*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966147 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5026 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 12:18:03 μμ »
Τι σημαίνει περικοπή κατά 10% των επιδομάτων για έναν εκπαιδευτικό;

 


Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η μεγάλη πλειοψηφία όσων παίρνουν αποφάσεις δεν έχει υπάρξει ποτέ στη θέση εκείνων που υφίστανται τις συνέπειες των αποφάσεών τους. Μιλώ για το θέμα των ημερών, της θρυλούμενης και από πολλές πλευρές υποστηριζόμενης περικοπής κατά 10% των επιδομάτων των δημοσίων υπαλλήλων. Η οποία θα επιφέρει μείωση κατά 3,4% του μισθού τους. Πρόχειρα ανακαλώ μερικούς αριθμούς που γνωρίζω, για παράδειγμα καθηγητής μέσης εκπαίδευσης, με διδακτορικό, είκοσι οκτώ χρόνια υπηρεσία, χωρίς παιδιά, παίρνει καθαρά γύρω στα 1.600 ευρώ. Ναι, ναι, ξέρω τι σκέφτεστε: τα ιδιαίτερα. Μη βιάζεστε, όμως, μιλώ προφανώς για τον καθηγητή χωρίς ιδιαίτερα. Και γνωρίζω τουλάχιστον πέντε από το στενό οικογενειακό και φιλικό μου περιβάλλον, φανατικούς δασκάλους, ακούραστους, λαμπρούς επιστήμονες με συνεχείς ανακοινώσεις σε διεθνή συνέδρια, συμπολίτες μας που έχουν φάει την τάξη με το κουτάλι. Ενας τέτοιος, λοιπόν, εάν εφαρμοστούν οι περί περικοπών ιδέες για τη σωτηρία της Ελλάδας, θα χάσει από 40 έως 100 ευρώ του μηνιαίου εισοδήματός του. Σας φαίνονται λίγα; Έχετε σκεφτεί ότι μπορεί να ζει μόνος και να μην έχει ιδιόκτητο σπίτι; Έχουν ποτέ περάσει με εξήντα ή εκατό ευρώ μία ολόκληρη εβδομάδα όσοι σκέφτονται τέτοιες λύσεις;

Πρόκειται μήπως να υποστούν μια οποιαδήποτε, συμβολική έστω, οικονομική μείωση όσοι εκ του πολιτικού προσωπικού, υπουργοί ή πρωθυπουργοί, διά πράξεων ή παραλείψεων οδήγησαν την Ελλάδα στα πρόθυρα της χρεοκοπίας; Μήπως πρόκειται να κατονομασθούν έστω αυτοί που έφταιξαν και οι συγκεκριμένες αποφάσεις τους, ώστε να ξέρουν οι Ελληνες; Ή μήπως, ως συνήθως, η συντεχνία του Κοινοβουλίου θα αρκεστεί σε γενικόλογους αφορισμούς και όλα θα σβήσουν μέσα σε ένοχη σιωπή; Η ραχοκοκαλιά της πατρίδας μας, εργαζόμενοι και επιχειρηματίες, επιστήμονες και εργάτες, όσοι κρατούν τις υπηρεσίες ανοιχτές, οι γιατροί της αυταπάρνησης, οι δημιουργικοί υπάλληλοι, με μια λέξη οι νομιμόφρονες φορολογούμενοι, τα υποζύγια των προϋπολογισμών, κοινώς τα κορόιδα, απαιτούν πλέον δικαιοσύνη χωρίς εκπτώσεις. Περιμένουν.

Δημοσιεύθηκε στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ (19/12/2009) από τον Σωκρατη Tσιχλια με τίτλο «Τα κορόιδα μπαΐλντισαν»


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:24:40 »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5027 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 01:13:07 μμ »
Οσα δε φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια.

Αλεπού είσαι μάλλον εσύ που τριγυρνάς στα φόρουμ ωρυόμενη για "τα βύσματα της πδσ" όταν η ίδια έκανες στα παρελθόν 10ωρα :P

Μαθα να διαβαζεις, κουκλα μου, σου ειπα ηδη οτι δεν ασχολουμαι αλλο μαζι σου. ;)

Από πού προκύπτει αυτό; Όταν σου λέει με βάση τις ανάγκες μπορούν και "αποφασίζουν" ποιες και πόσες είναι οι ανάγκες. Δεν δεσμεύονται να το απορροφήσουν όλο το 24μηνο.

Παρόλα αυτά και η δική μου αίσθηση είναι ότι φέτος θα απορροφηθούν όλοι όσοι υπάγονται σε αυτήν την κατηγορία

Δεσμευονται να το απορροφησουν ("διοριζονται"), απλά οχι ολο μαζι αλλά αναλογως των αναγκων.

Εγω δεν πιστευω οτι θα το απορροφησουν ολο φετος, γιατι τοτε δε θα εχουν κανενα χαρτι διαπραγματευσης. Εξαλλου, η Διαμαντοπουλου λεει οτι με τους αποσπασμενους που θα γυρισουν στις θεσεις τους δε θα χρειαζεται νεους καθηγητες, οπότε θα διορισει μονο οσους ειναι αναγκασμενη (το 60-40 και μερος του 24μηνου).

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5028 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 01:30:47 μμ »
Οσα δε φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια.

Αλεπού είσαι μάλλον εσύ που τριγυρνάς στα φόρουμ ωρυόμενη για "τα βύσματα της πδσ" όταν η ίδια έκανες στα παρελθόν 10ωρα :P

Μαθα να διαβαζεις, κουκλα μου, σου ειπα ηδη οτι δεν ασχολουμαι αλλο μαζι σου. ;)

Από πού προκύπτει αυτό; Όταν σου λέει με βάση τις ανάγκες μπορούν και "αποφασίζουν" ποιες και πόσες είναι οι ανάγκες. Δεν δεσμεύονται να το απορροφήσουν όλο το 24μηνο.

Παρόλα αυτά και η δική μου αίσθηση είναι ότι φέτος θα απορροφηθούν όλοι όσοι υπάγονται σε αυτήν την κατηγορία

Δεσμευονται να το απορροφησουν ("διοριζονται"), απλά οχι ολο μαζι αλλά αναλογως των αναγκων.

Εγω δεν πιστευω οτι θα το απορροφησουν ολο φετος, γιατι τοτε δε θα εχουν κανενα χαρτι διαπραγματευσης. Εξαλλου, η Διαμαντοπουλου λεει οτι με τους αποσπασμενους που θα γυρισουν στις θεσεις τους δε θα χρειαζεται νεους καθηγητες, οπότε θα διορισει μονο οσους ειναι αναγκασμενη (το 60-40 και μερος του 24μηνου).



Συμφωνω μερος απο το 24 μηνο θα παρει και το υπολοιπο θα το βαλει σε μεταβατικη ρυθμιση , αναγκαστικα γιατι δε γινετει απο τον ιδιο πινακα να διορισει καποιοους και τους υπολοιπους να τους πεταξει το καλαθι των αχρηστων, θα κινηθουν δικαστικα μετα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5029 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 02:30:51 μμ »
Αν και εκτός θέματος (αλλά δεν έβρισκα κατάλληλο θέμα και αφού αναφέρθηκαν εδώ τα περί οικονομικών) σημερινή είδηση από in.gr

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1087357&lngDtrID=251

Αναφέρει μεταξύ άλλων:
"...Επίσης, για το 2010 θα περικοπούν τα επιδόματα που προστίθενται στον βασικό μισθό των δημοσίων υπαλλήλων εφόσον αυτός ξεπερνά τις 2.000 ευρώ τον μήνα κατά 10%, απόφαση που θα οδηγήσει στη μείωση του συνολικού κονδυλίου μισθοδοσίας κατά 4%. Για όλους όσοι έχουν βασικό μισθό από 2.000 ευρώ και πάνω θα καταβληθούν μόνο οι αυξήσεις που προκύπτουν από τις ωριμάνσεις (δηλαδή, το χρονοεπίδομα και τα οικογενειακά επιδόματα)..."

Συμπέρασμα: για τους εκπαιδευτικούς δεν φαίνεται ΚΑΜΙΑ περικοπή επιδομάτων, ούτε καν μείωσή τους.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:24:40 »

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5030 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 02:57:23 μμ »
Λογικά θα πρέπει να υπάρξει μεταβατική ρύθμιση και για όσους δεν απορροφηθούν με το 24μηνο και για όσους θα είναι κοντά να διοριστούν με αυτό. Δεν νομίζω σωστό  όλοι να μπουν στο 40% γιατί αδικούνται και αυτοί με καθαρή προϋπηρεσία και αυτοί που έχουν επιτυχίες στο ασεπ και προϋπηρεσία.

Δηλαδή αν η μεταβατική περίοδος διαρκέσει πχ τρία χρόνια τόσο δύσκολο είναι να απορροφηθούν τμηματικά όσοι έχουν μπει σε αυτές τις διαδικασίες;;
 Ακόμη και αν οι διορισμοί είναι λίγοι πρέπει να υπάρχει ξεχωριστή ρύθμιση για όσους έχουν ασεπ και προϋπηρεσία και για όσους έχουν μόνο καθαρή προϋπηρεσία χωρίς ασεπ.
Αφού λειτουργούσαν ταυτόχρονα και οι δύο τρόποι: και διορισμοί με 24μηνο και με το 40%. 
Λογικά πρέπει να υπάρχει ξεχωριστή ρύθμιση γιατί ο καθένας προσέβλεπε διαφορετικά.

Αλλιώς, ένας με πχ 15 μήνες προϋπηρεσία και 20 μόρια με τον ασεπ που του επιτρέπει να είναι αναπληρωτής δεν μπορεί να επωφεληθεί από το 40%, και πιθανότατα μένει εκτός. Παρόλο που θα μπορούσε το 2011 να διοριστεί με το 24μηνο. Αυτό όμως είναι αδικία γιατί η αλλαγή του συστήματος τον επηρεάζει πιο άμεσα. Η αλλαγή που αφορά για το 2011 και μετά έρχεται να του ανατρέψει το κεκτημένο πλεονέκτημα και τον σχεδιασμό που έκανε.
Το πνεύμα όσων διεκδικούν στο όνομα των θιγόμενων πρέπει κατά την γνώμη μου να δίνει έμφαση σ’ όσους ανατρέπονται άμεσα και κατ’ επέκταση σ’ όλους που επηρεάζονται πιο μακροπρόθεσμα. Δεν μπορεί να ισχύει ο σώζων εαυτό σωθήτω , ούτε μες την αναταραχή ότι προλάβουμε να αρπάξουμε.
Έτσι δεν μας παίρνει κανείς στα σοβαρά.
Και επανέρχομαι στο παράδειγμα: το ίδιο είναι ένας με 15 μήνες προϋπηρεσία σκέτη και το ίδιο ένας με 15 μήνες και 20 μόρια πάνω από την βάση του διαγωνισμού; Σε πόσο χρόνο ο πρώτος θα διοριζόταν και σε πόσο ο δεύτερος;; 
Ο ένας  , πιθανόν ως ωρομίσθιος , κυνηγάει το 40% και ο άλλος, αναπληρωτής μάλλον με τις πρώτες φάσεις ,θα στόχευε στο 24μηνο αλλά και στο 40% με μεγαλύτερη πιθανότητα απ’ τον πρώτο.
Είναι λοιπόν σωστό να τους τσουβαλιάσουμε και τους δύο σε μια μόνη ρύθμιση με βάση απλά την προϋπηρεσία ;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5031 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:28:06 μμ »
καλησπερα συναδελφοι...πως πατε απο κεφια σημερα;; κυριακη χαλαρα....χριστουγεννα πλησιαζουν...ριξτε μια ματια στο βιντεακι... ;) :D ελπιζω να σας φιαξει την διαθεση.. :)

http://www.youtube.com/watch?v=XAddKFW5Cuc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ChjuOerjYyY&feature=related
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2009, 03:29:55 μμ από Αναστασια 76 »
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5032 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 04:35:52 μμ »
Καλημερα σε ολους. Θελω να αναφερω κατι που μου ανεφερε ο ιδιοκτητης του φροντιστηριου που ημουν σα μαθητης οταν συζητουσαμε για αλλαγη στο συστημα διορισμου. Μου ειπε λοιπον και δε νομιζω να με δουλευε πως εχει στειλει mail η υπουργος για να στειλει την πραγματικη προυπηρεσια ολων οσων εχουν εργαστει στο φροντιστηριο. Επισης να πω και τη γνωμη μου για το συστημα που θα υπαρξει.
   Θα τα εχει ολα σαν προσαυξησεις στη βαθμολογια του ΑΣΕΠ και απο κει θα διοριζει και θα παιρνει αναπληρωτες. Δηλαδη καθε παιδι προσαυξηση 2μοναδες. Μεταπτυχιακο προσαυξηση 2μοναδες. Μορια απο προηγουμενο ασεπ τα 5 μορια ανω της βασης π.χ. 1 μοναδα. Μορια προυπηρεσιας οι 5 μηνες π.χ. 1 μοναδα. Και αλλες προσαυξησεις που δεν φανταζομαστε. Οποτε θα βγαινει μια τελικη σουμα με τον πρωτο να εχει πανω απο 100!! Παιδια προβλεψη κανω ε...

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5033 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 04:57:32 μμ »
Μου ειπε λοιπον και δε νομιζω να με δουλευε πως εχει στειλει mail η υπουργος για να στειλει την πραγματικη προυπηρεσια ολων οσων εχουν εργαστει στο φροντιστηριο.

η μπαρούφα του αιώνα, πολύ "Κατίνα" ο φροντιστηριάρχης, αλλά κι εσύ συνάδελφε λίγο να ενισχύσεις τα προσωπικά σου "φίλτρα" πριν μας μεταφέρεις αυτά που σου είπαν, ή που άκουσες.

Σε κάθε περίπτωση αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση για να μας ενημερώσεις.

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5034 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 05:10:39 μμ »
Μου ειπε λοιπον και δε νομιζω να με δουλευε πως εχει στειλει mail η υπουργος για να στειλει την πραγματικη προυπηρεσια ολων οσων εχουν εργαστει στο φροντιστηριο.

η μπαρούφα του αιώνα, πολύ "Κατίνα" ο φροντιστηριάρχης, αλλά κι εσύ συνάδελφε λίγο να ενισχύσεις τα προσωπικά σου "φίλτρα" πριν μας μεταφέρεις αυτά που σου είπαν, ή που άκουσες.

Σε κάθε περίπτωση αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση για να μας ενημερώσεις.



Καθολου μπαρουφα αν προλειται να μετρησει η προυπηρεσια απο φροντιστηρια κ δηλωμενα ιδιαιτερα ως προσαυξηση στον τελικο βαθμο του γραπτου διαγωνισμου ΑΣΕΠ με τον ιδιο τροπο που γινονται οι προσαυξησεις απο προυπηρεσιες σε ιδιωτικα σχολεια, ΕΠΑΣ ,ΟΑΕΔ, ΙΕΚ κλπ. Τα μονα που απουσιαζουν ειναι τα φροντιστηρια κ τα ιδιαιτερα

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5035 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 05:19:13 μμ »
Η μέθοδος επικοινωνίας (βλέπε e-mail) δεν σας προβληματίζει καθόλου; Μήπως τελικά είμαι περίεργος;

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5036 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 05:19:50 μμ »
  Και είναι και τα μόνα που δε θα ληφθούν ποτέ υπόψη.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5037 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 05:55:21 μμ »
Καλημερα σε ολους. Θελω να αναφερω κατι που μου ανεφερε ο ιδιοκτητης του φροντιστηριου που ημουν σα μαθητης οταν συζητουσαμε για αλλαγη στο συστημα διορισμου. Μου ειπε λοιπον και δε νομιζω να με δουλευε πως εχει στειλει mail η υπουργος για να στειλει την πραγματικη προυπηρεσια ολων οσων εχουν εργαστει στο φροντιστηριο. Επισης να πω και τη γνωμη μου για το συστημα που θα υπαρξει.
   Θα τα εχει ολα σαν προσαυξησεις στη βαθμολογια του ΑΣΕΠ και απο κει θα διοριζει και θα παιρνει αναπληρωτες. Δηλαδη καθε παιδι προσαυξηση 2μοναδες. Μεταπτυχιακο προσαυξηση 2μοναδες. Μορια απο προηγουμενο ασεπ τα 5 μορια ανω της βασης π.χ. 1 μοναδα. Μορια προυπηρεσιας οι 5 μηνες π.χ. 1 μοναδα. Και αλλες προσαυξησεις που δεν φανταζομαστε. Οποτε θα βγαινει μια τελικη σουμα με τον πρωτο να εχει πανω απο 100!! Παιδια προβλεψη κανω ε...
Αν αληθεύει ότι έχει σταλεί mail, μήπως αφορά κάτι άλλο, πχ διασταύρωση όσων εργάζονται ως ωρομίσθιοι και παράλληλα δουλεύουν και σε φροντιστήριο;
Μπορείς να το επιβεβαιώσεις, να έχεις κάποιο αντίγραφο του mail;

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5038 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 08:20:57 μμ »
Ειμαι εκτος Αθηνων, στις γιορτες που θα επιστρεψω θα τον ρωτησω αλλα δεν εχω θαρρος να ζητησω καποιο αντιγραφο. Ισως να ειναι και για αλλο λογο, οπως ειπατε ελεγχο ποιοι δουλευουν ταυτοχρονα φροντιστηριο-σχολειο. Μολις μαθω κατι θα σας πω. Πριν το γραψω το αρχικο μηνυμα σκεφτηκα να μην  το πω γιατι μπορει να προκαλεσω καποιο πανικο σε ορισμενους (οπως εμενα) η να δωσω μια αισιοδοξια (σε καποιους αλλους που δουλευουν σε φροντιστηρια και μετα να απογοητευτουν). Προτιμησα να το γραψω γιατι τωρα θα το ψαξουν και αλλοι που δουλευουν σε φροντιστηρια οποτε ισως λυθει πιο γρηγορα το μυστηριο...
Dimstella δεν το θεωρω απιθανο να μετρησει και αυτη η προυπηρεσια. Θα κοιταξουν στο υπουργειο να φτιαξουν ενα συστημα που ο καθενας θα ελπιζει σε κατι και να πει παλι καλα που μου μετρησαν και αυτο και ελπιζω να διοριστω. Οπως οι μεγαλης ηλικιας εκπαιδευτικοι χαρηκαν με το συστημα της ΠΔΣ.Οποτε αλλος με τα μορια του ασεπ αλλος με την προυπηρεσια αλλος με την παλαιοτητα του πτυχιου αλλος με τα παιδια που εχει θα ελπιζει...

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5039 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 08:36:25 μμ »
Ειμαι εκτος Αθηνων, στις γιορτες που θα επιστρεψω θα τον ρωτησω αλλα δεν εχω θαρρος να ζητησω καποιο αντιγραφο.

φωτιές αναψες , φωτιές!!!! ;D
είτε για τον έναν είτε για τον αλλο λόγο, αν συμβαίνει αυτο κ λέει αλήθεια ο εν λόγω κύριος, και στις δύο περιπτώσεις το θεμα είναι πολύ σοβαρο...ελπίζω μόνο να μην είπε βλακεια...ένα τηλφ δεν μπορείς να του κάνεις;;; ;D
το mail πάντως όντως ακούγεται αστείο , ως τρόπος επικοινωνίας για κάτι επίσημο...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2009, 08:39:27 μμ από Georgia s »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 600
Σύνολο: 624

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.