*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1973951 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9548 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:09:17 μμ »
Επικοινώνησα με ανώτερο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ .Είπε ότι αν αντιδράσουμε θα αναθεωρήσει τη στάση της .Ακόμα και αυτός ήταν κατά της .

Άφήστε το παιδιά, κανείς υψηλόβαθμος δε διαφωνεί μέσα στο ΠΑΣΟΚ, μη σας πω και χαμηλόβαθμος...Άλλο το αν διαφωνούν ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ. Αλλά τα περισσότερα μέλη μόκο. Από εκεί που προεκλογικά έλεγαν ότι υπάρχει άλλος δρόμος τώρα στηρίζουν τα αντιλαϊκά μέτρα λέγοντας ότι δεν υπάρχει περιθώριο. Αφήστε το, οι δήθεν διαφωνίες είναι μέσα στο κόλπο της αποχαύνωσής μας.
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Κλασικό ΠΑΣΟΚικο κόλπο.
Πάντως σήμερα στο σχολειο που μίλησα με τους μόνιμους κατάλαβα ότι δεν έχουν πάρει γραμμή ΤΙ τους ξημερώνει. Τους φάνηκε απίστευτη η συμπτηξη τμημάτων. Και ο διευθυντής ήταν καθυσηχαστικός επ'αυτού οτι δεν θα γίνει. Όσο για τις υπερωρίες, τσίνισαν μεν, αλλά ρώταγαν αν θα τις πληρώνονται. Και το χειρότερο, με το που μπήκα μέσα μου είπαν: 'άντε και θα διοριστείς αφού έχεις 24 μήνες προυπηρεσία'!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:11:31 »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9549 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:12:00 μμ »

Το πρωί στο ΜΕΓΚΑ η Σαλατοπούλου είπε κατά λέξη

Με πήρε τηλέφωνο ένας φίλος βουλευτής και μου είπε για ένα κοριτσάκι που έκλαιγε καθώς δε θα διοριστεί

με 24μηνο + .

Γιατί ανησυχεί αφού τα επόμενα 2 χρόνια οι προσλήψεις θα γίνουν με το ισχύον σύστημα..


Αν μαθαίναμε πιο είναι αυτό το κοριτσάκι, αυτόματα θα βλέπαμε μέχρι που θα πάρει 24μηνο+ΑΣΕΠ στην

ειδικότητα του... ;D ;D ;D

Τι , δε θα κάνει και τα ρουσφέτια της...



Αχ, να μην είμαι εγώ "αυτό το κοριτσάκι", ώστε να κοιμάμαι ήσυχη!  :P  :P
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9550 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:17:29 μμ »

Το πρωί στο ΜΕΓΚΑ η Σαλατοπούλου είπε κατά λέξη

Με πήρε τηλέφωνο ένας φίλος βουλευτής και μου είπε για ένα κοριτσάκι που έκλαιγε καθώς δε θα διοριστεί

με 24μηνο + .

Γιατί ανησυχεί αφού τα επόμενα 2 χρόνια οι προσλήψεις θα γίνουν με το ισχύον σύστημα..


Αν μαθαίναμε πιο είναι αυτό το κοριτσάκι, αυτόματα θα βλέπαμε μέχρι που θα πάρει 24μηνο+ΑΣΕΠ στην

ειδικότητα του... ;D ;D ;D

Τι , δε θα κάνει και τα ρουσφέτια της...



Αχ, να μην είμαι εγώ "αυτό το κοριτσάκι", ώστε να κοιμάμαι ήσυχη!  :P  :P

εγώ είμαι το κοριτσάκι που έκλαιγε         δεν είμαι σε κανένα πίνακα     αλλά μπερδεύτηκα πάνω στα αναφιλητά μου και είπα 24μηνο+ ασεπ ;D

Αποσυνδεδεμένος dmath

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9551 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:19:33 μμ »

Το πρωί στο ΜΕΓΚΑ η Σαλατοπούλου είπε κατά λέξη

Με πήρε τηλέφωνο ένας φίλος βουλευτής και μου είπε για ένα κοριτσάκι που έκλαιγε καθώς δε θα διοριστεί

με 24μηνο + .

Γιατί ανησυχεί αφού τα επόμενα 2 χρόνια οι προσλήψεις θα γίνουν με το ισχύον σύστημα..


Αν μαθαίναμε πιο είναι αυτό το κοριτσάκι, αυτόματα θα βλέπαμε μέχρι που θα πάρει 24μηνο+ΑΣΕΠ στην

ειδικότητα του... ;D ;D ;D

Τι , δε θα κάνει και τα ρουσφέτια της...



Αχ, να μην είμαι εγώ "αυτό το κοριτσάκι", ώστε να κοιμάμαι ήσυχη!  :P  :P

εγώ είμαι το κοριτσάκι που έκλαιγε         δεν είμαι σε κανένα πίνακα     αλλά μπερδεύτηκα πάνω στα αναφιλητά μου και είπα 24μηνο+ ασεπ ;D

Μετά το βαθύ λαρύγγι  αναζητείται το...λυπημένο κοριτσάκι... ;D ;D ;D
Το σύμπαν είναι άπειρο , η βλακεία των ανθρώπων είναι άπειρη ! Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος !
                                              ''Αλμπερτ Αινστάιν''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:11:31 »

Αποσυνδεδεμένος zenia78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9552 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:20:42 μμ »

Το πρωί στο ΜΕΓΚΑ η Σαλατοπούλου είπε κατά λέξη

Με πήρε τηλέφωνο ένας φίλος βουλευτής και μου είπε για ένα κοριτσάκι που έκλαιγε καθώς δε θα διοριστεί

με 24μηνο + .

Γιατί ανησυχεί αφού τα επόμενα 2 χρόνια οι προσλήψεις θα γίνουν με το ισχύον σύστημα..


Αν μαθαίναμε πιο είναι αυτό το κοριτσάκι, αυτόματα θα βλέπαμε μέχρι που θα πάρει 24μηνο+ΑΣΕΠ στην

ειδικότητα του... ;D ;D ;D

Τι , δε θα κάνει και τα ρουσφέτια της...



Αχ, να μην είμαι εγώ "αυτό το κοριτσάκι", ώστε να κοιμάμαι ήσυχη!  :P  :P


Και βεβαίως το κοριτσάκι σίγουρα θα διοριστεί, ανεξαρτήτως μορίων, ΑΣΕΠ, πιστοποιητικών κλπ...
Αυτό λέγεται ΑΝΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ
Θέλω να βγω από το αδιέξοδο, αλλά δε θυμάμαι πως μπήκα...

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9553 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:32:45 μμ »
Σας παρακαλώ λύστε μου μια απορία..ρωτάω και ξαναρωτάω αλλά μας πήρε σβάρνα η Αννούλα και χάσαμε τα μυαλά μας..Αυτοί οι περίφημοι 24μηνίτες είναι όσοι έχουν 24 μόρια ή 24 μήνες ΚΑΘΑΡΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ?? (από που προκύπτει αυτή η προυπηρεσία?..Μπαίνουν και τα μόρια του ΑΣΕΠ μέσα???)

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9554 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:34:15 μμ »



DOG.....σε βλέπω παρόντα   και θέλω την αποψή σου  για το νομοσχέδιο
κοιταξε να δεις...εγω δε νομιζω οτι βγηκε κατι καινουριο...ολα αυτα τα ξεραμε πριν 3 μηνες...αν δε βγουν ολες οι λεπτομερειες,αναλυτικα,προσαυξησεις κ τετοια....πως θα το κρινεις?οι κλασσικες γενικοτητες ειπωθηκαν παλι....
εγω ειμαι υπερ του μεσω ασεπ,αρκει να ειναι διαφορετικος,κ αρκει να υπαρχει μεταβατικη περιοδος.το μεταβατικη <2 χρονια> παλι ειναι ασαφες,γιατι δεν προσδιοριζει απολυτο αριθμο.εγω ειμαι υπερ να αποκατασταθουν οι μεγαλες προυπηρεσιες(λεγοντας μεγαλες,εννοω απο 16-18 κ πανω περιπου)
αξιολογηση,εφοσον δεν επηρεαζει οικονομικο κ μονιμοτητα,καλο θα ειναι να υπαρχει.
αυητα πιστευω...αλλα σου ειπα,δε νομιζω οτι βγηκε κατι καινουριο ουσιαστικα...
φετος δεν παω καθολου σε σχολειο,ιδιαιτερα δεν κανω,κανω αλλη δουλεια,οποτε τα εχω χασει λιγο τα πραγματα...
αλλα κ να δουλευα,δεν υπηρχε περιπτωση να αντοδρασω για τη διατηρηση του ισχυοντος συστηματος,που οπως ελεγε η ολμε ειναι αποδεκτο απο εκπαιδευτικους κ κοινωνια...τι ειναι δηλαδη αποδεκτο?το να τρεχεις χρονια να μαζευεις προυπηρεσιες σε νησια κ να διοριστεις μετα?
ας αντιδρασουν για αλλαγες που δεν συμφωνουν,οχι για τη διατηρηση...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 14, 2010, 03:37:21 μμ από DOG »

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9555 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:35:19 μμ »
οχι καθαρη προυπηρεσια και ασεπ.....λιγο σου φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9556 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:35:46 μμ »
 ακουσα πριν λίγο σε κανάλι ότι σε ένα σχολείο  μιας ορεινής περιοχής της κεντρικής Ελλάδας   ήταν διορισμένοι 47  με οργανική θέση  και κάθε χρόνο  τα μαθήματα τα έκαναν ωρομίσθιοι γιατι κανείς απο αυτούς δεν ήταν στην θεση του      αλλά όλοι απεσπασμένοι.

Αποσυνδεδεμένος elefthe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9557 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:36:18 μμ »
εχει γαμη..ει η ψυχολογια μου. ξεσπαω στα παιδια μου χωρις λόγο. κλαιω φωναζω μεσα στο σπιτι μου. τοσα χρονια! τοση προσπαθεια, τοσος κοπος .αμω το φελεκι μου τοσα εξοδα, ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ Με πνηγει το γιατι. τι τους καναμε και μας πετανε ετσι στον καδο των σκουπιδιων
Δίνουν ταχα μεταβατικη. Για τα ματια του κοσμου. Για να μας χρυσώσουν το χαπι. Για να μην μπορει κανενας να αντιδρασει. Σας παρακαλω ζηταω βοηθεια.ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9558 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:39:06 μμ »
ακουσα πριν λίγο σε κανάλι ότι σε ένα σχολείο  μιας ορεινής περιοχής της κεντρικής Ελλάδας   ήταν διορισμένοι 47  με οργανική θέση  και κάθε χρόνο  τα μαθήματα τα έκαναν ωρομίσθιοι γιατι κανείς απο αυτούς δεν ήταν στην θεση του      αλλά όλοι απεσπασμένοι.

Αυτό συμβαίνει στα περισσότερα δυσπρόσιτα ή απομακρυσμένα από την πόλη σχολεία.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9559 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:39:42 μμ »
Σας παρακαλώ λύστε μου μια απορία..ρωτάω και ξαναρωτάω αλλά μας πήρε σβάρνα η Αννούλα και χάσαμε τα μυαλά μας..Αυτοί οι περίφημοι 24μηνίτες είναι όσοι έχουν 24 μόρια ή 24 μήνες ΚΑΘΑΡΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ?? (από που προκύπτει αυτή η προυπηρεσία?..Μπαίνουν και τα μόρια του ΑΣΕΠ μέσα???)

Μέχρι τώρα ίσχυε το 24μηνο +ΑΣΕΠ. Όπου 24 μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας και μια επιτυχία σε οποιοδήποτε ΑΣΕΠ σου εξασφάλιζαν διορισμό. Και όχι δεν μετρούσαν τα μόρια του ΑΣΕΠ αλλά μόνο η προϋπηρεσία που αποκτούσες σε σχολεία. Αυτό πλέον καταργείται.

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9560 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:40:39 μμ »



DOG.....σε βλέπω παρόντα   και θέλω την αποψή σου  για το νομοσχέδιο
κοιταξε να δεις...εγω δε νομιζω οτι βγηκε κατι καινουριο...ολα αυτα τα ξεραμε πριν 3 μηνες...αν δε βγουν ολες οι λεπτομερειες,αναλυτικα,προσαυξησεις κ τετοια....πως θα το κρινεις?οι κλασσικες γενικοτητες ειπωθηκαν παλι....
εγω ειμαι υπερ του μεσω ασεπ,αρκει να ειναι διαφορετικος,κ αρκει να υπαρχει μεταβατικη περιοδος.το μεταβατικη <2 χρονια> παλι ειναι ασαφες,γιατι δεν προσδιοριζει απολυτο αριθμο.εγω ειμαι υπερ να αποκατασταθουν οι μεγαλες προυπηρεσιες(λεγοντας μεγαλες,εννοω απο 16-18 κ πανω περιπου)
αξιολογηση,εφοσον δεν επηρεαζει οικονομικο κ μονιμοτητα,καλο θα ειναι να υπαρχει.
αυητα πιστευω...αλλα σου ειπα,δε νομιζω οτι βγηκε κατι καινουριο ουσιαστικα...
φετος δεν παω καθολου σε σχολειο,ιδιαιτερα δεν κανω,κανω αλλη δουλεια,οποτε τα εχω χασει λιγο τα πραγματα...
αλλα κ να δουλευα,δεν υπηρχε περιπτωση να αντοδρασω για τη διατηρηση του ισχυοντος συστηματος,που οπως ελεγε η ολμε ειναι αποδεκτο απο εκπαιδευτικους κ κοινωνια...τι ειναι δηλαδη αποδεκτο?το να τρεχεις χρονια να μαζευεις προυπηρεσιες σε νησια κ να διοριστεις μετα?
ας αντιδρασουν για αλλαγες που δεν συμφωνουν,οχι για τη διατηρηση...

η αλήθεια είναι οτι δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου ,   ουτε  μπορεις να πεις οτι είναι ταφόπλακα της παιδείας           είναι νωρίς ακόμη.    θα δούμε.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #9561 στις: Απρίλιος 14, 2010, 03:40:54 μμ »
εχει γαμη..ει η ψυχολογια μου. ξεσπαω στα παιδια μου χωρις λόγο. κλαιω φωναζω μεσα στο σπιτι μου. τοσα χρονια! τοση προσπαθεια, τοσος κοπος .αμω το φελεκι μου τοσα εξοδα, ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ
ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ Με πνηγει το γιατι. τι τους καναμε και μας πετανε ετσι στον καδο των σκουπιδιων
Δίνουν ταχα μεταβατικη. Για τα ματια του κοσμου. Για να μας χρυσώσουν το χαπι. Για να μην μπορει κανενας να αντιδρασει. Σας παρακαλω ζηταω βοηθεια.ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ

ασπρη ποδια με κουμπωμα πισω και ωραιοτατες ασπρες μικρες καραμελιτσες που καταπινονται με νερακι... ;D ;D

υπομονη με τον πανικο δεν γινεται τιποτα ,και τα παιδια δεν μας φταινε σε τιποτα..αντλησε θαρρος απο κεινα.. ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 381
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.