*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967313 φορές)

0 μέλη και 36 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3444 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 06:56:25 μμ »
ντροπή δεν είναι να πηγαίνεις φρονιστήριο , ντροπή είναι να έχεις βύσμα στη ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟ, το θέμα του φροντιστηρίου είναι προσωπική επιλογή και παρακαλώ να είμαστε πιο ευπρεπείς στους χαρακτηρισμούς ειδικά ,όταν  κάποιος παλεύει με  νόμιμα μέσα.


Εγώ θα ντρεπόμουν και για τα δύο...

 για τη κατάντεια των ελληνικών πανεπιστημίων μόνο ντρέπομαι που μας αναγκάζει να δαπανούμε χρόνο και χρήμα,όπως οταν δίναμε πανελλαδικές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:34:13 »

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3445 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:00:36 μμ »
Ανθή και εγω  αναρωτιόμουν ,είμαστε τόσο λίγοι;ελπίζω 30/11/2009 12.30  υπουργείο παιδείας  να είμαστε περισσότεροι....
Μπα εγω πιστευω οτι θα ειναι λιγοτεροι την δευτερα.Σημερα ηταν 200-300 ατομα σιγα μην ειναι περισσοτεροι την δευτερα που ειναι καθημερινη.Οι μονιμοι σιγα μην ερθουν ,αυτοι που ειναι στον ιδωτικο τομεα  χλωμο το κοβω,αλλος θα εχει ιδιαιτερα ,αλλος θα παει στον γιατρο και αλλος θα ειναι αρρωστος γιατι μην ξεχναμε εχουμε και τον ιο της γριπης.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3446 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:01:06 μμ »
Σήμερα που πήγα στα προπύλαια απόγοητεύτικα γιατί ήταν  μόνο 200-300 άτομα.Αλήθεια οι εκπαιδευτικοί στην Αθήνα ειναι μόνο τόσοι?Επίσης το άλλο που θέλω να επισημάνω ειναι ότι οι περισσότεροι που παρευρίσκοταν εκει ήταν πάνω από 35 ετών.Α ΡΕ ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΝΙΑΤΑ.ΜΗΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΤΕ ΑΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ.τι να πω ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΑΣ.

καλησπερα καλως ηρθες στον κοσμο μας ανθη...οταν ελεγα οτι διαμαρτυρονται μονο στο καναπε και στο πληκτρολογιο κατι ηξερα....τουλαχιστον μετα απολαυσαμε το καφεδακι μας με ησυχη την επαναστατικη μας συνειδηση :-\ :-\
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3447 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:10:28 μμ »
το πρόβλημα είναι οτι οι πιτσιρικάδες θεωρούν οτι με ΑΣεΠ θα  λύσουν το πρόβλημα τους ,δεν αντιλαμβάνονται ότι ο βαθμος δυσκολίας των θεμάτων θα αυξηθεί και τελικά  ακόμα και η ωρομισθία των 300 ευρο θα αγγίζει βαθμολγίεςν 75 ++++. Μετά πάλι ΑΣΕΠ ΚΑΙ Η ΖΩΉ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΆ ,ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ  τα αυτονόητα.Αυτή είναι η πραγματικότητα δυστυχώς....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:34:13 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3448 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:14:37 μμ »
το πρόβλημα είναι οτι οι πιτσιρικάδες θεωρούν οτι με ΑΣεΠ θα  λύσουν το πρόβλημα τους ,δεν αντιλαμβάνονται ότι ο βαθμος δυσκολίας των θεμάτων θα αυξηθεί και τελικά  ακόμα και η ωρομισθία των 300 ευρο θα αγγίζει βαθμολγίεςν 75 ++++. Μετά πάλι ΑΣΕΠ ΚΑΙ Η ΖΩΉ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΆ ,ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ  τα αυτονόητα.Αυτή είναι η πραγματικότητα δυστυχώς....

στοχος ειναι οσοι λιγοτεροι τοσο το καλυτερο....ΑΝ το καταλαβουν εγκαιρα ΙΣΩΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ....ο Μπονιας δεν νομιζω να τους βοηθα παντα μαλλον το αντιθετο θα ελεγα... :-\
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3449 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:15:18 μμ »
Σήμερα που πήγα στα προπύλαια απόγοητεύτικα γιατί ήταν  μόνο 200-300 άτομα.Αλήθεια οι εκπαιδευτικοί στην Αθήνα ειναι μόνο τόσοι?Επίσης το άλλο που θέλω να επισημάνω ειναι ότι οι περισσότεροι που παρευρίσκοταν εκει ήταν πάνω από 35 ετών.Α ΡΕ ΜΑΧΗΤΙΚΑ ΝΙΑΤΑ.ΜΗΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΤΕ ΑΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ.τι να πω ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΑΣ.

καλησπερα καλως ηρθες στον κοσμο μας ανθη...οταν ελεγα οτι διαμαρτυρονται μονο στο καναπε και στο πληκτρολογιο κατι ηξερα....τουλαχιστον μετα απολαυσαμε το καφεδακι μας με ησυχη την επαναστατικη μας συνειδηση :-\ :-\
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ; ;D Εγω ειμαι νηπιαγωγος και οπως ξερετε η πρωτοβαθμια εκπαιδευση δεν θιγεται τοσο πολυ κι ομως δεν μαρεσει να σκεφτομαι ατομιστικα.Η δευτεροβαθμια εκπαιδευση που παραπονιεται ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΗΣ που ήταν?ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ  ΠΑΡΤΗ ΜΑΣ.Ολοι θα πληγουμε απο αυτες τις ρυθμισεις ,αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισσοτερο

Αποσυνδεδεμένος 30m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3450 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:17:41 μμ »
το πρόβλημα είναι οτι οι πιτσιρικάδες θεωρούν οτι με ΑΣεΠ θα  λύσουν το πρόβλημα τους ,δεν αντιλαμβάνονται ότι ο βαθμος δυσκολίας των θεμάτων θα αυξηθεί και τελικά  ακόμα και η ωρομισθία των 300 ευρο θα αγγίζει βαθμολγίεςν 75 ++++. Μετά πάλι ΑΣΕΠ ΚΑΙ Η ΖΩΉ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΆ ,ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ  τα αυτονόητα.Αυτή είναι η πραγματικότητα δυστυχώς....

στοχος ειναι οσοι λιγοτεροι τοσο το καλυτερο....ΑΝ το καταλαβουν εγκαιρα ΙΣΩΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ....ο Μπονιας δεν νομιζω να τους βοηθα παντα μαλλον το αντιθετο θα ελεγα... :-\
O Μπόνιας θα κάνει χρυσέσ δουλείες.......................... θα παρακαλάει να μπει ο όρος της βάσης στον ΑΣΕΠ......................
Αληθεία γνωρίζει κάνεισ απο τίμες?

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3451 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:20:01 μμ »
οχι ο μπόνιας ,ούτε ο θεός ο ίδιος, δεν θα βοηθάει,αλλά είπαμε το λαικιστικό επιχείρημα του ασεπ, στέκει καλά.... το θέμα βέβαια του φροντιστηρίου ,όπως προανέφερα είναι προσωπική επιλογή και σεβαστή. Πάντως εγω βρήκα δουλειά θα ανοιξω φροντιστήριο ΑΣΕΠ,ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΉ ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΩΝ,τι λέτε δεν είναι ωραία ιδέα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2009, 07:21:51 μμ από ΦΩΤΩ »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3452 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:22:35 μμ »
οχι ο μπόνιας ,ούτε ο θεός ο ίδιος,αλλά είπαμε το λαικιστικό επιχείρημα του ασεπ, στέκει καλά.... το θέμα βέβαια του φροντιστηρίου ,όπως προανέφερα είναι προσωπική επιλογή και σεβαστή. Πάντως εγω βρήκα δουλειά θα ανοιξω φροντιστήριο ΑΣΕΠ,ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΉ ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΩΝ,τι λέτε δεν είναι ωραία ιδέα;

Αν ψαχνεις προσωπικο εδωωω ουουουυυυ δες με εχω τα προσοντα και μεγαλο βιογραφικο.... ;) ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3453 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:29:10 μμ »
οκ, θα ξεπεράσουμε τον μπόνια σε εισπράξεις ,διότι αν δίνεις ΑΣΕΠ ΚΆΘΕ ΧΡΌΝΟ σίγουρα θα λαλήσεις ,  το έχω δει το έργο πέρσυ που έδινα.ΣΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΩ ΧΩΡΙς ΑΣΕΠ- ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3454 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:31:14 μμ »

ο καλυτερος μπορει να φανεις απο τους τιλους σπουδων και οχι απο εξετασεις ΑΣΕΠ.


Ο καλύτερος δεν μπορεί να φανεί ούτε από τους τίτλους σπουδών ούτε από τον ΑΣΕΠ.
Μόνο μέσα από τη δουλειά του μπορεί να φανεί.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3455 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:32:28 μμ »
Είχα πάει κι εγώ στα Προπύλαια. Ήμασταν πράγματι γύρω στους 250-300. Νομίζω όμως πως δεν πρέπει ν' απογοητευόμαστε. Για αρχή κινητοποιήσεων μια χαρά αρκετοί ήμασταν. Μην ξεχνάμε ότι οι ωρομίσθιοι κι οι αναπληρωτές είναι διάσπαρτοι σε τόσες γωνιές της Ελλάδας. Καλά θα είναι την Δευτέρα να είμαστε περισσότεροι. Ακόμη καλύτερα θα είναι αν η διαμαρτυρία μας έχει μία συνέχεια. Αν το καταπιούμε πια κι αυτό και δεχτούμε κι αυτό το κτύπημα τι να πω πια... Τόσο πολύ το έχουμε στο αίμα μας το σύνδρομο του ραγιά?? Το μόνο που ξέρουμε δλδ πια είναι να σκύβουμε το κεφάλι χωρίς μιλιά??  Δε θέλω με τίποτα να πιστέψω κάτι τέτοιο.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3456 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:33:24 μμ »
οκ, θα ξεπεράσουμε τον μπόνια σε εισπράξεις ,διότι αν δίνεις ΑΣΕΠ ΚΆΘΕ ΧΡΌΝΟ σίγουρα θα λαλήσεις ,  το έχω δει το έργο πέρσυ που έδινα.ΣΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΩ ΧΩΡΙς ΑΣΕΠ- ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ποτε ξεκιναμε;;;;;; ;D ;D ;D ;D;δεν πιστευω να υπαρχουν ΜΗ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ... ;) ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος 30m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3457 στις: Νοέμβριος 28, 2009, 07:34:45 μμ »
Και την γρίπη που την πάτε?????????????
Και έγω θα ήθελα  να ήμουν στην αθηνα σήμερα αλλα είμαι ένα από τα θύματα της.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.