*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1954679 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexis35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10696 στις: Ιούλιος 09, 2010, 07:15:26 μμ »
... πριν 3-4 μέρες 500 ψηφοφόροι του Πάγκαλου διαμαρτυρόμενοι απέκλεισαν το γραφείο του στην Πειραιώς! Το έλεγαν προχτές στο extra μετα τα μεσανυχτα σε μια εκπομπή που δεν θυμάμαι το όνομα της - μετά τον Παπαγιάννη. Ο δημοσιογράφος είπε επίσης οτι 12 κάμερες ήταν εκεί και κατέγραφαν το γεγονός αλλά την επομένη σε κανένα κανάλι δεν ειπώθηκε τίποτα!!!!! Εμ πως θα γλυτώσουνε κανα δισεκατομύριο πάλι οι φτωχοί καναλάρχες!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:06:48 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10697 στις: Ιούλιος 09, 2010, 07:31:29 μμ »
Μήπως είχε τίποτε άλλο μεγαλύτερο και το σκάφος ήταν απλώς η αφορμή?

εεεεεεπππ....!  ;D ;D  Συμφωνω ομως, δεν μπορω να πω....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10698 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:08:45 μμ »
Μήπως είχε τίποτε άλλο μεγαλύτερο και το σκάφος ήταν απλώς η αφορμή?

εεεεεεπππ....!  ;D ;D  Συμφωνω ομως, δεν μπορω να πω....
Έτσι...έτσι!
Και συμφωνώ κι εγώ για την Κανέλη....αφήστε την ήσυχη....αλλού βαράν τα τούμπανα αλλού χορεύει η νύφη μας έχουν καταντήσει....όλα να περιστρέφονται γύρω από τον δικό μας ΑΣΕΠ....τόσα χρόνια φυσικά όλη η κοινωνία αυτό έκανε...ό,τι αφορούσε τον μικρόκοσμο του καθενός.....τα παιδιά όμως που οι περισσότεροι θέλουν να κάνουν ή που ηδη έχουν σκέφτηκαν ποτέ σε τι κόσμο θα ζήσουν εφόσον κανένας μας δεν νιάζεται για το παραπέρα απ'την πόρτα του...;; Τα παιδιά δεν είναι τα παιχνιδιά μας ούτε για να κορδωνόμαστε που τα έχουμε και τα στολίζουμε....αλλού είναι το θέμα...να παλεύουμε για τον κόσμο τους και για τον κόσμο που τους δίνουμε!! Και αν η Κανέλη μπόρεσε να δει και το παραπέρα είναι προς τιμήν της....αν και ήταν αναμενόμενο δεδομένου του μυαλού που διαθέτει...το θέμα είναι εμείς να ανοίγουμε την κούτρα μας παραπάνω!!
ΥΓ: ΤΕΜ....έγραψες! ;)
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10699 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:26:00 μμ »
 :-*

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:06:48 »

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10700 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:28:31 μμ »

Ε ναι... μπροστά στις "ομιλίες-καταπέλτης" του Ασύγκριτου (με διδακτορικό στα σαρδαμ) Μπουρδολόγου πως να μπορέσει κανείς ν' ακούσει την Κανέλη.. Ωχριά μπροστά του.

οταν εκπροσωπεις ενα κομμα με ιδεολογια καταδικασμενη στην συνειδηση των λαων παγκοσμιως , με μεσο ορο ψηφοφορων 60+ , με ασημαντα εκλογικα ποσοστα και  χωρις ελπιδα ανοδου στην εξουσια (ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ)ειναι ευκολο να ξεστομιζεις τετοιους ''πυρηνους λογους'' οπως κανει η συγκεκριμενη περιφερομενη σταρ των τηλεοπτικων παραθυρων......ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε...

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10701 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:35:17 μμ »

Ε ναι... μπροστά στις "ομιλίες-καταπέλτης" του Ασύγκριτου (με διδακτορικό στα σαρδαμ) Μπουρδολόγου πως να μπορέσει κανείς ν' ακούσει την Κανέλη.. Ωχριά μπροστά του.

οταν εκπροσωπεις ενα κομμα με ιδεολογια καταδικασμενη στην συνειδηση των λαων παγκοσμιως , με μεσο ορο ψηφοφορων 60+ , με ασημαντα εκλογικα ποσοστα και  χωρις ελπιδα ανοδου στην εξουσια (ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ)ειναι ευκολο να ξεστομιζεις τετοιους ''πυρηνους λογους'' οπως κανει η συγκεκριμενη περιφερομενη σταρ των τηλεοπτικων παραθυρων......ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε...
Το 60+ από που το συμπέρανες; Χθες που έτυχε να είμαι στην Τσιμισκή όταν περνούσε η πορεία του ΠΑΜΕ έβλεπα πολύ νέο κόσμο

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10702 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:50:21 μμ »

Ε ναι... μπροστά στις "ομιλίες-καταπέλτης" του Ασύγκριτου (με διδακτορικό στα σαρδαμ) Μπουρδολόγου πως να μπορέσει κανείς ν' ακούσει την Κανέλη.. Ωχριά μπροστά του.

οταν εκπροσωπεις ενα κομμα με ιδεολογια καταδικασμενη στην συνειδηση των λαων παγκοσμιως , με μεσο ορο ψηφοφορων 60+ , με ασημαντα εκλογικα ποσοστα και  χωρις ελπιδα ανοδου στην εξουσια (ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ)ειναι ευκολο να ξεστομιζεις τετοιους ''πυρηνους λογους'' οπως κανει η συγκεκριμενη περιφερομενη σταρ των τηλεοπτικων παραθυρων......ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε...
Η Κανέλη δεν περίμενε να μπει στην πολιτική για να έχει τέτοιο λόγο...πάντα έτσι μιλούσε...αλλά τέλοσπάντων...το θέμα δεν είναι η Κανέλη,αλλά ότι παντού μπλέκουμε την κομματική οπτική και ακόμη κι αν κάποιος αντιθέτου κόμματος πει κάτι που τσούζει γιατί είναι η αλήθεια...το ρίχνουμε στο κομματικό...αυτό εννοούσα να ανοίγουμε το μυαλό μας παραπάνω και ο rorygr έδωσε το παράδειγμα καυτηριασμού προσώπων χωρίς να ακούμε τι πραγματικά λένε...ακόμη και αν ενέχει δόση υπερβολής,αν και δεν νομίζω πως στην προκειμένη ενείχε καμιά υπερβολή ό,τι είπε!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10703 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:52:36 μμ »

Το 60+ από που το συμπέρανες; Χθες που έτυχε να είμαι στην Τσιμισκή όταν περνούσε η πορεία του ΠΑΜΕ έβλεπα πολύ νέο κόσμο


και γω που ειχα παει στη πορεια του ΠΑΜΕ στο Πειραια (παρεα με καποιο συναδελφο απο το φορουμ), ειδαμε νεολαια!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10704 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:58:15 μμ »

Ε ναι... μπροστά στις "ομιλίες-καταπέλτης" του Ασύγκριτου (με διδακτορικό στα σαρδαμ) Μπουρδολόγου πως να μπορέσει κανείς ν' ακούσει την Κανέλη.. Ωχριά μπροστά του.

οταν εκπροσωπεις ενα κομμα με ιδεολογια καταδικασμενη στην συνειδηση των λαων παγκοσμιως , με μεσο ορο ψηφοφορων 60+ , με ασημαντα εκλογικα ποσοστα και  χωρις ελπιδα ανοδου στην εξουσια (ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ)ειναι ευκολο να ξεστομιζεις τετοιους ''πυρηνους λογους'' οπως κανει η συγκεκριμενη περιφερομενη σταρ των τηλεοπτικων παραθυρων......ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε...
Μάλλον δεν έχεις την παραμικρή προσωπική επαφή ούτε με το συγκεκριμένο κόμμα, ούτε με τους ψηφοφόρους του και η ενημέρωσή σου πηγάζει αποκλειστικά από τα ΜΜΕ.
 Όσο για την ιδεολογία του που παγκοσμίως είναι καταδικασμένη, εδώ και καμιά δεκαριά χρόνια γίνεται συντονισμένη προσπάθεια να ταυτιστεί με το φασισμό (βλέπε "αντικομμουνιστικό μνημόνιο").
Μήπως όλα αυτά αποσκοπούσαν στη διαμονοποίηση της συγκεκριμένης ιδεολογίας ώστε τελικά να προετοιμαστεί τεχνηέντως το εδαφός γι' αυτό που ζούμε τώρα και θα ζήσουμε τα επόμενα χρόνια;
Μήπως έχεις ασπαστεί εντελώς άκριτα την προπαγάνδα που ασκείται εναντίον της συγκεκριμένης ιδεολογίας;
Δεν υποστηρίζω ότι όλα ήταν καλώς καμωμένα στον υπαρκτό σοσιαλισμό, αλλά στην παρούσα συγκυρία είναι αναγκαίο να του ρίξουμε και μια ματιά. Τόσο στην ιδεολογία όσο και στο πώς αυτή εφαρμόστηκε, και να μην καταδικάζουμε αδιακρίτως τους πάντες και τα πάντα. Το καλούν οι καιροί. Νομίζω...
Μήπως τελικά έχεις μπερδευτεί κι έχεις χάσει από το οπτικό σου πεδίο τον αντίπαλο;
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10705 στις: Ιούλιος 09, 2010, 09:03:30 μμ »

οταν εκπροσωπεις ενα κομμα με ιδεολογια καταδικασμενη στην συνειδηση των λαων παγκοσμιως , με μεσο ορο ψηφοφορων 60+ , με ασημαντα εκλογικα ποσοστα και  χωρις ελπιδα ανοδου στην εξουσια (ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ)ειναι ευκολο να ξεστομιζεις τετοιους ''πυρηνους λογους'' οπως κανει η συγκεκριμενη περιφερομενη σταρ των τηλεοπτικων παραθυρων......ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε...

γιαυτο φτασαμε εκει που φτασαμε. με τετοιες πολιτικες !!!
ποια ειναι ακριβως η ιδεολογια του ΚΚΕ? γνωριζει κανεις ?
γιατι ισοτητα και αξιοκρατια την εχουμε κανει παντιερα μονο στα λογια και ενα ταρατατζουμ μας λειπει....
οταν οι πλουσιοι τωρα ΔΕΝ θα πληρωσουν ουτε 1 ευρω ενω εσεις θα παρετε τα δεδουλευμενα ψιχουλα μετα απο 6 + μηνες, και θα παρακαλατε για 4 ωρες ισως ξυπνησετε απο την .....ιδεολογια και τη μπασταρδη γλυκόζι τους
Αν δεν μαθουμε να ακουμε και να σκεπτομαστε τα οσα μας ξεστομιζουν οι αλλοι οι αντιθετοι με μας, ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.

και οταν μιλατε για τη Κανελη να προσεχετε σας παρακαλω πολυ το τι λετε. ευχαριστω για την κατανοηση σας !!!   ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10706 στις: Ιούλιος 09, 2010, 09:07:00 μμ »

Ε ναι... μπροστά στις "ομιλίες-καταπέλτης" του Ασύγκριτου (με διδακτορικό στα σαρδαμ) Μπουρδολόγου πως να μπορέσει κανείς ν' ακούσει την Κανέλη.. Ωχριά μπροστά του.

οταν εκπροσωπεις ενα κομμα με ιδεολογια καταδικασμενη στην συνειδηση των λαων παγκοσμιως , με μεσο ορο ψηφοφορων 60+ , με ασημαντα εκλογικα ποσοστα και  χωρις ελπιδα ανοδου στην εξουσια (ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ)ειναι ευκολο να ξεστομιζεις τετοιους ''πυρηνους λογους'' οπως κανει η συγκεκριμενη περιφερομενη σταρ των τηλεοπτικων παραθυρων......ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε...
Μάλλον δεν έχεις την παραμικρή προσωπική επαφή ούτε με το συγκεκριμένο κόμμα, ούτε με τους ψηφοφόρους του και η ενημέρωσή σου πηγάζει αποκλειστικά από τα ΜΜΕ.
 Όσο για την ιδεολογία του που παγκοσμίως είναι καταδικασμένη, εδώ και καμιά δεκαριά χρόνια γίνεται συντονισμένη προσπάθεια να ταυτιστεί με το φασισμό (βλέπε "αντικομμουνιστικό μνημόνιο").
Μήπως όλα αυτά αποσκοπούσαν στη διαμονοποίηση της συγκεκριμένης ιδεολογίας ώστε τελικά να προετοιμαστεί τεχνηέντως το εδαφός γι' αυτό που ζούμε τώρα και θα ζήσουμε τα επόμενα χρόνια;
Μήπως έχεις ασπαστεί εντελώς άκριτα την προπαγάνδα που ασκείται εναντίον της συγκεκριμένης ιδεολογίας;
Δεν υποστηρίζω ότι όλα ήταν καλώς καμωμένα στον υπαρκτό σοσιαλισμό, αλλά στην παρούσα συγκυρία είναι αναγκαίο να του ρίξουμε και μια ματιά. Τόσο στην ιδεολογία όσο και στο πώς αυτή εφαρμόστηκε, και να μην καταδικάζουμε αδιακρίτως τους πάντες και τα πάντα. Το καλούν οι καιροί. Νομίζω...
Μήπως τελικά έχεις μπερδευτεί κι έχεις χάσει από το οπτικό σου πεδίο τον αντίπαλο;

++++++++++++++
και να προσθεσω, μήπως εχουμε μπερδεψει τη βουρτσα με τη.....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10707 στις: Ιούλιος 09, 2010, 09:26:37 μμ »

και να προσθεσω, μήπως εχουμε μπερδεψει τη βουρτσα με τη.....

 ;D Κολλάει ακριβώς με όσα έχουν γραφτεί ανάκατα στις δυο τελευταίες σελιδες του τόπικ!!
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10708 στις: Ιούλιος 09, 2010, 09:28:12 μμ »

Ε ναι... μπροστά στις "ομιλίες-καταπέλτης" του Ασύγκριτου (με διδακτορικό στα σαρδαμ) Μπουρδολόγου πως να μπορέσει κανείς ν' ακούσει την Κανέλη.. Ωχριά μπροστά του.

οταν εκπροσωπεις ενα κομμα με ιδεολογια καταδικασμενη στην συνειδηση των λαων παγκοσμιως , με μεσο ορο ψηφοφορων 60+ , με ασημαντα εκλογικα ποσοστα και  χωρις ελπιδα ανοδου στην εξουσια (ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ)ειναι ευκολο να ξεστομιζεις τετοιους ''πυρηνους λογους'' οπως κανει η συγκεκριμενη περιφερομενη σταρ των τηλεοπτικων παραθυρων......ολα τα αλλα εγω τα ακουω βερεσε...
Μάλλον δεν έχεις την παραμικρή προσωπική επαφή ούτε με το συγκεκριμένο κόμμα, ούτε με τους ψηφοφόρους του και η ενημέρωσή σου πηγάζει αποκλειστικά από τα ΜΜΕ.
 Όσο για την ιδεολογία του που παγκοσμίως είναι καταδικασμένη, εδώ και καμιά δεκαριά χρόνια γίνεται συντονισμένη προσπάθεια να ταυτιστεί με το φασισμό (βλέπε "αντικομμουνιστικό μνημόνιο").
Μήπως όλα αυτά αποσκοπούσαν στη διαμονοποίηση της συγκεκριμένης ιδεολογίας ώστε τελικά να προετοιμαστεί τεχνηέντως το εδαφός γι' αυτό που ζούμε τώρα και θα ζήσουμε τα επόμενα χρόνια;
Μήπως έχεις ασπαστεί εντελώς άκριτα την προπαγάνδα που ασκείται εναντίον της συγκεκριμένης ιδεολογίας;
Δεν υποστηρίζω ότι όλα ήταν καλώς καμωμένα στον υπαρκτό σοσιαλισμό, αλλά στην παρούσα συγκυρία είναι αναγκαίο να του ρίξουμε και μια ματιά. Τόσο στην ιδεολογία όσο και στο πώς αυτή εφαρμόστηκε, και να μην καταδικάζουμε αδιακρίτως τους πάντες και τα πάντα. Το καλούν οι καιροί. Νομίζω...
Μήπως τελικά έχεις μπερδευτεί κι έχεις χάσει από το οπτικό σου πεδίο τον αντίπαλο;

++++++++++++++
και να προσθεσω, μήπως εχουμε μπερδεψει τη βουρτσα με τη.....
Σ' ευχαριστώ Μάρκο. Μ' έβγαλες απ' τη δύσκολη θέση (γιατί είμαι και μια κυρία ως γνωστόν...  ;D)
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10709 στις: Ιούλιος 09, 2010, 10:09:02 μμ »
Νομίζω ότι είναι τουλάχιστον αστείο,μετά από όλα αυτά που γίνονται να υποστηρίζεις κάποιους πολιτικούς,μόνο και μόνο επειδή ότι λέει το κόμμα είναι σωστό.
Αν εγώ είμαι ΝΔ έπρεπε να πω μπράβο στη Μαριέτα για το συνοστισμό?
Αν εγώ είμαι ΠΑΣΟΚ έπρεπε να πω μπράβο στο Σημίτη για το ευχαριστώ προς τους Αμερικάνους?
Αν εγώ είμαι ΚΚΕ πρέπει αυτά που έβλεπα στις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ,πριν πολλά χρόνια να τα θεωρώ σωστά?
Αν εγώ είμαι οικολόγος πράσινος πρέπει να αναγνωρίζω μειονότητα στη Θράκη?

Έχουμε βγάλει ένα πανεπιστημίο και πίστευα ήμασταν σε θέση να κρίνουμε αυτά που μας πασάρει η "δημοκρατική" δικτατορία των μμε.
Και μόνο για τις απεργίες που κάνουν όταν κατατίθενται στη βουλή νομοσχέδια που θα κρίνουν τις ζωές μας , έπρεπε να πάμε στα κανάλια και να τα κάψουμε.


Και κάτι ακόμα. Τώρα που είναι καλοκαιράκι,λέμε έλα μωρέ,ας μην πάμε διακοπές,αφού μας έκοψαν το επίδομα.
Το χειμώνα που θα μαζεύουμε τα τάλιρα για να βγάλουμε το πετρέλαιο θέλω να δω πόσο μάγκες είμαστε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.