*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιωτικά σχολεία.  (Αναγνώστηκε 19396 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Haroulita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Ιδιωτικά σχολεία.
« στις: Ιανουάριος 03, 2010, 08:24:43 μμ »
 Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε!Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποιές προυποθέσεις πρέπει να πληρούνται για να προσληφθεί κάποιος σε ιδιωτικό σχολείο.Ισχύει ότι θα πρέπει να έχει υψηλό βαθμό πτυχίου και μεταπτυχιακό;Τα χρήματα που δίνουν που κυμαίνονται περίπου;Ασφάλεια υπάρχει;Ποιο είναι το κλίμα από την πλευρά των καθηγητών και ποιο το επίπεδο των μαθητών;Αξίζει να κάνει κάποιος αίτηση  ή είναι χαμένη υπόθεση εκ των προτέρων;Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:32 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 08:31:25 μμ »
Ενδιαφέρουσες απορίες.. αν και δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, αλλά από όσο μου είχε πει κάποτε ένας γνωστός που δούλευε σε ιδιωτικό σχολείο, όσον αφορά το οικονομικό μου είχε πει το εξής "ίδια λεφτά περίπου με δημόσιο - πολύ περισσότερες ώρες δουλειάς". Δεν ξέρω περισσότερα όμως.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 08:44:52 μμ »
τα χρήματα είναι ακριβώς τα ίδια με του δημοσίου και όχι περίπου
το περισσότερες ώρες δουλείας, τι να σου πω , σχετικό , αν και εγώ πιστεύω πως αυτό είναι στον άνθρωπο (περισσότερες ώρες απασχόλησης ,ίσως, σε κάποιες περιπτώσεις).
Φυσικά και υπάρχει ασφάλιση αν πρόκειται για πρόσληψη.Τώρα όλα τα άλλα που ρωτάς βρε haroulita είναι πολύ σχετικά.Το κλίμα έχει να κάνει με το εκάστοτε ιδιωτικό τόσο από την πλευρά των καθηγητών όσο και από την πλευρά των μαθητών.Δε μπορεί να σου πεί κάποιος πως οι συνάδελφοι σε ένα ιδιωτικό συμπεριφέρονται έτσι και οι μαθητές σου έτσι.
Απο κει και πέρα μη ξεχνάμε πως για ένα ιδιωτικό παίζει ρόλο και ο κλάδος για τον οποίο ενδιαφέρεσαι να κάνεις την αίτηση.Δεν είσαι σαφής σε αυτό. Αν ενδιαφέρεσαι για φιλόλογος ας πούμε (ένας κορεσμένος κλάδος) θα σου έλεγα ότι μεγάλο ρόλο παίζει το βισματάκι, αν όμως μου έλεγες πως είσαι δασκάλα τοτε θα σου έλεγα πως ίσως και να σε παρακαλούσε ένα ιδιωτικό σχολείο να πας, ακόμη και με βαθμό 5 αν είχε κενή θέση και χρειαζόταν εκπαιδευτικό.

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 09:35:24 μμ »
Θα έλεγα πως ελάχιστη σημασία έχει ο βαθμός πτυχίου, καθώς στις περισσότερες περιπτώσεις, αν όχι σε όλες πρέπει να έχεις κάποιο γνωστό (εκτός αν είσαι δασκάλα, όπως προαναφέρθηκε). Σχετικά με την ασφάλεια, αν εννοείς υγείας, έχεις ΙΚΑ, αν εννοείς σιγουριά, η πρώτη σύμβαση έχει ισχύ 2 χρόνια. Μετά από αυτά μπορεί να μην ανανεωθεί η σύμβαση, χωρίς αιτιολόγηση. Η δεύτερη σύμβαση όμως έχει ισχύ για 4 χρόνια και στη συνέχεια γίνεται αορίστου. Αναφορικά με το κλίμα που υπάρχει στο σχολείο, εξαρτάται από τους συναδέλφους. Σ Το επίπεδο των μαθητών επίσης εξαρτάται. Το σίγουρο όμως είναι πως στα ιδιωτικά υπάρχει μεγάλη πίεση στους εκπαιδευτικούς. Σίγουρα οι ώρες είναι περισσότερες αλλά για μένα το χειρότερο είναι πως δε μπορείς να χειριστείς σχεδόν καμία κατάσταση αν δεν πάρεις έγκριση από τη διεύθυνση (ειδικά όσο αφορά στους γονείς). Βέβαιο το θετικό είναι ο μισθός, αλλά και η αναγνωρισμένη προϋπηρεσία (υπό προϋποθέσεις).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:32 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 09:47:15 μμ »
καλησπερα εγω μπορω να μιλησω απο την εμπειρια του ιδιαιτερου σε μαθητρια που παει σε ιδιωτικο...οι γονεις εχουν τον πρωτο λογο και πολλες φορες βαζουν χερι στους καθηγητες σε περιπτωση που δεν τους αρεσουν οι βαθμοι ή αν παραπονεθουν τα παιδια για την πιεση...
μαλιστα στο ιδιωτικο σχολειο ζητησαν καποιοι γονεις να διωξουν καθηγητη επειδη εβαζε μερα παρα μερα τεστακια στα παιδια...

"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 09:52:43 μμ »
Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε!Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς ποιές προυποθέσεις πρέπει να πληρούνται για να προσληφθεί κάποιος σε ιδιωτικό σχολείο.Ισχύει ότι θα πρέπει να έχει υψηλό βαθμό πτυχίου και μεταπτυχιακό;Τα χρήματα που δίνουν που κυμαίνονται περίπου;Ασφάλεια υπάρχει;Ποιο είναι το κλίμα από την πλευρά των καθηγητών και ποιο το επίπεδο των μαθητών;Αξίζει να κάνει κάποιος αίτηση  ή είναι χαμένη υπόθεση εκ των προτέρων;Ευχαριστώ!

Όταν είχα κάνει αιτήσεις σε ιδιωτικά των Αθηνών μου είχαν ζητήσει αναλυτική βαθμολογία για να δουν εαν τα μαθήματα που θα διδαξω τα είχα διδαχθεί στο πανεπιστήμιο και εαν είχα πάρει μεγάλο βαθμό στο συγκεκριμένα μαθήματα. Δεν μου έδειξαν να έχουν πολύ ενδιαφέρον για μεταπτυχιακές σπουδές.
 

Αποσυνδεδεμένος marianthid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 287
  • η ρίζα μου είν' ο λόγος...
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 11:47:49 μμ »
ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου:

έκανα δύο φορές τα χαρτιά μου σε όλα τα ιδιωτικά της Αττικής (φιλόλογος), ενώ είχα καταλάβει και είχα βιώσει στο πετσί μου ότι αν δεν έχεις μέσο / δεν είσαι παλιά μαθήτρια, σε ιδιωτικό δεν μπαίνεις (κανόνας). Ακόμα κι αν πας για συνέντευξη μέσω γνωστού (το συνηθέστερο), είναι πολύ πιθανό να "φας πόρτα" (και να ακούς την παπαριά του καθενός).
Προσωπικά, είχα πολύ καλό βιογραφικό -βαθμός/μεταπτυχιακό κ.ά.-, αλλά την πρώτη χρονιά δεν είχα προϋπηρεσία σε τάξη.
Με κάλεσαν από ένα ιδιωτικό μόλις (!) χωρίς να με έχουν συστήσει και μου είπαν να γράψω σημειώσεις για 1-2 μαθήματα, ώστε να αποφασίσουν. Τελικά δεν έγραψα, για προσωπικούς μου λόγους, οπότε δεν ξέρω και τι απέγινε η θέση...
Τη δεύτερη χρονιά, που είχα προϋπηρεσία από φροντιστήριο αγγλικών, με κάλεσαν λόγω βιογραφικού από 3 ιδιωτικά σχολεία. Στο πρώτο -και πολύ ονομαστό- με πέρασαν από δοκιμαστική διδασκαλία και με προσέλαβαν (!!), στα υπόλοιπα δεν πήγα. Εν τω μεταξύ βγήκε και ο ΑΣΕΠ και παραιτήθηκα κι από εκεί.. :)

Συμπέρασμα: είναι πολύ δύσκολο αν είσαι σε κορεσμένη ειδικότητα και δεν έχεις μέσο να μπεις σε ιδιωτικό, αλλά υπάρχουν και ανοίγματα της τύχης για τους επιμένοντες, οπότε ναι, παίζει ρόλο ο βαθμός, το μεταπτυχιακό και κάποια βασική προϋπηρεσία, το τι είσαι και το τι έχεις κάνει εν γένει. Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, με καλύψαν οι προηγούμενοι, με την προσθήκη ότι αν δε σου ανανεώσουν τη σύμβαση στα δύο χρόνια, μπαίνεις πίνακα αναπληρωτών (άρα δρομολογείσαι για το δημόσιο) και αν σε απολύσουν μετά τα 6 διορίζεσαι αυτομάτως και δίπλα στο σπίτι σου   :-X (ή την περιοχή που ήταν το ιδιωτικό, δεν θυμάμαι..), τη στιγμή που οι άλλοι ή είναι άνεργοι ή δουλεύουν σε φροντιστήρια/εκδοτικούς οίκους κ.τ.λ και δίνουν αενάως ΑΣΕΠ... >:(
Όχι,δεν είμαι λυπημένη.
Σε σωστή ώρα νυχτώνει.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 03, 2010, 11:53:50 μμ »
ας καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου:

έκανα δύο φορές τα χαρτιά μου σε όλα τα ιδιωτικά της Αττικής (φιλόλογος), ενώ είχα καταλάβει και είχα βιώσει στο πετσί μου ότι αν δεν έχεις μέσο / δεν είσαι παλιά μαθήτρια, σε ιδιωτικό δεν μπαίνεις (κανόνας). Ακόμα κι αν πας για συνέντευξη μέσω γνωστού (το συνηθέστερο), είναι πολύ πιθανό να "φας πόρτα" (και να ακούς την παπαριά του καθενός).
Προσωπικά, είχα πολύ καλό βιογραφικό -βαθμός/μεταπτυχιακό κ.ά.-, αλλά την πρώτη χρονιά δεν είχα προϋπηρεσία σε τάξη.
Με κάλεσαν από ένα ιδιωτικό μόλις (!) χωρίς να με έχουν συστήσει και μου είπαν να γράψω σημειώσεις για 1-2 μαθήματα, ώστε να αποφασίσουν. Τελικά δεν έγραψα, για προσωπικούς μου λόγους, οπότε δεν ξέρω και τι απέγινε η θέση...
Τη δεύτερη χρονιά, που είχα προϋπηρεσία από φροντιστήριο αγγλικών, με κάλεσαν λόγω βιογραφικού από 3 ιδιωτικά σχολεία. Στο πρώτο -και πολύ ονομαστό- με πέρασαν από δοκιμαστική διδασκαλία και με προσέλαβαν (!!), στα υπόλοιπα δεν πήγα. Εν τω μεταξύ βγήκε και ο ΑΣΕΠ και παραιτήθηκα κι από εκεί.. :)

Συμπέρασμα: είναι πολύ δύσκολο αν είσαι σε κορεσμένη ειδικότητα και δεν έχεις μέσο να μπεις σε ιδιωτικό, αλλά υπάρχουν και ανοίγματα της τύχης για τους επιμένοντες, οπότε ναι, παίζει ρόλο ο βαθμός, το μεταπτυχιακό και κάποια βασική προϋπηρεσία, το τι είσαι και το τι έχεις κάνει εν γένει. Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, με καλύψαν οι προηγούμενοι, με την προσθήκη ότι αν δε σου ανανεώσουν τη σύμβαση στα δύο χρόνια, μπαίνεις πίνακα αναπληρωτών (άρα δρομολογείσαι για το δημόσιο) και αν σε απολύσουν μετά τα 6 διορίζεσαι αυτομάτως και δίπλα στο σπίτι σου   :-X (ή την περιοχή που ήταν το ιδιωτικό, δεν θυμάμαι..), τη στιγμή που οι άλλοι ή είναι άνεργοι ή δουλεύουν σε φροντιστήρια/εκδοτικούς οίκους κ.τ.λ και δίνουν αενάως ΑΣΕΠ... >:(



εισαι σιγουρη γι αυτο;;;;;; ??? ??? :o :o
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος marianthid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 287
  • η ρίζα μου είν' ο λόγος...
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 12:00:50 πμ »
ναι, αυτό είναι το ισχύον καθεστώς σήμερα... :(  :-X
να προσθέσω, βέβαια, ότι όταν σε πρωτοπροσλαμβάνουν συνήθως δε σου κάνουν διετή σύμβαση!! πας κάτι σαν ωρομίσθιος/αναπληρωτής (δλδ για δέκα ώρες π.χ., πληρώνεσαι τα 10/21 του μισθού που θα έπαιρνες ως μόνιμος).
επομένως, ο χρόνος αρχίζει και μετράει αντίστροφα εφόσον σου κάνουν τη διετή σύμβαση.
Όχι,δεν είμαι λυπημένη.
Σε σωστή ώρα νυχτώνει.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 12:05:44 πμ »
ναι, αυτό είναι το ισχύον καθεστώς σήμερα... :(  :-X
να προσθέσω, βέβαια, ότι όταν σε πρωτοπροσλαμβάνουν συνήθως δε σου κάνουν διετή σύμβαση!! πας κάτι σαν ωρομίσθιος/αναπληρωτής (δλδ για δέκα ώρες π.χ., πληρώνεσαι τα 10/21 του μισθού που θα έπαιρνες ως μόνιμος).
επομένως, ο χρόνος αρχίζει και μετράει αντίστροφα εφόσον σου κάνουν τη διετή σύμβαση.

ερωτηση ισως ακουστει γελεια ....αν παραιτηθεις στα 6 χρονια και δεν σε απολυσουν ισχυει το ιδιο;;
συγγνωμη που σε ρωτω αλλα δυστυχως για μενα δεν το ειχα ψαξει καθολου το θεμα της ιδιωτικης εκπαιδευσης και δεν γνωριζα οτι μονομιποιεισαι στο δημοσιο μετα απο 6 ετη προϋπηρεσια ... :-[ :-[
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος marianthid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 287
  • η ρίζα μου είν' ο λόγος...
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 12:11:36 πμ »
δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση  :-\
και εγώ ό,τι έμαθα το έμαθα μετά από πολύ ψάξιμο.. σιγά μη τα είχαν έτσι φάτσα φόρα!  ;)
Όχι,δεν είμαι λυπημένη.
Σε σωστή ώρα νυχτώνει.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 12:12:44 πμ »
δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση  :-\
και εγώ ό,τι έμαθα το έμαθα μετά από πολύ ψάξιμο.. σιγά μη τα είχαν έτσι φάτσα φόρα!  ;)


καλως ,σε ευχαριστω παρα πολυ.. :)

παιζει το ενδεχομενο να υπαρχει επετηριδα για ιδιωτικα σχολεια;; κατι τετοιο ειχα ακουσει καποτε φευγαλεα εντελως...πας κανεις αιτηση στη δευτεροβαθμια και περιμενεις. ισχυει κατι τετοιο ή δεν ειχα ακουσει καλα τοτε;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2010, 12:16:55 πμ από Αναστασια 76 »
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 12:15:57 πμ »
ναι, αυτό είναι το ισχύον καθεστώς σήμερα... :(  :-X
να προσθέσω, βέβαια, ότι όταν σε πρωτοπροσλαμβάνουν συνήθως δε σου κάνουν διετή σύμβαση!! πας κάτι σαν ωρομίσθιος/αναπληρωτής (δλδ για δέκα ώρες π.χ., πληρώνεσαι τα 10/21 του μισθού που θα έπαιρνες ως μόνιμος).
επομένως, ο χρόνος αρχίζει και μετράει αντίστροφα εφόσον σου κάνουν τη διετή σύμβαση.

ερωτηση ισως ακουστει γελεια ....αν παραιτηθεις στα 6 χρονια και δεν σε απολυσουν ισχυει το ιδιο;;
συγγνωμη που σε ρωτω αλλα δυστυχως για μενα δεν το ειχα ψαξει καθολου το θεμα της ιδιωτικης εκπαιδευσης και δεν γνωριζα οτι μονομιποιεισαι στο δημοσιο μετα απο 6 ετη προϋπηρεσια ... :-[ :-[

Από ότι είχε πάρει το μάτι μου έναν σχετικό νόμο, ισχύει μόνο στην περίπτωση απόλυσης. Θέλει ψάξιμο για επιβεβαίωση όμως.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ιδιωτικά σχολεία.
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 12:19:22 πμ »
ναι, αυτό είναι το ισχύον καθεστώς σήμερα... :(  :-X
να προσθέσω, βέβαια, ότι όταν σε πρωτοπροσλαμβάνουν συνήθως δε σου κάνουν διετή σύμβαση!! πας κάτι σαν ωρομίσθιος/αναπληρωτής (δλδ για δέκα ώρες π.χ., πληρώνεσαι τα 10/21 του μισθού που θα έπαιρνες ως μόνιμος).
επομένως, ο χρόνος αρχίζει και μετράει αντίστροφα εφόσον σου κάνουν τη διετή σύμβαση.

ερωτηση ισως ακουστει γελεια ....αν παραιτηθεις στα 6 χρονια και δεν σε απολυσουν ισχυει το ιδιο;;
συγγνωμη που σε ρωτω αλλα δυστυχως για μενα δεν το ειχα ψαξει καθολου το θεμα της ιδιωτικης εκπαιδευσης και δεν γνωριζα οτι μονομιποιεισαι στο δημοσιο μετα απο 6 ετη προϋπηρεσια ... :-[ :-[

Από ότι είχε πάρει το μάτι μου έναν σχετικό νόμο, ισχύει μόνο στην περίπτωση απόλυσης. Θέλει ψάξιμο για επιβεβαίωση όμως.

λογικα μπορει καποιος να ζητησει μια εικονικη απολυση για να γλυτωσουν και την αποζημιωση...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.