*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1977221 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2030 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:29:43 μμ »
Μην είστε και σίγουροι ότι είναι λίγοι όσοι έχουν μόρια προυπηρεσίας χωρίς ΑΣΕΠ....μόνο οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ συν όσους έχουν σε κάτι ακριτικες περιοχές δίπλά μόρια από ΠΔΣ και οι Σιβιτανίδειοι και οι εκκλησιαστικοί....τελικά ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ!! Μπείτε στον πίνακα της περιφέρειάς σας να δείτε...Μάλλον μόνο η Διαμαντοπούλου νομίζει ότι λοι έχοντες προυπηρεσία χωρίς ΑΣΕΠ είναι λίγοι!! ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:22 »

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2031 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:34:45 μμ »
Της Διαμαντοπούλου της δώσαν ένα υπουργείο και αυτή νομίζει ότι έπιασε τον Πάπα....ξέρετε απο που. Είναι πολύ λίγη για να συντονίσει την Εκπαίδευση. Όλα τα υπόλοιπα είναι για λαική κατανάλωση... 

Αποσυνδεδεμένος deppy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2032 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:35:31 μμ »
Συνάδελφοι, τι λέμε τόσες μέρες???
Η ουσία είναι μία:

ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ!

Πλέον, θα είναι αδιάφορο το να δίνει κάποιος ΑΣΕΠ αν δεν υπάρχουν αναλογικές μεγάλες
αυξήσεις στους εισακτέους!!! Ποιός θα κάνει προγραμματισμό ζωής αν περιμένει να είναι
ο 1/150 φιλολόγους π.χ.????=ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ  ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΠΙΝΑΚΩΝ

ΕΛΕΟΣ!! Πέρσυ τα κάψατε όλα,φέτος ΦΥΛΛΟ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ.
Ας ξεκινήσουμε μαζικές διαμαρτυρίες.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2033 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:35:56 μμ »
Αυτό που λέει δεν μπορεί να γίνει
Γιατί;
Γιατί υπάρχουν ειδικότητες όπου οι επιτυχόντες ΑΣΕΠ είναι πολύ λιγότεροι από τις θέσεις(Διοριστέοι,Αναπληρωτές,Ωρομίσθιοι,Ολοήμερα)
Μετά απο πού θα κάνει προσλήψεις να καλύψει τα κένα;Αυτό μάλλον δεν το σκέφτηκε καλά.
Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι: Να καταργήσει τη βάση του διαγωνισμού και να προσλαμβάνει με σείρα προτεραιότητας λαμβάνοντας υπόψη το βαθμό,ΑΣΠΑΙΤΕ και Προυπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:22 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2034 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:38:06 μμ »
Και επίσης το θέμα είναι: αν πας αναπληρωτής μια φορά....όταν ξαναγίνει ΑΣΕΠ θα πρέπει ξανάδώσεις και να μαζέψεις ΞΑΝΑ τα ανάλογα μόρια για να ξαναπάς αναπληρωτής...;; Όταν λέει ότι οι ωρομίσθιοι και οι αναπληρωτές θα προέρχονται απ'τους πίνακες επιτυχίας του ΑΣΕΠ (δεκτό και αξιοκρατικό αυτό) εννοεί όμως πως κάθε διετία θα ισχύει ο τελευταίος πίνακας επιτυχοντων,δηλαδή του τελευταίου ΑΣΕΠ ή και οι προηγούμενοι πίνακες επιτυχόντων...δηλαδή των προηγούμενων ΑΣΕΠ;;;! Κοινώς θα δίνουμε και θα ξαναδίνουμε κάθε 2 χρόνια για να είμαστε πάντα στους επιτυχόντες...;;!! Αυτό δεν έχω καταλάβει...και αυτό νομίζω είναι το μεγαλο αγκάθι!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2035 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:38:34 μμ »
ΤΟ 24ΜΗΝΟ εως πότε θα ισχύει; ξέρει κανεις να απαντήσει  με σαφήνεια;
Μόνο ο Θεός και η Διαμαντοπούλου...

Ούτε καν η Διαμαντοπούλου.. Και αν είσαι και άθεος.. τότε άστα να πάνε! Ουδείς!

 ;D ;D ;D
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος deppy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2036 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:45:17 μμ »
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
-Πέρσυ όλα ήταν ολα χαλια στην εκπαίδευση, και κάηκε το άπαν σύμπαν στο Πολυτεχείο.
Φέτος γιατί φύλλο δεν κουνηθηκε??ΟΛΑ ΣΤΡΩΣΑΝ ΔΙΑΜΑΓΕΙΑΣ ΣΕ 1 1/2 ΜΗΝΑ???
-Πέρσυ που υπήρχαν φόροι-ακρίβεια-οικονομικη κρίση, τα σπάσαν όλα, τα κάψαν όλα.
Φέτος πλουτίσατε?Σας μοίρασαν λεφτά?Γιατί δεν κουνιέται φύλλο??
-Πέρσυ 75.000 σταζ, 75.000 συμβασιούχοι και εκατοντάδες χιλιάδες ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΙΟΙ
ΕΙΧΑΝ ΔΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ.
ΦΕΤΟΣ ΜΕΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΕΡΓΟΙ!!!ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΨΥΛΛΟ ΣΤ ΑΧΥΡΟ=ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΣΕΠ
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛΛΟ??
ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΑΣ

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2037 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:46:55 μμ »
Και επίσης το θέμα είναι: αν πας αναπληρωτής μια φορά....όταν ξαναγίνει ΑΣΕΠ θα πρέπει ξανάδώσεις και να μαζέψεις ΞΑΝΑ τα ανάλογα μόρια για να ξαναπάς αναπληρωτής...;; Όταν λέει ότι οι ωρομίσθιοι και οι αναπληρωτές θα προέρχονται απ'τους πίνακες επιτυχίας του ΑΣΕΠ (δεκτό και αξιοκρατικό αυτό) εννοεί όμως πως κάθε διετία θα ισχύει ο τελευταίος πίνακας επιτυχοντων,δηλαδή του τελευταίου ΑΣΕΠ ή και οι προηγούμενοι πίνακες επιτυχόντων...δηλαδή των προηγούμενων ΑΣΕΠ;;;! Κοινώς θα δίνουμε και θα ξαναδίνουμε κάθε 2 χρόνια για να είμαστε πάντα στους επιτυχόντες...;;!! Αυτό δεν έχω καταλάβει...και αυτό νομίζω είναι το μεγαλο αγκάθι!!

Θα είναι αγκάθι για όσους περνούνκαι ξαναπερνούν Ασεπ. Θα λιώσουν μέχρι να διοριστούν μόνιμοι. Αν όμως εφαρμόσει Ασεπ παντού πρέπει να διεκδικήσουμε- με τη διαβούλευση- το 24 μηνο + Ασεπ να κατεβεί,πχ σε 20 μηνο + Ασεπ ή ας το ζητήσουμε πιο κάτω για να έχουμε περιθώριο συμφωνίας. Ε;

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2038 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:47:39 μμ »
Πρεπει οποιος εχει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στον ΑΣΕΠ να ξερει οτι σε 2- 3- 4 - 5 -... - 25 χρονια θα διοριστεί! ΔΕν γινεται καποιος να ζει με τον τρομο οτι δεν θα διοριστει ποτε! Με τι κουραγιο μετα να κανει μαθημα και να τρεχει να γυριζει ολη την Ελλαδα?
Ούτε μπορεί επίσης να ζει με τον τρόμο πως θα δίνει και θα ξαναδίνει μια ζωή ΑΣΕΠ!! Για ΑΣΕΠ μιλάμε....όχι για εξετάσεις 6μήνου στο Πανεπιστήμιο!!!! Δεν είμαστε ταγμένοι να διαβάζουμε μέχρι τα γεράματα!! Ξέρει η Διαμαντοπούλου τι εστί ΑΣΕΠ ειδικά για κάτι κλάδους όπως οι φιλόλογοι και οι ΠΕ04...;;;; Να της πει κάποιος της βλαμμένης...που νομίζει ότι ο ΑΣΕΠ είναι κάτι βατό και αυτονόητο με την μορφή που έχει!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2039 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 04:52:40 μμ »
Και επίσης το θέμα είναι: αν πας αναπληρωτής μια φορά....όταν ξαναγίνει ΑΣΕΠ θα πρέπει ξανάδώσεις και να μαζέψεις ΞΑΝΑ τα ανάλογα μόρια για να ξαναπάς αναπληρωτής...;; Όταν λέει ότι οι ωρομίσθιοι και οι αναπληρωτές θα προέρχονται απ'τους πίνακες επιτυχίας του ΑΣΕΠ (δεκτό και αξιοκρατικό αυτό) εννοεί όμως πως κάθε διετία θα ισχύει ο τελευταίος πίνακας επιτυχοντων,δηλαδή του τελευταίου ΑΣΕΠ ή και οι προηγούμενοι πίνακες επιτυχόντων...δηλαδή των προηγούμενων ΑΣΕΠ;;;! Κοινώς θα δίνουμε και θα ξαναδίνουμε κάθε 2 χρόνια για να είμαστε πάντα στους επιτυχόντες...;;!! Αυτό δεν έχω καταλάβει...και αυτό νομίζω είναι το μεγαλο αγκάθι!!

Θα είναι αγκάθι για όσους περνούνκαι ξαναπερνούν Ασεπ. Θα λιώσουν μέχρι να διοριστούν μόνιμοι. Αν όμως εφαρμόσει Ασεπ παντού πρέπει να διεκδικήσουμε- με τη διαβούλευση- το 24 μηνο + Ασεπ να κατεβεί,πχ σε 20 μηνο + Ασεπ ή ας το ζητήσουμε πιο κάτω για να έχουμε περιθώριο συμφωνίας. Ε;
Ακριβώς αυτό!! Νομίζω πως αυτό πρέπει να το διαπραγματευτούμε άμεσα!! Ηδη κάποιο έχουν 2 και 3 ΑΣΕΠ περασμένους...εγώ έχω έναν...αλλά η προοπτική στα 29 μου να δίνω από δω και πέρα ΑΣΕΠ  συνέχεια (μια και είμαι ΠΕ02 που είμαστε κόσμος και ντουνιάς) δεν μου μοιάζει ακριβώς για δίκαιο!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος giwrgos galos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2040 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 05:06:03 μμ »
Είμαι υπέρ στην κατάργηση του ΑΣΕΠ. Ωστόσο αν το δεχτούμε και το υποστούμε, ας γίνουνε κάποιες αλλαγές ρε αδέρφια.
Π.χ. να είναι ΟΛΑ πολλαπλής επιλογής (έτσι δεν μπαίνει ο υποκειμενικός παράγοντας του εξεταστή, και επιπλέον θα βγαίνουνε πολύ πιο γρήγορα τα αποτελέσματα), και όσον αφορά την ύλη να στηρίζεται ΜΟΝΟ στα σχολικά βιβλία (μιλώντας για φιλολόγους γιατί για τους άλλους κλάδους δεν ξέρω), σε αυτά δηλαδή που ΘΑ διδάξουμε.

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2041 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 05:15:10 μμ »
Ρε παιδιά ο ggg που έριξε τη βόμβα με την πληροφορία από Υπουργείο εξακολουθεί να πιστεύει αυτά που είπε;
Οχι τίποτα άλλο αύριο , μεθαύριο ,λήγει η προθεσμία για την επιβεβαιωση ή μη της πληροφορίας...
Ας ελπίσουμε να είναι .....παραπληροφορία...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2009, 05:19:44 μμ από dmath »
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2042 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 05:17:02 μμ »
Παραθέτω απόισπασμα από δημοσίευμα στα ΝΕΑ που θεωρώ ότι είναι αρκετά ξεκάθαρο.

" Εξάλλου η υπουργός Παιδείας υπογράμμισε ότι η προυπηρεσία όσων εργάστηκαν ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι θα εξακολουθήσει να υπολογίζεται για το διορισμό τους, αλλά στο εξής θα συνδυάζεται και με την επιτυχία στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Για όσους βρίσκονται ήδη στους σχετικούς πίνακες χωρίς να έχουν περάσει ΑΣΕΠ, θα προβλεφθεί μεταβατικό διάστημα".

Λοιπόν εμένα αυτό μου λέει ότι δεν πρόκειται να αλλάξει και πολύ η παλιά κατάσταση. Θα διορίζονται και οι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι με συλλογή μορίων και απλά όσοι δεν έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ θα δοθεί μεταβατική περίοδος.

Η μεταβατική περίοδος, που θα δοθεί σε όσους έχουν προϋπηρεσία χωρίς επιτυχία Ασεπ, μπορεί να ερμηνευτεί πως από εδώ και στο εξής, θα μπείτε στους πίνακες Ασεπ με ολόκληρα τα μόρια της προϋπηρεσίας που αποκτήσατε με κόπο, αφού πρώτα περάσετε στο Ασεπ. Σταματάει από αύριο να τροφοδοτείται ο πίνακας με μόρια προϋπηρεσίας για όσους δεν περνούν Ασεπ. 'Ετσι δεν καταργώ την προϋπηρεσία-εμπειρια σας ,την κρατάω στους πίνακες Ασεπ μέχρι και το τελευταίο δεκαδικό ψηφίο αφού πρώτα θα περάσετε τη βάση όσοι δεν το έχουν κάνει μέχρι τώρα , οι οποίοι είστε και λίγοι
Kαι στην πληροφορικη βρε παιδεια που οι περισσοτεροι ΔΕΝ εχουν ΑΣΕΠ τι γινεται; Δεν τους χρειαζονται τους ωρομισθιους εκει;

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2043 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 05:23:39 μμ »
Παραθέτω απόισπασμα από δημοσίευμα στα ΝΕΑ που θεωρώ ότι είναι αρκετά ξεκάθαρο.

" Εξάλλου η υπουργός Παιδείας υπογράμμισε ότι η προυπηρεσία όσων εργάστηκαν ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι θα εξακολουθήσει να υπολογίζεται για το διορισμό τους, αλλά στο εξής θα συνδυάζεται και με την επιτυχία στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Για όσους βρίσκονται ήδη στους σχετικούς πίνακες χωρίς να έχουν περάσει ΑΣΕΠ, θα προβλεφθεί μεταβατικό διάστημα".

Λοιπόν εμένα αυτό μου λέει ότι δεν πρόκειται να αλλάξει και πολύ η παλιά κατάσταση. Θα διορίζονται και οι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι με συλλογή μορίων και απλά όσοι δεν έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ θα δοθεί μεταβατική περίοδος.

Η μεταβατική περίοδος, που θα δοθεί σε όσους έχουν προϋπηρεσία χωρίς επιτυχία Ασεπ, μπορεί να ερμηνευτεί πως από εδώ και στο εξής, θα μπείτε στους πίνακες Ασεπ με ολόκληρα τα μόρια της προϋπηρεσίας που αποκτήσατε με κόπο, αφού πρώτα περάσετε στο Ασεπ. Σταματάει από αύριο να τροφοδοτείται ο πίνακας με μόρια προϋπηρεσίας για όσους δεν περνούν Ασεπ. 'Ετσι δεν καταργώ την προϋπηρεσία-εμπειρια σας ,την κρατάω στους πίνακες Ασεπ μέχρι και το τελευταίο δεκαδικό ψηφίο αφού πρώτα θα περάσετε τη βάση όσοι δεν το έχουν κάνει μέχρι τώρα , οι οποίοι είστε και λίγοι

Κι εγώ έτσι το ερμηνεύω αλλά ....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161767
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.181 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.