*

Ψηφοφορία

Ποιες θα είναι οι πρώτες σας προτιμήσεις;

Α Αθήνας
13 (10.4%)
Β Αθήνας
11 (8.8%)
Γ Αθήνας
8 (6.4%)
Δ Αθήνας
8 (6.4%)
Α Αν. Αττικής
5 (4%)
Β Αν. Αττικής
2 (1.6%)
Α Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Β Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Α Πειραιά
7 (5.6%)
Β Πειραιά
3 (2.4%)
Γ Πειραιά
0 (0%)
Αιτωλοακαρνανία
2 (1.6%)
Αργολίδα
1 (0.8%)
Α Αρκαδία
2 (1.6%)
Β Αρκαδία
0 (0%)
Άρτα
0 (0%)
Αχαία
3 (2.4%)
Βοιωτία
1 (0.8%)
Γρεβενά
1 (0.8%)
Δράμα
2 (1.6%)
Δωδεκάνησα
0 (0%)
Έβρος
0 (0%)
Εύβοια
2 (1.6%)
Ευρυτανία
0 (0%)
Ζάκυνθος
0 (0%)
Ηλεία
0 (0%)
Ημαθία
2 (1.6%)
Ηράκλειο
0 (0%)
Α Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Β Θεσ/νίκη
4 (3.2%)
Γ Θεσ/νίκη
6 (4.8%)
Δ Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Ε Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Θεσπρωτία
1 (0.8%)
Α Ιωάννινα
0 (0%)
Β Ιωάννινα
0 (0%)
Γ Ιωάννινα
0 (0%)
Δ Ιωάννινα
0 (0%)
Α Καβάλα
3 (2.4%)
Β Καβάλα
2 (1.6%)
Καρδίτσα
2 (1.6%)
Καστοριά
0 (0%)
Κέρκυρα
2 (1.6%)
Α Κεφ/νιά
0 (0%)
Β Κεφ/νιά
0 (0%)
Κιλκίς
1 (0.8%)
Κοζάνη
0 (0%)
Κόρινθος
1 (0.8%)
Κυκλάδες
0 (0%)
Λακωνία
1 (0.8%)
Α Λάρισα
1 (0.8%)
Β Λάρισα
0 (0%)
Γ Λάρισα
0 (0%)
Δ Λάρισα
0 (0%)
Λασίθι
0 (0%)
Α Λέσβου
0 (0%)
Β Λέσβου
0 (0%)
Λευκάδα
0 (0%)
Α Μαγνησία
0 (0%)
Β Μαγνησία
0 (0%)
Γ Μαγνησία
0 (0%)
Δ Μαγνησία
0 (0%)
Μεσσηνία
0 (0%)
Ξάνθη
3 (2.4%)
Πέλλα
2 (1.6%)
Πιερία
1 (0.8%)
Πρέβεζα
1 (0.8%)
Ρέθυμνο
0 (0%)
Ροδόπη
1 (0.8%)
Α Σάμου
0 (0%)
Β Σάμου
2 (1.6%)
Σέρρες
2 (1.6%)
Τρίκαλα
1 (0.8%)
Φθιώτιδα
2 (1.6%)
Φλώρινα
0 (0%)
Φωκίδα
1 (0.8%)
Χαλκιδική
1 (0.8%)
Χανιά
0 (0%)
Α Χίου
1 (0.8%)
Β Χίου
0 (0%)
Μειονοτικά Ροδόπης
0 (0%)
Μειονοτικά Ξάνθης
1 (0.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 51

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2011  (Αναγνώστηκε 409355 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 05:08:47 μμ »
οι   νεοδιοριστοι  εχουν  δικαιωμα  να  κανουν  αιτηση  μεταθεσης;  

μόνο σε σμεα

Αυτό ισχύει σίγουρα; Γιατι απο αυτα που διαβασα στην εγκύκλιο δεν ειναι σαφες...


πιο σαφές νομίζω δεν γίνεται ;D ;D
σελ 32:
3. Δεν απαιτείται η συμπλήρωση ενός έτους υπηρεσίας στην οργανική τους θέση αν πρόκειται για μετάθεση από κανονικό σχολείο σε Σ.Μ.Ε.ΑΕ. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ.Tο ίδιο ισχύει και για τους νεοδιοριζόμενους εκπαιδευτικούς, σύμφωνα με τις διατάξεις της παραγράφου 2 του άρθρου 30, του ν. 3848/2010. Αν πρόκειται για μετάθεση από Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ή ΚΕ.Δ..Δ.Υ. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ή ΚΕ..Δ.Δ.Υ. και από Σ.Μ.Ε.Α.Ε ή ΚΕ.Δ.Δ.Υ. σε κανονικό σχολείο της ίδιας ή άλλης περιοχής μετάθεσης οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώνουν μέχρι 31-8-2011  δύο (2) έτη υπηρεσίας.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2010, 05:13:49 μμ από epistimik »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:23:05 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 05:46:38 μμ »
ξέρει κανείς αν στον πίνακα με την προϋπηρεσία απο τα διάφορα σχολεία θέλει και τα σχολεία στα οποία είχαμε διάθεση λόγω συμπληρωσης ωραρίου? εγώ π.χ. έχω προϋπηρεσία ως μόνιμαος 7 χρόνια αλλά με οργανική στο ίδιο σχολείο ενω΄καθε χρονιά ήμουν σε διάθεση και σε άλλο. Πρέπει για κάθε χρονιά να γράψω και τις διαθέσεις?


Και στην περίπτωσή μου αυτό συνέβαινε κάθε χρόνο. Μέχρι και πέρυσι που έκανα αίτηση μετάθεσης, έγραφα μόνο το σχολείο που ανήκα οργανικά και όχι το σχολείο διάθεσης γιατί έδινε ακριβώς τα ίδια μόρια (βρίσκεται στο ίδιο συγκρότημα με το σχολείο της παλιάς οργανικής μου). Αυτό μου είχαν πει όλες τις χρονιές που φτιάχναμε το έντυπο στη ΔΔΕ για να απλουστεύσουν τη διαδικασία. Αν, όμως, διατίθεσαι σε σχολείο που μοριοδοτείται διαφορετικά από την οργανική σου, τότε αλλάζουν τα πράγματα. Πρέπει -ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ- να δηλώσεις επακριβώς πόσες μέρες της εβδομάδας πηγαίνεις και να κάνεις την αναγωγή των μορίων. Αν πηγαίνεις και στα 2 σχολεία την ίδια μέρα, μετράει η μέρα για το σχολείο με τα περισσότερα μόρια. Θα μαζέψεις έτσι κάτι παραπάνω. Αν το σχολείο που διατίθεσαι δίνει λιγότερα μόρια από την οργανική σου πρέπει να ρωτήσεις πώς ακριβώς και αν θα το δηλώσεις στη διεύθυνση, γιατί μπορεί να θεωρείται με καμιά σχετική απόφαση για τις αναγκες της υπηρεσίας και να μη μειώνονται τα μόρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2010, 05:48:28 μμ από ΠΕ0404 »
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος rukaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 05:47:22 μμ »
Γεια σας και από εμένα συνάδελφοι! Μακάρι όλα να έρθουν βολικά για όλους και να πάρουμε την πολυπόθητη μετάθεση. Έχω μια ερώτηση κι εγώ : Έκανα και πέρσι τα χαρτιά μου για μετάθεση και τους είχα στείλει όλες τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας από τα χρόνιοα που ήμουν ωρομίσθια. Αν κατάλαβα καλά στο έντυπο της αίτησης μετάθεσης λέει να μην ξαναστείλουμε τέτοιου είδους αποδεικτικά γιατί έχουν καταχωρηθεί από πέρσι. Ισχύει ? Για φέτος δηλαδή να βάλω μόνο την πράξη ανάληψης τη φετινή?

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 05:54:25 μμ »
Γεια σας και από εμένα συνάδελφοι! Μακάρι όλα να έρθουν βολικά για όλους και να πάρουμε την πολυπόθητη μετάθεση. Έχω μια ερώτηση κι εγώ : Έκανα και πέρσι τα χαρτιά μου για μετάθεση και τους είχα στείλει όλες τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας από τα χρόνιοα που ήμουν ωρομίσθια. Αν κατάλαβα καλά στο έντυπο της αίτησης μετάθεσης λέει να μην ξαναστείλουμε τέτοιου είδους αποδεικτικά γιατί έχουν καταχωρηθεί από πέρσι. Ισχύει ? Για φέτος δηλαδή να βάλω μόνο την πράξη ανάληψης τη φετινή?

Δικαιολογητικά προϋπηρεσίας δεν καταθέτουμε κάθε χρόνο. Στη φετινή αίτηση δηλώνεις μόνο τη χρονιά που διανύουμε εφόσον είχες κάνει αίτηση και πέρυσι. Τα προηγούμενα στοιχεία έχουν περάσει στη βάση δεδομένων. Τώρα, αυτό με τα πρακτικά ανάληψης υπηρεσίας δεν ξέρω γιατί το έχω ακούσει από τόσους να τα επισυνάπτουν. Δε χρειάζονται. Απλά δηλώνεις που είσαι κάθε χρονιά. Δύο φορές έχω πάρει μετάθεση και πραξη ανάληψης δε μου ζητησαν ποτέ ως δικαιολογητικό ούτε έχω δει να το αναφέρει στην εγκύκλιο.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:23:05 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 06:21:07 μμ »
Χα χα... Κοιτάξτε απίστευτη προχειρότητα! Παραθέτω επακριβώς τα αποσπάσματα.
Εγκύκλιος μεταθέσεων 2009 - 10

Παράγραφος 4. ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ (σελ. 9)

Ο τρόπος υπολογισμού υπηρεσίας εκπαιδευτικών (μονίμων και αναπληρωτών) γίνεται σύμφωνα με τον γενικό ορισμό του άρθρο 16 παρ. 4 του Π.Δ. 50/96 όπου αναφέρεται ότι: «Ο συνολικός χρόνος πραγματικής υπηρεσίας των εκπαιδευτικών εκφράζεται σε έτη και μήνες. Χρόνος ίσος ή μεγαλύτερος των δεκαπέντε (15) ημερών υπολογίζεται ως πλήρης μήνας, ενώ σε αντίθετη περίπτωση δεν λαμβάνεται υπόψη. Όπου κατά τον υπολογισμό των μονάδων μετάθεσης ως συνολική υπηρεσία προκύπτει αριθμός με δεκαδικό μέρος, διατηρούνται μόνο τα δύο πρώτα ψηφία του. Οι μονάδες μετάθεσης από τη συνολική υπηρεσία προσδιορίζονται με συντελεστή δύο (2) για κάθε χρόνο υπηρεσίας».

Τύπος υπολογισμού:
(Έτη Χ 2)   + (   μήνες   Χ 2)
      12   
ή
(έτη   +   μήνες   ) Χ 2
      12   

Στη φετινή εγκύκλιο.

Παράγραφος 4. ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ (σελ.9 - φοβερή σύμπτωση!!! ;D ;D ;D)

Ο τρόπος υπολογισμού υπηρεσίας εκπαιδευτικών (μονίμων και αναπληρωτών) γίνεται σύμφωνα με τον γενικό ορισμό του άρθρο 16 παρ. 4 του Π.Δ. 50/96 όπου αναφέρεται ότι: «Ο συνολικός χρόνος πραγματικής υπηρεσίας των εκπαιδευτικών εκφράζεται σε έτη και μήνες. Χρόνος ίσος ή μεγαλύτερος των δεκαπέντε (15) ημερών υπολογίζεται ως πλήρης μήνας, ενώ σε αντίθετη περίπτωση δεν λαμβάνεται υπόψη. Όπου κατά τον υπολογισμό των μονάδων μετάθεσης ως συνολική υπηρεσία προκύπτει αριθμός με δεκαδικό μέρος, διατηρούνται μόνο τα δύο πρώτα ψηφία του. Οι μονάδες μετάθεσης από τη συνολική υπηρεσία προσδιορίζονται με συντελεστή δύο (2) για κάθε χρόνο υπηρεσίας».

Τύπος υπολογισμού:
(Έτη Χ 2,5)   + (   μήνες   Χ 2,5)
      12   
ή
(έτη   +   μήνες   ) Χ 2,5
      12   
   

Άλλα λέει στο κείμενο και άλλα στους τύπους υπολογισμού! Καλά, εγώ να κάνω copy - paste χωρίς να προσέχω, αλλά το υπουργείο..... Τσσσσσσς.. Ξεφτίλα :P :P

Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 06:23:35 μμ »
Και προφανώς μετά από χρησμό της Πυθίας, ενημερωθήκαμε ότι τα 2,5 μόρια/χρονιά έχουν αναδρομική ισχύ....
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 06:56:18 μμ »
.... θα ήθελα να το επιβεβαιώσω και από εσάς ...

όσοι πήραμε μετάθεση πέρυσι ... μπορούμε φέτος να κάνουμε αίτηση για βελτίωση θέσης ( προφανώς στην ίδια περιοχή και εφόσον την έχουμε ξεχρεώσει κατά τα γνωστά ) ?

( εμείς χρειαζόμασταν 1 χρόνο για ξεχρέωμα )
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος rukaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 07:18:46 μμ »
Γεια σας και από εμένα συνάδελφοι! Μακάρι όλα να έρθουν βολικά για όλους και να πάρουμε την πολυπόθητη μετάθεση. Έχω μια ερώτηση κι εγώ : Έκανα και πέρσι τα χαρτιά μου για μετάθεση και τους είχα στείλει όλες τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας από τα χρόνιοα που ήμουν ωρομίσθια. Αν κατάλαβα καλά στο έντυπο της αίτησης μετάθεσης λέει να μην ξαναστείλουμε τέτοιου είδους αποδεικτικά γιατί έχουν καταχωρηθεί από πέρσι. Ισχύει ? Για φέτος δηλαδή να βάλω μόνο την πράξη ανάληψης τη φετινή?

Δικαιολογητικά προϋπηρεσίας δεν καταθέτουμε κάθε χρόνο. Στη φετινή αίτηση δηλώνεις μόνο τη χρονιά που διανύουμε εφόσον είχες κάνει αίτηση και πέρυσι. Τα προηγούμενα στοιχεία έχουν περάσει στη βάση δεδομένων. Τώρα, αυτό με τα πρακτικά ανάληψης υπηρεσίας δεν ξέρω γιατί το έχω ακούσει από τόσους να τα επισυνάπτουν. Δε χρειάζονται. Απλά δηλώνεις που είσαι κάθε χρονιά. Δύο φορές έχω πάρει μετάθεση και πραξη ανάληψης δε μου ζητησαν ποτέ ως δικαιολογητικό ούτε έχω δει να το αναφέρει στην εγκύκλιο.

Σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση! Στην ουσία δηλαδή εγώ στέλνω μόνο την αίτηση. Καλή φώτιση σε όλους μας για τη σειρά προτίμησης και καλά ξεμπερδέματα!

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 07:39:35 μμ »
παιδιά κατάλαβα καλά ή όχι?Η προυπηρεσια σε ιεκ δίνει μονάδες μετάθεσης?κουφο μου φαινεται!
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 08:53:44 μμ »
Μόνο για μορια προυπηρεσίας εφ΄οσον αναγνωρίζεται για ΜΚ. Αυτο ηταν απο παλια δεν ειναι καινουριο...

Αποσυνδεδεμένος fever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 09:06:53 μμ »
καλησπέρα σε ολους
θα κανω φετος πρωτη φοα τα χαρτια μου για μεταθεση
ας με διαφωτισει καποιος παλαιοτερος
μαζι με την αιτηση τι αλλα δικαιολογητικα πρεπει να μαζεψω;;;
δεν βρηκα στην εγκυκλιο κατι σχετικο με τι δικαιολογητικα χρειαζονται
ειμαι σε αδεια και θα τα στειλω ολα αυτα ταχυσρομικως ετσι ;;
ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος papi1976

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 09:21:33 πμ »
για τις αποσπάσεις αφου δώσανε σε κάποιους. για τις μεταθέσεις μου είπαν ότι θα κάνουμε εμείς την αίτηση και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θα έχει αποφανθει ο σύμβουλας  :P

δεν καταλαβα τί εννοεις.... δηλαδη εγώ που ειμαι αποσπασμενη σε φορεα και δεν εχω υπηρετησει οργανικη θα κανω αιτηση μεταθεσης και θα περιμενω να αποφανθει ο συμβουλος;   ???
παρεπιμπτοντως ξέρω ότι 2 ατομα εχουν προσφυγει στο συνήγορο του πολιτη για το θέμα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2010, 09:28:55 πμ από papi1976 »

Αποσυνδεδεμένος dski

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 11:54:12 πμ »
Ερώτηση: Η αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού των μορίων για τους αποσπασμένους σε φορείς (π.χ. στο υπουργείο, γραφεία β/βάθμιας, ΙΕΚ κτλ) θα έχει αναδρομική ισχύ ή θα επηρεάσει τη μοριοδότηση από φέτος και μετά? Δηλ. Αυτοί που μέχρι πέρυσι έπαιρναν μόρια της οργανικής τους ενώ ήταν στο υπουργείο με απόσπαση, για τα προηγούμενα χρόνια (πριν την εφαρμογή του νόμου) τι μόρια θα πάρουν τώρα? Αν υπάρξει αναδρμομική ισχύ θα αλλάξουν πολλά στους πίνακες κατάταξης... Η ίδια ερώτηση πάει και για τα μόρια λόγω προϋπηρεσίας: Τα 2,5 , μετράνε από φέτος ή και για τα προηγούμενα έτη?

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #125 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 01:00:08 μμ »
Για τα μόρια του γάμου και των παιδιών απαιτείται πιστοποιητικό
οικογενειακής κατάστασης. Για τα μόρια της εντοπιότητας τί
πιστοποιητικό ζητάμε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158567
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 571
Σύνολο: 591

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.