*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966290 φορές)

0 μέλη και 28 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2856 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:57:18 μμ »
αγαπητη dafni υπαρχει κοσμος με πτυχιο τοσα χρονια οσα η ζωη ολη καποιων υποψηφιων και κοσμος που ειναι ενεργος τοσα χρονια αρα μονο βισμα δεν ειχε για να διοριστει,τι τρελλες γραφεις, θα αρχισω να απορω για τη θεση του τονου στο ονομα σου
Ναι, σε αυτή τη χώρα, όποιος λέει το αυτονόητο είναι για το Δαφνί, καλά τα λες.
Αφου λοιπόν υπάρχει αυτός ο κόσμος, ας καταργήσουν τον ΑΣΕΠ και να φέρουν πίσω την επετηρίδα, μα ποιό δίκαιη είναι από το χάος και την κοροιδία που υπάρχει τώρα!!!!!!!!

Ας μπουν και τα stage που είναι και αυτοί οικογενιάρχες, και προσφέρανε 5 και έξι χρόνια, να μπουν και οι  συμβάσεις έργου που προσφέρανε και αυτοί άλλα τόσα  χρόνια, γιατί όοοολοι οι άλλοι είμαστε χωρίς οικογένιες και δεν έχουμε δουλέψει στον ιδιωτικό τομέα, είμαστε χαλαρά και γι αυτό διαβάζουμε μέχρι τις 2-3 το πρωι!!!Έχουμε ελευθερο χρόνο!!!Είναι γωστό άλλωστε αυτό, στην Ελλάδα ο δημόσιος υπάλληλος είναι αυτό που δουλευεί!!!

Ας βγάλουν λοιπόν τον ΑΣΕΠ και ας διορίσουν τον μπάρμπα του καθενός, διευθυντή σχολείου, ΟΑΕΔ, δευτεροβάθμιας, τον παπά της γειτονιάς, τη κλαδική  του κάθε χωριού  να αποφασίζει αυτός ποιός 8α μπει!!!Είναι απλό!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:47:03 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2857 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:00:38 μμ »
dafni ειμαι βισμα ετων 42 με δυο παιδια επιτυχων αλλα μη διοριστεος με ενα δανειο 950 ευρω το μηνα που για να βγει θελει τρεξιμο, και με δυο παιδια δεν υπαρχει χρονος για 4 γνωστικα και πανεπιστημιακη φυσικη που ζητανε, αλλα το κανω απο χομπι να τρεχω σαν το βεγγο, αλλωστε με20 χρονια πτυχιο και αδιοριστος σιγουρα ειμαι και μαμω τα βισματα, και ξερω δεκαδες τετοιες περιπτωσεις, ξαναλεω τι τρελλες γραφεις (αρχιζω και τον βλεπω για ληγουσα)

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2858 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:01:57 μμ »
Μάλιστα.. εδώ είμαστε κ κάποιοι θα πληγωθούν από αυτά που υποστηρίζουν τώρα και δε χαίρομαι καθόλου γι αυτό..Αλλά είμαστε άξιοι της μοίρας μας αφού μόνο ό,τι βολεύει (ή μάλλον νομίζει πως βολεύει) τον κάθε εαυτό αυτή τη στιγμή θεωρείται ικανό και άξιο.Μπράβο μας..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2859 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:03:08 μμ »
Δαφνη θα στο πω τελευταία φορά γιατί η αλήθεια είναι ότι με τα λόγια κανένας δεν καταλαβαίνει πρέπει να το ζήσει κανείς.
1.Εύχομαι να ζήσεις ότι έζησα και να είσαι στην κατάσταση που είμαι.(επαγγελματικά εννοώ πάντα)
2.Ο μπάρμπας στην κορώνη είναι μόνο ...η δικαιολογία που θα έτρωγες ευχάριστα για να δικαιολογήσεις αυτό που νομίζεις συμφέρον σου.
3.Πρόσεξε μην καταστρέψεις το σπίτι του γείτονα που προσπαθείς να μπείς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:47:03 »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2860 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:04:58 μμ »
Αντε καληνύχτα ρε συνάδελφοι ...κυριολεκτικά καληνύχτα.

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2861 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:08:46 μμ »
καληνύχτα..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2862 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:09:03 μμ »
Α πριν φύγω θα αφιερώσω σε όλους μια άποψη που άκουσα απο μια άλλη ....ΔΑΦΝΗ εδώ μέσα.


"Να μπαίνουμε με έστω μια επιτυχία στο ΑΣΕΠ αλλά .....οι προηγούμενοι ΑΣΕΠ να μην μετρήσουν !!!!!!"


Κοιτάξτε λογικοί ρε συνάδελφοι....όχι κάποιου που είναι έξω από τον κλάδο.....δικού μας!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2863 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:10:26 μμ »
Βαρέθηκα πια τη λάσπη. Βαρέθηκαν να ακούω για τον άχρηστο εκπαιδευτικό, το δημόσιο υπάλληλο με τις 150 ημέρες αργιών και καθισιού. Αυτόν που έχει με τις αποσπάσεις διαλύσει τη δημόσια εκπαίδευση, που υιοθετεί το ρουσφέτι για τη βολή του, που κάθεται, που δεν κάνει τίποτε. Βαρέθηκα, μπούχτισα και πάνω από όλα θύμωσα.
Κάθε μέρα συναντώ στα σχολεία συναδέλφους, που με το χαμόγελο μπαίνουν σε τάξεις που χωρούν στριμωγμένος 25 και 27 μαθητές, κρατώντας στα χέρια φωτοτυπίες και άλλο υλικό που προετοίμαζαν από την προηγουμένη με αγάπη για τους μαθητές τους. Καθηγητές που δίνουν τη μάχη καθημερινά μέσα στην τάξη να εμφυσήσουν στους μαθητές τους την αξία της μόρφωσης, να βοηθήσουν, να συνδράμουν, να ακούσουν ακόμη και τα προβλήματα που μεταφέρουν τα παιδιά από το σπίτι, να συμβουλέψουν στο διάλειμμα, να παροτρύνουν, να ενθαρρύνουν, να στηρίξουν, να βοηθήσουν όσο και όπως μπορούν.
Υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά πραγματικά πόσοι είναι αυτοί συνάδελφοι; Μήπως είναι μια ελάχιστη μειοψηφία, που απλά επιβεβαιώνει το κανόνα; Κι αν ναι, θα ανεχτούμε κι άλλο τη γενίκευση που τόσο έντεχνα έχει υιοθετηθεί και προωθείται αυτές τις ημέρες από υπεπθ και μμε, σε σημείο μάλιστα πολλές φορές να γινόμαστε κι εμείς θύματά της;

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2864 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:12:25 μμ »
Δεν είμαστε Θύματα ......Θύτες των υπολοίπων είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2865 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:13:25 μμ »
dafni ειμαι βισμα ετων 42 με δυο παιδια επιτυχων αλλα μη διοριστεος με ενα δανειο 950 ευρω το μηνα που για να βγει θελει τρεξιμο, και με δυο παιδια δεν υπαρχει χρονος για 4 γνωστικα και πανεπιστημιακη φυσικη που ζητανε, αλλα το κανω απο χομπι να τρεχω σαν το βεγγο, αλλωστε με20 χρονια πτυχιο και αδιοριστος σιγουρα ειμαι και μαμω τα βισματα, και ξερω δεκαδες τετοιες περιπτωσεις, ξαναλεω τι τρελλες γραφεις (αρχιζω και τον βλεπω για ληγουσα)
Έλα, παρόμοια βύσματα είμαστε!!! ;D Χλιδή!
Κι εγώ που είμαι και γυναίκα έχω όπως καταλαβαίνεις έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο στο σπιτι , γι αυτό και διαβάζω!!Είπα εγώ οτι είσαι εσυ βύσμα???Βύσματα λέω τα βύσματα, αυτούς που δεν εχουν περάσει ουτε 1 ΑΣΕΠ ποτέ που έχουν μόρια απόο ΟΑΕΔ κλπ που έπαιρναν ΠΔΣ γιατί ήξεραν το διευθυντή κλπ, γιατί τα έχω δει με τα ματάκια μου!!!Ξέρω μπομπούκι με πτυχίο Αγγλικής φιλολογιας απο ΡΟΥΜΑΝΙΑ που έγραψε μέσο όρο 15% στον ΑΣΕΠ 2004 και είναι διορισμένη με δυο χρόνια ωρομισθίας !!ΠΩΣ????8α μου πει κάποιος ΠΩΣ????

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2866 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:13:42 μμ »
dafni ισως να καταλαβες τον εκνευρισμο μου γιατι μου αλλαζουν εδω και 20 ετη τους κανονες του παιχνιδιου, και επειδη παω παντα με τους κανονες τρελλαινομαι που ακομα ειμαι αδιοριστος, ε οχι και βισμα. οσο για τους νεους κανονες θελω τοσο πολυ να πετυχω που αν δεν τους εμποδισω (αλλωστε ποτε δεν το καταφερα) θα παλεψω με αυτους τι να κανω.
αν το θεωρεις λογικο να βαζεις τον κοσμο σε μια διαδικασια και μετα να το ανατρεπεις τι να πω;

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2867 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:14:00 μμ »
Δεν είμαστε Θύματα ......Θύτες των υπολοίπων είμαστε.
Θύματα της γενίκευσης και θύτες των υπολοίπων. Αυτό εννοούσα. Ευχαριστώ για τη δυνατότητα διευκρίνισης.

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2868 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:17:22 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω τι νόημα έχει ο ετησιος ασεπ; που θα βρεθούν τα λεφτά για έναν τόσο πολυδάπανο διαγωνισμό; επίσης δεν καταλαβάινω πως θα καταργηθεί το 24 μηνο δεν είναι κατοχυρωμένο νομοθετικά; ας με διαφωτίσει κάποιος....

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2869 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 09:19:55 μμ »
το σαββατο θα γινει τον συλλαλητηριο πολυ θα ηθελα να μαθω ποιοι απο ολους εσας που κοπτεστε θα ειστε εκει....
τα ΜΜΕ δεν εχουν ασχοληθει με το θεμα τοσο οσο θα επρεπε,αν λοιπον η διαμαρτυρια μας το Σαββατο και την Δευτερα δεν εχει δυναμη δεν προκειται να ασχοληθει κανενας

Προσοχη, συναδελφοι: η εικονα στα ΜΜΕ θα ειναι ακρως αρνητικη αν βγουμε με συνθημα "οχι ΑΣΕΠ", γιατι στα ματια του μεσου Ελληνα πολιτη ο ΑΣΕΠ συμβολιζει την αξιοκρατια.
Το συνθημα πρεπει να ειναι "οχι στην καταργηση του πινακα διορισμων" ή κατι παρομοιο.
κι εγώ αυτο πιστεύω... :(το είπα κ το πρωί.. απο όσα ακούω κ όσα βλέπω καθημερινά΄...χρειάζεται προσοχή στο τί προβάλλουμε προς τα έξω..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 649
Σύνολο: 667

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.