*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1954814 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2926 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:02:39 μμ »
το σωστο ποιο ειναι, δυστυχως δεν μπορω να πω. ουτε και ποιο ειναι το δικαιο γιατι ο καθενας εχει το δικο του δικιο.
θα ελεγα το  εξης ως συμβιβαστικη λυση:  οσοι εχουν προυπηρεσια, αυτη να μετρησει αλλα διαιρουμενη δια 2 ωστε και ολοι οι αλλοι συναδελφοι που δεν εχουν προυπηρεσια και  που ειναι η πλειονοτητα  και κυριως τα νεα παιδια που τωρα ξεκινουν να εχουν την ευκαιρια και τη δυνατοτητα να καταφερουν κατι.

Ε αυτό είναι θράσσος !!!

Μάρκο όταν θα έρθει η σειρά του δικού σου διορισμού τότε να βρεις συμβιβαστική λύση με αυτούς που υπολοίπονται.
Και προσέξτε τι λέει ....όχι μόνο να δώσεις ΑΣΕΠ αλλά να μετράν και τα μόρια δια 2 για να ................. χάνεις και την θέση.
Μάρκο δεν ξεκινάμε όλοι από την ίδια αφετηρία.
Όταν ο ένας μόνο χάνει και ο άλλος μόνο κερδίζει δεν είμαστε ..... στην μέση.
Στην προκείμενη περίπτωση όσοι έχουν πάνω από ένα έτος προυπηρεσία έχουν δουλέψει πάνω από τρια χρόνια ωρομίσθιοι και ακόμα ένα ωρομίσθιοι οι αναπληρωτές...Τι θα πάρουν αυτοί 12/2 = 6 μονάδες = 4 ερωτήσεις στις 80 ? Δουλευαν 4 χρόνια για να πάρουν 4 ερωτήσεις στις 80?
Συμφωνώ! ! ! Έυχομαι να μην περάσει τώρα στο σύστημα.....να περάσεις στον ΑΣΕΠ να διοριστείς ωρομίσθιος να δουλέψεις σε όλη την Ελλάδα 4 χρόνια με δικά σου έξοδα και μετά να βρεθεί η παραπάνω συμβιβαστική λύση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:19:44 »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2927 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:08:34 μμ »
Γιατι, μονο οι πολυτεκνοι ειναι οι αδικοι? Κι οι εχοντες 67% αναπηρια διοριζονται χωρις ΑΣΕΠ με 12 μηνες προϋπηρεσια. Ειναι δικαιο αυτο για τους εχοντες 67% αναπηρια που ΠΕΤΥΧΑΝ στον ΑΣΕΠ αλλά δε μαζεψαν προϋπηρεσια?

Απο την αλλη, γιατι πρεπει ολοι να ερθουν στην εκπαιδευση, αφου το ζητουμενο ειναι "το καλο του μαθητη" κι η "αξιοκρατια"? Ειτε κοινωνικη πολιτικη θ'ακολουθησουν, ειτε αξιοκρατικη πολιτικη... Αν θελουν ν'ακολουθησουν ενα μιγμα πολιτικων, τοτε πρεπει να υπαρχει μοριοδοτηση για ΚΑΘΕ παιδι!!!

δεν ειναι δα και τοσοι πολλοι ωστε να ευθυνονται για ολους τους αδιοριστους χαλαρωστε...ας κλεισουν ολα τα αλλα παραθυρα και ας αφησουν αυτο ανοιχτο παλι καλα θα ειναι...

Σ'ενημερωνω οτι στους βιολογους, φετος οι πολυτεκνοι ηταν το 1/3 οσων διοριστηκαν με ΑΣΕΠ κι οι ΜΙΣΟΙ οσων διοριστηκαν με προϋπηρεσια!!!!!!! (27 με ΑΣΕΠ, 9 πολυτεκνοι, 18 με προϋπηρεσια...)

Αντιθετα, απο τα παραθυρα που γινεται πολυ ντορος (Σιβιτανιδειος κι Εκκλησιαστικα) υπηρχαν μονο 2 αναπληρωτες. Του χρονου θα υπαρχουν 8 απο τα Ειδικα. (κι οταν πλεον μονο 18 ατομα διοριζονται με προϋπηρεσια, τοτε συνειδητοποιει κανεις το μεγεθος των παραθυρων και γιατι ενω παλιοτερα ημασταν χαλλλλαροι, τωρα εχουμε φτασει να σκεφτομαστε με ορους "ο θανατος σου, η ζωη μου"...)

Για να το ξεκαθαρισω: ειμαι υπερ του διορισμου πολυτεκνων κατα προτεραιοτητα, αλλά εφοσον πιανουν τη βαση του ΑΣΕΠ ή εχουν συγκεντρωσει καποια προϋπηρεσια. (μειωμενη εστω, οπως με τους εχοντες 67% αναπηρια)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2928 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:10:50 μμ »
Μάρκο εγώ πάω ωρομίσθια απο Αθήνα τρεις ώρες δρόμο μακριά ,αφήνοντας πίσω δύο μωρά και δεν διαιρώ  την προϋπηρεσία μου για κανένα λόγο .Και όλα αυτά για να πιάσω το 24μηνο ,το οποίο αν το αγγίξει θα της κάνω και αγωγή για ηθική βλάβη...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2929 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:13:52 μμ »
μεγαλη φορα πηρες συναδελφε,PHYSCIENCE

επιμενω στην παραπανω αποψη μου που θα ισχυει για ολους οσοι εχουν προυπηρεσια το ιδιο ενω παραλληλα θα δινει τη δυνατοτητα στους καλα "διαβασμενους" να διοριζονται ακομα και αν μολις πηραν το πτυχιο. εχουν και αυτοι δικαιωμα ξερεις/ξερετε.

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:19:44 »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2930 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:16:18 μμ »
Συνάδελφοι, μην βολέυεστε στην προπαγάνδα που σκάβουν....είναι άλλο πράγμα να καθαρίσουμε τους πίνακες και άλλο να τους πετάξουμε γιατί έτσι μας βολεύει!
Το δικάιωμα το έχουν και τώρα και δεν τους το παίρνει κανένας Μαρκο....το δικό μου παίρνουν.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2931 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:17:18 μμ »
Γιατι, μονο οι πολυτεκνοι ειναι οι αδικοι? Κι οι εχοντες 67% αναπηρια διοριζονται χωρις ΑΣΕΠ με 12 μηνες προϋπηρεσια. Ειναι δικαιο αυτο για τους εχοντες 67% αναπηρια που ΠΕΤΥΧΑΝ στον ΑΣΕΠ αλλά δε μαζεψαν προϋπηρεσια?

Απο την αλλη, γιατι πρεπει ολοι να ερθουν στην εκπαιδευση, αφου το ζητουμενο ειναι "το καλο του μαθητη" κι η "αξιοκρατια"? Ειτε κοινωνικη πολιτικη θ'ακολουθησουν, ειτε αξιοκρατικη πολιτικη... Αν θελουν ν'ακολουθησουν ενα μιγμα πολιτικων, τοτε πρεπει να υπαρχει μοριοδοτηση για ΚΑΘΕ παιδι!!!

δεν ειναι δα και τοσοι πολλοι ωστε να ευθυνονται για ολους τους αδιοριστους χαλαρωστε...ας κλεισουν ολα τα αλλα παραθυρα και ας αφησουν αυτο ανοιχτο παλι καλα θα ειναι...

Σ'ενημερωνω οτι στους βιολογους, φετος οι πολυτεκνοι ηταν το 1/3 οσων διοριστηκαν με ΑΣΕΠ κι οι ΜΙΣΟΙ οσων διοριστηκαν με προϋπηρεσια!!!!!!! (27 με ΑΣΕΠ, 9 πολυτεκνοι, 18 με προϋπηρεσια...)

Αντιθετα, απο τα παραθυρα που γινεται πολυ ντορος (Σιβιτανιδειος κι Εκκλησιαστικα) υπηρχαν μονο 2 αναπληρωτες. Του χρονου θα υπαρχουν 8 απο τα Ειδικα. (κι οταν πλεον μονο 18 ατομα διοριζονται με προϋπηρεσια, τοτε συνειδητοποιει κανεις το μεγεθος των παραθυρων και γιατι ενω παλιοτερα ημασταν χαλλλλαροι, τωρα εχουμε φτασει να σκεφτομαστε με ορους "ο θανατος σου, η ζωη μου"...)

Για να το ξεκαθαρισω: ειμαι υπερ του διορισμου πολυτεκνων κατα προτεραιοτητα, αλλά εφοσον πιανουν τη βαση του ΑΣΕΠ ή εχουν συγκεντρωσει καποια προϋπηρεσια. (μειωμενη εστω, οπως με τους εχοντες 67% αναπηρια)

ναι συμφωνω να μειωθει το ποσοστο οχι ομως ισοπεδωση....η ανεργια βλεπεις ανυψωνει το.... ηθικο του ...ελληνα χιχιχι ;D
ρε παιδια μη χανουμε την ανθρωπια μας υπομονη αλλα και κατανοηση στον συνανθρωπο...οσο για την μοριοδοτηση με βρισκεις απολυτα συμφωνη εγω με ενα παιδι 0 μορια...λες και το ενα παιδι δεν πρεπει να μεγαλωσει και να ζησει...αλλα ειπαμε ανθρωπια πανω απ ολα...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος SAKIS1971

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2932 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:20:46 μμ »
Ενα χρονο διαβασμα 12 ωρες την μερα δεν ημουν καλα "διαβασμενος" μετα απο 2 επιτυχιες στον ΑΣΕΠ καταφερα επιτελους να παω ωρομισθιος κανοντας 900 χιλιομετρα την εβδομαδα για να παρω αυτα τα 3,7 μορια και θα μου πουνε να τα διαιρεσω με το 2 ουτε με το 0,000000000000000000000000002 δεν τα διαιρω.........διαιρεσε τα δικα σου ...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2933 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:21:45 μμ »
Συνάδελφοι, μην βολέυεστε στην προπαγάνδα που σκάβουν....είναι άλλο πράγμα να καθαρίσουμε τους πίνακες και άλλο να τους πετάξουμε γιατί έτσι μας βολεύει!
Το δικάιωμα το έχουν και τώρα και δεν τους το παίρνει κανένας Μαρκο....το δικό μου παίρνουν.

μακαρι να υπαρξει μια λυση τετοια που να ικανοποιει ολους. αλλά, ΟΛΟΥΣ.
 
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος konpap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2934 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:24:12 μμ »
Ενα χρονο διαβασμα 12 ωρες την μερα δεν ημουν καλα "διαβασμενος" μετα απο 2 επιτυχιες στον ΑΣΕΠ καταφερα επιτελους να παω ωρομισθιος κανοντας 900 χιλιομετρα την εβδομαδα για να παρω αυτα τα 3,7 μορια και θα μου πουνε να τα διαιρεσω με το 2 ουτε με το 0,000000000000000000000000002 δεν τα διαιρω.........διαιρεσε τα δικα σου ...

Εγώ στη θέση σου θα τα διαιρούσα με το δεύτερο....παίρνεις τρελή αύξηση!

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2935 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:25:00 μμ »
μας δουλευουν ψιλο γαζι . Εδώ και μία εβδομάδα λένε ότι το προσχέδιο βγαίνει από μέρα σε μέρα και όλο πίσω πίσω το πάνε. Η ασυνέπεια τους στον χρόνο δημοσιοποιησης του προσχεδίου τους εκθέτει . Δεν μπορεί να παίζουν με τηνα γωνία τόσων χιλιάδων ανθρώπων. Αν δεν ήταν έτοιμοι να το δώσουν ας το έλεγαν από την αρχή και όχι να καλλιεργούν την εντύπωση συνέχεια ότι είναι έτοιμο και από την άλλη να το αναβάλλουν διαρκώς.  Μου την σπάνε αφάνταστα όταν ψεύδονται ασύστολα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2936 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:27:49 μμ »
Ενα χρονο διαβασμα 12 ωρες την μερα δεν ημουν καλα "διαβασμενος" μετα απο 2 επιτυχιες στον ΑΣΕΠ καταφερα επιτελους να παω ωρομισθιος κανοντας 900 χιλιομετρα την εβδομαδα για να παρω αυτα τα 3,7 μορια και θα μου πουνε να τα διαιρεσω με το 2 ουτε με το 0,000000000000000000000000002 δεν τα διαιρω.........διαιρεσε τα δικα σου ...

ειστε ομως ολοι ετοιμοι για καβγα. ψυχραιμια.
δεν θα διαιρεθουν μονο τα δικα σου μορια  συναδελφε αλλα ολων. Επομενως θα εισαι στην ιδια μοιρα που θα ησουν και με τα διπλασια μορια, ενω παραλληλα θα αποκτησει νοημα και αυτος ο ρημαδιασμενος διαγωνισμος.

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2937 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:29:26 μμ »
Πληροφορίες μου λένε ότι η δαχτυλογράφηση μόλις τελείωσε τον πρόλογο. Αργεί λίγο, αλλά ο πρόλογος είναι τρέλα! Το θέμα είναι ότι γερμανικό εγώ δεν ξανακάνω! Είμαι εξοδούχος σήμερα! να χώσουν άλλον!

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2938 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:31:17 μμ »
Η λύση που ικανοποιεί όλους Μάρκο είναι μια .....καθαριότητα.Και αν θες να ακούσεις και κάποιον παλιό...
το δικαίωμα στον προγραμματισμό της ζωής σου.....
Μιλάμε για το δικαίωμα του μαθητή στην τάξη ....τι να το κάνει αυτό το δικαίωμα αν καταλήξει=καταντήσει σαν εμένα να σκίζεται για τα αυτονόητα στην ζωή του?Τι να το κάνει?
Πέστε μου επιτέλους τι  θέλετε να κάνω για να πετύχω τους στόχους μου και αφήστε με να το κάνω ...το κέρατό μου.Όχι όμως όταν σκίζομαι με τους όρους σας και φτάνω ......να μου μηδενίζετε το κοντέρ....Αυτό είναι ατιμία και νομίζω ότι κανένας συνάδελφος δεν θέλει να είναι άτιμος.......Μάρκο αν μπορούσαμε όλοι να ξαναγίνουμε 20 και να γίνει μόνο ΑΣΕΠ θα ήταν δίκαιο τώρα όμως πέραν όλων των άλλων είναι ....Ατιμο.

Τι θα πει θα αποκτήσει νόημα ο ΑΣΕΠ...γιατί δεν έχει τώρα?Τι είναι αυτά που λες ρε Μαρκο

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2939 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 03:33:54 μμ »
Πληροφορίες μου λένε ότι η δαχτυλογράφηση μόλις τελείωσε τον πρόλογο. Αργεί λίγο, αλλά ο πρόλογος είναι τρέλα! Το θέμα είναι ότι γερμανικό εγώ δεν ξανακάνω! Είμαι εξοδούχος σήμερα! να χώσουν άλλον!
γιατι δεν με ακουσες; αυριο λεμε τα ωραια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.