*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966326 φορές)

0 μέλη και 34 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1414 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:25:03 μμ »
Άρα 8α εξαγριώσει τους δεκάδες χιλιάδες επιτυχόντες για να βολέψει λίγα βύσματα οι οποίοι δεν έχουν ΑΣΕΠ τον οποίο προσπα8ει να δυναμώσει και να τον κάνει το μόνο τρόπο για διορισμό στο δημόσιο.Γιατί να το κάνει αυτό???8α έχει τεράστιο πολιτικό κόστος χωρίς κανενα κερδος!!
Μετά πως 8α πει σε όλους τους άλλους οτι 8α βγουν εκτός όποιοι δεν έχει επιτυχία ΑΣΕΠ???
Και 8α το κάνει αυτό γιατί δεν τα λέει μόνο η υπυργός αυτά, τα λέει και ο Ραγκούσης για ΟΛΟ το δημόσιο.
Ακόμα και στα κανάλια να βγαίνουν να κλαίγονται από τη στιγμη που δεν ήταν άξιοι ΔΕΚΑ  χρόνια να πιάσουν τη βάση σε έναν ΑΣΕΠ ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!!!!!!!


Ενώ εσύ που είσαι Η καθηγήτρια και πέτυχες,διορίστηκες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:53:15 »

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1415 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:29:08 μμ »
Η ιστορία με τους ελέγχους της προϋπηρεσίας εμένα μου ακούγεται λίγο μούφα...τι θα βρουν δηλαδή; Τα σχολεία δίνουν ένα χαρτί που λέει ότι ο τάδε έχει δουλέψει τόσες ώρες εδώ και τόσες εκεί. Τι μπορεί να βρει σε κάτι τέτοιο; Επικοινωνιακό τρικ μου μοιάζει και αυτό. Ακομά και την ΠΔΣ να ήθελε να ελέγξει πώς θα το κάνει δεδομένου ότι δεν υπήρχαν κριτήρια πρόσληψης, άρα δεν μπορεί να πατήσει πουθενά γιατί πήραν τον Κίτσο και όχι τον Μήτσο

Συμφωνω, δεν μπορουν να ελεγξουν  μια-μια τις περιπτωσεις οπου δεν υπηρχαν κριτηρια προσληψης


Αποσυνδεδεμένος hippy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1416 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:31:08 μμ »
Άρα 8α εξαγριώσει τους δεκάδες χιλιάδες επιτυχόντες για να βολέψει λίγα βύσματα οι οποίοι δεν έχουν ΑΣΕΠ τον οποίο προσπα8ει να δυναμώσει και να τον κάνει το μόνο τρόπο για διορισμό στο δημόσιο.Γιατί να το κάνει αυτό???8α έχει τεράστιο πολιτικό κόστος χωρίς κανενα κερδος!!
Μετά πως 8α πει σε όλους τους άλλους οτι 8α βγουν εκτός όποιοι δεν έχει επιτυχία ΑΣΕΠ???
Και 8α το κάνει αυτό γιατί δεν τα λέει μόνο η υπυργός αυτά, τα λέει και ο Ραγκούσης για ΟΛΟ το δημόσιο.
Ακόμα και στα κανάλια να βγαίνουν να κλαίγονται από τη στιγμη που δεν ήταν άξιοι ΔΕΚΑ  χρόνια να πιάσουν τη βάση σε έναν ΑΣΕΠ ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!!!!!!!


Ενώ εσύ που είσαι Η καθηγήτρια και πέτυχες,διορίστηκες.
πες τα χρυσοστομε!
ΠΕ 04.01

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1417 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:31:15 μμ »
ΟΙ ΒΥΣΜΑΤΙΕΣ ΟΑΕΔΙΤΕΣ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ...ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΛΕΙ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΩΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΞΩ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΟΝΙΜΟΥ....ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΜΕ 40+ ΜΟΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΠΑΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΕΕ ΚΑΙ ΕΠΑ.Σ ΟΑΕΔ
.........
Αφού παραπονιούνται οι Οαεδίτες, κάτι καλό θα ετοιμάζει η Διαμαντοπούλου! ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:53:15 »

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1418 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:34:40 μμ »
Νομίζω ότι πάλι κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Μπορεί να παραμείουν οι ΟΑΕΔιτες, μπορεί και σε ενδεχόμενη μεταβατική ρύθμιση να διορίσει και όσους έχουν μέχρι τώρα το 24μηνο και το 30μηνο, μπορεί να κάνει και κάτι άλλο για ελάχιστους ακόμα....αυτό πρέπει να συζητάμε ή ότι είμαστε καμμένοι από χέρι και δε θα βγει τίποτα έτσι

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1419 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:38:17 μμ »
Έκοψα κατά λάθος το μην. μου. Εννοούσα ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν στους πίνακες 24.754 άνθρωποι με προϋπηρεσία μόνο στη δευτεροβάθμια. Ούτε οι περισσότεροι είναι βύσματα, αλλά άνθρωποι που τρέχαν από εδώ και από εκεί με 300 ευρώ. Επιπλέον, υπάρχουν χιλιάδες επιτυχόντες και αποτυχόντες που επίσης είναι το ίδιο καθηγητές με τους προηγούμενους. Θα πρέπει να δούμε, λοιπόν, τι είναι αυτό που από κοινού ωφελεί τον κλάδο και το σχολείο

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1420 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:40:30 μμ »
Μπορει να δει απο που προηλθε η προυπηρεσια σου και τα μορια σου...Αν π.χ εχεις πτυχιο 2007 και εχεις 30 μορια πρυπηρεσια θα ψαΞει την προελευση τους.Τελος παντων τα 1210 ατομα μπορουν να βρουν τα παντα μεσα σε λιγες μερες απο τις 80.000 αιτησεις .το θεμα ειναι τι θα κανει με τα συμπερασματα.Επιτελους το επιτυχων τουλαχιστον σεναν ασεπ να σημαινει κατι ...Τοσα χρονια καποια λαμογια απο τα εκκλησιαστικα με περιγελουσαν που εδινα ασεπ πετυχαινα και ξαναδινα για να παρω και αλλα μορια και να ανεβω στον πινακα αναπληρωτων..Ελεος πια η οργη ξεχειλιζει....ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΗ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕΝΑΝ ΑΣΠ...

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1421 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:41:36 μμ »
ΤΕΜ + hippy και όλοι όσοι δεν έχουν πιάσει ποτέ τη βάση του ΑΣΕΠ
Ενώ εσύ που είσαι Η καθηγήτρια και πέτυχες,διορίστηκες.
[/quote]
Όχι δεν είμαι Η καθηγήτρια και για την ακρίβεια έχω δώσει μία μονο φορά ΑΣΕΠ και έπιασα καλά μόρια αλλά μακριά από ελπίδα διορισμού. Η πραγματικότητα είναι οτι πάνω από εμένα ήταν εκατοντάδες άλλοι που έγαψαν και καλύτερα από εμένα και μπράβο τους. Ο ΑΣΕΠ είναι μία διαδικασία με πολυ διάβασμα άγχος και ξενύχτι και δουλεύω και στον ιδιωτικό τομέα με πολλές ώρες δύσκολης δουλειάς

Όπως σε όλες τις χώρες του αναπτυγμένου κόσμου υπάρχει μία διαδικάσια που εξετάζει ποιός 8α μπει στα δημόσια σχολεία.
Στην Ελλάδα έχουμε τον ΑΣΕΠ γιατί υπάρχει τόσο βύσμα που μόνο εξετάσεις γραπτές μπορούν να είναι αξιοκρατικές, όπως γίνεται και στις πανελλήνιες. Καλή κακή αυτή είναι Αυτό έχουμε, από εκεί επιλέγουμε. ΔΕΝ γίνεται να μπαίνουν όλοι. Είμαστε εκατοντάδες χιλιάδες που 8έλουμε όλοι να μπουμε στο δημόσιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 11:43:26 μμ από Dafni2 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1422 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:44:08 μμ »
Θέλεις να βάλουμε κάτω τα οικογενειακά μας να δούμε ποιος τραβάει πιο μεγάλο ζόρι?

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1423 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:47:23 μμ »
Δηλαδη ρε παιδια οσοι πετυχαν τη βαση σε ασεπ δεν εχουν οικογενειακα ζορια ?Θα τρελλαθω με καποιους εδω μεσα....

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1424 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:55:57 μμ »
Όχι ρε παιδί μου,επειδή είπε για τις υποχρεώσεις της το ανέφερα.
Απλά όσο πιο τακτοποιημένη είναι η ζωή σου, τόσο πιο εύκολο σου είναι να διαβάζεις.

Τώρα που το σκέφτηκα,αυτή η μανδάμ που μας είπε και ανεπαρκείς,δε μας λέει και τι πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε επαρκείς?
Κάτι παραπάνω θα ξέρει!
Τόσα χρόνια στα θρανία πέρασε η γυναίκα!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 11:58:14 μμ από TEM »

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1425 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:56:18 μμ »
ΤΕμ και hippy
Ρε παιδιά είπα εγώ οτι δεν έχετε ζόρια????Εγώ και όλοι οι άλλοι τι έχουμε δηλαδή???Οικογένιες, δανεια ΔΕν έχουμε???Εγώ κα8όμουνα να διαβ΄ζω μετά τις 12 το βράδυ γιατί ήμουν στα μπουζουκια???ΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕ ΤΑ 500 και 600 ευρώ από τα φροντιστηρια??!!!Όλοι στην ίδια κατάσταση είμαστε σε αυτή τη χώρα γι αυτό σκιζόμαστε στο διάβασμα σε αυτές τις ηλικίες!!!

Τι θέλετε να κάνουμε αντί για ΑΣΕΠ να γράφει ο καθένας τα ζόρια??Εσυ έχεις 8 εγώ πέντε άρα 8α είσαι εσύ διοριστέος ??
Εκτός και έρ8ει το ΚΚΕ και γίνουμε όλοι δημόσιοι!Εγώ  δεν έχω πρόβλημα αλλά είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟΝ

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1426 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:59:09 μμ »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Να πάμε στο "για λογαριασμό σας"

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1427 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 12:01:06 πμ »
όχι στην εκδικήση της ξανθιάς και παίκτρια η δίδα Διαμαντ.αφού χασει ακολουθεί ντεκαπάζ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 639
Σύνολο: 655

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.