*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966632 φορές)

0 μέλη και 29 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4718 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 07:09:28 μμ »
Τι γίνεται ρε παιδια? θα περιμένουμε να ψηφιστεί πρώτα το νομοσχέδιο και μετά να κλαίμε όλοι μαζί?

Aς βγαλουν πρωτα το νομοσχεδιο να δουμε τι ακριβως θελουν να κανουν .Πολυ το καθυστερουν...δεν θα επρεπε να το ειχαν ανακοινωσει?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:39:11 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4719 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 07:25:01 μμ »
ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ. (μερος Α')

ενα ξερω και θελω να πω. Ειστε αγνωμωνες και αχαριστοι. Τα θελετε ολα δικα σας.
 διαβασα και ξερω τις πονεμενες ιστοριες σας, την εξαθλιωση των οικονομικων σας, το ξεβολεμα σας για λιγα μορια.
και λεω ως καλη και συμπενετικια:    αχ, οι καημενοι εκπ/κοι τι κανουν! τι παιρνούν! και τί παίρνουν?
ας τους απαλλαξω απο αυτο το μαρτυριο. δεν το αντεχει η ψυχη μου.
θα τους βαζω να δινουν ασεπ ωστε να ξερουν οτι
1. μια ζωη θα ειναι στο περιμενε (γιατι θα μπορουσαν να κανουν και αλλες δουλειες που τις αφηνουν γιατι δεν προλαβαινουν.οπως, να κανουν ενα καλο γενικο στο σπιτι να κατεβασουν κουρτινες,να καθαρισουν την αποθηκη που μαζευει τα χιλια αχρηστα πραγματα, να ριξουν κατσαριδοκτονο στις αποχετετσεις, να πανε 2,3,4, μηνε ς σε διακοπες να τις ευχαριστηθουν κλπ κλπ) ολα αυτα και αλλα θα τα αναβαλλει καποιος για την επομενη χρονια που θα ειναι ανεργος. ασε που αποφευγετε και η ρηξη ισχιου

2. το επαγγελμα τους ειναι για κλαματα και οσο πιο γρηγορα το καταλαβουν τοσο καλυτερα για ολους μας.
3. θα γνωριζουν αν θα δουλεψουν ή οχι με το αν γραψουν στον ασεπ.
4. θα τους βαλω και ενα δοκιμο ετσι για να εχω να αλλαζω και να μη κλαιγονται οι υπολοιποι.
5. ετσι να φοβουνται να απεργησουν και να σηκωνουν κεφαλι
ξεκαθαρα πραγματα.
καθαρες δουλειες,ντομπρες, αντρικιες.
οχι παραθυρα και τα τετοια!

και σεις? !!! αντι να πειτε ενα ευχαριστω που επιτελους ηρθε η ωρα να νοικοκυρευτει αυτο το μπαχαλο (που τοτε ετσι το λεγαμε, αλλα που τωρα βλεπουμε οτι ηταν "θεικο" μπροστα σε αυτα που παει να κανει) κανετε διαδηλωσεις!!!
Αγνωμωνες εκπαιδευτικοι.
δημοσιοι υπαλληλοι του κερ@τ@!
θα σας δειξω εγω τωρα.....

σταθητε βρε φιλολογοι (για σας το εχω το μεγαλο μαντιλι...!!)
θα καταργησω  τα Λατινικα και θα μειωσω τις ωρες των αρχαιων σε γυμνασιο και λυκειο.
 θα δωσω την ιστορια στους ξενογλωσσους που δεν κανουν τιποτα, ετσι κι αλλιως (να μη τρωνε τζαμπα το ψωμι )
και οι θεολογοι (αυτοι και αν δεν κανουν τιποτα !!) θα τους δωσω τα αρχαια σε α και β γυμνασιου.

λεφτα δεν υπαρχουν. παρτε το χαμπαρι. παναθεμα τα γραμματα που μαθατε. θα τα βολεψω "εκ των ενοντων"

[ Αυτα ειναι σε ελευθερη/ για να μη πω σε ακριβη μεταφραση τα λογια της υπουργου παιδειας   ]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 13, 2009, 07:26:33 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4720 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 07:25:52 μμ »
Χθες έγινε η συνάντηση της ΠΕΑ με παράγοντα του υπουργείου. Γνωρίζει κάποιος/α περισσότερες λεπτομέρειες για το τι ειπώθηκε εκτός από την ανακοίνωσή τους;

http://anaplirotes.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=59:2009-12-13-16-36-03&catid=34:2009-12-03-12-37-35&Itemid=37

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4721 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 07:34:49 μμ »
Καθόλου ενθαρρυντικές οι φωτογραφίες της συγκέντρωσης της ΠΕΑ. Αντιδράστε τώρα. Αν το νομοσχέδιο φτάσει στη βουλή (γύρω στο Φλεβάρη), τότε θα είναι πολύ αργά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:39:11 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4722 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 08:03:42 μμ »
τελικά ρε παιδιά, θα απεργησετε στις 17 δεκεμβριου? γιατί εγώ απηργησα την προηγούμενη φορά αλλά ένιωσα ότι δεν υπήρχε μεγαλη συμμετοχή και πήγε χαμένος ο κόπος ο δικός μου και όσων άλλων απήργησαν.

Δε ξέρω Haroulakli...

Ποιος καθηγητής θα αφήσει τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα της πόλης του για να τρέχει στις βουνοκορφές δεδομένου ότι δε θα μετράνε τα μόριά του?

Το επόμενο βήμα της ενδέχεται να είναι αυτό της κατάργησης των ολιγάριθμων σχολείων, ελλείψει "κακών" καθηγητών... Νομίζω έχει και καποια "εργασία"/διπλωματική/βιβλίο (κατι τις τέλως πάντων) περί ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ  ;D Καιρός να εφαρμόσει τις θεωρίες της...  :P

Πράγματι, είναι κάτι παραπάνω από βεβαιο οτι θα τα φορτώσει όλα στους καθηγητές. Εγω είμαι από Θεσσαλονίκη, και με πήραν τηλέφωνο να πάω να δουλέψω στη Φωκίδα!!!! Φυσικά αρνήθηκα, αλλά αυτό είναι και επιχείρημα στα χέρια τους να πουν "εμείς τους προσφέρουμε εργασία, αλλά δεν έρχονται".

Ποιος καθηγητής θα αφήσει τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα της πόλης του για να τρέχει στις βουνοκορφές δεδομένου ότι δε θα μετράνε τα μόριά του?

Το επόμενο βήμα της ενδέχεται να είναι αυτό της κατάργησης των ολιγάριθμων σχολείων, ελλείψει "κακών" καθηγητών... Νομίζω έχει και καποια "εργασία"/διπλωματική/βιβλίο (κατι τις τέλως πάντων) περί ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ  ;D Καιρός να εφαρμόσει τις θεωρίες της...  :P

Αυτο το εχει η Υφυπουργος, η Χριστοφιλοπουλου, ειναι ο τομεας της!
Αλλά μην το γελας καθολου, μιας και πολλα σχολεια της επαρχιας ηδη λειτουργουν με περισσοτερους αναπληρωτες και ωρομισθιους απ'οτι μονιμους!!!

Αν τολμήσει να μη μετρήσει τη προϋπηρεσία μας, θα αναγκαστεί να προσλάβει περισσότερους μόνιμους, για να καλύψει τα ακριτικά σχολεία.

Σε κάλεσαν για αναπλήρωση στη Φωκίδα και αρνήθηκες? :o ???

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4723 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 08:13:55 μμ »
τελικά ρε παιδιά, θα απεργησετε στις 17 δεκεμβριου? γιατί εγώ απηργησα την προηγούμενη φορά αλλά ένιωσα ότι δεν υπήρχε μεγαλη συμμετοχή και πήγε χαμένος ο κόπος ο δικός μου και όσων άλλων απήργησαν.

Δε ξέρω Haroulakli...

Ποιος καθηγητής θα αφήσει τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα της πόλης του για να τρέχει στις βουνοκορφές δεδομένου ότι δε θα μετράνε τα μόριά του?

Το επόμενο βήμα της ενδέχεται να είναι αυτό της κατάργησης των ολιγάριθμων σχολείων, ελλείψει "κακών" καθηγητών... Νομίζω έχει και καποια "εργασία"/διπλωματική/βιβλίο (κατι τις τέλως πάντων) περί ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ  ;D Καιρός να εφαρμόσει τις θεωρίες της...  :P

Πράγματι, είναι κάτι παραπάνω από βεβαιο οτι θα τα φορτώσει όλα στους καθηγητές. Εγω είμαι από Θεσσαλονίκη, και με πήραν τηλέφωνο να πάω να δουλέψω στη Φωκίδα!!!! Φυσικά αρνήθηκα, αλλά αυτό είναι και επιχείρημα στα χέρια τους να πουν "εμείς τους προσφέρουμε εργασία, αλλά δεν έρχονται".

Ποιος καθηγητής θα αφήσει τα φροντιστήρια και τα ιδιαίτερα της πόλης του για να τρέχει στις βουνοκορφές δεδομένου ότι δε θα μετράνε τα μόριά του?

Το επόμενο βήμα της ενδέχεται να είναι αυτό της κατάργησης των ολιγάριθμων σχολείων, ελλείψει "κακών" καθηγητών... Νομίζω έχει και καποια "εργασία"/διπλωματική/βιβλίο (κατι τις τέλως πάντων) περί ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ  ;D Καιρός να εφαρμόσει τις θεωρίες της...  :P

Αυτο το εχει η Υφυπουργος, η Χριστοφιλοπουλου, ειναι ο τομεας της!
Αλλά μην το γελας καθολου, μιας και πολλα σχολεια της επαρχιας ηδη λειτουργουν με περισσοτερους αναπληρωτες και ωρομισθιους απ'οτι μονιμους!!!

Αν τολμήσει να μη μετρήσει τη προϋπηρεσία μας, θα αναγκαστεί να προσλάβει περισσότερους μόνιμους, για να καλύψει τα ακριτικά σχολεία.

Σε κάλεσαν για αναπλήρωση στη Φωκίδα και αρνήθηκες? :o ???

Δε με κάλεσαν για αναπληρωτή, για ΩΡΟΜΙΣΘΙΟ με κάλεσαν. Δε το είχα διευκρινήσει.  :D :D :D :D :D :D Μάλιστα όταν είπα στην υπάλληλο οτι εργάζομαι ήδη ωρομίσθιος στη Πέλλα, μου είπε, "εντάξει μπορείτε να συμπληρώσετε ώρες". Αναρωτιέμαι τί βαθμό να είχε πάρει στη Γεωγραφία όταν ήταν μικρή.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4724 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:12:14 μμ »
Καλά ! Σε είπαν να πετάγεσαι μέχρι τη Φωκίδα για να συμπληρώσεις το 10ωρο και αρνήθηκες!
Μετά φταίμε εμείς δηλαδή?

Άσχετο,για να σε κάλεσαν Φωκίδα για ωρομισθία που είναι εκτός Κεντρικής Μακεδονίας,πάει να πει ότι οι αγγλικοί εκεί τελείωσαν και παίρνουν από τους αναπληρωτές,σωστά?

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4725 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:16:55 μμ »
Καλά ! Σε είπαν να πετάγεσαι μέχρι τη Φωκίδα για να συμπληρώσεις το 10ωρο και αρνήθηκες!
Μετά φταίμε εμείς δηλαδή?

Άσχετο,για να σε κάλεσαν Φωκίδα για ωρομισθία που είναι εκτός Κεντρικής Μακεδονίας,πάει να πει ότι οι αγγλικοί εκεί τελείωσαν και παίρνουν από τους αναπληρωτές,σωστά?

Έτσι. Τί αχάριστοι που είμαστε τελικά.

Για το ερώτημα, δε γνωρίζω αν οφειλόταν σ' αυτό, ή απλά επικρατεί τέτοιο χάος που καλούν άτομα που δεν έχουν δηλώσει.
Δε μπορώ να φανταστώ πώς δε θα μπορούσαν να καλέσουν άτομο από Αθήνα, που ενδεχομένως θα έχει δηλώσει.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4726 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:24:45 μμ »
Μα η δήλωση περιφέρειας γίνεται για αυτό το λόγο.
Εγώ μπορώ να φανταστώ ότι κάλεσαν αλλά αρνήθηκαν.

Αν αλλάξει τα δεδομένα,θα σκεφτόμαστε να κάνουμε όχι τα 700 χλμ,αλλά και τα 20!

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4727 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:37:22 μμ »

Άσχετο,για να σε κάλεσαν Φωκίδα για ωρομισθία που είναι εκτός Κεντρικής Μακεδονίας,πάει να πει ότι οι αγγλικοί εκεί τελείωσαν και παίρνουν από τους αναπληρωτές,σωστά?

Για το ερώτημα, δε γνωρίζω αν οφειλόταν σ' αυτό, ή απλά επικρατεί τέτοιο χάος που καλούν άτομα που δεν έχουν δηλώσει.
Δε μπορώ να φανταστώ πώς δε θα μπορούσαν να καλέσουν άτομο από Αθήνα, που ενδεχομένως θα έχει δηλώσει.

Αν δε δηλωσες Φωκιδα, τοτε πρεπει να εισαι πρωτος (ή πολυ κοντα στον πρωτο) στον Ενιαιο πινακα αναπληρωτων. Οταν τελειωσουν οι ωρομισθιοι που εχουν δηλωσει ενα συγκεκριμενο νομο, τοτε αρχιζουν να καλουν απο τον Ενιαιο πινακα!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4728 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:44:26 μμ »

Άσχετο,για να σε κάλεσαν Φωκίδα για ωρομισθία που είναι εκτός Κεντρικής Μακεδονίας,πάει να πει ότι οι αγγλικοί εκεί τελείωσαν και παίρνουν από τους αναπληρωτές,σωστά?

Για το ερώτημα, δε γνωρίζω αν οφειλόταν σ' αυτό, ή απλά επικρατεί τέτοιο χάος που καλούν άτομα που δεν έχουν δηλώσει.
Δε μπορώ να φανταστώ πώς δε θα μπορούσαν να καλέσουν άτομο από Αθήνα, που ενδεχομένως θα έχει δηλώσει.

Αν δε δηλωσες Φωκιδα, τοτε πρεπει να εισαι πρωτος (ή πολυ κοντα στον πρωτο) στον Ενιαιο πινακα αναπληρωτων. Οταν τελειωσουν οι ωρομισθιοι που εχουν δηλωσει ενα συγκεκριμενο νομο, τοτε αρχιζουν να καλουν απο τον Ενιαιο πινακα!

Μα εδώ είναι το ωραίο. Δεν είμαι ούτε πρώτος ούτε κοντά στο πρώτο.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4729 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:48:39 μμ »
Ναι,αλλά δε ξέρεις τι έκαναν αυτοί που είναι από πάνω σου.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4730 στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 09:59:25 μμ »
Πω πω, καλα, αν φτασαμε να τελειωνουν κι οι ωρομισθιοι Αγγλικης (καλα οι Βιολογοι που ειναι λιγοι, αλλά οι Αγγλικης?!?!? :o), τοτε οντως πληθος επαρχιακα σχολεια εχουν καταντησει να δουλευουν πλεον με αναπληρωτες και ωρομισθιους... :( >:(

Αποσυνδεδεμένος youla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4731 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 12:01:53 πμ »
ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ. (μερος Α')
1. μια ζωη θα ειναι στο περιμενε (γιατι θα μπορουσαν να κανουν και αλλες δουλειες που τις αφηνουν γιατι δεν προλαβαινουν.οπως, να κανουν ενα καλο γενικο στο σπιτι να κατεβασουν κουρτινες,να καθαρισουν την αποθηκη που μαζευει τα χιλια αχρηστα πραγματα, να ριξουν κατσαριδοκτονο στις αποχετετσεις, να πανε 2,3,4, μηνε ς σε διακοπες να τις ευχαριστηθουν κλπ κλπ)

Χα χα χα... φέτος που άργησαν να καλέσουν πληροφορικούς, έχω ένα σπίτι λαμπίκο...  ;D  ;D  ;D
It is better to light a candle than to curse the darkness..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 615
Σύνολο: 622

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.