*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223269 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #756 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:18:15 μμ »
Φιλε dimpas εγω το σχολιασα λιγακι ειρωνικα καλη την πιστη.. εσυ νομιζω πως δεν πας ετσι..οποτε αργυρο το να μιλας και χρυσο το να σιωπας..

δεν χρειαζεται να προκαλεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #757 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:45:31 μμ »

Αγαπητε Anesto, δηλάδη στα ασφαλιστικα εσεις δεν ζητατε καταργηση αλλα ζητατε να παρετε ολοι επαρκεια ετσι απλα; Εγω γνωριζα οτι τα ασφαλιστικα γινονται για την καταργηση της τροπολογιας (ή τουλαχιστον ετσι μου ειπαν). Συγνωμη αλλα και εμενα μου φαινεται αστειο οπως και του fortran! θα απαντησω θετικα στο μαιλ του δικηγορου αλλα πραγματικα με τετοιες πρoτασεις δεν θα βγει ακρη. Δεν παλευεστε! Καλα μας κρασα!  :)

για να μη σου πω κάποια ανακρίβεια περίμενε το τελικό mail από το δικηγόρο που θα περιγράφει ακριβώς τις θέσεις!!!!

αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι στις ενστάσεις που καταθέσαμε όσοι δεν έχουμε παιδαγωγική επάρκεια, ζητούσαμε το εξής:
-->"Ζητώ να γίνει δεκτή η παρούσα ένσταση μου, ως νόμιμη και βάσιμη.  Να μην προταχθούν οι παραπάνω πτυχιούχοι του Τμήματος Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Πειραιώς έναντι εμού, άλλως να ισχύσει και για μένα η ανωτέρω επίμαχη ρύθμιση και να προταχθώ και εγώ στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών εκπαιδευτικών, ως πτυχιούχος τμήματος πληροφορικής που παρέχει και αυτό πιστοποιημένη παιδαγωγική και διδακτική επάρκεια, όπως και το τμήμα  Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων το Πανεπιστημίου Πειραιώς, είτε με σύμφωνα προς το Σύνταγμα ερμηνεία της επίμαχης διάταξης, είτε κατ' εφαρμογή της συνταγματικής επεκτατικής αρχής της ισότητας."

ενώ όσοι είχαν παιδαγωγική επάρκεια στις ενστάσεις ζητούσαν το εξής:
-->"Ζητώ να γίνει δεκτή η παρούσα ένσταση μου, ως νόμιμη και βάσιμη.  Να μην εφαρμοστεί η επίμαχη ρύθμιση του άρθρου 39 παρ. 1 του ν. 3784/2009, ως αντισυνταγματική και να μη εξομοιωθούν με εμένα, ως κατόχου πτυχίου παιδαγωγικής διδακτικής επάρκειας του προγράμματος παιδαγωγικής κατάρτισης για υποψηφίους εκπαιδευτικούς της ΑΣ.ΠΑΙ.ΤΕ και σε κάθε περίπτωση να προταχθώ εγώ, και έναντι των πτυχιούχων του ΤΔΤΨΣΠΠ, ερμηνευομένων των σχετικών διατάξεων σύμφωνα με τις συνταγματικές αρχές της αναλογικής ισότητας και της αξιοκρατίας."

Α οκ... νομιζα οτι γνωριζες κατι παραπανω.... Λογικα με βαση την ενσταση θα ζητησουν τα ιδια και στα ασφαλιστικα. Πιστευω οτι κατι θα μπορουσε να γινει...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #758 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:48:05 μμ »

apo anesto

ενώ όσοι είχαν παιδαγωγική επάρκεια στις ενστάσεις ζητούσαν το εξής:
-->"Ζητώ να γίνει δεκτή η παρούσα ένσταση μου, ως νόμιμη και βάσιμη.  Να μην εφαρμοστεί η επίμαχη ρύθμιση του άρθρου 39 παρ. 1 του ν. 3784/2009, ως αντισυνταγματική και να μη εξομοιωθούν με εμένα, ως κατόχου πτυχίου παιδαγωγικής διδακτικής επάρκειας του προγράμματος παιδαγωγικής κατάρτισης για υποψηφίους εκπαιδευτικούς της ΑΣ.ΠΑΙ.ΤΕ και σε κάθε περίπτωση να προταχθώ εγώ, και έναντι των πτυχιούχων του ΤΔΤΨΣΠΠ, ερμηνευομένων των σχετικών διατάξεων σύμφωνα με τις συνταγματικές αρχές της αναλογικής ισότητας και της αξιοκρατίας."

σε καθε περιπτωση να προταχθω εγω εναντι των αλλων  ?

δηλαδη για να καταλαβω εγω παλι με το φτωχο μου το μυαλο οι τις ασπαιτε θελουνε να προταχθουν εναντι τον ΔΠΤΠΣΣΦΚΞ  που προτασονται εναντι ολων των αλλων

allow me

BUHAHAHAHAHAHAHAHA

ποσες ταχυτητες εχει το σαραβαλακι ?


Τράλα λαλαλα

Τράλαλα λα λοοοο.....

Έχουμε διπλώσει στο γέλιο  , με την κωμωδία μερικών !! ! !



Αλεξιπτωτιστη, το γνωριζουμε ηδη οτι δεν σεβεσαι τιποτα...
Επισης δεν θα επρεπε να μιλας γιατι ακομα δεν εχει τελειωσει το παιχνιδι...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 09:03:27 μμ από nfountou »
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #759 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:55:23 μμ »
Θα το ξαναεπαναλάβω:
Πριν λίγα χρόνια που υπήρχε μια διαμάχη, μεταξύ των 11 τμημάτων ΤΕΙ που έιχαν μπει στον κλάδο (με Π.Δ.) και του ΣΤΕΜΠ, στο Συμβούλιο Επικρατείας, όταν πέρασε τροπολογία νόμου και κατοχύρωσε αυτά τα 11 τμήματα στον ΠΕ20 σταμάτησαν όλες οι δικαστικές κινήσεις. Η αιτιολογία απο το ΣΤΕ ήταν ότι δεν ήταν αρμόδιο αυτό να κρίνει αν καλώς ή κακώς μπήκαν αυτά τα 11 τμήματα στον ΠΕ20 αλλά το Υπουργείο. Με την ίδια λογική, πιστεύω, ότι το δικαστήριο θα δηλώσει αναρμόδιο για το αν δίκαια απέκτησαν οι απόφοιτοι του ΔΨΤΣ παιδαγωγική επάρκεια. Με βάση αυτό δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που να ελπίζετε από τα ασφαλιστικά μέτρα.

είναι διαφορετικό αυτό που λες με το θέμα μας...Δεν γίνεται μια ομάδα Πε19 να έχει περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα από τους υπόλοιπους...Μην το βλέπεις απο εκπαιδευτική σκοπιά, δεν υπάρχει ισότητα στα επαγγελματικά δικαιώματα ,γι αυτό δεν στέκει...

παρολο που δεν συμφωνω σε πολλα με τον φιλτατο apostoli εδω θα συμφωνησω. Οντως ειναι κατι το διαφορετικο σε σχεση με την ιστορια των ΠΕ20... Πιστευω οτι κατι θα μπορουσε να γινει...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #760 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:09:23 μμ »
παρολο που δεν συμφωνω σε πολλα με τον φιλτατο apostoli εδω θα συμφωνησω. Οντως ειναι κατι το διαφορετικο σε σχεση με την ιστορια των ΠΕ20... Πιστευω οτι κατι θα μπορουσε να γινει...

Πλέον δεν φοβάμαι τίποτα.  ;D ;D ;D
Και προσθέτω στις διεκδικήσεις μας, εισαγωγή της πληροφορικής στα νηπιαγωγεία. Μάλιστα κύριοι στα νηπιαγωγεία. Και δημιουργία πληροφορικού γυμνασίου και λυκείου. Γιατί υπάρχουν αθλητικά και μουσικά δηλαδή.  :P

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #761 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:12:47 μμ »

Τράλα λαλαλα

Τράλαλα λα λοοοο.....

Έχουμε διπλώσει στο γέλιο  , με την κωμωδία μερικών !! ! !


φαντάζομαι παιδαγωγέ να ξέρεις το αρχαίο ρητό "Μηδένα προ του τέλους μακάριζε" .... και το άλλο το γνωστό "και οι πρώτοι έσονται τελευταίοι"

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #762 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:35:12 μμ »
βρε παιδια έχετε διαβάσει κανένας δίκαιο; τα επαγγελματικά δικαιώματα κάθε ομάδας είναι συνταγματικά κατοχύρωμενα και δεν πρέπει να διαφέρουν μεταξύ μελών της ίδιας ομάδας...Το δικαστήριο θα βγάλει απόφαση υπερ μας και μετα θα την τρίψουμε στην μούρη του υπουργειου και του παιδαγωγικού ινστιτούτου.Θα αναγκαστούν έτσι να ανακαλέσουν την παρανομία τους...Τι θα πει ο δικαστής;ότι το παπει έχει παιδαγωγικό επειδή έχει σύλλογο αποφοίτων;;;το κάθε παιδάκι εδώ μέσα γράφει ότι του κατέβει...
Με την ιστορία αυτή θα ξεφτιλιστεί και το υπουργείο και το παιδαγωγικό!που επέτρεψαν σε ένα τμήμα με κονέ να κάνει παιχνίδι...&προπάντων θα ξεφτιλιστεί το παιδαγωγικό ινστιτούτο, που αντί να τραβήξει το αυτάκι των αλεξιπτωτιστών(τι θέλετε κύριοι;παιδαγωγικό;παραπάνω δικαιώματα από τους υπόλοιπους;σας βγάζω από τον κλάδο της πληροφορικής διοτι μπήκατε για να βολευτείτε και να αδικήσετε) άκουσε τις εντολές του Λυκουρέντζου...
Δεν οργανώθηκε καλά η δουλειά...Δεν υπάρχει νόμος που να λέει ότι όποια σχολή έχει 10 παιδαγωγικά μαθήματα δικαιούται επάρκεια.&δεν μπορεί να δημιουργηθεί τέτοιος νόμος εκ των υστέρων...
Εαν το υπουργείο ήταν σωστό και ενδιαφερόταν για την μόρφωση μας θα έπρεπε να φωνάξει τις σχολές να τους ενημερώσει για το θέμα ,να αλλαχτούν τα προγράμματα σπουδών (με 5 μαθήματα) και όποια θέλει να κάνει τις αλλαγές και να πάρει τον τίτλο του παιδαγωγού(όλες θα το έκαναν).
Ουτε το υπουργείο μπορεί να επικαλεστεί στο δικαστηριο ότι οι συγκεκριμένοι το ζήτησαν!Τι πάει να πει το διεκδικήσαν;& εγώ θέλω να γίνω γιατρός αν το διεκδικήσω θα με κάνουν;

Εγώ την γνώμη μου την έχω ξαναπεί:το σωστό θα ήταν να παρθεί πίσω η τροπολογία αλλα αυτό είναι δύσκολο.Θα ξεφτυλιστεί το παιδαγωγικό ινστιτουτο και ο Λυκουρεντζος με την κόρη...Είναι σαν να παραδέχονται την ενοχή τους....& η Διαμαντοπουλου συνάδελφος είναι με τον Λυκουρέντζο...Νομίζετε ότι θα τον ξεφτυλίσει;Η θα την δώσει σε όλους χρυσώνοντας το χάπι;& καλη θα το παίξει και δεν θα θίξει ινστιτουτα και συναδέλφους...&του χρόνου θα έχει ξεχαστεί το θέμα!Το μονο που θα θυμόμαστε είναι ότι το παπει πήρε πρώτο παιδαγωγικό και έπειτα πήραν και οι άλλοι...Ετσι θα ξεχαστουν και οι Λυκουρέτζοι,και οι κόρες και τα κονέ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 10:08:53 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #763 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:51:21 μμ »
σύμφωνα με το σύνταγμα μας όλοι ελέγχονται και είναι υπόλογοι στην διακαιοσύνη.Τι ειναι δηλαδή το υπουργείο;Απρόσωπος θεσμός;Αποτελειται απο φυσικά πρόσωπα που οφείλουν να τηρούν τους νόμους του κράτους...Δηλαδη καθε 4 χρόνια που θα αλλάζει κυβέρνηση ο κάθε υπουργός θα μπορεί να δίνει περισσότερα διακαιώματα στο αγαπημένο του τμήμα;Ετσι νομίζετε;
Απλά το υπουργείο στην περιπτωσή μας την πάτησε...Πέρασαν την τροπολογία μέσα στο κατακαλόκαιρο ελπίζωντας ότι δεν θα αντιδράσουμε...Την πάτησαν όμως γιατί δεν έλαβαν υπόψη ότι με αυτήν την τροπολογία δεν αδικούν κόσμο, αδικούν κόσμο ωρομίσθιους που 5 χρόνια τους δούλευαν με 7€...Δεν έλαβαν σοβαρά τους κόπους της ωρομισθίας μας...
Αφού χάνουμε τις εκλογές, ας το περάσουμε σου λένε και ας αφήσουμε την νέα υπουργό να βγάλει τα κάστανα απο την φωτιά... Αυτή θα έχει το πρόβλημα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 11:19:16 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #764 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:53:10 μμ »
βρε παιδια έχετε διαβάσει κανένας δίκαιο; τα επαγγελματικά δικαιώματα κάθε ομάδας είναι συνταγματικά κατοχύρωμενα και δεν πρέπει να διαφέρουν μεταξύ μελών της ίδιας ομάδας...Το δικαστήριο θα βγάλει απόφαση υπερ μας και μετα θα την τρίψουμε στην μούρη του υπουργειου και του παιδαγωγικού ινστιτούτου.Θα αναγκαστούν έτσι να ανακαλέσουν την παρανομία τους...Τι θα πει ο δικαστής;ότι το παπει έχει παιδαγωγικό επειδή έχει σύλλογο αποφοίτων;;;το κάθε παιδάκι εδώ μέσα γράφει ότι του κατέβει...
Με την ιστορία αυτή θα ξεφτιλιστεί και το υπουργείο και το παιδαγωγικό!που επέτρεψαν σε ένα τμήμα με κονέ να κάνει παιχνίδι...&προπάντων θα ξεφτιλιστεί το παιδαγωγικό ινστιτούτο, που αντί να τραβήξει το αυτάκι των αλεξιπτωτιστών(τι θέλετε κύριοι;παιδαγωγικό;παραπάνω δικαιώματα από τους υπόλοιπους;σας βγάζω από τον κλάδο της πληροφορικής διοτι μπήκατε για να βολευτείτε και να αδικήσετε) άκουσε τις εντολές του Λυκουρέντζου...
Δεν στήθηκε καλά η δουλειά...Δεν υπάρχει νόμος που να λέει ότι όποια σχολή έχει 10 παιδαγωγικά μαθήματα δικαιούται επάρκεια.&δεν μπορεί να δημιουργηθεί τέτοιος νόμος εκ των υστέρων...
Εαν το υπουργείο ήταν σωστό και ενδιαφερόταν για την μόρφωση μας θα έπρεπε να φωνάξει τις σχολές να τους ενημερώσει για το θέμα ,να αλλαχτούν τα προγράμματα σπουδών (με 5 μαθήματα) και όποια θέλει να κάνει τις αλλαγές και να πάρει τον τίτλο του παιδαγωγού(όλες θα το έκαναν).
Ουτε το υπουργείο μπορεί να επικαλεστεί στο δικαστηριο ότι οι συγκεκριμένοι το ζήτησαν!Τι πάει να πει το διεκδικήσαν;& εγώ θέλω να γίνω γιατρός αν το διεκδικήσω θα με κάνουν;

Εγώ την γνώμη μου την έχω ξαναπεί:το σωστό θα ήταν να παρθεί πίσω η τροπολογία αλλα αυτό είναι δύσκολο.Θα ξεφτυλιστεί το παιδαγωγικό ινστιτουτο και ο Λυκουρεντζος με την κόρη...Είναι σαν να παραδέχονται την ενοχή τους....& η Διαμαντοπουλου συνάδελφος είναι με τον Λυκουρέντζο...Νομίζετε ότι θα τον ξεφτυλίσει;Η θα την δώσει σε όλους χρυσώνοντας το χάπι;& καλη θα το παίξει και δεν θα θίξει ινστιτουτα και συναδέλφους...&του χρόνου θα έχει ξεχαστεί το θέμα!Το μονο που θα θυμόμαστε είναι ότι το παπει πήρε πρώτο παιδαγωγικό και έπειτα πήραν και οι άλλοι...Ετσι θα ξεχαστουν και οι Λυκουρέτζοι,και οι κόρες και τα κονέ!!!

και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα γίνει!!! όχι γιατί με βολεύει αλλά γιατί το βρίσκω λογικό!!!!

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #765 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:00:10 μμ »
επρεπε το παιδαγωγικό να τραβήξει το αυτάκι του τμήματος που εχει ιστορία 5 χρονων και που μπήκε στον κλάδο μας για να μας καπελώσει! Καλέ παιδαγωγικό ινστιτουτο,όταν άλλαζαν το όνομα 3 φορές το χρόνο εσύ τι έκανες;τους βοηθούσες να βρουν την ταυτότητα τους στο κόσμο της πληροφορικής;για αυτό σας λέω,δεν φταιει το παπει,άλλοι φταίνε!όπως και δεν φταίει και ο συμβασιουχος με stage που τώρα τον πετάνε στον δρόμο...Αλλοι κάνουν τα θελήματα στην καμπούρα τρίτων...Οταν θα διοριστείτε τότε θα καταλάβετε ποιος φταίει...Τότε θα συμφωνείτε μαζί μου...

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #766 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:02:54 μμ »
και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα γίνει!!! όχι γιατί με βολεύει αλλά γιατί το βρίσκω λογικό!!!!
anesto του χρόνου τέτοιο καιρό θα γελάμε με αυτήν την ιστορία...Θα γελάμε με αυτούς που έβαλαν το ανώτατο μορφωτικά κομματι της κοινωνίας να μαλώνει μεταξύ τους...Για να έχουν κάποιοι τις θεσούλες τους και τους παχυλούς μισθούς τους...Εγώ όσα και αν αν άκουσα εδώ μέσα από κάποιους τους συγχωρώ...Ισως αυριο βρεθούμε και σε κανα σχολείο μαζί...Τους δικαιολογώ διότι έτσι τους έχουν μάθει,να μην βλέπουν πίσω από το παραβάν...Θα είμαστε πάλι εδώ για να συζητάμε για άλλα θέματα...Θα ασχολουμαστε με τους παιδαγωγούς της α' βάθμιας εκπαίδευσης...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 10:07:06 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #767 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:07:54 μμ »
...όπως και δεν φταίει και ο συμβασιουχος με stage που τώρα τον πετάνε στον δρόμο...

Ο Hitler μαθαίνει ότι απολύθηκε από τα Stage ;D ;D ;D ;D ;D

anesto του χρόνου τέτοιο καιρό θα γελάμε με αυτήν την ιστορία...Θα είμαστε πάλι εδώ για να συζητάμε για άλλα θέματα...Θα ασχολουμαστε με τους παιδαγωγούς της α' βάθμιας εκαπίδευσης...

Μερικοί ασχολούμαστε ήδη. :P Δεν θα ξέρουν τι τους "χτύπησε" τους συνδικαλιστές της ΔΟΕ...

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #768 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:12:35 μμ »
Αγαπητέ Fortran ΔΕΝ προκαλώ !
 Γελάω για την "Συσπείρωση" όπως θα γέλαγε και κάποιος πχ γυμναστής που διάβαζε 2 διαφορετικές προσφυγές όπου ο καθένας ζητάει το ΔΙΚΟ ΤΟΥ ! ! !

Αυτό το καταλαβαίνεις και εσύ ! Το να μήν λέμε τίποτα και να σας ακούμε είναι σαν να δεχόμαστε τα όσα μας καταλογίζετε !Ίσως και εσύ θα μίλαγες-αντιδρούσες .


Να δες, ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ( την συνέχεια την ξέρετε ) :

*    "Αλεξιπτωτιστη, το γνωριζουμε ηδη οτι δεν σεβεσαι τιποτα"

Εκτώς του ότι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εγώ έχω και Εφεδρικό αλεξίπτωτο που εδώ και 10 χρόνια χτίζω ,  το Κυρίως μου είναι 100% ακέραιο  ! Και αν θες προσωπική επίθεση , σε βλέπω σε ελεύθερη ΠΤΩΣΗ αγαπητέ !


*   "φαντάζομαι παιδαγωγέ να ξέρεις το αρχαίο ρητό "Μηδένα προ του τέλους μακάριζε" .... και το άλλο το γνωστό "και οι πρώτοι έσονται τελευταίοι"

 Στα αρχαία , τότε το 94 δεν ημουν καλός το παραδέχομαι ! Αλλά ήμουν αστέρι σε χημεία φυσική ... Ελπίζω να θυμάσαι το F B I  !

*  "Τι θα πει ο δικαστής;ότι το παπει έχει παιδαγωγικό επειδή έχει σύλλογο αποφοίτων;;;το κάθε παιδάκι εδώ μέσα γράφει ότι του κατέβει... κτλ κτλ κτλ "

Και αφού λοιπόν , με το ΚΑΘΕ Δικαίωμα σας , Απευθυνθήκατε στην ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ μπορείτε να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ να κατηγορείτε-χαρακτηρίζετε-βρίζετε τους απόφοιτους του ΔΤΨΣ !

Η δικαιοσύνη θα κρίνει !

Η δικιά ΜΟΥ-ΣΟΥ-ΤΟΥ-ΜΑΣ κρίση ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ !

Μόνο για να περνάτε την ώρα σας μπροστά από την οθόνη !

Εγώ βασικά τώρα πάω για ποτάκι στην Woltz ! ! !


Και για να μην ξεχνιόμαστε :

"Μπορεί τελικά να μην Επιλέξω ( ναι έχω αυτή την πολυτέλεια ! ) να διοριστώ στην εκπαίδευση αλλά  ξέρω ότι το τμήμα που τελείωσα , κατάκτησε αυτά που του αναλογούσαν , έδειξε τον δρόμο και στα άλλα τμήματα να κατακτήσουν και αυτά την παιδαγωγική επάρκεια ! "


Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #769 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:14:32 μμ »
Μερικοί ασχολούμαστε ήδη. Δεν θα ξέρουν τι τους "χτύπησε" τους συνδικαλιστές της ΔΟΕ...
φίλε μου δεν γίνεται έτσι δουλεια..Πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσουμε τα του οίκου μας και μετά όλοι μαζί ,μια γροθιά εναντίον άλλων κλάδων που μας θέλουν για φιλιπινέζες στα σχολεία...Για να κατεβάσουν ρολά οι πληροφορικοί 1 μήνα σε όλη την εκπαίδευση και μετα θα σου πω εγώ συνεχίσουν μερικοί τα παιχνιδακια με την ανοχή του υπουργείου...& με τους δασκάλους το υπουργείο μας εμπαίζει όπως με το παπει..Αντί να τους τραβήξει το αυτί τους αφήνει και κερδίζουν χώρο...Ολα αυτά γιατί δεν αντιδρούμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 11:21:13 μμ από apostolis_veria »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 589
Σύνολο: 601

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.