*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967104 φορές)

0 μέλη και 33 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1666 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:06:13 μμ »
Παράθεση
Σου λέω μην εκτίθεσαι εσύ λες ότι δεν εκτίθεσαι με αλαζονικό ύφος

Φιλε μου εισαι ενοχλητικος.Δεν καταλαβαινεις οτι δεν κανει να λες στους ανθρωπους τι να κανουν και τι να μην κανουν??Δεν εισαι κανενας συγγενης μου.

Παράθεση
,μετά το τρως στην μάπα και μετά λες ότι δεν χρειάζεσαι προστασία?

Πωπω δεν παλευεσαι αδερφε μου.Αντε παλι.Θα μας πεις εσυ τι χρειαζομαι?

Παράθεση
Τα λάθη ανθρώπινα ..και η ξεροκεφαλιά επίσης.

Προφανως δεν εχεις μαθεις να εισαι ευγενικος(ξεροκεφαλιες και τετοια αστα).Μην χαρακτηριζεις ανθρωπους και μην τους λες τι να κανουν και τι οχι.Ειδες εγω να ασχολουμε μαζι σου??Σου ειπα εγω οτι εκτιθεσαι?Σου ειπα οτι εισαι ξεροκεφαλος?Οχι...Ε κανε δουλεια σου λοιπον φιλε μου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:00:12 »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1667 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:09:55 μμ »
προς τους υπόλοιπους ...... sorry

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1668 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:13:12 μμ »
παιδια δικο μου το λαθος αλλα οοπως και να χει ειτε εππιτρεππονται διπλες συμβασεις ειτε οχι το διικο μοου σκεπτικο ισχυει δεν μπορει οποιοσδηποτε εχει ωρες ωρομισθιου και πρπεειι να τρεεχει απο σχολειο σε σχολειο να φωανζει με τετοιο παθος οχι στις προλσηψεις μεσω ασεπ την στιγμη που εγω τα πρωτα μου μοπρια τα πηρα μετα απο επιτυ χια σε ασεπ γιιατι δεν ειχα βυσμα και την στιγμη που κι εγω ε τρεχα 2 και 3 ωρες απο το σπιτι μου με παγο και βροχη να παρω λιγα μορια αλλα τουλαιχτιστοον ειχα εξεταστει με επιτυχια στοον ασεππ ενω ο αλλος δεν εχει εξεταστει ποτε και δεν θελει κιολας

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1669 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:14:02 μμ »
και λίγο από Εύη, την υφυπουργό, ξέρετε....

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank17_11_0001.php

Εύη Χριστοφιλοπούλου, υφυπουργός Παιδείας: «Ριζική αλλαγή στο εργασιακό καθεστώς των εκπαιδευτικών: Οι προσλήψεις στο εξής θα γίνονται μόνο με τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ. Οι πίνακες σταματούν να τροφοδοτούνται»

Σε ομιλία της σε εκδήλωση της νεολαίας ΠΑΣΟΚ στον Έβρο η Υφυπουργός Παιδείας κ. Εύη Χριστοφιλοπούλου δήλωσε ανάμεσα σε άλλα: «Είναι προτεραιότητα του Υπουργείου μας η ριζική αλλαγή στο εργασιακό καθεστώς των εκπαιδευτικών:    Οι προσλήψεις στο εξής θα γίνονται μόνο με τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ. Οι πίνακες σταματούν να τροφοδοτούνται. Θα υπάρξει μεταβατική περίοδος για τους υφιστάμενους . Στόχος μας οι προσλήψεις με σαφή προσδιορισμό του τόπου και του χρόνου του διορισμού. Η πρόσληψη δηλαδή μπορεί να γίνεται είτε σε επίπεδο σχολείου, είτε σε επίπεδο αρμόδιας Διεύθυνσης και ο χρόνος υπηρεσίας στον τόπο του πρώτου διορισμού θα πρέπει να είναι εξ’ αρχής προσδιορισμένος και ο ίδιος για όλους. Και για τον τόπο και για τον χρόνο πιστεύουμε πως θα υπάρξουν χρήσιμες προτάσεις στο στάδιο της διαβούλευσης για το οποίο θα σας μιλήσω στη συνέχεια. Ταυτόχρονα εξετάζονται οι όροι ουσιαστικής υλοποίησης του θεσμού του Δόκιμου Εκπαιδευτικού , δηλαδή η επιμόρφωση και η αξιολόγησή του τη πρώτη διετία».

 

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ - ΟΜΙΛΙΑ, ΤΗΣ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

   

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

    ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

   
    ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ

    ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

   
    ΟΜΙΛΙΑ, ΤΗΣ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ, ΕΥΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΑΣΟΚ ΕΒΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΑΣΟΚ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΘΕΜΑ:

    « Η ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ»

…..

 

Είναι προτεραιότητα του Υπουργείου μας η ριζική αλλαγή στο εργασιακό καθεστώς των εκπαιδευτικών:

    Οι προσλήψεις στο εξής θα γίνονται μόνο με τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ. Οι πίνακες σταματούν να τροφοδοτούνται. Θα υπάρξει μεταβατική περίοδος για τους υφιστάμενους . Στόχος μας οι προσλήψεις με σαφή προσδιορισμό του τόπου και του χρόνου του διορισμού. Η πρόσληψη δηλαδή μπορεί να γίνεται είτε σε επίπεδο σχολείου, είτε σε επίπεδο αρμόδιας Διεύθυνσης και ο χρόνος υπηρεσίας στον τόπο του πρώτου διορισμού θα πρέπει να είναι εξ’ αρχής προσδιορισμένος και ο ίδιος για όλους. Και για τον τόπο και για τον χρόνο πιστεύουμε πως θα υπάρξουν χρήσιμες προτάσεις στο στάδιο της διαβούλευσης για το οποίο θα σας μιλήσω στη συνέχεια. Ταυτόχρονα εξετάζονται οι όροι ουσιαστικής υλοποίησης του θεσμού του Δόκιμου Εκπαιδευτικού , δηλαδή η επιμόρφωση και η αξιολόγησή του τη πρώτη διετία.

….


Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ





Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:00:12 »

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1670 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:27:04 μμ »
Δεν είμαι φαλλοκράτης αλλά τις φοβάμαι τις γυναίκες με εξουσία...

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1671 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:32:17 μμ »
Δεν είμαι φαλλοκράτης αλλά τις φοβάμαι τις γυναίκες με εξουσία...
Τι μου θύμησες τώρα....
Στη συνάντηση με το ΔΣ της ΟΛΜΕ είπε η υπουργός: "Αυτό είναι το πρόγραμμά μας και είναι αδιαπραγμάτευτο!"
Τώρα τι δημόσιες διαβουλεύσεις κλπ....
Τις συντεταγμένες αντιδράσεις θα μετρήσουν  ;)

υγ προς αποφυγή παρεξηγήσεων, γυναίκα είμαι αλλά χωρίς εξουσία :P

Αποσυνδεδεμένος Marw 5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1672 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:40:53 μμ »
Οι γυναίκες με εξουσία φταίνε που όλοι οι Έλληνες 8έλουν να γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι χωρίς κανενα κριτήριο???
Έλεος δηλαδή!!!Στa stage φταέι ο κακός Λοβέρδος σε εμάς η Διαμαντοπ'υλου επειδή λένε το αυτονόητο ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ!!!
Δεν γίνεται να μπουν όλοι.
Είναι παράλογες αυτές οι απιτήσεις ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ8ΕΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ8ΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!!!!
Είναι δυνατόν όλοι οι οικονομολόγοι όλοι οι γιατροί, όλοι οι γεωπόνοι γενικά ΟΛΟΙ να μπουν στο δημόσιο!?!
Είμαστε μία χώρα με τους περισσότερους δημοσίους υπαλλήλους!?!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1673 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:43:39 μμ »
βρε Marw 5 ας μη χάσουμε και το χιούμορ μας ;)

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1674 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:47:31 μμ »
ποιος καλλιεργεί όμως αυτή τη νοοτροπία; ποιος ιδρύει τόσες φιλοσοφικές ή καθηγητικές σχολές;γιατί οι δάσκαλοι να΄ναι πιο συντονισμένοι και να διορίζονται με το ένα ή τον άλλον τρόπο ; μεταξύ παρανοιας και σχιζοφρένειας φαντάζομαι είναι η απάντηση,πώς μια υπουργός προβαίνει εν μία νυκτί σε τόσο ριζικές αποφάσεις -αλλαγές δίχως διάλογο;Η Ελλάδα έχει την πρωτιά και σ΄άλλους τομείς π.χ.παραπαιδεία,αναξιοκρατια  

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1675 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:48:31 μμ »
δεν μας λες ομως Marw5 ποιος τους εφτιαξε ολους αυτους,ποιος εφερε ως εδω τα πραγματα,ποιοι αποφασισαν την αυξηση του ποσοστου διορισμων,απο προυπηρεσια ενω ειχε εξαγγελθει οτι το ποσοστο απο ασεπ θα φτασει σταδιακα στο 100 τοις εκατο..γιατι αραγε εγινε αυτο;μυστηριο....

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1676 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:51:06 μμ »
   Οι προσλήψεις στο εξής θα γίνονται μόνο με τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ. Οι πίνακες σταματούν να τροφοδοτούνται. Θα υπάρξει μεταβατική περίοδος για τους υφιστάμενους . Στόχος μας οι προσλήψεις με σαφή προσδιορισμό του τόπου και του χρόνου του διορισμού. Η πρόσληψη δηλαδή μπορεί να γίνεται είτε σε επίπεδο σχολείου, είτε σε επίπεδο αρμόδιας Διεύθυνσης και ο χρόνος υπηρεσίας στον τόπο του πρώτου διορισμού θα πρέπει να είναι εξ’ αρχής προσδιορισμένος και ο ίδιος για όλους. Και για τον τόπο και για τον χρόνο πιστεύουμε πως θα υπάρξουν χρήσιμες προτάσεις στο στάδιο της διαβούλευσης για το οποίο θα σας μιλήσω στη συνέχεια. Ταυτόχρονα εξετάζονται οι όροι ουσιαστικής υλοποίησης του θεσμού του Δόκιμου Εκπαιδευτικού , δηλαδή η επιμόρφωση και η αξιολόγησή του τη πρώτη διετία.

….


Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ


Γι αυτη την περιβοητη μεταβατικη περιοδο, εκτος απο τη διαρκεια της την οποια σιγουρα δε γνωριζουμε, μηπως καταλαβαινει κανεις το νοημα της? Τι σημαινει οτι για τους εκπαιδευτικους που ειναι ηδη στους πινακες προυπηρεσιας, θα ισχυσει μεταβατικη περιοδος? Οτι οι διορισμοι τους θα συνεχισουν να γινονται με τον τροπο που μεχρι τωρα ισχυε (ειτε μονο απο προυπηρεσια, ειτε με 24μηνο+ασεπ, κλπ) για οσο χρονο ορισουν οτι θα διαρκεσει η μεταβατικη περιοδος? Νομιζω οτι ετσι ερμηνευεται, αλλιως τι σοι μεταβατικη περιοδος ειναι αυτη? Οπως πχ οταν αλλαξε το συστημα εισαγωγης στα ΤΕΙ, που για 3 χρονια(αν δεν κανω λαθος) εμπαιναν ταυτοχρονα και με το παλιο συστημα (με το βαθμο του απολυτηριου).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2009, 11:59:28 μμ από chania2005 »
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

Αποσυνδεδεμένος giwrgos galos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1677 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:51:22 μμ »
ποιος καλλιεργεί όμως αυτή τη νοοτροπία; ποιος ιδρύει τόσες φιλοσοφικές ή καθηγητικές σχολές;γιατί οι δάσκαλοι να΄ναι πιο συντονισμένοι και να διορίζονται με το ένα ή τον άλλον τρόπο ; μεταξύ παρανοιας και σχιζοφρένειας φαντάζομαι είναι η απάντηση,πώς μια υπουργός προβαίνει εν μία νυκτί σε τόσο ριζικές αποφάσεις -αλλαγές δίχως διάλογο;Η Ελλάδα έχει την πρωτιά και σ΄άλλους τομείς π.χ.παραπαιδεία,αναξιοκρατια  
++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1678 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:53:49 μμ »
παιδια δικο μου το λαθος αλλα οοπως και να χει ειτε εππιτρεππονται διπλες συμβασεις ειτε οχι το δικο μοου σκεπτικο ισχυει δεν μπορει οποιοσδηποτε εχει ωρες ωρομισθιου και πρεπει να τρεχει απο σχολειο σε σχολειο να φωναζει με τετοιο παθος οχι στις προλσηψεις μεσω ασεπ την στιγμη που εγω τα πρωτα μου μορια τα πηρα μετα απο επιτυχια σε ασεπ γιατι δεν ειχα βυσμα και την στιγμη που κι εγω ετρεχα 2 και 3 ωρες απο το σπιτι μου με παγο και βροχη να παρω λιγα μορια αλλα τουλαιχτιστοον ειχα εξεταστει με επιτυχια στοον ασεπ ενω ο αλλος δεν εχει εξεταστει ποτε και δεν θελει κιολας

Πολυ σωστα

Δηλαδη φωναζουν να προηγηθει καποιος που εχει 19 μορια χωρις καθολου ΑΣΕΠ ,απο καποιον που εχει 18 μορια προυπηρεσιας μετα απο ΑΣΕΠ?? Να χασει την αναπληρωση ή τον μονιμο διορισμο ο δευτερος γιατι θα του την παρει ο πρωτος??
Δεν νομιζω οτι πρεπει να διεκδικουμε κατι τετοιο ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2009, 11:56:13 μμ από physicaest »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1679 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 11:56:50 μμ »
    Οι προσλήψεις στο εξής θα γίνονται μόνο με τις διαδικασίες του ΑΣΕΠ. Οι πίνακες σταματούν να τροφοδοτούνται. Θα υπάρξει μεταβατική περίοδος για τους υφιστάμενους . Στόχος μας οι προσλήψεις με σαφή προσδιορισμό του τόπου και του χρόνου του διορισμού. Η πρόσληψη δηλαδή μπορεί να γίνεται είτε σε επίπεδο σχολείου, είτε σε επίπεδο αρμόδιας Διεύθυνσης και ο χρόνος υπηρεσίας στον τόπο του πρώτου διορισμού θα πρέπει να είναι εξ’ αρχής προσδιορισμένος και ο ίδιος για όλους. Και για τον τόπο και για τον χρόνο πιστεύουμε πως θα υπάρξουν χρήσιμες προτάσεις στο στάδιο της διαβούλευσης για το οποίο θα σας μιλήσω στη συνέχεια. Ταυτόχρονα εξετάζονται οι όροι ουσιαστικής υλοποίησης του θεσμού του Δόκιμου Εκπαιδευτικού , δηλαδή η επιμόρφωση και η αξιολόγησή του τη πρώτη διετία.

….


Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ


Γι αυτη την περιβοητη μεταβατικη περιοδο, εκτος απο τη διαρκεια της την οποια σιγουρα δε γνωριζουμε, μηπως καταλαβαινει κανεις το νοημα της? Τι σημαινει οτι για τους εκπαιδευτικους που ειναι ηδη στους πινακες προυπηρεσιας, θα ισχυσει μεταβατικη περιοδος? Οτι οι διορισμοι τους θα συνεχισουν να γινονται με τον τροπο που μεχρι τωρα ισχυε (ειτε μονο απο προυπηρεσια, ειτε με 24μηνο+ασεπ, κλπ) για οσο χρονο ορισουν οτι θα διαρκεσει η μεταβατικη περιοδος? Νομιζω οτι ετσι ερμηνευεται, αλλιως τι σοι μεταβατικη περιοδος ειναι αυτη? Οπως πχ οταν αλλαξε το συστημα εισαγωγης στα ΤΕΙ, που για 3 (αν δεν κανω λαθος χρονια) εμπαιναν ταυτοχρονα και με το παλιο συστημα (με το βαθμο του απολυτηριου).

Αν ρωτάς εμένα, δεν γνωρίζω το χρονικό μεταβατικό διάστημα, ούτε νομίζω ότι έχει αναφερθεί κάπου.
Πλανάται για μέχρι τον επόμενο ασεπ.
Πάντως το 24μηνο +ασεπ δεν είναι δεσμευτικό σε καμιά περίπτωση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.