*

Αποστολέας Θέμα: Άδεια άνευ αποδοχών  (Αναγνώστηκε 296770 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #308 στις: Αύγουστος 20, 2013, 01:19:05 μμ »
Ευχαριστώ gio66.
Αν δεν γνωρίζω την έκβαση της αίτησης έως 31 Αυγούστου , αυτό σημαίνει ότι πρέπει 2/9 να είμαι στην οργανική μου; ή μέχρι να βγει θα περιμένω;

Σημαίνει πως πρέπει να είσαι στην οργανική σου, αλλά θεωρώ απίθανο να μην έχουν βγει μέχρι τότε τα αποτελέσματα.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:27:38 »

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #309 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:00:58 μμ »
Σε ευχαριστώ!Με όλα αυτά νομίζω ότι δεν θα το αποφύγω. Είναι μακριά και πολλά τα έξοδα.Γι αυτό ζήτησα και την άδεια  για να σκεφτώ τι θα κάνω. Αν θα παραιτηθώ στο τέλος ή όχι.Γιατί αν πάω σημαίνει ότι πρέπει να ξεχάσω την οικογένειά μου.Δίλημμα που το έχουν όλοι φαντάζομαι.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #310 στις: Αύγουστος 21, 2013, 01:24:12 μμ »
Σε ευχαριστώ!Με όλα αυτά νομίζω ότι δεν θα το αποφύγω. Είναι μακριά και πολλά τα έξοδα.Γι αυτό ζήτησα και την άδεια  για να σκεφτώ τι θα κάνω. Αν θα παραιτηθώ στο τέλος ή όχι.Γιατί αν πάω σημαίνει ότι πρέπει να ξεχάσω την οικογένειά μου.Δίλημμα που το έχουν όλοι φαντάζομαι.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι πολύς ο κόσμος που βρίσκεται στην ίδια θέση με εσένα.
Αν βάσει των υπολογισμών σου, παίρνοντας την α/α είσαι στην ίδια οικονομική κατάσταση που είσαι και εάν δουλέψεις στην οργανική σου, προσωπική άποψη, αξίζει να την πάρεις και όχι μόνο μια χρονιά.Η οικογένεια πάνω από όλα. Καλή τύχη σου εύχομαι! :)
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #311 στις: Αύγουστος 21, 2013, 01:35:34 μμ »
Σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:27:38 »

Αποσυνδεδεμένος viv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #312 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:05:30 μμ »
Παιδιά, έχει βγεί σε κανέναν η απόφαση για την α/α για ολοκλήρωση σπουδών; Οι αποφάσεις ανακοινώνονται στο διαδικτυακό τόπο κάθε δευτεροβάθμιας, στον ίδιο τον εκπαιδευτικό; Και μια τελευταία ερώτηση: υπάρχει δικαίωμα ένστασης;

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #313 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:18:39 μμ »
Παιδιά, έχει βγεί σε κανέναν η απόφαση για την α/α για ολοκλήρωση σπουδών; Οι αποφάσεις ανακοινώνονται στο διαδικτυακό τόπο κάθε δευτεροβάθμιας, στον ίδιο τον εκπαιδευτικό; Και μια τελευταία ερώτηση: υπάρχει δικαίωμα ένστασης;
Οι αποφάσεις ανακοινώνονται στον ιστότοπο κάθε περιφερειακής δ/νσης και όχι δδε.
Υποτίθεται ότι η οικεία διεύθυνση υποχρεούται να ενημερώσει τον εκπ/κο, αν και σε εμένα προσωπικά αυτό δε συνέβη ποτέ.
Για την ακρίβεια δεν ενημέρωσαν ούτε το σχολείο ποτέ, εγώ μόνη μου το έκανα. Ωστόσο θέλω να πιστεύω πως αυτό ήταν μια κακή εξαίρεση και όχι ο κανόνας.
Για ένσταση δε γνωρίζω κάτι. Υποτίθεται πως η χορήγηση της άδειας έγκειται στη δική τους κρίση.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #314 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:00:54 μμ »
Σε εμένα συνέβη. Με ενημέρωσε η μισθοδοσία να γυρίσω πίσω το μισθό του Σεπτεμβρίου!
Ελπίζω να βγουν οι άδειες γιατί επίσης η μισθοδοσία με ρώτησε φέτος αν θέλω να μου τον κόψουν προκαταβολικά παρά να τρέχω να τον πληρώσω στην εφορία (και λιγότερη γραφειοκρατεία γι'αυτούς)
Τους είπα ναι! Κόψτε τον!

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4144
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:04:08 μμ »
Και στη δική μου περίπτωση δεν ενημέρωσαν ποτέ το σχολείο, ενώ εγώ ενημερώθηκαν κατόπιν δικού μου τηλεφωνήματος. Ακόμα περιμένω να μου στείλουν αντίγραφο της άδειας για την προπέρσινη σχολική χρονιά για να υπάρχει στο φάκελό μου.........

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #316 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:31:52 μμ »
Και στη δική μου περίπτωση δεν ενημέρωσαν ποτέ το σχολείο, ενώ εγώ ενημερώθηκαν κατόπιν δικού μου τηλεφωνήματος. Ακόμα περιμένω να μου στείλουν αντίγραφο της άδειας για την προπέρσινη σχολική χρονιά για να υπάρχει στο φάκελό μου.........
Έτσι και σε μένα... :(
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #317 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:32:40 μμ »
Συγγνώμη για άδεια άνευ αποδοχών για ολοκληρωση σπουδών στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ έχει δει κάποιος κάποια απόφαση; στις άλλες περιφέρειες (όχι όλες) έχουν ήδη ανακοινωθεί.
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #318 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:34:37 μμ »
Συγγνώμη για άδεια άνευ αποδοχών για ολοκληρωση σπουδών στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ έχει δει κάποιος κάποια απόφαση; στις άλλες περιφέρειες (όχι όλες) έχουν ήδη ανακοινωθεί.
ευχαριστώ

Πάρε καλύτερα τηλέφωνο στο απυσδε κεντρικής Μακεδονίας. Είναι υποχρεωμένοι να σου πουν.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #319 στις: Αύγουστος 29, 2013, 02:51:55 μμ »
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PADA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 02:04:01 μμ »
Σε ευχαριστώ!Με όλα αυτά νομίζω ότι δεν θα το αποφύγω. Είναι μακριά και πολλά τα έξοδα.Γι αυτό ζήτησα και την άδεια  για να σκεφτώ τι θα κάνω. Αν θα παραιτηθώ στο τέλος ή όχι.Γιατί αν πάω σημαίνει ότι πρέπει να ξεχάσω την οικογένειά μου.Δίλημμα που το έχουν όλοι φαντάζομαι.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι πολύς ο κόσμος που βρίσκεται στην ίδια θέση με εσένα.
Αν βάσει των υπολογισμών σου, παίρνοντας την α/α είσαι στην ίδια οικονομική κατάσταση που είσαι και εάν δουλέψεις στην οργανική σου, προσωπική άποψη, αξίζει να την πάρεις και όχι μόνο μια χρονιά.Η οικογένεια πάνω από όλα. Καλή τύχη σου εύχομαι! :)



Μα όταν κάποιος ζητάει άδεια ανευ αποδοχών (ΑΑΑ) ( όχι για σπουδές) σημαίνει ότι έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα και δεν μπορεί να υπηρετήσει τη δεδομένη στιγμή. Άρα δεν μπορεί να πάει στο σχολείο του και να περιμένει πότε θα του εγκρίνει το ΑΠΥΣΔΕ την άδεια. Συνεπώς θεωρώ ότι απλά κάνεις την αίτησή σου για ΑΑΑ, δεν πας σχολείο και περιμένεις πότε θα στην εγκρίνουν. Τι θα σου κάνουν; Ξέρετε εσείς κάποια περίπτωση που έβγαλαν κάποιο αδικαιολογήτως απών και τον απέλυσαν ( ή είχε κάποια άλλη συνέπεια) για τέτοιο λόγο;

Επειδή είμαι σε παρόμοια κατάσταση, παρακαλώ θα ήθελα την άποψή σας.
Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2013, 02:07:25 μμ από PADA »

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Άδεια άνευ αποδοχών
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 01, 2013, 02:11:03 μμ »
Σε αναλογο αίτημα για α/α είπαν απο τη διευθυνση πως έπρεπε να την είχαμε ζητήσει ένα μήνα πριν.Νομικά δν ξέρω αν ισχύει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 688
Σύνολο: 694

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.