*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966480 φορές)

0 μέλη και 46 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1092 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:27:46 μμ »
Σαν να ακούω τις κατίνες τις γειτονιάς μου.....Οκ.Ό,τι πείτε κορίτσια....Κάτω ο Ασέπ....πάνω τα βύσματα.... :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:14:40 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1093 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:29:11 μμ »
Για όνομα του Θεού!.....
... TEM, έχεις και συ το δίκιο σου και φωνάζεις, αλλά και πάλι θέλω να επισημάνω το εξής: Γιατί, ρε παιδιά, πρέπει να... βγάλουμε τον καρκίνο με εικασίες μέχρι την Τετάρτη ??? Δεν αρκούν όλοι οι άλλοι λόγοι που έχουμε; Πραγματικά πιστεύετε ότι θα θίξουν τους υφιστάμενους πίνακες; Βλέπετε να υπάρχει καμία λογική σ΄αυτό;

Εσύ βλέπεις να υπάρχει κάποια λογική γενικώς σε ότι γίνεται στην Ελλάδα?


Oποτε το υπουργειο πρεπει να εντοπισει ποιοι πηγαν βυσματικα σε δυσπροσιτα,πδσ κτλπ και πηραν 10,12,15,18 στο ετσι και ξεπερασαν τους αλλους στον πινακα.Καπως χλωμο το βλεπω να το κανει.Κατι ομως πρεπει να κανει για να απαειιψει χρονιες αδικιες εις βαρος πολλων.Το μεχρι περυσι συστημα παντως ηταν απαραδεκτο.


Και να γίνουν έτσι χωρίς 2η σκέψη και άλλες αδικίες?


Σαν να ακούω τις κατίνες τις γειτονιάς μου.....Οκ.Ό,τι πείτε κορίτσια....Κάτω ο Ασέπ....πάνω τα βύσματα.... :P :P :P :P


Εσύ αυτό κατάλαβες από αυτά που γράφουμε τόση ώρα?
Ότι ζητάμε να βγουν από τους πίνακες οι "επιτυχόντες" του ασεπ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2009, 10:30:42 μμ από TEM »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1094 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:35:03 μμ »
Βρε, η λογική του παραλόγου υπάρχει, αλλά ειλικρινά ... δε μου φαίνεται ο Γιώργος για τέτοιο καθίκι, ώστε εν μια νυκτί να ισοπεδώσει έναν κλάδο ολόκληρο! Τώρα, ή δίκιο έχω που δεν ανησυχώ ή υπερβολικά αισιόδοξη είμαι ή... μεγάλος μα**κας που τους πιστεύω!!!  ::)

Αποσυνδεδεμένος foutsouri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1095 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:37:39 μμ »
Σαν να ακούω τις κατίνες τις γειτονιάς μου.....Οκ.Ό,τι πείτε κορίτσια....Κάτω ο Ασέπ....πάνω τα βύσματα.... :P :P :P :P

Εκτος απο σωστες ιδεες  εχεις και καλη αντιληψη!....! Ποσο ευκολα παραφραζονται τα λογια! Ευτυχως που ειναι γραπτα και ειναι απο μονα τους αποδειξεις. Ξεπερασε την εμμονη σου πρωτα για τους εχοντες μονο προυπηρεσια και μετα διαβασε σωστα αυτα που γραφονται. Ειπαμε ολοι να τακτοποιηθουμε. Εμεις δεν κανουμε επιθεση στους ασεπιτες δεν διεκδικουμε κατι απο αυτους.Διεκδικουμε απο το υπουργειο.Και οσον αφορα τον χαρακτηρισμο σου ειναι ολοφανερο σε ποιον αντιστοιχει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:14:40 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1096 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:37:51 μμ »
Έχω στο μυαλό μου 2 βασικές σκέψεις για την υλοποίηση ενός αξιοκρατικού και δίκαιου συστήματος διορισμών στην εκπαίδευση .

1) Κλείσιμο όλων των παραθύρων ρουσφετιού ( όπως αυτό της Π.Δ.Σ. ) και διατήρηση των σημερινών ποσοστών ( 60% - 40% ) στους διορισμούς .  Σε αυτή την περίπτωση τα ποσοστά ( 60 - 40 ) θα είναι πραγματικά και όχι πλασματικά όπως τώρα . Επιπλέον από εδώ και πέρα ( αν εφαρμοστεί το κλείσιμο παραθύρων ) για να πάρει κάποιος τα πρώτα μόρια προϋπηρεσίας ( και να διεκδικεί διορισμό από τον πίνακα του 40% ) θα πρέπει να επιτύχει στον ΑΣΕΠ . Οπότε μακροπρόθεσμα θα υπάρχει αξιοκρατία 100%  αφού όλοι ( και του 60% και του 40% ) θα έχουν κερδίσει δίκαια ( και όχι με βύσμα ) τον διορισμό τους .

2) Διορισμοί 100% μέσω ΑΣΕΠ  με την απαραίτητη μεταβατική περίοδο ( π.χ. 3 χρόνια ) ώστε να διοριστούν όλοι όσοι έχουν κερδίσει δίκαια την προϋπηρεσία τους .  Ταυτόχρονα βέβαια ( και στο διάστημα της μεταβατικής αυτής περιόδου ) θα πρέπει να κλείσουν όλα τα παράθυρα .

Όποια από τις παραπάνω επιλογές και αν εφαρμοστεί ( ή τρίτη επιλογή που θα κινείται προς την ίδια ακριβώς κατεύθυνση )  θα είχαμε δίκαιο και αξιοκρατικό σύστημα διορισμών .  Δύο πλεονεκτήματα της επιλογής 2) είναι τα εξής .  Πρώτον δεν αδικεί συναδέλφους που δουλεύουν χρόνια σε φροντιστήρια και δεν κερδίζουν μόρια προϋπηρεσίας . Αλλά το πιο σοβαρό πλεονέκτημα της επιλογής 2) είναι ότι δεν αφήνει περιθώρια για άνοιγμα νέων παραθύρων στο μέλλον .
Και στις δύο παραπάνω προτάσεις ο στόχος είναι να υπάρξει αξιοκρατία και δικαιοσύνη .

Υ.Γ.1.  καλό είναι να διεκδικούμε πολλούς διορισμούς αλλά από τι στιγμή που δεν μπορούν να διοριστούν όλοι είναι αναγκαίο να υπάρξει διαφάνεια και αξιοκρατία .  
Υ.Γ.2  μπορεί ο ΑΣΕΠ να έχει αδυναμίες αλλά είναι ο μόνος τρόπος για να υπάρξει αξιοκρατία .
Υ.Γ.3  ο μπάρμπας από την Κορώνη είναι στα τελευταία του ...  με το ένα πόδι στον τάφο .. να ζήσουμε , να τον θυμόμαστε..  ;)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1097 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:38:08 μμ »
βρε παιδια διαβαζω ολες αυτες τις μερες και ολοι φαινεται να "δειχνουν"οτι εχουν παρει μορια-ωρες χωρις βισμα  υπαρχει περιπτωση να βγει κανενας να πει ναι εγω πηρα γιατι ειχα μπαρμπα;; ολοι οι τιμιοι πια εδω μεσα γραφουν;;;
αα μη παρεξηγηθω ουτε ωρες εχω ουτε προϋπηρεσια....και εννοειται ουτε βισμα... ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1098 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:42:05 μμ »
Βρε, η λογική του παραλόγου υπάρχει, αλλά ειλικρινά ... δε μου φαίνεται ο Γιώργος για τέτοιο καθίκι, ώστε εν μια νυκτί να ισοπεδώσει έναν κλάδο ολόκληρο! Τώρα, ή δίκιο έχω που δεν ανησυχώ ή υπερβολικά αισιόδοξη είμαι ή... μεγάλος μα**κας που τους πιστεύω!!!  ::)

απο το προγραμμα του ΠΑΣΟΚ για την παιδεια

 Εκπαιδευτικοί με επαγγελματικό και κοινωνικό κύρος. Βελτίωση του μισθού των εκπαιδευτικών που θα συνδυαστεί με τον αναβαθμισμένο ρόλο τους, τις αυξημένες υποχρεώσεις τους, την επιμόρφωση και ένα σύστημα αξιολόγησης της εκπαιδευτικής μονάδας και του έργου τους. Παροχή ειδικών κινήτρων για την προσέλκυση εκπαιδευτικών με εξειδικευμένα προσόντα σε σχολεία που σήμερα δεν θεωρούνται ελκυστικά λόγω γεωγραφικής θέσης ή άλλων συνθηκών. Ενθαρρύνουμε τη μακρόχρονη παραμονή των εκπαιδευτικών τους στο ίδιο σχολείο. Ενισχύουμε την αρχική εκπαίδευση των καθηγητών μέσης εκπαίδευσης με μεταπτυχιακό κύκλο μαθημάτων ετήσιας διάρκειας, με πρακτικά σεμινάρια παιδαγωγικής και κατάρτιση στη χρήση και αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών στην εκπαίδευση. Αναβαθμίζουμε το ρόλο της ΑΣΠΑΙΤΕ (Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης) για την δημιουργία στελεχών της εκπαίδευσης. Διασφαλίζουμε τη δυνατότητα των εκπαιδευτικών να επιμορφώνονται και να παρακολουθούν τις εξελίξεις στο αντικείμενό τους, να ανανεώνουν τις δεξιότητές τους και να βελτιώνουν τις παιδαγωγικές του μεθόδους σε όλη τη διάρκεια της εκπαιδευτικής του θητείας. Διαμορφώνουμε ειδικά προγράμματα διαρκούς επιμόρφωσης για τους εκπαιδευτικούς της τεχνολογικής εκπαίδευσης. Οργανώνουμε ειδική εκπαίδευση για τα στελέχη της εκπαίδευσης.


που σκ... λεει ο Γιωργος στο προγραμμα του για ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ;;

Αποσυνδεδεμένος KROS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1099 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:42:59 μμ »
Ειναι επιτακτικη η αναγκη να αντιδρασουμε.Οι προθεσεις της υπουργου ειναι απαραδεκτες το λιγοτερο.Με ποια λογικη απαξιωνεται και καταργειται η προυπηρεσια χιλιαδων συναδελφων οι οποιοι εγιναν ωρομισθιοι-αναπληρωτες κατοπιν ΑΣΕΠ.ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ...Η κυρια υπουργος βλεπετε παει να κανει ανατροπες στην παιδεια ,τομες.ολα γινονται για το φαινεσθαι για τις εντυπωσεις.Αυτο μονο τους νοιαζει.θα μπορουσε να κανει διορθωτικες κινησεις στο υπαρχον συστημα προσληψεων αλλα ετσι δε θα αφηνε το στιγμα της ,τρομαρα της.εκτος απο ασχετη με την εκπαιδευση ειναι επικινδυνη και αναλγητη(καιμας ενοχλουσε ο Ευριπιδης).Και τα ακουνε ολα αυτα οι αδαεις και συμφωνουν για την ορθοτητα τους(ασεπ για ολους λενε δικαιοσυνη και αξιοκρατια) και τρελενομαι.Συμφωνω να αναδειχθει το θεμα στα καναλια και περιμενω αντιδρασεις απο την ολμε και τις κατα τοπους ελμε.Θα πρεπει καποτε κι αυτοι να πιεσουν και να αντιδρασουν για τετοιου ειδους ζητηματα.Πραγματικα πιστευω οτι για τετοια θεματα η απαντηση -λυση- αποκατασταση της δικαιοσυνης θα προκυψει μονο μεσα απο αγωνες.ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ.Δε θα τους περασει.Διαφορετικα ηπαθητικοτητα θα μας κανει ευκολη λεια και θα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1100 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:44:55 μμ »
βρε παιδια διαβαζω ολες αυτες τις μερες και ολοι φαινεται να "δειχνουν"οτι εχουν παρει μορια-ωρες χωρις βισμα  υπαρχει περιπτωση να βγει κανενας να πει ναι εγω πηρα γιατι ειχα μπαρμπα;; ολοι οι τιμιοι πια εδω μεσα γραφουν;;;
αα μη παρεξηγηθω ουτε ωρες εχω ουτε προϋπηρεσια....και εννοειται ουτε βισμα... ;D

Μας δουλεύεις κι εσύ τώρα?
Αυτός που έχει βύσμα παίρνει 2 ώρες την εβδομάδα και κάνει τόσα χλμ με δικά του έξοδα?

Αυτοί που έχουν βύσμα παίρνουν 10ωρα από την πρώτη στιγμή που πήραν πτυχίο.

Τράβα να δεις τις τελευταίες στήλες των πινάκων όπου φαίνεται η προυπηρεσία που γράφει ο κάθε ένας τα τελευταία χρόνια.
Εκεί μόνο φαίνονται τα βύσματα.

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1101 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:50:38 μμ »
βρε παιδια διαβαζω ολες αυτες τις μερες και ολοι φαινεται να "δειχνουν"οτι εχουν παρει μορια-ωρες χωρις βισμα  υπαρχει περιπτωση να βγει κανενας να πει ναι εγω πηρα γιατι ειχα μπαρμπα;; ολοι οι τιμιοι πια εδω μεσα γραφουν;;;
αα μη παρεξηγηθω ουτε ωρες εχω ουτε προϋπηρεσια....και εννοειται ουτε βισμα... ;D

Μα αφού αδικεί κυρίως αυτούς που εχουν πάρει τα μόρια χωρις βύσμα αυτοί θα διαμαρτύρονται-γράφουν!
Πάντως η καλύτερη λύση είναι να κλείσουν όλα τα "παράθυρα" γιατί χειμώνιασε....

(ΠΔΣ-Σιβιτανιδειος-εκκλησιαστικά-δευτερης ευκαιρείας κτλ)
Σε όλα τα παραπάνω να παίρνουν από τους πίνακες ετσι ώστε να υπάρχει διαφάνεια, αφού ουτως ή άλλως για να μπεις στον πίνακα πρέπει να έχεις επιτυχία στον ΑΣΕΠ.
Τώρα το να πάρουν κάποιον κάπου χωρις μόρια σημαίνει οτι εκει που δήλωσε δεν υπάρχουν ή τελειωσαν τα άτομα με μόρια(που για να έχει γίνει αυτό σημαίνει οτι η περιοχή είναι αστα να πάνε...)

ΑΥΤΑ.....  :-\

Αποσυνδεδεμένος niovi2908

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1102 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:01:23 μμ »
Εμένα δηλαδή που μου δώσανε δέκα ώρες πδσ φέτος λόγω ημερομηνία κτίσης πτυχίου τι σημαίνει δηλαδή;
και αυτές οι ώρες είναι με βύσμα...μη τρελαθούμε...
Φυσικά και θέλω να πάρω αυτά τα μόρια που μου αξίζουν...
δεν είναι πια όλα μέσον...
οκ τι και αν έχω πτυχίοο 2008΄;;;
εμένα με καλέσανε φέτος επειδή οι πίο πάνω στο πίνακα αρνήθηκαν...
εγώ τους επέβαλλα να αρβηθούν δηλαδή;


Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1103 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:02:03 μμ »
βρε παιδια διαβαζω ολες αυτες τις μερες και ολοι φαινεται να "δειχνουν"οτι εχουν παρει μορια-ωρες χωρις βισμα  υπαρχει περιπτωση να βγει κανενας να πει ναι εγω πηρα γιατι ειχα μπαρμπα;; ολοι οι τιμιοι πια εδω μεσα γραφουν;;;
αα μη παρεξηγηθω ουτε ωρες εχω ουτε προϋπηρεσια....και εννοειται ουτε βισμα... ;D

Μας δουλεύεις κι εσύ τώρα?
Αυτός που έχει βύσμα παίρνει 2 ώρες την εβδομάδα και κάνει τόσα χλμ με δικά του έξοδα?

Αυτοί που έχουν βύσμα παίρνουν 10ωρα από την πρώτη στιγμή που πήραν πτυχίο.

Τράβα να δεις τις τελευταίες στήλες των πινάκων όπου φαίνεται η προυπηρεσία που γράφει ο κάθε ένας τα τελευταία χρόνια.
Εκεί μόνο φαίνονται τα βύσματα.
γιατι τσιμπατε εσεις δεν αναφερθηκα ονομαστικα ειπα αν καποιοι....ηρεμηστε παιδες.... :) ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος giwrgos galos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1104 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:02:24 μμ »
Εχετε την εντυπωση  οτι οσοι ειναι επιτυχοντες ΑΣΕΠ, θα προσλαμβανονται; Θυμηθειτε ποσοι ειναι επιτυχοντες καθε φορα και ποσοι διοριστεοι. Ε λοιπον τωρα θα εχουμε λιγοτερους διοριστεους, συμφωνα με την Α.Δ. Παλι θα δημιουργηθουν νεοι πινακες, παλι θα περιμενουν στην ουρα χιλιαδες "επιτυχοντες ΑΣΕΠ", και παλι θα δημιουργηθουν νεες φατριες που θα αλληλοκατηγορουνται. Τωρα βλεπω νεες αντιπαλες ομαδες, τους ΑΣΕΠιτες με προυπηρεσια απο τη μια και χωρις προυπηρεσια απο την αλλη. Δεν καταλαβαινετε οτι ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε; Εκει που τα κριτηρια της καθε κυβερνησης με εδειχναν αξιο χθες, τα κριτηρια που βαζει η επομενη με κανουν αχρηστο. Μπαινετε στο παιχνιδι που σας στηνουν με τους ορους τους, καυχιεστε σαν γυμνασιοπαιδα οτι πηρατε καλο βαθμο στο διαγωνισμα, και τελικα αποδεικνυεται οτι το μονο που μετρησε ειναι τα παραβολα που δωσατε στα κρατικα ταμεια. Ολοι βρισκομαστε στον ιδιο παρανομαστη!!!! Βρισκοσαστε σε μια διαρκη ομηρεια με τον ΑΣΕΠ και εμφανιζεστε να πιστευετε οτι αφου εχετε ΑΣΕΠ θα προσληφθειτε. Οποια κριτηρια και να βαλουν, ΔΕΝ θα προσλαμβανονται περισσοτεροι. Την τραπουλα ανακατευουν απλως, αλλα το πληθος των χαρτιων μενει ιδιο ή και μειωνεται.Αληθεια εκεινο το περιφημο τεστ δεξιοτητων (αλλα παραβολα φανταζομαι, κι αλλο μοιρασμα ελπιδων), τι εγινε; που χρησιμευσε;Το αναρρωτηθηκε κανεις;
Σεβομαι την αγωνια για δουλεια, συμμεριζομαι την αναγκη να ελπιζει κανεις,.Ομως πρεπει να σεβομαστε και τους εαυτους μας, και αυτο σημαινει να μην ξεκατινιαζομαστε μεταξυ μας σαν παιδια του δημοτικου, να προβληματιζομαστε για οσα συμβαινουν σε βαρος μας και να αντιστεκομαστε οπου  μπορουμε. Το προβλημα μας δεν ειναι οι συναδελφοι με ή χωρις ΑΣΕΠ, με ή χωρις μορια προυπηρεσιας, αλλα τα παιχνιδια σε βαρος μας. Η παιδεια πρεπει να αλλαξει, αλλα πρεπει να αλλαξουμε κι εμεις μυαλα και νοοτροπια,  να ξυπνησουμε, και να παψουμε να περιστρεφομαστε ο καθενας γυρω απο τον εαυτο του.Τοτε κατι μπορει να γινει..
(Φανταζεστε στον επομενο ΑΣΕΠ να μην πηγαινε να δωσει κανεις; Λεω εγω τωρα....)
ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1105 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 11:05:03 μμ »
Κι άμα είναι να μην έχουν κανένα αποτέλεσμα οι κόποι μας.
Να μας το πουν από τώρα.
Να μην τρέχουμε σαν τους μαλάκες από τη μια άκρη στην Ελλάδα για να μείνουμε απ'έξω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 627
Σύνολο: 643

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.