*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967297 φορές)

0 μέλη και 38 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bagelis_s

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #798 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:25:01 πμ »
ακριβως στα ιδια ειμαι κ εγω κ συμφωνω απολυτα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:48 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #799 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:46:19 πμ »
και να προσθεσω στα παραπανω οτι δεν ειναι επιχειρημα αυτο που καποιοι ειπαν οτι δηλ εκανα 1000 χιλιομετρα καθε μερα ή οτι ο μισθος δεν εφτανε και ομως ετρεχα στα κατσικοχωρια κλπ κλπ
αυτο δειχνει μιζερια και δυστυχως δεν τιμα ουτε εμας τους ιδιους ουτε φαινεται να σεβομαστε τους αλλους συναδελφους.
και εξηγω:
- δεν με πηραν απο το αφτι και με πηγαν με τη βια στο σχολειο. Το δεχτηκα.
- δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα την οικονομικη στηριξη των δικων μου.

αυτο δεν σημαινει οτι αλλα παιδια που εγραψαν καλυτερα ή που θα γραψουν καλυτερα να μενουν παντα εκτος, επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τη δυνατοτητα να τους στηριξουν και σε αυτη τη φαση της ζωης τους.

η θεση μου ειναι μηδεν στο κοντερ των μοριων και ολοι ισοι στο διαγωνισμο,για να αποκτησει επιτελους καποιο νοημα και αυτος ο αφιλοτιμος και καψερός και να εχουν ολοι μα ολοι το δικαιωμα στο διορισμο ειτε τελειωσαν τωρα ειτε τελειωσαν πριν 10-15 χρονια.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #800 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:48:36 πμ »
δεν καταλαβαίνουμε παιδιά πως δε ξέρουμε πώς να διεκδικήσουμε το δίκαιο κ το όσο το δυνατόν πιο ανώδυνο για τον κλάδο μας..μόνο τρωγώμαστε...και ότι δεν είμαστε εσεις κ εμείς...πως σήμερα είμαι εγώ κ αυριο εσύ..πως σήμερα είμαι θιγμένος γτ πήραν περισσοτερους απο πίνακες προυπηρεσίας  κ αυριο θιγμένος γτ πήραν απο ασεπ κ όχι απο προυπηρεσία...
και για του λόγου το αληθές αν κ δε συνηθίζω να αναφέρομαι στον εαυτό μου: έχασα το διορισμό μέσω ασεπ το 2002 γτ άλλαξαν το νόμο κ πήραν περισσότερους απο πίνακες κ τώρα ξανά  θα χάσω την ελπίδα διορισμού γιατί θα παψουν να μετρούν τα μόρια στους πίνακες...για το ακριβώς αντίθετο δηλαδή!!! :P
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΕΙΣ Κ ΕΜΕΙΣ!!!

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=16363.msg254620#msg254620

Αποσυνδεδεμένος eMPe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #801 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:54:17 πμ »
"eMPe" (ΠΕ07): Ρε παιδιά, μήπως γνωρίζει κανείς, τί θα γίνει με τους μηδενικής προυπηρεσίας, που δουλεύουν ως ωρομίσθιοι για πρώτη φορά φέτος;  
Θα πάρουμε στο τέλος του έτους τα μόρια μας ή απλά τρέχαμε σαν τους που@@@δες για 300 ευρώ/μήνα κ' για την ψυχή της μάνας μας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:48 »

Αποσυνδεδεμένος patoulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #802 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:56:04 πμ »
'Εχω μια απλή απορία....αν κάποιος δώσει στους επόμενουσ πχ 4 διαγωνισμούς και τις 4 φορές δεν είναι διοριστέος για λίγο και τον παίρνουν αναπληρωτή, τότε θα είναι αναπληρωτής για 8 χρόνια χωρίς προοπτική διορισμού?...σας φαίνεται λογικό?....και στο κατω κατω γιατί να παέι κάποιος ωρομίσθιος ή αναπληρωτής μακριά?

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #803 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:59:16 πμ »
και να προσθεσω στα παραπανω οτι δεν ειναι επιχειρημα αυτο που καποιοι ειπαν οτι δηλ εκανα 1000 χιλιομετρα καθε μερα ή οτι ο μισθος δεν εφτανε και ομως ετρεχα στα κατσικοχωρια κλπ κλπ
αυτο δειχνει μιζερια και δυστυχως δεν τιμα ουτε εμας τους ιδιους ουτε φαινεται να σεβομαστε τους αλλους συναδελφους.
και εξηγω:
- δεν με πηραν απο το αφτι και με πηγαν με τη βια στο σχολειο. Το δεχτηκα.
- δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα την οικονομικη στηριξη των δικων μου.

αυτο δεν σημαινει οτι αλλα παιδια που εγραψαν καλυτερα ή που θα γραψουν καλυτερα να μενουν παντα εκτος, επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τη δυνατοτητα να τους στηριξουν και σε αυτη τη φαση της ζωης τους.

η θεση μου ειναι μηδεν στο κοντερ των μοριων και ολοι ισοι στο διαγωνισμο,για να αποκτησει επιτελους καποιο νοημα και αυτος ο αφιλοτιμος και καψερός και να εχουν ολοι μα ολοι το δικαιωμα στο διορισμο ειτε τελειωσαν τωρα ειτε τελειωσαν πριν 10-15 χρονια.
Φίλε Μάρκο, το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με την αξιοκρατία αλλά με το ότι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που θυμίζει έντονα την περίοδο πριν την κατάργηση της επετηρίδας.
Κορεσμένοι πίνακες και ελάχιστες προσλήψεις, οι οποίες όπως εξήγγειλε η υπουργός  θα μειωθούν ακόμη περισσότερο.
Πλανώνται πλάνην οικτράν όποιοι πιστεύουν ότι έτσι ανοίγεται ο δρόμος για το διορισμό τους κι επιπλέον βάζουν και το δικό τους λιθαράκι στο να επιτρέψουν και στο μέλλον να αλλάζει κατά το δοκούν ο τρόπος πρόσληψης στην εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #804 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:04:27 πμ »
"eMPe" (ΠΕ07): Ρε παιδιά, μήπως γνωρίζει κανείς, τί θα γίνει με τους μηδενικής προυπηρεσίας, που δουλεύουν ως ωρομίσθιοι για πρώτη φορά φέτος;  
Θα πάρουμε στο τέλος του έτους τα μόρια μας ή απλά τρέχαμε σαν τους που@@@δες για 300 ευρώ/μήνα κ' για την ψυχή της μάνας μας;

... απάντησες ήδη ...

υγ .. εγω παντως θα σωπάσω - κυρίως για να ηρεμήσω - μεχρι να βγεί ΕΠΙΣΗΜΑ και ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ η πρόταση Διαμαντοπουλου ...
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #805 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:07:04 πμ »
και να προσθεσω στα παραπανω οτι δεν ειναι επιχειρημα αυτο που καποιοι ειπαν οτι δηλ εκανα 1000 χιλιομετρα καθε μερα ή οτι ο μισθος δεν εφτανε και ομως ετρεχα στα κατσικοχωρια κλπ κλπ
αυτο δειχνει μιζερια και δυστυχως δεν τιμα ουτε εμας τους ιδιους ουτε φαινεται να σεβομαστε τους αλλους συναδελφους.
και εξηγω:
- δεν με πηραν απο το αφτι και με πηγαν με τη βια στο σχολειο. Το δεχτηκα.
- δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα την οικονομικη στηριξη των δικων μου.

αυτο δεν σημαινει οτι αλλα παιδια που εγραψαν καλυτερα ή που θα γραψουν καλυτερα να μενουν παντα εκτος, επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τη δυνατοτητα να τους στηριξουν και σε αυτη τη φαση της ζωης τους.

η θεση μου ειναι μηδεν στο κοντερ των μοριων και ολοι ισοι στο διαγωνισμο,για να αποκτησει επιτελους καποιο νοημα και αυτος ο αφιλοτιμος και καψερός και να εχουν ολοι μα ολοι το δικαιωμα στο διορισμο ειτε τελειωσαν τωρα ειτε τελειωσαν πριν 10-15 χρονια.

Συνάδελφε κάνεις λάθος !

Υπήρξαν αρκετοί από εμάς που έτρεξαν στην ξενιτιά  αφήνοντας  την οικογένεια τους, γιατί βασίστηκαν σε ένα σύστημα που γνώριζαν ότι υπάρχει.
Οι κανόνες ήταν σαφείς και τα περιθώρια λίγα αφού ο χρόνος μετρούσε αντίστροφα για πολλούς λόγω ηλικίας.
Αυτό ήταν το παιχνίδι και έτσι έπρεπε να παίξουμε γιατί δεν μπορούσαμε διαφορετικά!
Το μόνο λάθος στην όλοι ιστορία ήταν τα βύσματα που με τον ένa ή άλλο τρόπο εισχωρούσαν στους πίνακες!
Αυτά πληρώνουμε τώρα!
Οι πίνακες πρέπει να εξυγιανθούν μέσω ΑΣΕΠ και να λειτουργήσουν όπως ακριβώς λειτουργούν!
Το σύστημα χρειάζεται εξυγίανση και όχι ΚΑΝΙΒΑΛΙΣΜΟ!!!!


Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #806 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:10:43 πμ »
και να προσθεσω στα παραπανω οτι δεν ειναι επιχειρημα αυτο που καποιοι ειπαν οτι δηλ εκανα 1000 χιλιομετρα καθε μερα ή οτι ο μισθος δεν εφτανε και ομως ετρεχα στα κατσικοχωρια κλπ κλπαυτο δειχνει μιζερια και δυστυχως δεν τιμα ουτε εμας τους ιδιους ουτε φαινεται να σεβομαστε τους αλλους συναδελφους.
και εξηγω:
- δεν με πηραν απο το αφτι και με πηγαν με τη βια στο σχολειο. Το δεχτηκα.
- δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα την οικονομικη στηριξη των δικων μου.
αυτο δεν σημαινει οτι αλλα παιδια που εγραψαν καλυτερα ή που θα γραψουν καλυτερα να μενουν παντα εκτος, επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τη δυνατοτητα να τους στηριξουν και σε αυτη τη φαση της ζωης τους.

η θεση μου ειναι μηδεν στο κοντερ των μοριων και ολοι ισοι στο διαγωνισμο,για να αποκτησει επιτελους καποιο νοημα και αυτος ο αφιλοτιμος και καψερός και να εχουν ολοι μα ολοι το δικαιωμα στο διορισμο ειτε τελειωσαν τωρα ειτε τελειωσαν πριν 10-15 χρονια.

Aυτή είναι η πιο ηλίθια άποψη που έχω ακούσει! Από το αφτί δε μας πήραν σίγουρα, γιατί δε μας έχουν ανάγκη, αφού υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές... Αλλά εμείς θα δεχτούμε τα πάντα και θα πούμε κι "ευχαριστώ" που μας χρησιμοποίησαν και τώρα μας πετάνε; Και...ακόμα κι αν οι γονείς μας έχουν την οικονομική δύναμη, εμείς πρέπει να στηριζόμαστε πάντα σ' αυτούς; Να τους ζητάμε χαρτζηλίκι; Και κάτι τελευταίο: Πόσες φορές πρέπει να δώσουμε στον κωλοασεπ; Μέχρι να μας βγει η ψυχή; Στους φιλολόγους διορίζεται 1 στους 30 με απίστευτο όγκο ύλης! Μετά λένε πως η δουλεία καταργήθηκε...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #807 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:14:27 πμ »
για ενα σωστο και δικαιο τροπο προσληψης μιλησα χωρις κανιβαλισμους. αλλα οχι να προβαλλουν ως επιχειρημα καποιοι την "μιζερια" τους γιατι προκαλουν τους αλλους.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eMPe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #808 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:15:25 πμ »
"eMPe" (ΠΕ07): Ρε παιδιά, μήπως γνωρίζει κανείς, τί θα γίνει με τους μηδενικής προυπηρεσίας, που δουλεύουν ως ωρομίσθιοι για πρώτη φορά φέτος;  
Θα πάρουμε στο τέλος του έτους τα μόρια μας ή απλά τρέχαμε σαν τους που@@@δες για 300 ευρώ/μήνα κ' για την ψυχή της μάνας μας;

... απάντησες ήδη ...

υγ .. εγω παντως θα σωπάσω - κυρίως για να ηρεμήσω - μεχρι να βγεί ΕΠΙΣΗΜΑ και ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ η πρόταση Διαμαντοπουλου ...
Ναι, ρε Dadi, αλλά αφού είπαν, ότι οι πίνακες δεν θα ξανατροφοδοτηθούν, σημαίνει, ότι οι υπάρχοντες δεν θα διαγραφούν... άρα γιατί να μην πάρουμε
τα μόρια;

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #809 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:18:14 πμ »
για ενα σωστο και δικαιο τροπο προσληψης μιλησα χωρις κανιβαλισμους. αλλα οχι να προβαλλουν ως επιχειρημα καποιοι την "μιζερια" τους γιατι προκαλουν τους αλλους.
Για σένα μπορεί να είναι μιζέρια για εκείνους όμως μεταφράζεται σε :
βενζίνη για μετακινήσεις
εκατοντάδες ώρες για ψίχουλα μακρυά από τα παιδιά τους
ώρες διάβασμα για μια επιτυχία στον ΑΣΕΠ ....
και τόσα άλλα που είναι προσωπική ιστορία του καθενός...
Νομίζω ότι κανείς δεν έχει το δικαίωμα να τους τα ΣΤΕΡΗΣΕΙ !!!
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #810 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:18:35 πμ »
Για ποια μιζέρια μας μιλάς; Μίζεροι είναι αυτοί που δεν αντιδρούν και δέχονται αδιαμαρτύρητα όποια μαλ...ία κατεβεί στο "μυαλό" του κάθε Αρσένη και της καθεμιάς Διαμαντοπούλου!! έχουμε καταντήσει τα πειραματόζωά τους στις δικές τους αλχημείες! Να τους χειροκροτήσουμε κιόλας;;; Και για ποια δικαιοσύνη μας μιλάς;;;;;;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #811 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:23:34 πμ »
και να προσθεσω στα παραπανω οτι δεν ειναι επιχειρημα αυτο που καποιοι ειπαν οτι δηλ εκανα 1000 χιλιομετρα καθε μερα ή οτι ο μισθος δεν εφτανε και ομως ετρεχα στα κατσικοχωρια κλπ κλπαυτο δειχνει μιζερια και δυστυχως δεν τιμα ουτε εμας τους ιδιους ουτε φαινεται να σεβομαστε τους αλλους συναδελφους.
και εξηγω:
- δεν με πηραν απο το αφτι και με πηγαν με τη βια στο σχολειο. Το δεχτηκα.
- δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα την οικονομικη στηριξη των δικων μου.
αυτο δεν σημαινει οτι αλλα παιδια που εγραψαν καλυτερα ή που θα γραψουν καλυτερα να μενουν παντα εκτος, επειδη οι γονεις τους δεν εχουν τη δυνατοτητα να τους στηριξουν και σε αυτη τη φαση της ζωης τους.

η θεση μου ειναι μηδεν στο κοντερ των μοριων και ολοι ισοι στο διαγωνισμο,για να αποκτησει επιτελους καποιο νοημα και αυτος ο αφιλοτιμος και καψερός και να εχουν ολοι μα ολοι το δικαιωμα στο διορισμο ειτε τελειωσαν τωρα ειτε τελειωσαν πριν 10-15 χρονια.

Aυτή είναι η πιο ηλίθια άποψη που έχω ακούσει!σώπα????????? θα σου αποδειξω το αντιθετο Από το αφτί δε μας πήραν σίγουρα, γιατί δε μας έχουν ανάγκη, αφού υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές... Αλλά εμείς θα δεχτούμε τα πάντα και θα πούμε κι "ευχαριστώ" που μας χρησιμοποίησαν και τώρα μας πετάνε; Και...ακόμα κι αν οι γονείς μας έχουν την οικονομική δύναμη,με βαση τη δικη τους στηριξη μαζευτικαν τα μορια ενω πολλοι δεν μπορουν να το κανουν, αυτο ειπα... εμείς πρέπει να στηριζόμαστε πάντα σ' αυτούς; Να τους ζητάμε χαρτζηλίκι; το εκανες ηδη και ομως το δεχτηκες, παμε παρακατω...Και κάτι τελευταίο: Πόσες φορές πρέπει να δώσουμε στον κωλοασεπ; Μέχρι να μας βγει η ψυχή; Στους φιλολόγους διορίζεται 1 στους 30 με απίστευτο όγκο ύλης! Μετά λένε πως η δουλεία καταργήθηκε...1 στους 40 ειναι
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 437
Σύνολο: 438

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.