*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966232 φορές)

0 μέλη και 40 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8568 στις: Μάρτιος 28, 2010, 02:01:30 μμ »
το ότι μονο οι εχοντες παιδαγωγικη καταρτιση θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο διαγωνισμο πως σας φανηκε...
με νευριασε πρωι πρωι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:36:34 »

Αποσυνδεδεμένος jefferson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8569 στις: Μάρτιος 28, 2010, 02:17:31 μμ »
το ότι μονο οι εχοντες παιδαγωγικη καταρτιση θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο διαγωνισμο πως σας φανηκε...
με νευριασε πρωι πρωι...

Βρήκε τον τρόπο να διώξει κόσμο. Δεν είναι ο ΑΣΕΠ, είναι η παιδαγωγική επάρκεια. Εν καιρώ...

είπε επίσης εξαγριωμένοι ότι 45 ωρομίσθιοι έκαναν φασαρίες σε εδήλωση............αυτοί λέει με ακολουθούν παντού...τους βρίσκω μπροστά μου....(μάλλον πρέπει να τα πήρε...στο κρανίο)


Τα πήρε στο κρανίο αλλά θέλει από την άλλη να παραπλανήσει ότι μόνο αυτοί οι 45 διαφωνούν μαζί της!  ::)


Όταν μαζεύονται μόνο 300 υπογραφές από τους αδιόριστους... http://www.petitiononline.com/protypad/petition.html


Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8570 στις: Μάρτιος 28, 2010, 02:36:53 μμ »
γνωριζετε εαν υπαρχει καποιο λινκ που μπορουμε να ακουσουμε τη σημερινη συνεντευξη της Υπουργου; ; ;

Αποσυνδεδεμένος piaget

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8571 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:13:47 μμ »
Ναι έτσι είναι, από που και ως που να έχουν δικαίωμα μόνο όσοι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση? ??? ??? Ας έχουν όλοι. Κουτσοί στραβοί όλοι στον Άγιο Παντελεήμονα παιδιά.
Δηλαδή δεν πρέπει να έχουν παιδαγωγική κατάρτιση αυτοί που θα διοριστούν επειδή έχετε μαζέψει προυπηρεσία και δεν σας συμφέρει?
Όποιος έχει ένα πτυχίο θεωρείται καθηγητής ? από που και ως που? πόσα παιδαγωγικά μαθήματα έχει πάρει? έχει δοκιμασθεί μέσα στην τάξη? τον έχουν κρίνει άλλοι καθηγητές? ή απλά μπήκε μέσα και είδε τα παιδιά ως πειραματόζωα? (όπως συμβαίνει σήμερα δηλαδή)

Πολύ καλά τα λέει η υπουργός, και δεν είναι μόνο το θέμα της παιδαγωγικής κατάρτισης. Είναι και το θέμα του γνωστικού αντικειμένου.
Οι μισοί πτυχιούχοι σήμερα δεν ξέρουν που παν τα 4. Το επίπεδο έχει πέσει πάρα πολύ στις σχολές που θέλουν να λέγονται καθηγητικές

το ότι μονο οι εχοντες παιδαγωγικη καταρτιση θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο διαγωνισμο πως σας φανηκε...
με νευριασε πρωι πρωι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:36:34 »

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8572 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:23:13 μμ »
Ναι έτσι είναι, από που και ως που να έχουν δικαίωμα μόνο όσοι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση? ??? ??? Ας έχουν όλοι. Κουτσοί στραβοί όλοι στον Άγιο Παντελεήμονα παιδιά.
Δηλαδή δεν πρέπει να έχουν παιδαγωγική κατάρτιση αυτοί που θα διοριστούν επειδή έχετε μαζέψει προυπηρεσία και δεν σας συμφέρει?
Όποιος έχει ένα πτυχίο θεωρείται καθηγητής ? από που και ως που? πόσα παιδαγωγικά μαθήματα έχει πάρει? έχει δοκιμασθεί μέσα στην τάξη? τον έχουν κρίνει άλλοι καθηγητές? ή απλά μπήκε μέσα και είδε τα παιδιά ως πειραματόζωα? (όπως συμβαίνει σήμερα δηλαδή)

Πολύ καλά τα λέει η υπουργός, και δεν είναι μόνο το θέμα της παιδαγωγικής κατάρτισης. Είναι και το θέμα του γνωστικού αντικειμένου.
Οι μισοί πτυχιούχοι σήμερα δεν ξέρουν που παν τα 4. Το επίπεδο έχει πέσει πάρα πολύ στις σχολές που θέλουν να λέγονται καθηγητικές

το ότι μονο οι εχοντες παιδαγωγικη καταρτιση θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο διαγωνισμο πως σας φανηκε...
με νευριασε πρωι πρωι...
Μου 'λειψες, δεν ξέρεις πόσο μου 'λειψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=6_lXQDWmymE
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8573 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:24:37 μμ »
Ναι έτσι είναι, από που και ως που να έχουν δικαίωμα μόνο όσοι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση? ??? ??? Ας έχουν όλοι. Κουτσοί στραβοί όλοι στον Άγιο Παντελεήμονα παιδιά.
Δηλαδή δεν πρέπει να έχουν παιδαγωγική κατάρτιση αυτοί που θα διοριστούν επειδή έχετε μαζέψει προυπηρεσία και δεν σας συμφέρει?
Όποιος έχει ένα πτυχίο θεωρείται καθηγητής ? από που και ως που? πόσα παιδαγωγικά μαθήματα έχει πάρει? έχει δοκιμασθεί μέσα στην τάξη? τον έχουν κρίνει άλλοι καθηγητές? ή απλά μπήκε μέσα και είδε τα παιδιά ως πειραματόζωα? (όπως συμβαίνει σήμερα δηλαδή)

Πολύ καλά τα λέει η υπουργός, και δεν είναι μόνο το θέμα της παιδαγωγικής κατάρτισης. Είναι και το θέμα του γνωστικού αντικειμένου.
Οι μισοί πτυχιούχοι σήμερα δεν ξέρουν που παν τα 4. Το επίπεδο έχει πέσει πάρα πολύ στις σχολές που θέλουν να λέγονται καθηγητικές


το ότι μονο οι εχοντες παιδαγωγικη καταρτιση θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο διαγωνισμο πως σας φανηκε...
με νευριασε πρωι πρωι...
Εντούτοις η σύγχρονη παιδαγωγική είναι μαθητοκεντρική, συνεπώς η παιδαγωγική επάρκεια, το μεράκι του καθηγητή, και άλλα τόσα γλαφυρά που κατά καιρούς έχει πει θεωρώντας ότι απευθύνεται σε ηλιθίους, είναι κενό γράμμα σε 30άρια τμήματα, ή σε τάξεις που στοιβάζονται σε λυόμενα. Που ζεις;; Και έχω παιδαγωγική επάρκεια, αν θεωρείς ότι αμύνομαι σε μέτρο που με θίγει... Προσγειώσου, στο Ellada ζεις! (Αργεντινή όπου να'ναι!)
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8574 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:39:01 μμ »
Ναι έτσι είναι, από που και ως που να έχουν δικαίωμα μόνο όσοι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση? ??? ??? Ας έχουν όλοι. Κουτσοί στραβοί όλοι στον Άγιο Παντελεήμονα παιδιά.
Δηλαδή δεν πρέπει να έχουν παιδαγωγική κατάρτιση αυτοί που θα διοριστούν επειδή έχετε μαζέψει προυπηρεσία και δεν σας συμφέρει?
Όποιος έχει ένα πτυχίο θεωρείται καθηγητής ? από που και ως που? πόσα παιδαγωγικά μαθήματα έχει πάρει? έχει δοκιμασθεί μέσα στην τάξη? τον έχουν κρίνει άλλοι καθηγητές? ή απλά μπήκε μέσα και είδε τα παιδιά ως πειραματόζωα? (όπως συμβαίνει σήμερα δηλαδή)

Πολύ καλά τα λέει η υπουργός, και δεν είναι μόνο το θέμα της παιδαγωγικής κατάρτισης. Είναι και το θέμα του γνωστικού αντικειμένου.
Οι μισοί πτυχιούχοι σήμερα δεν ξέρουν που παν τα 4. Το επίπεδο έχει πέσει πάρα πολύ στις σχολές που θέλουν να λέγονται καθηγητικές

το ότι μονο οι εχοντες παιδαγωγικη καταρτιση θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο διαγωνισμο πως σας φανηκε...
με νευριασε πρωι πρωι...

Είσαι απίστευτα εκνευριστικός!!! Εσένα ποιός θα σε κρίνει που είσαι 6 χρόνια στο ιδιωτικό,που ήσουν σε ΤΕΕ του ΟΑΕΔ και τώρα αξιώνεις διορισμό;??? ??? Έλεος ρε φίλε!! Άραγε πως μπήκες εκεί; Ρητορική η ερώτηση.. Ούτε έναν διαγωνισμό δεν έδωσες,ούτε θα φας στο κεφάλι τις επάρκειες και όλα αυτά που θα λουστούμε οι υπόλοιποι!!Αν δεν έχεις κάτι αξιόλογο να πεις μη μιλάς μόνο για να μας σπας τα νεύρα!Κοίτα τα δικά σου χάλια που ειρωνεύεσαι κιόλας ότι δεν μπορείς τις αδικίες με τα βύσματα για τις προυπηρεσίες και άσε μας ήσυχους!! Ξέρεις εσύ που παν τα 4; Ούτε τα δύο δεν ξέρεις που πάνε! Ή μάλλον ξέρεις, τα πηγαίνεις εκεί στις υψηλές γνωριμίες και τις έγκυρες πηγές σου που μπορούν να σε βολέψουν! Άμα πια! Αλλά έτσι είναι, η καμήλες δεν βλέπουν τις δικές τους τις καμπούρες,μόνο των άλλων!! Ξύπνα λίγο άνθρωπέ μου! Έχουμε τη Διαμαντοπούλου,έχουμε και τον κλώνο της εδώ μέσα!!Συγχύστηκα πάλι..
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος piaget

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8575 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:40:04 μμ »
απλά get a life,

Μου 'λειψες, δεν ξέρεις πόσο μου 'λειψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=6_lXQDWmymE

Αποσυνδεδεμένος piaget

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8576 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:42:13 μμ »
άρα η παιδαγωγική επάρκεια δεν χρειάζεται στο ελλάντα. αυτό δε λες? τι χρειάζονται οι παιδαγωγικές σπουδές, μπαίνουμε στην τάξη και όποιον πάρει ο χάρος, αρκεί εμείς να διοριστούμε και να δέσουμε τον γάιδαρό μας στο δέντρο της μονιμότητας.
Με αυτές τις απόψεις θεωρείσαι καθηγήτρια?  ???

Εντούτοις η σύγχρονη παιδαγωγική είναι μαθητοκεντρική, συνεπώς η παιδαγωγική επάρκεια, το μεράκι του καθηγητή, και άλλα τόσα γλαφυρά που κατά καιρούς έχει πει θεωρώντας ότι απευθύνεται σε ηλιθίους, είναι κενό γράμμα σε 30άρια τμήματα, ή σε τάξεις που στοιβάζονται σε λυόμενα. Που ζεις;; Και έχω παιδαγωγική επάρκεια, αν θεωρείς ότι αμύνομαι σε μέτρο που με θίγει... Προσγειώσου, στο Ellada ζεις! (Αργεντινή όπου να'ναι!)

Αποσυνδεδεμένος piaget

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8577 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:44:40 μμ »
Αν συγχύζεσαι έτσι εύκολα από κάτι που έγραψε κάποιος σε ένα φόρουμ , φαντάσου πως θα συγχυστείς έτσι και μπεις σε τάξη, ειδικά αν σε πάρουν χαμπάρι οι μαθητές.
Έχεις σκεφτεί να κάνεις κάποιο άλλο επάγγελμα?

!Συγχύστηκα πάλι..

Αποσυνδεδεμένος nikgre

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8578 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:46:08 μμ »
απλά get a life,

Μου 'λειψες, δεν ξέρεις πόσο μου 'λειψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=6_lXQDWmymE

Get a life you, loser!!!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8579 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:51:00 μμ »
Αγαπητέ διανοούμενε, διαφωτιστή όπως βλέπεις το επίπεδο είναι χαμηλό.Οι "εκπαιδευτικοί" είναι όλοι τενεκέδες και δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο παρα ο διορισμός τους.Εσύ αποτελείς μια φωτεινή εξαίρεση μέσα σε αυτόν τον βουρκο του pde.Για αυτό όχι ότι μας ενοχλείς, απλά επειδή τσάμπα ξοδεύεις ενέργεια όπως φαίνεται δεν μας κάνεις τη χάρη...Αίντε γιατί μας τα έκανες μπαλόνια με τις π....ριες σου.

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8580 στις: Μάρτιος 28, 2010, 03:53:01 μμ »
απλά get a life,

Μου 'λειψες, δεν ξέρεις πόσο μου 'λειψες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=6_lXQDWmymE


Αυτό προσπαθούμε,γιατί δεν πρόκειται να μας χαρίσει κανένας τίποτα.. Αλλά εσύ που να τα καταλάβεις αυτά...Οι έγκυρες πηγές σου να είναι καλά να σε βολεύουν πάντα!!! :P :P

Αν συγχύζεσαι έτσι εύκολα από κάτι που έγραψε κάποιος σε ένα φόρουμ , φαντάσου πως θα συγχυστείς έτσι και μπεις σε τάξη, ειδικά αν σε πάρουν χαμπάρι οι μαθητές.
Έχεις σκεφτεί να κάνεις κάποιο άλλο επάγγελμα?

!Συγχύστηκα πάλι..

Αμέ, έχω σκεφτεί πολλά και διάφορα γιατί δεν έχω κανέναν να με βολέψει σε ιδιωτικό ή στον ΟΑΕΔ.. Εσύ τί είσαι; Επαγγελματίας βυσματίας ή απλώς φυτιλάκιας;
Σε όλα όσα σου γράφουμε μόνο αυτά βρήκες να σχολιάσεις.. Τι άλλο να πούμε μαζί σου δεν ξέρω...

Και για να σου απαντήσω,το πολύ πολύ να μη μου δώσουν παιδαγωγική επάρκεια και να με βάλει σε γραφείο ο μέντοράς μου.. Εσύ έχεις; Αγωνίστηκες ποτέ για κάτι;
Εγκεφαλική ανεπάρκεια έχεις,κοίταξέ το! Άντε γειά!! >:(
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8581 στις: Μάρτιος 28, 2010, 04:05:26 μμ »
Ε μην παιζετε το παιχνιδι της!!!!
Να αλληλοτσακωνομαστε αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ θελει!!!!
ΜΗΝ της κανουμε το χατίρι!!!!!!
σκοπός ειναι να ειμαστε ενωμένοι για να μπορεσουμε να στραφούμε εναντίον της....αυτό το ξέρει και γιαυτό πετάει αυτες τις βόμβες για να αλληλοφαγωθούμε!!!!

Ε ΟΧΙ!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2010, 04:07:54 μμ από dimik »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 656
Σύνολο: 673

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.