*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966774 φορές)

0 μέλη και 27 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5740 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 08:42:50 μμ »
Καταπράσινος όμως...
Συγγνώμη Χαρουλάκι, αλλά δεν το έπιασα το χιούμορ.
Δεν πιστεύω το καταπράσινος να πήγαινε σε μένα. Το "ανθρωποφάγος" το δέχομαι όμως το καταπράσινος πάει πολύ και ταμπέλες κομματικές δεν είχα ποτέ και μακριά από μένα αυτά τα κακά πράγματα  :) :)
rorygr. με προβλημάτισες: Απορώ πώς εισήλθα εγώ σε αυτόν τον άσπιλο και αμόλυντο κλάδο των εκπαιδευτικών...που είναι στρωμένος με ροδοπέταλα και που οι ρομαντικοί και ευαίσθητοι συνάδελφοι δεν χαρακτηρίζουν ποτέ έναν συνάδελφο τους "ανθρωποφάγο", επειδή τόλμησε να πει τη γνώμη του....
Ο ανθρωποφάγος Παπαφλέσσας
υ.γ. μήπως να αλλάξω ψευδώνυμο....δεν είναι κακό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:04:21 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5741 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 08:47:29 μμ »
δεν εχουμε καταλάβει οτι καποιοι με τις νέες εξελίξεις ειναι οργισμενοι καθως τους περνουν την μπουκια απ το στόμα,  και δεν εχουν αδικο.
Και να φανταστείς μαράκι ότι εγώ του χρόνου διορίζομαι με τους διοριστέους της β' φουρνιάς....αλλά έχει και η αδικία τα όρια της...
μερικές φορές προσπαθώ να μπω στην ψυχολογία των συναδέλφων που πραγματικά τους παίρνουν το ψωμί από το στόμα και ειλικρινά δυσκολεύομαι. εγώ νομίζω ότι θα είχα πάθει κατάθλιψη...εξ' ου και το ξεσπάθωμα πριν... :)

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5742 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 08:50:57 μμ »
Το "καταπράσινος πήγαινε στον rorygr

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5743 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 09:11:35 μμ »
Το "καταπράσινος πήγαινε στον rorygr

πως το πετυχες βρε συ..απιστευτο..ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΣΑΜΠΑ ΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΣ... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:04:21 »

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5744 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 09:12:33 μμ »
Στην Ιαπωνία ξέρετε πως απεργούν ε; Πάνε κανονικά στη δουλειά και φοράνε ένα ειδικό περιβραχιόνιο στο μπράτσο για να δείξουν ότι "απεργούν"...
Φαντάζεσαι να γινόταν αυτό στην Ελλάδα;……τι χαρά θα έκαναν οι εκάστοτε κυβερνόντες;........Θα έβγαιναν οι ίδιοι να μας μοιράζουν περιβραχιόνια δωρεάν. ;D

Αποσυνδεδεμένος aiax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5745 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 09:31:44 μμ »
Το όλπο στα χέρια μας είναι ένα: μαζικές κινητοποιήσεις. και αν θέλουμε να πιέσουμε περισσότερο: απεργία στις πανελληνίες.
Πρέπει να το πάρουμε χαμπάρι ότι εδώ που φτάσαν τα πράγματα δεν υπάρχει χρόνος ούτε για διάλογο ούτε για να γλείφουμε την κοινή γνώμη. Μήπως τους αγρότες τώρα τα κανάλια δεν τους έχουν στήσει στον τοίχο; Ή ονειρεύεται κανείς τον Καμπουράκη να είναι στο πλευρό των εκπαιδευτικών, ενώ κυβέρνηση είναι το Πασοκ; Ηθικοί ενδοιασμοί του στυλ έχουμε δικαίωμα να παίζουμε με τα παιδιά και να κάνουμε απεργία στις πανελλήνιες δε χωράνε στους αγώνες. Η γνώμη μου είναι ότι το έχουμε το δικαίωμα, γιατί μόνο έτσι θα μας πάρουν σοβαρά. Δε φτάσαμε τυχαία σε αυτή την κατάσταση άλλοι ευθύνονται. Έχουμε δικαίωμα να παλέψουμε στον πόλεμο με ό,τι μέσο διαθέτουμε....
Άντε γιατι ώρες ώρες μου ΄ρχεται να πάρω ένα πανό και να πάω μόνη μου στο μπλόκο της Νίκαιας με τους αγρότες. έχω τόση οργή μέσα μου με αυτά που γίνονται και την απαξίωση που εισπράττουμε καθημερινά που ειλικρινά :"άμα τα πάρω, θα πάρω φόρα θα τους ρημάξω στις κλωτσιές στην ανηφόρα" >:(
Και μεις καθόμαστε και συζητάμε αν έχουμε το δικαίωμα στην απεργία των πανελλαδικών. με κάτι τέτοια νομίζω ότι ωσ κλάδος βρισκόμαστε εκτός τόπου καο χρόνου. Δηλαδή οι καθηγητές οι δικοί μας που το 90 έκαναν απεργία στις πανελλαδικές ήταν λιγότερο άνθρωποι από εμάς, νοιάζονταν μόνο για το τομάρι τους και τα συναφή... τι λέμε τώρα. Θέλουμε αγώνες, χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.
ribo συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Τα άλλα είναι για τις μαρίες αντουανέτες...











Καλά τα λες και το φωνάζω εδώ και καιρό: Μόνο απεργία στις πανελλαδικές μάς σώζει. Εδώ παίζουν με τις ζωές μας και ανησυχούμε μήπως μας κακολογήσουν;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5746 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 10:31:37 μμ »
Το όλπο στα χέρια μας είναι ένα: μαζικές κινητοποιήσεις. και αν θέλουμε να πιέσουμε περισσότερο: απεργία στις πανελληνίες.
Πρέπει να το πάρουμε χαμπάρι ότι εδώ που φτάσαν τα πράγματα δεν υπάρχει χρόνος ούτε για διάλογο ούτε για να γλείφουμε την κοινή γνώμη. Μήπως τους αγρότες τώρα τα κανάλια δεν τους έχουν στήσει στον τοίχο; Ή ονειρεύεται κανείς τον Καμπουράκη να είναι στο πλευρό των εκπαιδευτικών, ενώ κυβέρνηση είναι το Πασοκ; Ηθικοί ενδοιασμοί του στυλ έχουμε δικαίωμα να παίζουμε με τα παιδιά και να κάνουμε απεργία στις πανελλήνιες δε χωράνε στους αγώνες. Η γνώμη μου είναι ότι το έχουμε το δικαίωμα, γιατί μόνο έτσι θα μας πάρουν σοβαρά. Δε φτάσαμε τυχαία σε αυτή την κατάσταση άλλοι ευθύνονται. Έχουμε δικαίωμα να παλέψουμε στον πόλεμο με ό,τι μέσο διαθέτουμε....
Άντε γιατι ώρες ώρες μου ΄ρχεται να πάρω ένα πανό και να πάω μόνη μου στο μπλόκο της Νίκαιας με τους αγρότες. έχω τόση οργή μέσα μου με αυτά που γίνονται και την απαξίωση που εισπράττουμε καθημερινά που ειλικρινά :"άμα τα πάρω, θα πάρω φόρα θα τους ρημάξω στις κλωτσιές στην ανηφόρα" >:(
Και μεις καθόμαστε και συζητάμε αν έχουμε το δικαίωμα στην απεργία των πανελλαδικών. με κάτι τέτοια νομίζω ότι ωσ κλάδος βρισκόμαστε εκτός τόπου καο χρόνου. Δηλαδή οι καθηγητές οι δικοί μας που το 90 έκαναν απεργία στις πανελλαδικές ήταν λιγότερο άνθρωποι από εμάς, νοιάζονταν μόνο για το τομάρι τους και τα συναφή... τι λέμε τώρα. Θέλουμε αγώνες, χωρίς να ανοίξει ρουθούνι. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.
ribo συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Τα άλλα είναι για τις μαρίες αντουανέτες...











Καλά τα λες και το φωνάζω εδώ και καιρό: Μόνο απεργία στις πανελλαδικές μάς σώζει. Εδώ παίζουν με τις ζωές μας και ανησυχούμε μήπως μας κακολογήσουν;

να παρουμε τα οπλα τοτε βρε παιδια να μην υπολογισουμε τιποτα...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΜΩΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ??? ??? ???
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5747 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:13:21 μμ »
ακριβως δεν φταινε σε τιποτα..μερικες φορες δυσανασχετουμε με τους αλλους που δεν καταλαβαινουν την δυσκολη θεση μας..εμεις μπηκαμε καθολου στην θεση των αλλων ; του πατερα και της μητερας που χρονια ολοκληρα περιμενουν αυτες τις κρισιμες μερες των πανελλαδικων; με τι χτυποκαρδι παιρνουν τις μερες και τις νυχτες της τελευταιας χρονιας ; ξεχασαμε τα δικα μας πως περιμεναμε εκεινες της μερες που παιζονταν το μελλον μας ; εμενα δεν μου κανει καρδια να ''εγκληματισω'' εις βαρος παιδικων ψυχων ..οποιος θελει ας το κανει..

Υ.Γ χωρια που και αυτη η απεργια δεν θα εχει αποτελεσμα..ξεχνατε το οπλο των υπουργων σε αυτες τις δυσκολες στιγμες...ερχεται το ραβασακι ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ και ολοι γυριζουν σαν βρεγμενες γατες...

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5748 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:17:08 μμ »
ακριβως δεν φταινε σε τιποτα..μερικες φορες δυσανασχετουμε με τους αλλους που δεν καταλαβαινουν την δυσκολη θεση μας..εμεις μπηκαμε καθολου στην θεση των αλλων ; του πατερα και της μητερας που χρονια ολοκληρα περιμενουν αυτες τις κρισιμες μερες των πανελλαδικων; με τι χτυποκαρδι παιρνουν τις μερες και τις νυχτες της τελευταιας χρονιας ; ξεχασαμε τα δικα μας πως περιμεναμε εκεινες της μερες που παιζονταν το μελλον μας ; εμενα δεν μου κανει καρδια να ''εγκληματισω'' εις βαρος παιδικων ψυχων ..οποιος θελει ας το κανει..

Υ.Γ χωρια που και αυτη η απεργια δεν θα εχει αποτελεσμα..ξεχνατε το οπλο των υπουργων σε αυτες τις δυσκολες στιγμες...ερχεται το ραβασακι ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ και ολοι γυριζουν σαν βρεγμενες γατες...

rorygr συμφωνουμε...μαλλον τα ξεχασαν τα δικα μας.....αλλα θελω να δω αν ειχαν παιδια σε αυτες τις ηλικιες τι θα ελεγαν.....τουμπεκι ψιλοκομμενο θα εκαναν τοτε γιατι προεχει το παιδι  τους...ασε που θα εκαναν τα αδυνατα δυνατα για να πεισουν τους συναδελφους τους να μην απεργησουν...δεν λεει παιδια ειναι ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ Η ΙΔΕΑ ...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος aiax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5749 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:38:09 μμ »
Απάνθρωπο είναι να σου πηδάνε τη ζωή και συ να κάθεσαι να ξεθυμαίνεις στα forum. Αυτοί οι ψευτοαλτρουισμοί είναι για τα μάτια του κόσμου. Έχω παιδιά και ξέρω πολύ καλά τις συνέπειες της πρότασής μου. Δε θέλω όμως με την απραξία μου να υποθηκεύσω και το δικό τους μέλλον: σπουδές χωρίς αξία, συνεχείς διαγωνισμοί για να επιβεβαιώσουν την αξία τους, κατάφωρη παραβίαση των δικαιωμάτων τους (και δη των εργασιακών), απαξίωση από πολιτικούς και όλα αυτά για ένα κομμάτι ψωμί!

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5750 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:40:00 μμ »
ακριβως δεν φταινε σε τιποτα..μερικες φορες δυσανασχετουμε με τους αλλους που δεν καταλαβαινουν την δυσκολη θεση μας..εμεις μπηκαμε καθολου στην θεση των αλλων ; του πατερα και της μητερας που χρονια ολοκληρα περιμενουν αυτες τις κρισιμες μερες των πανελλαδικων; με τι χτυποκαρδι παιρνουν τις μερες και τις νυχτες της τελευταιας χρονιας ; ξεχασαμε τα δικα μας πως περιμεναμε εκεινες της μερες που παιζονταν το μελλον μας ; εμενα δεν μου κανει καρδια να ''εγκληματισω'' εις βαρος παιδικων ψυχων ..οποιος θελει ας το κανει..

Υ.Γ χωρια που και αυτη η απεργια δεν θα εχει αποτελεσμα..ξεχνατε το οπλο των υπουργων σε αυτες τις δυσκολες στιγμες...ερχεται το ραβασακι ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ και ολοι γυριζουν σαν βρεγμενες γατες...

Πάντως εγώ είχα δώσει πανελλήνιες το 1988 και ήταν ήδη Ιούλιος, από τις επαναλαμβανόμενες 5ήμερες απεργίες των καθηγητών. Δεν έπαθα και κάτι σπουδαίο, ίσα-ίσα που έκανα και περισσότερες επαναλήψεις από αυτές που είχα στο  πρόγραμμα.

Βέβαια, πολλοί συμμαθητές μου είχαν χάσει τον "ρυθμό" τους, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας του καθενός, το πως θα διαχειριστεί μια κρίσιμη κατάσταση.

Σε τελική ανάλυση, είμαι της άποψης οτι οι απεργίες στις Πανελλήνιες είναι πολύ αποτελεσματική μέθοδος πίεσης στην (εκάστοτε) κυβέρνηση, και είναι κατά την ταπεινή γνώμη μου, το καλύτερο μάθημα που μπορούν να διδαχθούν οι μαθητές μας σχετικά με το πως θα πρέπει να αγωνίζονται για να διεκδικούν τα δικαιώματα τους.

Επίσης, rorygr, αν οι αγρότες σκέφτονταν όπως εσύ, δεν θα έκλειναν ποτέ οι δρόμοι, κι αν οι καθητητές έπρατταν παρόμοια με τους αγρότες (απεργία στις πανελλήνιες), ίσως το μέλλον των εκπαιδευτικών να ήταν καλύτερο απο αυτό που προοιωνίζεται.


Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5751 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:40:11 μμ »
Απάνθρωπο είναι να σου πηδάνε τη ζωή και συ να κάθεσαι να ξεθυμαίνεις στα forum. Αυτοί οι ψευτοαλτρουισμοί είναι για τα μάτια του κόσμου. Έχω παιδιά και ξέρω πολύ καλά τις συνέπειες της πρότασής μου. Δε θέλω όμως με την απραξία μου να υποθηκεύσω και το δικό τους μέλλον: σπουδές χωρίς αξία, συνεχείς διαγωνισμοί για να επιβεβαιώσουν την αξία τους, κατάφωρη παραβίαση των δικαιωμάτων τους (και δη των εργασιακών), απαξίωση από πολιτικούς και όλα αυτά για ένα κομμάτι ψωμί!
+100

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5752 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:40:25 μμ »
πραγματικα ειναι λυπηρο το φαινομενο να εχουν εισελθει στον κλαδο ανθρωποι με ''ανθρωποφαγικες'' διαθεσεις εις βαρος των παιδιων που επρεπε να λατρευουν και να αγαπουν..οποιος αισθανεται Παπαφλεσσας ας παρει το γιαταγανι του και ας βγει στους δρομους..ευτυχως ομως τετοιες νοοτροπιες εχουν καταδικαστει συσσωμες απο τον κλαδο μας γιαυτο και οποτε προτεινεται απεργια στις πανελληνιες απο την ΟΛΜΕ απορριπτεται απο την συντριπτικη πλειοψηφια των κατα τοπους ενωσεων..και ετσι θα συνεχισει να γινεται...

Γι αυτό και ο κλάδος έχει φάει τις σφαλιάρες της αρκούδας, κατά το κοινώς λεγόμενο...
Πάντως χαίρομαι που δέχεσαι ως "ανθρωποφάγους" τους πράσινους συνδικαλιστές, οι οποίοι δε δίστασαν να κάνουν απεργία στις εξετάσεις, μόλις είχε αναλάβει η κυβέρνηση Μητσοτάκη, το 1990...
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5753 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 11:45:16 μμ »
Απάνθρωπο είναι να σου πηδάνε τη ζωή και συ να κάθεσαι να ξεθυμαίνεις στα forum. Αυτοί οι ψευτοαλτρουισμοί είναι για τα μάτια του κόσμου. Έχω παιδιά και ξέρω πολύ καλά τις συνέπειες της πρότασής μου. Δε θέλω όμως με την απραξία μου να υποθηκεύσω και το δικό τους μέλλον: σπουδές χωρίς αξία, συνεχείς διαγωνισμοί για να επιβεβαιώσουν την αξία τους, κατάφωρη παραβίαση των δικαιωμάτων τους (και δη των εργασιακών), απαξίωση από πολιτικούς και όλα αυτά για ένα κομμάτι ψωμί!

φιλε κουλαρε θα παθεις τιποτα... :-\σου ειπε κανεις χρυσο μου παιδι οτι καθομαι και ξεθυμαινω στο φορουμ;;;;;;;;
τεσπα δεν με ξερεις ουτε τι αγωνιστικο παρελθον εχω  γι αυτο δεν σε παρεξηγω...Αν νομιζεις οτι ειναι ηθικο καντο φιλε τι να σου πω ο καθεις και η συνειδηση του...εγω δεν θα το εκανα εκεινη την περιοδο..τεσπα...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.