*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ32 Θεατρολόγοι  (Αναγνώστηκε 172783 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zonzon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 01, 2010, 04:00:08 μμ »
Παιδιά αυτό το ροζ συννεφακι έχει λίγο χώρο να ανέβω και εγώ; Το χρειάζομαι πραγματικά αυτόν τον καιρό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:52 »

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:01:44 μμ »
Παιδιά αυτό το ροζ συννεφακι έχει λίγο χώρο να ανέβω και εγώ; Το χρειάζομαι πραγματικά αυτόν τον καιρό...
Δεν το συζητώ!!!! Όλοι χωράμε!

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 01, 2010, 07:46:16 μμ »
εντωμεταξύ μόλις είδα την απόφαση ότι στην
 Αιισθητική Αγωγή : Περιλαμβάνει τα Εικαστικά, τη Μουσική και τη Θεατρική Αγωγή. Το μάθημα των Εικαστικών διδάσκεται από το δάσκαλο της τάξης, εφόσον δεν υπάρχει εκπαιδευτικός αντίστοιχης ειδικότητας. Το μάθημα της Μουσικής διδάσκεται από εκπαιδευτικό του αντίστοιχου κλάδου και εφόσον δεν υπάρχει, από δάσκαλο της τάξης και αυξάνεται κατά 1 ώρα στις Α΄ και Β΄ τάξεις. Το μάθημα της Θεατρικής Αγωγής  διδάσκεται 1 ώρα για κάθε τάξη από εκπαιδευτικό του αντίστοιχου κλάδου και εισάγεται ως υποχρεωτικό διδακτικό αντικείμενο του Ωρολογίου Προγράμματος.
Ευτυχώς είμαστε τυχεροί!!!Καιρός ήταν!Θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον οι επιτυχόντες ΑΣΕΠ θα μπούμε όλοι...εγωιστικό αλλά το θέλω πολύ...Γενικότερα να δούμε με τι καθεστώς θα μας πάρουν και για πόσες ώρες...
ΥΓ.όσο για το συννεφάκι μου είναι ευρύχωρο και χωράει πολύ κόσμο για 800 ολοήμερα!yeahhhhhhhhhhhhhhhhhhh ;D

Αποσυνδεδεμένος zonzon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 01, 2010, 08:45:06 μμ »
:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:52 »

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 03, 2010, 04:12:21 μμ »
Μόλις ανακοινώθηκαν κάποιες διευκρινήσεις για τα 800 σχολεία...Θα συσταθούν οργανικές θέσεις θεατρολόγων ή διαβάζω λάθος από τον ενθουσιασμό μου???????

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank3_6_10_1526.php

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 03, 2010, 11:35:59 μμ »
Τι να πεις...στο θέατρο του παραλόγου που ζούμε καθημερινά ίσως να βρούμε και μεις τον δρόμο μας...

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 04, 2010, 12:00:27 πμ »

Επιτέλους διαβάζω και μερικά ευχάριστα και ας είμαι  από άλλη ειδικότητα!

Καλή σταδιοδρομία!!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος tuti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 15, 2010, 12:46:59 μμ »
παιδια θεατρολογος κ εδω! δ εχω ομως την παραμικρη ιδεα για τους διορισμους στα ολοημερα.. και με ποια διαδικασια πραγματοποιουνται! ??? ???αναφερομαι για τους ωρομισθιους... ξερει κανεις να μου πει κατα ποτε πεφτουν οι διαγωνισμοι??και αν ισχυει πωσ προτεραιοτητα θα εχουν οι θεατρολογοι που εχουν ηδη διοριστει?

Αποσυνδεδεμένος profesora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 15, 2010, 01:18:01 μμ »
Καλημερα κι απο μενα!!!!!!!!!!!!Εχω καποια ενημερωση σχετικα με τους διορισμους θεατρολογων απο το υπουργειο και για τα 800 ολοημερα...λοιπον μετα απο ερωτηση μελους του συλλογου αποφοιτων του τμηματος ΘΕΑΤΡΟΥ στο υπουργειο για τους διορισμους η απαντηση ηταν οτι εχουν εγκριθει για τη νεα σχολικη χρονια 8 θεσεις απο ασεπ και 4 απο ενιαιο ,οι οποιες εκκρεμουν απο περισυ.Οσον αφορα τους 24μηνιτες οι οποιοι θα ειναι 21ατομα φετος δεν υπαρχει καμια απαντηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν εχουμε κανενα σχεδιασμο προς το παρον για αυτους........αυτη ηταν η απαντηση που δοθηκε....ακουσον ακουσον!!!!!
Οσον αφορα τα 800 ολοημερα : το μαθημα γινεται υποχρεωτικο σε ολες τις ταξεις απο μια ωρα την εβδομαδα ,αυτο σημαινει οτι μπαινει στο ωρολογιο προγραμμα στα πλαισια της αισθητικης αγωγης,η οποια περιλαμβανει 3 αντικειμενα (μουσικη-ζωγραφικη-θεατρο).Σε καθε σχολειο θα διδασκεται ΕΝΑ απο τα 3 αντικειμενα μετα απο αποφαση του διευθυντη και του συλλογου γονεων.Προκειται να συσταθει κλαδος στην Αβαθμια αρα θα δημιουργηθουν οργανικες θεσεις τις οποιες θα κληθουν να καλυψουν πρωτα οι ηδη διορισμενοι θεατρολογοι μετα απο μεταταξη(η οποια ομως δεν θα ειναι υποχρεωτικη,αν δηλαδη καποιος θελει να παραμεινει στη Βθμια μπορει να το κανει).Ωστοσο υπαρχει νομος με τον οποιο μπορει να σε αναγκασει να διδαξεις και στις 2 βαθμιδες για να συμπληρωσεις ωραριο....Αν υπαρξουν κενες θεσεις προφανως θα θεωρηθουν λειτουργικα κενα και θα παρει αναπληρωτες........Ελπιζω να μην σας κατεβαζω απο το ροζ συννεφακι..........φιλια σε ολους και καλο κουραγιο!!!!

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 15, 2010, 01:42:42 μμ »
Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση, profesora!  :)
Λίγο πολύ, όπως τα περιμέναμε τα πράγματα...

Καλή Συνέχεια σε όλους  :)

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 15, 2010, 02:04:42 μμ »
Καλημερα κι απο μενα!!!!!!!!!!!!Εχω καποια ενημερωση σχετικα με τους διορισμους θεατρολογων απο το υπουργειο και για τα 800 ολοημερα...λοιπον μετα απο ερωτηση μελους του συλλογου αποφοιτων του τμηματος ΘΕΑΤΡΟΥ στο υπουργειο για τους διορισμους η απαντηση ηταν οτι εχουν εγκριθει για τη νεα σχολικη χρονια 8 θεσεις απο ασεπ και 4 απο ενιαιο ,οι οποιες εκκρεμουν απο περισυ.Οσον αφορα τους 24μηνιτες οι οποιοι θα ειναι 21ατομα φετος δεν υπαρχει καμια απαντηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν εχουμε κανενα σχεδιασμο προς το παρον για αυτους........αυτη ηταν η απαντηση που δοθηκε....ακουσον ακουσον!!!!!
Οσον αφορα τα 800 ολοημερα : το μαθημα γινεται υποχρεωτικο σε ολες τις ταξεις απο μια ωρα την εβδομαδα ,αυτο σημαινει οτι μπαινει στο ωρολογιο προγραμμα στα πλαισια της αισθητικης αγωγης,η οποια περιλαμβανει 3 αντικειμενα (μουσικη-ζωγραφικη-θεατρο).Σε καθε σχολειο θα διδασκεται ΕΝΑ απο τα 3 αντικειμενα μετα απο αποφαση του διευθυντη και του συλλογου γονεων.Προκειται να συσταθει κλαδος στην Αβαθμια αρα θα δημιουργηθουν οργανικες θεσεις τις οποιες θα κληθουν να καλυψουν πρωτα οι ηδη διορισμενοι θεατρολογοι μετα απο μεταταξη(η οποια ομως δεν θα ειναι υποχρεωτικη,αν δηλαδη καποιος θελει να παραμεινει στη Βθμια μπορει να το κανει).Ωστοσο υπαρχει νομος με τον οποιο μπορει να σε αναγκασει να διδαξεις και στις 2 βαθμιδες για να συμπληρωσεις ωραριο....Αν υπαρξουν κενες θεσεις προφανως θα θεωρηθουν λειτουργικα κενα και θα παρει αναπληρωτες........Ελπιζω να μην σας κατεβαζω απο το ροζ συννεφακι..........φιλια σε ολους και καλο κουραγιο!!!!

Με βάση το έγγραφο για την κατανομή των ωρών θα έχουμε μια διδακτική ώρα ανά τμήμα. Είνα ενδεικτικό ότι στο σχολείο που ήμουν ως ωρομίσθια του χρόνου εκτός απο την απογευματινή ζώνη θα έχει 18 ώρες. Οπότε δεν νομίζω ότι θα διδάσκεται ένα απο τα 3 αντικείμενα. http://www.alfavita.gr/ank_b/ank1_6_10_1452.php


ps. Αν και με την Αννα δεν μπορείς να σαι ποτέ σίγουρος:P

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 15, 2010, 03:02:27 μμ »
iLLusion κ εγω το ίδιο κατάλαβα...θα διδάσκεται υποχρεωτικά στην πρωινή ζώνη σύμφωνα με τις οδήγίες που έχουν δοθεί (5 ώρες αισθητική αγωγή σε κάθε τάξη- από αυτές 1 ώρα θεατρική αγωγή σε κάθε τάξη και οι υπόλοιπες μουσική , εικαστικά) . Στην απογευματινή ζώνη είναι προαιρετικό, ανάλογα με το τι θα αποφασίσει ο σύλλογος διδασκόντων. Επιπλέον στην απογευματινή ζώνη υπάρχει και η επιλογή για πολτιτιστικές δραστηριότητες που θα διδάσκεται ή από δασκάλους ή από θεατρολόγους ή από μουσικούς.... Αυτά υπάρχουν στις διευκρινίσεις του υπουργείου.Άντε πότε θα βγει η εγκύκλιος να ηρεμήσουμε επιτέλους!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 15, 2010, 03:46:17 μμ »
iLLusion κ εγω το ίδιο κατάλαβα...θα διδάσκεται υποχρεωτικά στην πρωινή ζώνη σύμφωνα με τις οδήγίες που έχουν δοθεί (5 ώρες αισθητική αγωγή σε κάθε τάξη- από αυτές 1 ώρα θεατρική αγωγή σε κάθε τάξη και οι υπόλοιπες μουσική , εικαστικά) . Στην απογευματινή ζώνη είναι προαιρετικό, ανάλογα με το τι θα αποφασίσει ο σύλλογος διδασκόντων. Επιπλέον στην απογευματινή ζώνη υπάρχει και η επιλογή για πολτιτιστικές δραστηριότητες που θα διδάσκεται ή από δασκάλους ή από θεατρολόγους ή από μουσικούς.... Αυτά υπάρχουν στις διευκρινίσεις του υπουργείου.Άντε πότε θα βγει η εγκύκλιος να ηρεμήσουμε επιτέλους!!!!!!

Οπότε μέχρι να βγει η εγκύκλιος παραμένω στο ροζουλί συννεφάκι μου ;D

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 15, 2010, 06:06:09 μμ »
Όπου είναι δυνατόν να αναλάβουν και να διδάξουν δάσκαλοι τα αντικείμενα για τα οποία δε χρειάζονται Ειδικότητες και κατέχουν οι ίδιοι βασικές γνώσεις (π.χ. πληροφορική, θέατρο, χορός, εικαστικά κλπ)

Με πιάνει μια φούντωση και δεν ξέρω αν είναι από τον καύσωνα ή τις δηλώσεις της ΔΟΕ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 449
Σύνολο: 462

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.