*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1984596 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1064 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:21:18 μμ »
Όταν έχεις χιλιάδες επιτυχόντες ΑΣΕΠ οι οποίοι είναι διατεθιμενοι να πάνε ωρομίσθιοι (καλά αναπληρωτές δεν το συζητώ) είναι απλή λογική οτι δεν είναι αξιοκρατικό να επιλέγεις ωρομίσιους και αναπληρωτές και να δίνεις μόρια σε άλλους που ΔΕΝ είναι επιτυχόντες είτε αυτοί είναι απο ΠΔΣ είτε ΟΑΕΔ, είτε είτε εκκλησιαστικά σχολεία έιτε άλλο παραθυράκι που βρήκαν και μπήκαν! Από τη στιγμή που είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μπουν όλοι στο δημόσιο, πρέπει να κάνεις ξεκαθάρισμα!Το ξεκαθάρισμα δεν το κάνεις για να βγάλεις έξω αυτους που είναι οι μόνοι που 100% είναι σίγουρο οτι δεν έιχαν ΄μπάρμπα και απλά ΕΓΡΑΨΑΝ γιατί διάβασαν!!!

Είναι οι ΜΟΝΟΙ που έχουν μόρια γιατί διάβασαν και αυτό δεν αμφισβητείται ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ.Άρα πρέπει να βγάλεις τους άλλους για να αποσυμφορι8ούν οι πίνακες που έχεις που ΚΑΙ ΠΑΛΙ 8α γίνεται χαμός γιατί είναι πάλι πάρα πολλόι οι επιτυχόντες!

 Από τη στιγμή που υπάρχει ο ΑΣΕΠ δεν 8α έπρεπε έτσι κι αλλιώς να υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ στους πίνακες χωρίς να έχει επιτυχία!

Δηλαδή, αν είναι να μείνουν όλα ως έχουν να μπουν και stage να τελειώνουμε!!Και αυτοί την εμπειρία επικαλούνται για να γλιτώσουν τον ΑΣΕΠ και 8ελουν 50% γιατί προφανώς είναι πραγματικα  ανεκτίμητη αυτή η εμπειρία!!!
Ένα πράγμα δουλεύει σωστά σε αυτή τη χώρα και επeιδη δεν τους βολεύει όλους πρέπει να παρακάμπτεται??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:49 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1065 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:25:48 μμ »
Τι λες ρε φίλε?
Ξέρεις πόσοι ζουν όπως εγώ?
Έχουν βύσμα αυτοί?
Με βύσμα πήραν 5 μόρια σε 6 χρόνια?
Μας δουλεύεις?
Αυτοί που είχαν βύσμα τώρα είναι ήδη αναπληρωτές!

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1066 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:27:01 μμ »
Όταν έχεις χιλιάδες επιτυχόντες ΑΣΕΠ οι οποίοι είναι διατεθιμενοι να πάνε ωρομίσθιοι (καλά αναπληρωτές δεν το συζητώ) είναι απλή λογική οτι δεν είναι αξιοκρατικό να επιλέγεις ωρομίσιους και αναπληρωτές και να δίνεις μόρια σε άλλους που ΔΕΝ είναι επιτυχόντες είτε αυτοί είναι απο ΠΔΣ είτε ΟΑΕΔ, είτε είτε εκκλησιαστικά σχολεία έιτε άλλο παραθυράκι που βρήκαν και μπήκαν! Από τη στιγμή που είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μπουν όλοι στο δημόσιο, πρέπει να κάνεις ξεκαθάρισμα!Το ξεκαθάρισμα δεν το κάνεις για να βγάλεις έξω αυτους που είναι οι μόνοι που 100% είναι σίγουρο οτι δεν έιχαν ΄μπάρμπα και απλά ΕΓΡΑΨΑΝ γιατί διάβασαν!!!

Είναι οι ΜΟΝΟΙ που έχουν μόρια γιατί διάβασαν και αυτό δεν αμφισβητείται ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ.Άρα πρέπει να βγάλεις τους άλλους για να αποσυμφορι8ούν οι πίνακες που έχεις που ΚΑΙ ΠΑΛΙ 8α γίνεται χαμός γιατί είναι πάλι πάρα πολλόι οι επιτυχόντες!

 Από τη στιγμή που υπάρχει ο ΑΣΕΠ δεν 8α έπρεπε έτσι κι αλλιώς να υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ στους πίνακες χωρίς να έχει επιτυχία!

Δηλαδή, αν είναι να μείνουν όλα ως έχουν να μπουν και stage να τελειώνουμε!!Και αυτοί την εμπειρία επικαλούνται για να γλιτώσουν τον ΑΣΕΠ και 8ελουν 50% γιατί προφανώς είναι πραγματικα  ανεκτίμητη αυτή η εμπειρία!!!
Ένα πράγμα δουλεύει σωστά σε αυτή τη χώρα και επeιδη δεν τους βολεύει όλους πρέπει να παρακάμπτεται??


++++++++++++++++++Μπράβο σου.Συμφωνώ απόλυτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2009, 09:29:45 μμ από green ice »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1067 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:27:24 μμ »
Δεν πρέπει να υποτιμηθεί καμία κατηγορία.
Όλοι κάναμε,κάνουμε και θα κάνουμε τον αγώνα μας για τη βελτίωση της ποιότητας της ζωής μας.
Όλοι παλεύουμε,ο καθένας με τον τρόπο του.
Και το διάβασμα είναι αγώνας και πολύ μεγάλος μάλιστα,είναι δεδομένο αυτό.
Και το τρέξιμο από σχολείο σε σχολείο με άθλιες συνθήκες εργασίας είναι αγώνας.
Κανένας δεν πρέπει να αδικηθεί.
Τι θα πει ένα μεγάλο μέρος εκπαιδευτικών που είναι τώρα στους πίνακες θα μείνει ανικανοποίητο?
Συνάδελφοι δεν πρέπει να λογομαχούμε. Δεν είμαστε καλύτεροι όσοι έχουμε επιτυχία στον ΑΣΕΠ. Πήρα μόρια από επιτυχία σε έναν ΑΣΕΠ με δίμηνο διάβασμα και στον τελευταίο που διάβαζα νύχτα μέρα κόπηκα στο γνωστικό...Πρέπει να διεκδικήσουμε ενιαία πολιτική για όλους τους συνδυασμούς απόκτησης προυπηρεσίας. Ακόμη και για τους Stagers θα αναγνωρισθεί η εμπειρία, γιατί αυτή υπάρχει άσχετα με το πώς αποκτήθηκε. Αντίστοιχα δεν μπορούμε να κλείσουμε τα μάτια και να προσποιηθούμε ότι δεν υπάρχει απο δω και πέρα η προυπηρεσία ορισμένων συναδέλφων. Και το λέω εγώ που πήρα τα πρώτα μόρια μετά από επιτυχία στον ΑΣΕΠ, στα 40 something κι έχω κάνει πολλές δουλειές στη ζωή μου, άσχετες και σχετικές με τη διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:49 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1068 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:32:11 μμ »
Και στο κάτω κάτω μπήκαμε σε αυτούς τους πίνακες με κάποια δεδομένα.
Κάναμε θυσίες,πήραμε αποφάσεις που επηρεάζουν τη ζωή όλων των μελών της οικογένειάς μας.
Είναι ανήθικο να ανατρέπεις τα πάντα.


Όταν θα κάνετε 900 χλμ με το κτελ την εβδομάδα απλήρωτοι,χωρίς ένσημα,χωρίς περίθαλψη.χωρίς να σας επιτρέπεται να δουλέψετε πάνω από 10 ώρες την εβδομάδα,θα λείψετε από το σπίτι σας όλη την εβδομάδα και αφήσετε τους γέρους και άρρωστους γονείς σας μόνους να ανταπεξέλθουν στις υποχρεώσεις,τότε να μας κρίνετε.

Δε θέλει κανένας να σας πάρει τη σειρά.
 Αλλά και εμείς δεν τα βρήκαμε όλα έτοιμα.
Τα πονάμε τα μόριά μας.

Αποσυνδεδεμένος foutsouri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1069 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:36:21 μμ »
Όταν έχεις χιλιάδες επιτυχόντες ΑΣΕΠ οι οποίοι είναι διατεθιμενοι να πάνε ωρομίσθιοι (καλά αναπληρωτές δεν το συζητώ) είναι απλή λογική οτι δεν είναι αξιοκρατικό να επιλέγεις ωρομίσιους και αναπληρωτές και να δίνεις μόρια σε άλλους που ΔΕΝ είναι επιτυχόντες είτε αυτοί είναι απο ΠΔΣ είτε ΟΑΕΔ, είτε είτε εκκλησιαστικά σχολεία έιτε άλλο παραθυράκι που βρήκαν και μπήκαν! Από τη στιγμή που είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μπουν όλοι στο δημόσιο, πρέπει να κάνεις ξεκαθάρισμα!Το ξεκαθάρισμα δεν το κάνεις για να βγάλεις έξω αυτους που είναι οι μόνοι που 100% είναι σίγουρο οτι δεν έιχαν ΄μπάρμπα και απλά ΕΓΡΑΨΑΝ γιατί διάβασαν!!!

Είναι οι ΜΟΝΟΙ που έχουν μόρια γιατί διάβασαν και αυτό δεν αμφισβητείται ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ.Άρα πρέπει να βγάλεις τους άλλους για να αποσυμφορι8ούν οι πίνακες που έχεις που ΚΑΙ ΠΑΛΙ 8α γίνεται χαμός γιατί είναι πάλι πάρα πολλόι οι επιτυχόντες!

 Από τη στιγμή που υπάρχει ο ΑΣΕΠ δεν 8α έπρεπε έτσι κι αλλιώς να υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ στους πίνακες χωρίς να έχει επιτυχία!

Δηλαδή, αν είναι να μείνουν όλα ως έχουν να μπουν και stage να τελειώνουμε!!Και αυτοί την εμπειρία επικαλούνται για να γλιτώσουν τον ΑΣΕΠ και 8ελουν 50% γιατί προφανώς είναι πραγματικα  ανεκτίμητη αυτή η εμπειρία!!!
Ένα πράγμα δουλεύει σωστά σε αυτή τη χώρα και επeιδη δεν τους βολεύει όλους πρέπει να παρακάμπτεται??


++++++++++++++++++==Μπράβο σου.Συμφωνώ απόλυτα.

Μπραβο, μπραβο που εξοστρακιζετε τοσο ευκολα απο τους πινακες τις αλλες κατηγοριες ΑΣΠΟΝΔΟΙ συναδελφοι. Εχετε τον εαυτουλη σας καλυμμενο και οι αλλοι ας πανε στο βροντο. Μου θυμιζετε παλιες τακτικες οπως την ευγονικη, οποιος δεν γεννιεται με τα καταλληλα χαρακκτηριστικα στον ταφο

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1070 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:45:16 μμ »
Εχω επιτυχία στον ΑΣΕΠ αλλά λυπάμαι ειλικρινά για τους συναδέλφους που λένε έξω αυτοί που δεν έχουν περάσει.Ντρέπομαι για λογαριασμό τους!!!!!!
Δεν έχουν καταλάβει ότι αν δεν υπάρχει κοινό μέτωπο θα μας φάνε όλους.
Όσοι βρίσκονται στον πίνακα να βρίσκονται και να τακτοποιηθούν όλοι.Δεν φταίει κανείς μας για το πως μας καταντήσανε οι εκάστοτε υπουργοί.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1071 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:47:17 μμ »
Ρε παιδιά,θα τρελαθώ ρε!
Έστειλαν αναπληρωτές τους οαεδίτες αναγνωρίζοντας τις προυπηρεσίες τους στο εργασίας και θα βγάλουν εμάς που τόσα χρόνια τρέχοντας στα χωριά με κάθε μέσο,στηρίζαμε την πρόσθετη που το ίδιο πασόκ θεσμοθέτησε!

Θα τρελαθώ ρε παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1072 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:53:18 μμ »
Έχοντας και εγώ πάρει μέρος σε 5 ΑΣΕΠ έχω χάσει 10 χρόνια απο τη ζωή μου διαβάζοντας κάθε φορά μάλιστα κατάφερα να είμαι επιτυχούσα σε 4 συνεχείς ΑΣΕΠ 2002, 2005,2007, 2009 στον κλάδο φιλολόγων...

περίμενα με τα μόρια που θα πάρω φέτος να πάω αναπληρώτρια και να πιάσω το 24 μηνο ώστε να διοριστώ...Τώρα αγωνιώ για την μεταβατική περίοδο...

και να πω την αλήθεια το πρόβλημα δημιουργήθηκε απο ειδικότητες όπου πολλοί έμπεναν χωρίς ΑΣΕΠ σε ΠΔΣ , ΟΑΕΔ, εκκλησιαστικά....μου αρέσει που το ΠΑΣΟΚ ήταν υπερ των ΟΑΕΔΙΤΩΝ στην είσοδο των ΟΑΕΔΙΤΩΝ στους πίνακες χωρίς να έχουν καν επιτυχία στον ΑΣΕΠ αυτοί και κάποιοι απο τα εκκλησιαστικά μου στέρησαν φέτος την αναπλήρωση.....

αγωνιώ γι' αυτή τη μεταβατική περίοδο.....δεν αντέχω 6ο ΑΣΕΠ...σε λίγο θα πάρω σύνταξη απο το ΑΣΕΠ με 4 συναπτές επιτυχίες τι να πω...δεν έχω αποδείξει ότι κάτι ξέρω τυχαία περνούσα κάθε φορα????


4 επιτυχίες και 25 σχεδόν μόρια μεικτής δεν ανέχομαι να με πετάξουν έξω.....θα αγωνιστώ μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματός μου....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2009, 08:56:00 πμ από arist2 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1073 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:54:52 μμ »
1100? Με πέρασες. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1074 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:56:34 μμ »
Μακάρι να περάσει ο νόμος κ να εξαφανιστούν από το χάρτη αυτοί που κόμπαζαν κ γελούσαν όταν χάναμε μήνες ζωής,χρήματα ,ανθρώπους από γύρω μας ,για  να διαβάζουμε .Μάζευαν μόρια με γνωριμίες κ το έλεγαν κιόλας.Εμείς να ντραπούμε ???Χωρίς ασφάλεια,με στερήσεις,με ξενύχτια,με τις αντοχές να χτυπάνε κόκκινο.Ε όχι δα....Κανείς δε σκέφτηκε να μας χαρίσει την προυπηρεσία που δικαιούμασταν.Και πάρτε το χαμπάρι δεν είμαστε όλοι ένα πράγμα, ανάμεσα μας υπάρχουν ανέντιμοι κ καιροσκόποι.Δε θα στηρίξουμε ποτέ το άδικο.

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1075 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:58:45 μμ »
Έχοντας και εγώ πάρει μέρος σε 5 ΑΣΕΠ έχω χάσει 10 χρόνια απο τη ζωή μου διαβάζοντας κάθε φορά μάλιστα κατάφερα να είμαι επιτυχούσα σε 4 συνεχείς ΑΣΕΠ 2002, 2005,2007, 2009 στον κλάδο φιλολόγων...

θα φθάσω το καλοκαίρι 16,6 μόρια καθαρής προϋπηρεσίας και 24,7 μεικτής..περίμενα να πάω αναπληρώτρια και να πιάσω το 24 μηνο ώστε να διοριστώ...Τώρα αγωνιώ για την μεταβατική περίοδο...

και να πω την αλήθεια το πρόβλημα δημιουργήθηκε απο ειδικότητες όπου πολλοί έμπεναν χωρίς ΑΣΕΠ σε ΠΔΣ , ΟΑΕΔ, εκκλησιαστικά....μου αρέσει που το ΠΑΣΟΚ ήταν υπερ των ΟΑΕΔΙΤΩΝ στην είσοδο των ΟΑΕΔΙΤΩΝ στους πίνακες χωρίς να έχουν καν επιτυχία στον ΑΣΕΠ αυτοί και κάποιοι απο τα εκκλησιαστικά μου στέρησαν φέτος την αναπλήρωση.....

αγωνιώ γι' αυτή τη μεταβατική περίοδο.....δεν αντέχω 6ο ΑΣΕΠ...σε λίγο θα πάρω σύνταξη απο το ΑΣΕΠ με 4 συναπτές επιτυχίες τι να πω...δεν έχω αποδείξει ότι κάτι ξέρω τυχαία περνούσα κάθε φορα???? και οι 16, 6 μήνες σχεδόν 17 αληθινής που με κόπο μαζεώ μέχρι το καλοκαίρι του 2010 κάνοντας κάθε εβδομάδα 1100 χιλιόμετρα????? και αυτά πάνε χαμένα...


ε έχω με 4 επιτυχίες και 25 σχεδόν μόρια μεικτής και 17 καθαρής δεν ανέχομαι να με πετάξουν έξω.....θα αγωνιστώ μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματός μου....

Να αγωνιστείς .Το αξίζεις κ θα τα καταφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1076 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:59:34 μμ »
Νομίζεις green ice ότι όλοι είναι ίδιοι?
Δηλαδή να θεωρήσω κι εγώ ότι όλοι οι φυσικοί που διορίστηκαν με ασεπ μπαίνουν στη β λυκείου με το λυσάρι,όπως κάνει ένας γνωστός μου?

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1077 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:01:30 μμ »
επειδη τις τελευταιες μερες ειμαι σχεδον με ηρεμιστικα,
επειδη δεν αντεχω 4ο ασεπ και ξανα τη ζωη μου σε παρενθεση,
επειδη οι προυπηρεσιουχοι ειναι αξιοσεβαστοι και πρεπει να ειμαστε ενωμενοι στον αγωνα μας, γιατι το υπουργειο θελει τη διασπαση μας,
επειδη δε γινεται αλλο να ανατρεπεται συνεχεια ο οικογενειακος μας ή οποιος αλλος προγραμματισμος,
εστειλα το θεμα στον τριανταφυλλοπουλο..

θα το παλεψουμε ολοι μαζι!!!!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 754
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.