*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 221602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #588 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:24:19 πμ »
Το μεγαλύτερο σκάνδαλο θα είναι να πάρουν όλες οι σχολές Πληροφορικής παιδαγωγική επάρκεια και να εξισωθούν με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Μετά δεν έχετε καταλάβει πως θα γίνουμε σαν τους Μαθηματικούς, φυσικούς, χημικούς κλπ…
Ζητάτε κάτι παράνομο και άδικο που στην τελική μάλλον θα σας πετάξει οριστικά έξω από την εκπαίδευση.


εγώ φίλε μου δεν έχω να ζηλέψω τίποτα απο αυτούς!από κάτω τους έχω!εσεις που νιώθετε κατσαβηδάκηδες τρέχετε να βρείτε παράθυρα να γίνετε ίσοι!και τι είναι το μαθηματικό ρε φίλε;πανελλήνιες χωρίς διαβασμα περνάς...

Αποστόλης μην υποτιμάς καμία σχολή....γιατί σε πληροφορώ ότι μπορεί η βάση του μαθηματικού να χαμηλή αλλά δεν είναι εύκολη σχολή...οπότε καλό θα ήταν να μην υποτιμάμε τους άλλους....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #589 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:26:32 πμ »
ειναι 60 ειδικότητες ,οι 20 είναι καθηγητικές,σας πειράζει αν γίνουν 21; Αιντε να το ξαναπώ, εάν πάρει όλος ο κλάδος τον τίτλο(τι μου λέτε εμενα τώρα για μαθήματα που κάνατε και πόσο κουραστήκατε,εγώ ξερω πειτε τα σε κανα παιδακι...) θα τον πάρει όχι λόγω του Παπει!Λόγω το ότι υπάρχουν χιλιάδες ωρομισθιοι πληροφορικοί στα δημοτικά και δεν θα θέλει να τους πετάξει έξω! Τώρα εαν σκεφτεί τους 100 παιδαγωγούς μην καθυστερήσει ο διορισμός τους κανα χρόνο με γεια σας με χαρά σας!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #590 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:32:12 πμ »
Αναστάση, στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα και αναφέρομαι σε σένα, όχι σε μένα.  :)

Ένα πράγμα ξέρω για σένα, ότι μέχρι τώρα εκεί που έγλυφες τώρα φτύνεις... κι εννοώ την ΑΣΠΑΙΤΕ και την προσπάθεια σου τόσα χρόνια να μπεις και να πάρεις επάρκεια. Δεν τα έχεις καταφέρει και τώρα απαξιώνεις τους πάντες και τα πάντα

ειναι 60 ειδικότητες ,οι 20 είναι καθηγητικές,σας πειράζει αν γίνουν 21; Αιντε να το ξαναπώ, εάν πάρει όλος ο κλάδος τον τίτλο(τι μου λέτε εμενα τώρα για μαθήματα που κάνατε και πόσο κουραστήκατε,εγώ ξερω πειτε τα σε κανα παιδακι...) θα τον πάρει όχι λόγω του Παπει!Λόγω το ότι υπάρχουν χιλιάδες ωρομισθιοι πληροφορικοί στα δημοτικά και δεν θα θέλει να τους πετάξει έξω! Τώρα εαν σκεφτεί τους 100 παιδαγωγούς μην καθυστερήσει ο διορισμός τους κανα χρόνο με γεια σας με χαρά σας!

Αποστόλη, λες το Υπουργείο να ενδιαφέρεται αν αυτός που θα πάει στα δημοτικά να κάνει μάθημα αν έχει παιδαγωγικό ή όχι? Ποσώς το ενδιαφέρει, τη δουλειά του κοιτάει να κάνει. Αλλιώς θα εξέταζε και αν αυτοί που στέλνει με διάθεση από τη Δ/θμια στην Π/βάμια έχουν τα απαραίτητα 'τυπικά' προσόντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 11:37:34 πμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #591 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:37:44 πμ »
Αναστάση, στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα και αναφέρομαι σε σένα, όχι σε μένα.  :)

Ένα πράγμα ξέρω για σένα, ότι μέχρι τώρα εκεί που έγλυφες τώρα φτύνεις... κι εννοώ την ΑΣΠΑΙΤΕ και την προσπάθεια σου τόσα χρόνια να μπεις και να πάρεις επάρκεια. Δεν τα έχεις καταφέρει και τώρα απαξιώνεις τους πάντες και τα πάντα

καταρχάς δε με φωνάζουν Ανάταση.....
το ότι προσπαθούσα να μπω στην ΑΣΠΑΙΤΕ δεν έχει να κάνει με το πόσο απαξιώνω τη σχολή αυτή
..... και εσένα αν το σύστημα αύριο σε βάλει να κάνεις κολουτούμπες για να διορισθείς θα τις κάνεις!!!!!

τώρα για του κωφού την πόρτα έχεις δίκιο..... δε μου φταις εσύ .... εσύ είσαι ένα τίποτα άλλωστε (*βολεμένο τίποτα φυσικά).... μου φταίει το κράτος!!!!!
    
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 11:43:47 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #592 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:37:53 πμ »
όταν μπαίνουμε στη τάξη είμαστε όλοι συνάδελφοι,πληροφορικοί,φυσικοί,μαθηματικοί ,κομώτριες,υδραυλικοί!δεν μπορεί το υπουργείο επειδή έχουν τα κονε τα εκπαιδευτικα γκετο της ελλάδος(ξέρετε ποια είναι) αυτοί να έχουν τον τίτλο του ανώτερου και εμας να μας κοροιδευουν να πάμε να μαζέψουμε τα ψευτοχαρτια! δεν γίνεται εγώ σαν πληροφορικός να θέλω 5 πτυχία και ο άλλος(μαθηματικός) να έχει 1!Αν δεν γουσταρει την πληροφορική στα σχολεία να την βγάλει από το προγραμμά της, ειδάλλως να μην μας συμπεριφέρεται με υποτιμιτικό τρόπο.  
Που κάνει μάθημα ο μαθηματικός και που ένας πληροφορικός σήμερα;ποιος έχει περισσότερες ώρες;ο μαθηματικός τα μόνα μαθήματα που κάνει είναι φροντιστήρια και ιδιαίτερα.Εμεις ξέρετε που κάνουμε....Εχετε φαει το παραμυθάκι της κοροιδίας μερικοί μου φαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #593 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:43:33 πμ »

Άφησα το θέμα στην 36 σελίδα και το βρήκα στην 39. Αφού λοιπόν γίναμε όλοι σοφότεροι από αυτή την κουβέντα των τριών σελίδων... ΩΡΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ. :P

Συνάδελφε nelson με κατάλαβες. Αυτό ακριβώς ήθελα. Να γράφουμε για ενότητα - συσπείρωση. Γιατί αν γίνουμε ολοι καθηγητικές σχολές, αν ανοίξουν τα δημοτικά, αν αυξηθούν οι ώρες στην δευτεροβάθμια, αν πάνε οι φιλόλογοι – θεολόγοι – γυμναστές στους κλάδους τους, και προκηρυχθούν χιλιάδες προσλήψεις, θα διοριστώ μόνο εγώ. ΜΟΝΟ ΕΓΩ.



Εκτός θέματος αλλά καλή παράσταση.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #594 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:46:10 πμ »

Ένα πράγμα ξέρω για σένα, ότι μέχρι τώρα εκεί που έγλυφες τώρα φτύνεις... κι εννοώ την ΑΣΠΑΙΤΕ και την προσπάθεια σου τόσα χρόνια να μπεις και να πάρεις επάρκεια. Δεν τα έχεις καταφέρει και τώρα απαξιώνεις τους πάντες και τα πάντα

το ότι κάποιος προσπαθεί να μπει στην ασπαιτε δεν είναι μεμπτό.Το να γυρνάτε να λέτε όμως για το πόσο κουραστήκατε ειναι γελοίο..καφέ πίνατε,τουλάχιστον πείτε την αλήθεια...δεν είναι ντροπή.Πείτε :πήρα το γελοίο ψευτοχαρτί αν και έχω χιλιάδες ώρες διδασκαλίας για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.Πάλι κατσαβηδάκηδες θα σας θεωρούν οι φυσικοί και οι μαθηματικοί!δεν λέει τίποτα το χαρτί που πήρατε εκτός από τον διορισμό.Πάλι από κάτω θα είστε από τους καθηγητες!ξέρετε γιατί ;γιατί στην ελλαδα ότι δηλώσεις είσαι!

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #595 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:47:28 πμ »

Ένα πράγμα ξέρω για σένα, ότι μέχρι τώρα εκεί που έγλυφες τώρα φτύνεις... κι εννοώ την ΑΣΠΑΙΤΕ και την προσπάθεια σου τόσα χρόνια να μπεις και να πάρεις επάρκεια. Δεν τα έχεις καταφέρει και τώρα απαξιώνεις τους πάντες και τα πάντα

το ότι κάποιος προσπαθεί να μπει στην ασπαιτε δεν είναι μεμπτό.Το να γυρνάτε να λέτε όμως για το πόσο κουραστήκατε ειναι γελοίο..καφέ πίνατε,τουλάχιστον πείτε την αλήθεια...δεν είναι ντροπή.Πείτε :πήρα το γελοίο ψευτοχαρτί αν και έχω χιλιάδες ώρες διδασκαλίας για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.Πάλι κατσαβηδάκηδες θα σας θεωρούν οι φυσικοί και οι μαθηματικοί!δεν λέει τίποτα το χαρτί που πήρατε εκτός από τον διορισμό.Πάλι από κάτω θα είστε από τους καθηγητες!ξέρετε γιατί ;γιατί στην ελλαδα ότι δηλώσεις είσαι!


πες τα...!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #596 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:52:31 πμ »
Αποστόλη, λες το Υπουργείο να ενδιαφέρεται αν αυτός που θα πάει στα δημοτικά να κάνει μάθημα αν έχει παιδαγωγικό ή όχι? Ποσώς το ενδιαφέρει, τη δουλειά του κοιτάει να κάνει. Αλλιώς θα εξέταζε και αν αυτοί που στέλνει με διάθεση από τη Δ/θμια στην Π/βάμια έχουν τα απαραίτητα 'τυπικά' προσόντα.

Δεν ενδιαφέρει το Υπουργείο, «ενδιαφέρει» όμως τον κύριο Δημήτρη. Γιατί αν προκηρυχθούν θέσεις πληροφορικής στην πρωτοβάθμια, θα πει ο Μπρατης:
-Ρε συ Αννούλα, αυτούς δεν τους αναγνωρίζεις σαν "παιδαγωγούς" στην δευτεροβάθμια. Θα μου τους στείλεις στην πρωτοβάθμια;;;

Γι’αυτό πρέπει να πάρει ο κλάδος καθηγητική επάρκεια.

apostolis_veria, anesto, geok_salonika επικοινωνήστε με pm.  Ή ανοίξτε καινούργιο θέμα...
Και μια έκκληση:


Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #597 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 11:59:25 πμ »
πόσα χαρτιά πρέπει να μαζέψω για να είμαι κατάλληλος για το υπουργείο;εαν φτάσουμε σε 3 χρόνια να εχουμε όλοι μεταπτυχιακό και 2 γλώσσες τότε η Ασπαίτε τι κριτήριο θα βάλει;το δίπλωμα οδήγησης;;;Ειναι δυνατόν αυτο το γελοίο κράτος να δίνει την δυνατότητα στους νέους πτυχιούχους με τα γαλλικά να διορίζονται και αυτοί που έτρεχαν στην ωρομισθία τόσα χρόνια να μην έχουν την δυνατότητα να επιμορφωθούν;
Γιατί κάθε χρόνο η Ασπαίτε δεν παίρνει τους διοριστέους να τους εκπαιδευει 1 χρόνο και μετά να τους στέλνει στο σχολείο;γιατί πρέπει 2000 ωρομίσθιοι να μαζεύουν ψευτοχαρτιά; Εσεις οι παιδαγωγοί τί θέλετε συνάδελφο με πτυχιο 2000 ή πτυχίο 2008 απόφοιτου του κολεγίου αθηνων;

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #598 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:03:34 μμ »
πόσα χαρτιά πρέπει να μαζέψω για να είμαι κατάλληλος για το υπουργείο;εαν φτάσουμε σε 3 χρόνια να εχουμε όλοι μεταπτυχιακό και 2 γλώσσες τότε η Ασπαίτε τι κριτήριο θα βάλει;το δίπλωμα οδήγησης;;;Ειναι δυνατόν αυτο το γελοίο κράτος να δίνει την δυνατότητα στους νέους πτυχιούχους με τα γαλλικά να διορίζονται και αυτοί που έτρεχαν στην ωρομισθία τόσα χρόνια να μην έχουν την δυνατότητα να επιμορφωθούν;
Γιατί κάθε χρόνο η Ασπαίτε δεν παίρνει τους διοριστέους να τους εκπαιδευει 1 χρόνο και μετά να τους στέλνει στο σχολείο;γιατί πρέπει 2000 ωρομίσθιοι να μαζεύουν ψευτοχαρτιά; Εσεις οι παιδαγωγοί τί θέλετε συνάδελφο με πτυχιο 2000 ή πτυχίο 2008 απόφοιτου του κολεγίου αθηνων;

πολύ σωστά

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #599 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:25:33 μμ »
πόσα χαρτιά πρέπει να μαζέψω για να είμαι κατάλληλος για το υπουργείο;εαν φτάσουμε σε 3 χρόνια να εχουμε όλοι μεταπτυχιακό και 2 γλώσσες τότε η Ασπαίτε τι κριτήριο θα βάλει;το δίπλωμα οδήγησης;;;Ειναι δυνατόν αυτο το γελοίο κράτος να δίνει την δυνατότητα στους νέους πτυχιούχους με τα γαλλικά να διορίζονται και αυτοί που έτρεχαν στην ωρομισθία τόσα χρόνια να μην έχουν την δυνατότητα να επιμορφωθούν;

Σωστα δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Τα κριτηρια πρεπει να αλλαξουν! βεβαια εχουν ηδη ξεκινησει οι αλλαγες. Να... για παραδειγμα εδω στο ΤΕΙ Ηρακλειου πλεον δεν παιρνουν εργαστηριακους στα μαθηματα οι οποιοι εχουν φορτωμενο βιογραφικο. Προτιμανε ατομα χωρις προυπηρεσια και χωρις Μεταπτυχιακα. Ετσι πρεπει να γινει και στην ΑΣΠΑΙΤΕ, στην εκπαιδευση αλλα και στον ΑΣΕΠ για τον ευρυτερο τομεα! Γιατι δηλαδη να παιρνει τη θεση στη νομαρχια (απο ΑΣΕΠ) η 40 χρονη με 15 χρονια προυπηρεσια, Αγγλικα + Γερμανικα, μεπταπτυχιακο και βαθμο πτυχιου 9; Εγω που εχω βαθμο 7 δεν εχω μεταπτυχιακο εχω δουλεψει 5 χρονια γιατι να μην εχω δικαιωμα να παρω και γω τη θεση της 40χρονης; Προτεινω λοιπον να μην προσλαμβανονται ατομα στον ΑΣΕΠ ανω των 30 και να δωσουν πρωτεραιοτητα στη σχολη που τελειωσα διοτι εμεις τα μαθαμε καλυτερα!


Πολλα απο αυτα που λετε εδω μεσα μοιαζουν με τα παραπανω που γραφω, υποστηριζετε εντελως μονοπλευρα οτι σας συμφερει! (πχ ο Αποστολης) Ελπιζω τελικα απο την "ενοτητα" που εχουμε σαν κλαδος να μην δουμε στο τελος αλλες 2-3 ΔΤΨΣ στον οριζοντα, πραγμα που θεωρω αρκετα πιθανο στην περιπτωση που δεν ακυρωθει η τροπολογια. Μακαρι να κανω λαθος! και ολα να πανε καλα για ολους!
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #600 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:29:53 μμ »
Οπότε πάμε γερά ντου...
Να καταργηθεί η ΑΣΠΑΙΤΕ!
Όλοι να αποκτούν παιδαγωγική επάρκεια χωρίς να έχουν διδαχτεί κανένα σχετικό μάθημα.
Να διορίζονται όλοι!
Κατώτερος μισθός 1400 ευρώ.
Να διορίζεσαι με την μια στο τόπο κατοικίας σου.
Σίγουρο μέλλον για όλους.

Nice...

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #601 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:33:21 μμ »


Δεν ενδιαφέρει το Υπουργείο, «ενδιαφέρει» όμως τον κύριο Δημήτρη. Γιατί αν προκηρυχθούν θέσεις πληροφορικής στην πρωτοβάθμια, θα πει ο Μπρατης:
-Ρε συ Αννούλα, αυτούς δεν τους αναγνωρίζεις σαν "παιδαγωγούς" στην δευτεροβάθμια. Θα μου τους στείλεις στην πρωτοβάθμια;;;

Γι’αυτό πρέπει να πάρει ο κλάδος καθηγητική επάρκεια.

εγώ πιστεύω ότι μας συμφέρει να επιμορφώσει το ΥΠΕΠΘ όλους τους καθηγητές ΠΕ19-20 που έχουν διδάξει έστω και μία ώρα ή που κληθηκαν να διδάξουν με προγράμματα 3 μηνης παιδαγωγικής κατάρτησης στην ΑΣΠΑΙΤΕ όπως γίνεται με άλλους κλάδους. Τα προγράμματα αυτά να καλύπτουν και παιδαγωγικά μαθήματα για ηλικίες 6-12 ώστε να το βουλώσει ο Μπράτης. Πρέπει να δοθεί η δυνατότητα όλοι να αποκτήσουν επάρκεια (και οι διορισμένοι) για να μην μας κουνάει κανένας μετά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.