*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση  (Αναγνώστηκε 99900 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bluebell

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 27, 2010, 05:22:39 μμ »
στη δευτεροβάθμια που πήρα μετάθεση έκαναν σήμερα ανακοίνωση μορίων τοποθέτησης ανα ειδικότητα και περιοχή στην οποία φαίνεται πόσα μόρια έχει ο κάθε εκπαιδευτικός, αν ζητάει οριστική τοποθέτηση, βελτίωση ή είναι απο μετάθεση. αυτός ο πίνακας μας βοηθάει να δούμε τη  σειρά κατάταξής μας βάση των μορίων μας και αν θα προηγούμαστε  στην επιλογη οργανικών ή λειτουργικών κενών έναντι κάποιων άλλων συναδέλφων;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:14 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 27, 2010, 07:59:34 μμ »
στη δευτεροβάθμια που πήρα μετάθεση έκαναν σήμερα ανακοίνωση μορίων τοποθέτησης ανα ειδικότητα και περιοχή στην οποία φαίνεται πόσα μόρια έχει ο κάθε εκπαιδευτικός, αν ζητάει οριστική τοποθέτηση, βελτίωση ή είναι απο μετάθεση. αυτός ο πίνακας μας βοηθάει να δούμε τη  σειρά κατάταξής μας βάση των μορίων μας και αν θα προηγούμαστε  στην επιλογη οργανικών ή λειτουργικών κενών έναντι κάποιων άλλων συναδέλφων;

Ναι.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 27, 2010, 08:07:38 μμ »
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά που δεν βλέπω να διασαφηνίζεται στο νομοσχέδιο.
Εγώ π.χ. έχω οργανική(με χαρτιά και υπογραφές παρακαλώ) σε σχολείο μίας περιοχής που δίνει 7 μόρια μετάθεσης. 2 χρόνια τώρα λόγω του ότι είμαστε 2 με οργανική εκεί και εγώ ο νεότερα τοποθετημένος μου δίναν απόσπαση "για τις ανάγκες της υπηρεσίας" (δηλαδή χωρίς τη θέληση μου ή άλλη δήλωση μου) σε σχολείο στο κέντρο του νομού που δίνει 3 μόρια. Ωστόσο, έπαιρνα και σωστά κατά τη γνώμη μου τα 7 μόρια αφού στην ουσία μου δίνουν πόδι χωρίς να με ρωτάνε!!

Με τα νέα δεδομένα...θα συνεχίσει να υπάρχει το "απόσπαση για ανάγκες υπηρεσίας εντός ΠΥΣΔΕ" ή θα τρώω πόδι και μοριάκια δε θα παίρνω.
Με καίει πολύ γιατί τα μαζεύω με το τσιγκέλι τα μόρια για να πάρω τη επιθυμητή μετάθεση εδώ και 7 χρόνια!!!

ευχαριστώ

(Συγνώμη αν το μήνυμα ξεφεύγει κάπως από το θέμα αλλά δε ξέρω που να το ρωτήσω αυτό!)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 30, 2010, 05:14:08 μμ »
στη δευτεροβάθμια που πήρα μετάθεση έκαναν σήμερα ανακοίνωση μορίων τοποθέτησης

Πότε θα δηλώσετε σχολεία ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:14 »

Αποσυνδεδεμένος bluebell

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 30, 2010, 05:18:59 μμ »
δεν το γνωρίζω αυτό. σε τηλεφωνική επικοινωνια που είχα με τη δευτεροβαθμια μου είπαν να παρακολουθούμε την ιστοσελίδα τους για το πότε θα μας καλούν να κάνουμε δηλώσεις κενών. ακόμα κενά δεν έχουν βγει

Αποσυνδεδεμένος gspiropoylos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 30, 2010, 07:59:59 μμ »
Μη λες πάντα όσα γνωρίζεις αλλά γνώριζε πάντα όσα λες.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 03, 2010, 01:42:00 μμ »
δεν το γνωρίζω αυτό. σε τηλεφωνική επικοινωνια που είχα με τη δευτεροβαθμια μου είπαν να παρακολουθούμε την ιστοσελίδα τους για το πότε θα μας καλούν να κάνουμε δηλώσεις κενών. ακόμα κενά δεν έχουν βγει

και εγώ την ιστοσελίδα κοιτάω . σε μας δεν έχουν βγάλει τίποτα .

Αποσυνδεδεμένος samou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 03, 2010, 02:08:13 μμ »
Πήρα κι εγω σημερα τηλέφωνο και μου παν είναι νωρίς. Μετά τις 10 του μήνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2010, 02:10:30 μμ από samuel »
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 03, 2010, 02:18:38 μμ »
Μια από τα ίδια και για μένα που τηλεφωνώ στην Α' Διεύθυνση ΔΔΕ Αθήνας. Δεν μου έδωσαν ημερομηνία αλλά μου ανέφεραν ότι σημερα συνεδριάζει για πρώτη μέρα το νεοεκλεχθέν  ΠΥΣΔΕ, οπότε βάλτε με το νου σας. Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται ενημέρωση θα υπάρχει στο site της ΔΔΕ.
http://dide-a-ath.att.sch.gr/

Υπομηνή ...  :)
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 05, 2010, 01:19:54 μμ »
Μια από τα ίδια και για μένα που τηλεφωνώ στην Α' Διεύθυνση ΔΔΕ Αθήνας. Δεν μου έδωσαν ημερομηνία αλλά μου ανέφεραν ότι σημερα συνεδριάζει για πρώτη μέρα το νεοεκλεχθέν  ΠΥΣΔΕ, οπότε βάλτε με το νου σας. Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται ενημέρωση θα υπάρχει στο site της ΔΔΕ.
http://dide-a-ath.att.sch.gr/

Υπομηνή ...  :)


http://dide-a-ath.att.sch.gr/dioik_data/xron_pysde_4-5-10.pdf


Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 09, 2010, 08:29:06 μμ »
Για Πρωτοβάθμια πάντως έβγαλε τα κενά η Καβάλα, αιτήσσεις από 10/5 μεχρι 14/5, και από ότι έμαθα έβγαλε κενά και η Κέρκυρα.

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή όσο και αν έψαξα μόνη μου δεν έβγαλα συμπέρασμα, έχει μάθει κανείς τι γίνεται αν κανείς κάνει βελτίωση θέσης; Π.χ. έχω οργανική στο α σχολείο. Αν πάρω οργανική στο β σχολείο του ίδιου ΠΥΣΠΕ, πρέπει να υπηρετήσω εκ νέου και υποχρεωτικά για 2 χρόνια για να μπορέσω να θεμελιώσω δικαίωμα μετάθεσης; Κάπου είχα πετύχει ένα τοπικ και τώρα δεν το ξαναβρίσκω. Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση ή λινκ για σχετικό θέμα...

Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 10, 2010, 07:23:06 μμ »
Για Πρωτοβάθμια πάντως έβγαλε τα κενά η Καβάλα, αιτήσσεις από 10/5 μεχρι 14/5, και από ότι έμαθα έβγαλε κενά και η Κέρκυρα.

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή όσο και αν έψαξα μόνη μου δεν έβγαλα συμπέρασμα, έχει μάθει κανείς τι γίνεται αν κανείς κάνει βελτίωση θέσης; Π.χ. έχω οργανική στο α σχολείο. Αν πάρω οργανική στο β σχολείο του ίδιου ΠΥΣΠΕ, πρέπει να υπηρετήσω εκ νέου και υποχρεωτικά για 2 χρόνια για να μπορέσω να θεμελιώσω δικαίωμα μετάθεσης; Κάπου είχα πετύχει ένα τοπικ και τώρα δεν το ξαναβρίσκω. Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση ή λινκ για σχετικό θέμα...



selas, αν κάνεις βελτίωση θέσης και πάρεις καινούργια οργανική θα πρέπει να την υπηρετήσεις εκ νέου για να θεμελιώσεις δικαίωμα μετάθεσης.Τώρα αν θα είναι 1 ή 2 χρόνια δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.Προσωπικά πιστεύω οτι και φέτος θα είναι 1 χρόνος και μάλλον η διετία θα ισχύσει από του χρόνου.Ότι ισχύσει για τις φετινές μεταθέσεις θα ισχύσει και για τις βελτιώσεις.

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 10, 2010, 09:23:40 μμ »
ευχαριστώ vama!!  :) πήρα τηλ στο Γραφείο μου και μου είπαν ότι θεωρούν ότι θα είναι για ένα χρόνο, εφόσον δεν τους έχουν στείλει ακόμα κάτι από το Υπουργείο. Αλλά έτσι και αλλιώς, από τη στιγμή που πρέπει να την υπηρετήσω για να θεμελιώσω δικαίωμα μετάθεσης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ, και δεδομένης της πολύ ρευστής υπηρεσιακής κατάστασης του συζύγου,λόγω της οποίας μπορεί να χρειαστεί να προσπαήσω για απόσπαση (εδώ γελάνε) και μετά για μετάθεση, δεν θα επιχειρήσω βελτίωση δυστυχώς για φέτος... Καλή επιτυχία/τύχη σε όσους το κάνουν! ;)
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από μετάθεση
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 11, 2010, 02:36:40 μμ »
Βρε παιδιά...
Είπα να ρίξω μια ματιά στα περυσινά δεδομένα με τις τοποθετήσεις και τα οργανικά κενά να δω τι παίζει...
Ένα γραφείο που δεν έβγαλε καθόλου οργανικά κενά, πώς στις τοποθετήσεις έγινε τοποθέτηση σε σχολείο του γραφείου αυτού;

Επίσης...
Αφού δε βγήκαν αρχικά καθόλου κενά, πώς στα συμπληρωματικά είχε;;

Κι αν και τώρα δε βγουν κενά, και δηλώσω σε περιοχή που δεν εξυπηρετεί απλά για να μη μείνω ξεκρέμαστη, και τοποθετηθώ σε σχολείο που δεν το προτιμώ, αν μετά βγουν συμπληρωματικά στην περιοχή μου, τι κάνω;;

Νόμιζα ότι το μπέρδεμα θα τέλειωνε με τη μετάθεση... Αλλά μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά σε όσα έχω διαβάσει.

Ευχαριστώ όποιον κάτσει να ασχοληθεί να μου απαντήσει (ε, δεν είναι κι εύκολο).!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162174
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 678
Σύνολο: 691

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.