσης μπορούν να γίνουν οι πτυχιούχοι και διπλωματούχοι (με βασικό πτυχίο ή δίπλωμα) τμημάτων Πληροφορικής Ελληνικών Ανωτάτων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Α.Ε.Ι.).

Δόκιμα μέλη της Ένωσης μπορούν να γίνουν οι προπτυχιακοί φοιτητές τμημάτων Πληροφορικής Ελληνικών Ανωτάτων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Α.Ε.Ι.).

Τα τμήματα αυτά είναι:

    * Τα τμήματα "Επιστήμης Υπολογιστών", "Πληροφορικής", "Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών" και "Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων" σε Σχολές Θετικών Επιστημών.
    * Τα τμήματα "Πληροφορικής" και "Εφαρμοσμένης Πληροφορικής" σε Οικονομικά Πανεπιστήμια και Οικονομικές Σχολές
    * Τα τμήματα "Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής", "Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών", "Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών, Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων" σε Πολυτεχνεία και Πολυτεχνικές Σχολές.
    * Το τμήμα "Πληροφορικής" του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου
    * Τα τμήματα "Επιστήμης Τεχνολογίας" στο Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, "Διδακτικής Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων" (νέο πρόγραμμα σπουδών) στο Πανεπιστήμιο Πειραιά, "Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών" στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας

Πως γίνεται η ΕΠΕ να υποστηρίζει τα δίκαια του κλάδου Πληροφορικής σαν όλο, άλλα να μην επιτρέπει την εγγραφή σε ΠΕ20; Τους ενδιαφέρει να αποκτήσουν παιδαγωγική επάρκεια όλοι ή μόνο η ΠΕ19;  ???

Έχει δηλώσει ότι η ΕΠΕ ενδιαφέρεται για τους ΠΕ19 και ΠΕ20; Γιατί στην ανακοίνωση της εδώ http://www.epe.org.gr/showarticle.jsp?articleid=372 για την τροπολογία δεν αναφέρει τίποτα συγκεκριμένο!

Υπάρχει στην τελική κάποια ξεκάθαρη ανακοίνωση της ή θα μας την κάνει στη στροφή την τελευταία στιγμή λέγοντας "μα εγώ αγωνίζομαι για τα δίκαια των ΠΕ19, δείτε και το καταστατικό" και θα φωνάζουμε;  ???

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:36:58 μμ »
Να σας πω και ένα τελευταίο παράδειγμα.Γνωρίζετε οι περισσότεροι ότι τα τελευταία χρόνια επειδή  δεν υπάρχουν πολλοί πτυχιούχοι ειδικής αγωγής το υπουργείο διορίζει συναδέλφους με μόνο προσόν ένα σεμινάριο με χρηματικό ποσό.Προσπερνάω το αν είναι ηθικό γιατί μπορεί να έχουμε διαφορετική γνώμη.Σας ρωτάω:Εάν του χρόνου βγει το υπουργείο και πει (που θα το πει γιατι σας έχω ξαναπεί τα παραθυρα στην Ελλάδα είναι για να κλείνουν κάποια στιγμή) ότι δεν δέχομαι το σεμινάριο με τα 2000€ σαν προσόν αυτοί που το έχουν κάνει τι πρέπει να κάνουν;Να βγουν και να κλέισουν την Αττική Οδό;Με την λογική μερικών αυτοί είναι κρίμα και πρέπει το υπουργείο να τους τακτοποιήσει γιατί έσκασαν τα ζεστά τους λεφτά.Με την λογική την δική μου αυτοί πρέπει να το πιουν με το ζουμί τους,έπαιξαν και έχασαν...Κουράστηκα λέει ο άλλος να πάρω το παιδαγωγικό.& αυτοί με τα σεμινάρια κουράστηκαν λέω εγώ.Κάθε εβδομάδα Βέροια- Αθήνα λίγο είναι;Ποια η διαφορά;Σας υποσχέθηκε κανένας ότι με το σεμινάριο θα διοριστείτε ντε και καλά;Σας υποσχέθηκε κανένας εσάς που κάνατε Ασπαίτε ότι μόνο εσεις θα την έχετε μέχρι να διοριστείτε;Μηπως θέλετε αυριο το πρωί να κλείσουν και οι Ασπαίτε για να είστε μόνο εσείς; Εαν αυριο το πρωί ανοίξουν 50 Ασπαίτε αντι για 10 και μπάινει ο καθένας εσεις που την έχετε πάρει παλιά θα νιώθετε αδικημένοι;Γιατί εσεις μπήκατε με 30 μόρια και εγώ θα μπω με 25;
Οπως αυτός με το σεμινάριο έπαιξε lotto και μπορεί να χάσει έτσι και εσεις με την Ασπαίτε μπορεί να χάσετε.
Τα πτυχία πρέπει να τα παίρνουμε πρώτα για την πάρτυ μας και μετά για έναν διορισμό.Εαν πάμε και πάρουμε ένα μεταπτυχιακό (οτι να ναι...) για να μπούμε  στηνΑσπαίτε είναι λάθος προσεγγιση. Το μεταπτυχιακό κάντε το για σας όπως και τις ξένες γλώσσες.&αν σας βοήθησει στην επαγγελματική σας πορεία έχει καλώς.Εάν όχι δεν θα τρελένεστε όπως μερικοί.Εάν το κάνετε για έναν διορισμό και χάσετε τότε θα σας τρώνε τα ρούχα σας: γιατί πήγαν χαμένα τα λεφτά, γιατί το υπουργείο επέτρεψε να γίνουν αυτά τα σεμινάρια και εξαπατήθηκα, γιατί εγώ έμαθα γλώσσα και δεν μετράει, γιατί πήραν όλοι παιδαγωγικό, γιατί άνοιξαν παραπάνω Ασπαίτε, γιατί άλλαξαν τα κριτήρια της Ασπαίτε κτλ κτλ

Το τι θα κανει ο καθενας που λες με τα μεταπτυχιακα και τις ξενες γλωσσες ειναι δικο του θεμα. Με τοση ανεργεια που υπαρχει πλεον το να κανει κανεις αυτο που το αρεσει πολλες φορες δεν ειναι εφικτο. Ακρετες φορες αναγκαζομαστε να κανουμε και πραγματα που δεν μας αρεσουν τοσο γιατι απλα θα εχουμε οφελος απο αυτα. Δεν υπαρχει η πολυτελεια που υπηρχε παλιοτερα.
Επισης εσυ τωρα τι ερχεσαι και συγκρινεις ενα σεμιναριο της πλακας που το κανει και η κουτση Μαρια αμα πληρωσει τα 2000€, με την αποκτιση της επαρκειας απο ΑΣΠΑΙΤΕ ; Το πρωτο γινεται αμεσα και το δευτερο θελει αρκετη δουλεια και αν δεν παρεις 1-2 χαρτια μπορει και να μην μπεις ποτε. Τωρα εσυ αν δεν μπαινεις στο κοπο να αποκτησεις αυτα τα 1-2 χαρτια γιατι προτιμας να δουλευεις και να μαζευεις  προυπηρεσια και χρηματα ειναι δικαιωμα σου, δεν μπορεις ομως να ερχεσαι και να λες οτι θα γινουμε ολοι ισοι. Καλα πιστευεις οτι θα ακυρωσεις μια κερδοφορα επιχειριση οπως η ΑΣΠΑΙΤΕ να το πω και ετσι; Πιστευεις οτι με ολα αυτα που λες εσυ εδω και μερικοι αλλοι θα καταφερετε να την ακυρωσετε; Αυτο δεν προκεται να γινει ποτε και εχω βαρεθει να αναφερω γιατι. Απεναντιας θα μπορουσε πολυ πιο ευκολα να αυξηθει ο αριθμος των εισακτεων οπως εγινε και περυσι. Αν θυμαμαι καλα πρεπει να μπηκε διπλασιος αριθμος απο την προηγουμενη φορα. Το θεμα ειναι πως μερικοι απο εδω μεσα ειδαν τους ΔΤΨΣ και ζηλεψαν, θα ηθελαν και αυτοι να γινουν αλεξιπτωτιστες. ΕΛΛΑΔΑ ΟΜΑΔΑΡΑ!
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος wizzard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #387 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:43:25 μμ »
Να σας πω και ένα τελευταίο παράδειγμα.Γνωρίζετε οι περισσότεροι ότι τα τελευταία χρόνια επειδή  δεν υπάρχουν πολλοί πτυχιούχοι ειδικής αγωγής το υπουργείο διορίζει συναδέλφους με μόνο προσόν ένα σεμινάριο με χρηματικό ποσό.Προσπερνάω το αν είναι ηθικό γιατί μπορεί να έχουμε διαφορετική γνώμη.Σας ρωτάω:Εάν του χρόνου βγει το υπουργείο και πει (που θα το πει γιατι σας έχω ξαναπεί τα παραθυρα στην Ελλάδα είναι για να κλείνουν κάποια στιγμή) ότι δεν δέχομαι το σεμινάριο με τα 2000€ σαν προσόν αυτοί που το έχουν κάνει τι πρέπει να κάνουν;Να βγουν και να κλέισουν την Αττική Οδό;Με την λογική μερικών αυτοί είναι κρίμα και πρέπει το υπουργείο να τους τακτοποιήσει γιατί έσκασαν τα ζεστά τους λεφτά.Με την λογική την δική μου αυτοί πρέπει να το πιουν με το ζουμί τους,έπαιξαν και έχασαν...Κουράστηκα λέει ο άλλος να πάρω το παιδαγωγικό.& αυτοί με τα σεμινάρια κουράστηκαν λέω εγώ.Κάθε εβδομάδα Βέροια- Αθήνα λίγο είναι;Ποια η διαφορά;Σας υποσχέθηκε κανένας ότι με το σεμινάριο θα διοριστείτε ντε και καλά;Σας υποσχέθηκε κανένας εσάς που κάνατε Ασπαίτε ότι μόνο εσεις θα την έχετε μέχρι να διοριστείτε;Μηπως θέλετε αυριο το πρωί να κλείσουν και οι Ασπαίτε για να είστε μόνο εσείς; Εαν αυριο το πρωί ανοίξουν 50 Ασπαίτε αντι για 10 και μπάινει ο καθένας εσεις που την έχετε πάρει παλιά θα νιώθετε αδικημένοι;Γιατί εσεις μπήκατε με 30 μόρια και εγώ θα μπω με 25;
Οπως αυτός με το σεμινάριο έπαιξε lotto και μπορεί να χάσει έτσι και εσεις με την Ασπαίτε μπορεί να χάσετε.
Τα πτυχία πρέπει να τα παίρνουμε πρώτα για την πάρτυ μας και μετά για έναν διορισμό.Εαν πάμε και πάρουμε ένα μεταπτυχιακό (οτι να ναι...) για να μπούμε  στηνΑσπαίτε είναι λάθος προσεγγιση. Το μεταπτυχιακό κάντε το για σας όπως και τις ξένες γλώσσες.&αν σας βοήθησει στην επαγγελματική σας πορεία έχει καλώς.Εάν όχι δεν θα τρελένεστε όπως μερικοί.Εάν το κάνετε για έναν διορισμό και χάσετε τότε θα σας τρώνε τα ρούχα σας: γιατί πήγαν χαμένα τα λεφτά, γιατί το υπουργείο επέτρεψε να γίνουν αυτά τα σεμινάρια και εξαπατήθηκα, γιατί εγώ έμαθα γλώσσα και δεν μετράει, γιατί πήραν όλοι παιδαγωγικό, γιατί άνοιξαν παραπάνω Ασπαίτε, γιατί άλλαξαν τα κριτήρια της Ασπαίτε κτλ κτλ


Ας μην ισοπεδώνουμε τα πάντα. Τα προσόντα και τα πτυχία που μαζεύουμε αγαπητέ μου, ναι μεν μας αρέσει η γνώση που αποκτάμε, αλλά με συγχωρείς πολύ, σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να τα έχω στον τοίχο μου ως απλή διακόσμηση. Θέλω, αναμένω, προσμένω, ελπίζω, να χρησιμεύσουν αργά ή γρήγορα στον διορισμό. Αυτό πιστεύω θέλει ο καθένας που εμπλουτίζει τα προσόντα του. Κάθε εφόδιο θέλουμε να αποσκοπεί και να χρησιμεύει κάπου.
Όσο για τις αποφάσεις του υπουργείου, κάθε άλλο παρά δίκαιες είναι, και φυσικά άν νιώσω ότι αδικούμαι θα βγω στους δρόμους. Και η Ασπαίτε καλά κάνει και μετρά τα προσόντα για την μοριοδότηση ως κριτήριο εισαγωγής. Τι θα έπρεπε να μετρά δηλαδή. Πως θα γίνεται ο διορισμός, η επιλογή (σε οποιοδηποτε τομέα) και πως θα ξεχωρίζουν μερικά άτομα αν δεν έχουν κάτι παραπάνω από τα υπόλοιπα; Και αυτό γιατί δεν γίνεται να διοριστούμε όλοι, μακάρι να γινόταν. Αντίστοιχα, δεν θεωρώ δίκαιο ένα τμήμα στον Πειραιά με χαμηλότερη βάση εισαγωγής από άλλα τμήματα ΑΕΙ Πληροφορικής να αποκτά περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα από ΟΛΑ τα αντίστοιχα τμηματα στην χώρα μας. Δεν έπρεπε να γίνει, τουλάχιστον όχι έτσι και όχι με αυτόν τον τρόπο.
Και από την στιγμή που εμείς για να αποκτήσουμε αυτό τον τίτλο, χρειάστηκε και μεταπτυχιακό και ετήσια κατάρτιση, οπότε άλλα 3 χρόνια. Ενώ οι άλλοι από τον Πειραιά με το που τελειώνουν το προπτυχιακό τα έχουν όλα έτοιμα. Οπότε ναι, είναι άδικο.

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #388 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:51:14 μμ »
Επειδή νιώθω ότι η συζήτηση πάει πάλι να φύγει και να πάει στο τι κάνει η ΕΠΕ, να θυμίσω ότι εμείς δεν είμαστε η ΕΠΕ. Απλοί απόφοιτοι σχολών Πληροφορικής ΑΕΙ και ΤΕΙ είμαστε που αγωνιζόμαστε για το δίκιο μας
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #389 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 01:58:51 μμ »
Επειδή νιώθω ότι η συζήτηση πάει πάλι να φύγει και να πάει στο τι κάνει η ΕΠΕ, να θυμίσω ότι εμείς δεν είμαστε η ΕΠΕ. Απλοί απόφοιτοι σχολών Πληροφορικής ΑΕΙ και ΤΕΙ είμαστε που αγωνιζόμαστε για το δίκιο μας
Απλά προσωπικά είχα μια απορία για την θέση της ΕΠΕ στην συγκεκριμένη τροπολογία και για ποιους ενδιαφέρεται.

Σαφώς και δεν υπονόησα κάτι για εσάς και τον αγώνα που κάνετε για το σύνολο του κλάδου ΠΕ19 και ΠΕ20  :)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #390 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 02:03:32 μμ »
Απεναντιας θα μπορουσε πολυ πιο ευκολα να αυξηθει ο αριθμος των εισακτεων οπως εγινε και περυσι. Αν θυμαμαι καλα πρεπει να μπηκε διπλασιος αριθμος απο την προηγουμενη φορα.

Αυτό είναι σωστό για σένα;καθε χρόνο να μπαίνουν περισσότεροι;σε 5 χρονια δεν θα την έχουν πάλι όλοι την παιδαγωγική επάρκεια;Τότε δεν θα υπαρχει πρόβλημα;ή θα έχεις προλάβει να διοριστείς και δεν θα σε πειράζει; Πες μου σε παρακαλώ θεωρείς δίκαια τα κριτήρια της Ασπαίτε;θεωρείς δίκαιο αυτός που ξέρει γαλλικα να προσπερνα στον πίνακα  συνάδελδο με 30 μόρια;Θεωρείς δίκαιο τις συνεντεύξεις στα μεταπτυχιακά και για το πως μπαίνουν κάποιοι;αυτοί δεν σε ενοχλούν που παίρνουν το ίδιο χαρτί με σένα που μπήκες με το σπαθί σου; για πες μου,εάν αυριο και τα τει κάνουν μεταπτυχιακά παιδαγωγικά με κριτήρια της πλάκας  και το πάρουν όλοι τότε θα είσαι εδώ και θα φωνάζεις για αναξιοκρατία;

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #391 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 02:12:27 μμ »
Καλα πιστευεις οτι θα ακυρωσεις μια κερδοφορα επιχειριση οπως η ΑΣΠΑΙΤΕ να το πω και ετσι;Πιστευεις οτι με ολα αυτα που λες εσυ εδω και μερικοι αλλοι θα καταφερετε να την ακυρωσετε; Αυτο δεν προκεται να γινει ποτε και εχω βαρεθει να αναφερω γιατι.

χαίρομαι που αναφέρθηκες και στον πραγματικό ρόλο της Ασπαίτε και την εμπορική ιδιότητα που έχει.Εγώ να ξέρεις δεν συμμετέχω σε κερδοσκοπικές επιχειρήσεις που πουλάνε όνειρα σε νέους ανθρώπους.Εσύ συμμετείχες για να βολευτείς.Για μένα δεν είναι δεν είναι αυτοσκοπός το δημόσιο για σένα είναι.Να είσαι σίγουρος ότι κάποτε το παραμυθάκι του παιδαγωγικού θα τελειώσει  και το ξέρεις  απλά ελπίζεις να προλάβεις να διοριστείς & να μην σε πιάσουν οι αλλαγές.καλή επιτυχία σου ευχομαι,εχουμε διαφορετική αντίληψη για την εκπαίδευση...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2009, 02:25:02 μμ από apostolis_veria »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161845
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.