*

Αποστολέας Θέμα: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια  (Αναγνώστηκε 7594 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 08:26:27 μμ »
Στις διατάξεις της παρ.3 του άρθρου 8 της αριθμ.35557/09-04-2003 Υ.Α. (ΦΕΚ 465/17-04-2003 τ.Β')
.........Κατά τη τοποθέτηση σε σχολεία της διεύθυνσης εκπαίδευσης των προερχόμενων από τον πίνακα Β' προτιμώνται κατά σειρά:
α) οι γονείς 4 παδιών, που είναι ανήλικα ή σπουδάζουν ή υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία,
β) οι πάσχοντες από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία
γ) οι γονείς με 3 ή 2 ή 1 παιδί
δ) οι έγγαμοι χωρίς παιδιά και
ε) οι έχοντες τα περισσότερα μόρια.Μεταξύ των ανηκόντων στην ίδια κατηγορία, που προέρχονται από τον πίνακα Β' προτιμώνται οι έχοντες και εντοπιότητα
 . . . . .
επισημάνεται ότι:
1. ...
2. ...
3. Στην περίπτωση (ε) η πρόταξη εκπαιδευτικών με εντοπιότητα θα εφαρμόζεται μόνο σε περίπτωση εκπαιδευτικών με ίδια συνολικά μόρια προϋποηρεσίας ή/και επιτυχίας σε διαγωνσιμό του ΑΣΕΠ
4. Ως επιμέρους κριοτήριο κατάταξης-τοποθέτησης εκαπιδευτικών στις περιπτώσεις (α), (β), (γ), και (δ) θα πρέπει: να λαμβάνονται υπόψη τα συνολικά μόρια προϋπηρεσίας ή/ και επιτυχίας  σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Σε περίπτωση, δε, σύμπτωσης και των μορίων θα λαμβάνεται υπόψη και ηεντοποιότητα


Αυτό το βρήκα από μια συνάδελφο που κατήγγειλε την πρωτοβάθμια δίοτι επί 3 χρόνια την έστελνε στου διαβόλου τη μάνα εεπιδή δεν είχε εντοπιότητα.
Εμένα φέτος μου κάνουν την εξής μαγκιά
Είμαι πρώτη στον πίνακα ωρομισθιών των ολοημέρων στο νομό μου. Ανα τακτά χρονικά διαστήματα βγάζουν σχολεία με κενά και μας καλούν να κάνουμε αίτηση και να τα δηλώσουμε. Τα σχολεία αυτά δεν με ενδέφεραν αλλά έκανα τις αιτήσεις για να μην ξεμείνω τελείως από ώρες στην Α/Βάθμια, μέχρι τώρα όμως έχω απορριφθεί (κατα την πρωτοβάθμια του συγκεκριμένου νομού) διότι προηγούνται οι παντρεμένες και με παιδιά.Δεν το πολυέψξα το θέμα δίοτι όπως σας είπα δεν τρελαινόμουν για τα συγκεκριμένα κενά γιατί θα με έτρωγε το χιλιόμετρο.
Τώρα προέκυψαν κενά σε σχολεία που με ενδιαφέρουν και έχω ΚΑΙ εντοπιότητα και όπως σας είπα είμαι 1η στον πίνακα!!!
Εσείς από τον παραπάνω νόμο τι καταλαβαίνετε; ??? ??? ??? ???

Σύμφωνα με τη λογική ο επόμενος συνάδελφος από εμένα δηλαδή ο 2ος θα έχει πολύ λιγότερα μόρια από εμένα. Ήδη ξέρω οι επόμενοι 10 από εμένα ήδη εργάζονται σε ολοήμερα.

Ευχαριστώ πολύ
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 08:45:22 μμ »
Δεν κατάλαβα, τι νόμος είναι αυτός; Ισχύει η εντοπιότητα στους ωρομίσθιους; Και τι εννοείς "Ανα τακτά χρονικά διαστήματα βγάζουν σχολεία με κενά και μας καλούν να κάνουμε αίτηση και να τα δηλώσουμε."; Μια φορά γίνονται οι αιτήσεις: τον Μάιο. Πληροφορικής δεν είσαι; Δεν ισχύουν και για σας ότι για τους υπόλοιπους;  ???

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 10:00:20 μμ »
Δεν κατάλαβα, τι νόμος είναι αυτός; Ισχύει η εντοπιότητα στους ωρομίσθιους; Και τι εννοείς "Ανα τακτά χρονικά διαστήματα βγάζουν σχολεία με κενά και μας καλούν να κάνουμε αίτηση και να τα δηλώσουμε."; Μια φορά γίνονται οι αιτήσεις: τον Μάιο. Πληροφορικής δεν είσαι; Δεν ισχύουν και για σας ότι για τους υπόλοιπους;  ???

Παιδί μου όταν ξεκινά η σχολική χρονιά η κάθε πρωτοβάθμια καλεί τις ειδικότητες ωρομισθίους για τα σχολεία!
Το θέμα μου είναι το κριτήριο τοποθέτησης μας στα σχολεία. Γιατί να πας π.χ. εσύ στο Κορακοβούνι δηλαδή που έχεις 2 μόρια και είσαι παντρεμένη και να μην πάω εγώ που έχω 15 μόρια (άγαμη)και εντοπιότητα, μιας και μου τα χουν πρήξει και μ αυτήν >:( ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Εγω μέχρι τωρα ήξερα: είμαι πρώτη , θέλω το Κορακοβούνι ; ΤΕΛΟΣ.

Καμία σχέση με τις αίτησεις του Μαϊου...Προφανώς για να με καλεί σημαίνει ότι έχω κάνει άίτηση των Μάιο που λες ,αρα υπαρχω στους πίνακες
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 02:16:51 μμ »
Τώρα κατάλαβα. Λοιπόν, φέτος πήρα στο Υπουργείο και μου είπαν ότι δεν ισχύουν τα κοινωνικά κριτήρια στους ωρομίσθιους. Όταν έρθει η σειρά σου, σε καλούν. Τέλος. Αλλά σε κάποιους νομούς τα χρησιμοποιούν. Με κάλεσαν από έναν νομό και στη συζήτηση πάνω μου είπαν ότι θα παρουσιαζόμασταν κάποια άτομα την επομένη και αφού είχα 2 παιδιά θα διάλεγα πρώτη μέρος. Εσύ όμως λες ότι δεν σε καλούν καθόλου. Αυτό είναι παράνομο. Και παλιότερα με είχαν καλέσει από αλλού και απλά από τα 10 άτομα που ήμασταν εκεί, προηγούνταν οι έγκυες, μετά αυτές με 2 παιδιά, μετά με 1 κλπ. Αλλά όλ'αυτά στην ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ. Μας κάλεσαν όλες κανονικά, βάσει πίνακα. Όταν έρθει η σειρά σου σε καλούν κανονικά. Μόνο στην τοποθέτηση μπορεί να χρησιμοποιήσουν τα κοιν.κριτήρια και απλά να πάρεις το χειρότερο σχολείο. Ψάξτο. Μην το αφήνεις. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 09:16:32 μμ »
Τώρα κατάλαβα. Λοιπόν, φέτος πήρα στο Υπουργείο και μου είπαν ότι δεν ισχύουν τα κοινωνικά κριτήρια στους ωρομίσθιους. Όταν έρθει η σειρά σου, σε καλούν. Τέλος.
Μια χαρά ώς εδώ , έτσι γίνεται και στην Β/Βάθμια χρόοοοοοοοοοοοοοοονια τώρα

Αλλά σε κάποιους νομούς τα χρησιμοποιούν. Με κάλεσαν από έναν νομό και στη συζήτηση πάνω μου είπαν ότι θα παρουσιαζόμασταν κάποια άτομα την επομένη και αφού είχα 2 παιδιά θα διάλεγα πρώτη μέρος.
Αυτό ακριβώς γινόταν και σε καποιον αλλον νομό που πρωτοδούλεψα. Μαζευτήκαμε όπως λες κ εσύ 10 και ο Γιώργος που παρότι την 3η θέση στον πινακα , μας ενημέρωσε ο υπάλληλος πώς θα μπει να διαλέξει 1ος επειδή ήταν παντρεμένος. Κ έτσι έγινε. Τα κένα όμως ήταν ΟΛΑ τα σχολεία του νομού.

Εσύ όμως λες ότι δεν σε καλούν καθόλου.
Είπα ότι δεν με τοποθετουν , όχι ότι δεν με καλούν.

Αυτό είναι παράνομο. Και παλιότερα με είχαν καλέσει από αλλού και απλά από τα 10 άτομα που ήμασταν εκεί, προηγούνταν οι έγκυες, μετά αυτές με 2 παιδιά, μετά με 1 κλπ. Αλλά όλ'αυτά στην ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ. Μας κάλεσαν όλες κανονικά, βάσει πίνακα. Όταν έρθει η σειρά σου σε καλούν κανονικά. Μόνο στην τοποθέτηση μπορεί να χρησιμοποιήσουν τα κοιν.κριτήρια και απλά να πάρεις το χειρότερο σχολείο. Ψάξτο. Μην το αφήνεις. Καλή τύχη!
Στην περιβόητη λοιπόν α/βάθμια που αναφέρομαι , δεν μαζευόμαστε 10 και διαλέγουμε, κάνουμε αίτηση μέσω fax και δεν αντέχω να μου πουν πάλι δυστυχώς δεν τοποθετηθήκατε. Τα σχολεία κενα΄κάθε φορα που δίνουν είναι μετρημένα στα δάχτυλα.
Δηλαδή αυτό είναι νόμιμο ; Εκεί που έχω τα περισσότερα μόρια κάθε φορά θα απορρίπτομαι επειδή είμαι άγαμη;;;
Στην Β/βάθμια δηλαδή γιατί δουλεύω;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 09:58:29 μμ »
Στην περιβόητη λοιπόν α/βάθμια που αναφέρομαι , δεν μαζευόμαστε 10 και διαλέγουμε, κάνουμε αίτηση μέσω fax και δεν αντέχω να μου πουν πάλι δυστυχώς δεν τοποθετηθήκατε. Τα σχολεία κενα΄κάθε φορα που δίνουν είναι μετρημένα στα δάχτυλα.
Δηλαδή αυτό είναι νόμιμο ; Εκεί που έχω τα περισσότερα μόρια κάθε φορά θα απορρίπτομαι επειδή είμαι άγαμη;;;
Στην Β/βάθμια δηλαδή γιατί δουλεύω;
Κάτσε λίγο. Δηλαδή, βγάζουν κενά πχ 10, άρα καλούν τους 10 πρώτους απ'τον πίνακα (μέσα είσαι κι εσύ αφού είσαι πρώτη). Άρα, δεν γίνεται να σου λένε "δεν τοποθετηθήκατε". Απλά θα πάρεις το τελευταίο κενό. Καλά, σε ποιον νομό γίνονται αυτά τα τρελά; Πού ακούστηκε να κάνεις αίτηση μέσω φαξ; Και τι θα πει να σε προσπερνάνε οι έγγαμοι; Πάντα θα υπάρχει κάποιος με παιδιά. Ποτέ δεν θα δουλέψεις εσύ, δηλαδή;
Επειδή είμαι σε φάση ενστάσεων, καταγγελιών κλπ προς το Υπουργείο (για άλλο λόγο απ'τον δικό σου) κι έχω πάρει φόρα μιας και βλέπω πολλά κουλά να γίνονται, θα σε συμβούλευα να κάνεις ένσταση στο ΠΥΣΠΕ και να το κοινωποιήσεις στο Υπουργείο γιατί πολύ παράξενη κατάσταση μου φαίνεται. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Το πολύ-πολύ να σου απαντήσουν (είναι υποχρεωμένοι) και να σου δώσουν κάποια εξήγηση. Μπορεί να με θεωρείς υπερβολική (ίσως να φταίει η φάση στην οποία είμαι) αλλά δεν βλέπω να ξεκαθαρίζει αλλιώς το τοπίο. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 10:16:46 μμ »
Στην περιβόητη λοιπόν α/βάθμια που αναφέρομαι , δεν μαζευόμαστε 10 και διαλέγουμε, κάνουμε αίτηση μέσω fax και δεν αντέχω να μου πουν πάλι δυστυχώς δεν τοποθετηθήκατε. Τα σχολεία κενα΄κάθε φορα που δίνουν είναι μετρημένα στα δάχτυλα.
Δηλαδή αυτό είναι νόμιμο ; Εκεί που έχω τα περισσότερα μόρια κάθε φορά θα απορρίπτομαι επειδή είμαι άγαμη;;;
Στην Β/βάθμια δηλαδή γιατί δουλεύω;

Επειδή είμαι σε φάση ενστάσεων, καταγγελιών κλπ προς το Υπουργείο (για άλλο λόγο απ'τον δικό σου) κι έχω πάρει φόρα μιας και βλέπω πολλά κουλά να γίνονται, θα σε συμβούλευα να κάνεις ένσταση στο ΠΥΣΠΕ και να το κοινωποιήσεις στο Υπουργείο γιατί πολύ παράξενη κατάσταση μου φαίνεται. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Το πολύ-πολύ να σου απαντήσουν (είναι υποχρεωμένοι) και να σου δώσουν κάποια εξήγηση. Μπορεί να με θεωρείς υπερβολική (ίσως να φταίει η φάση στην οποία είμαι) αλλά δεν βλέπω να ξεκαθαρίζει αλλιώς το τοπίο. Καλή τύχη!

Δεν είσαι καθόλου υπερβολική! Και αυτό ακριβώς θα κάνω καλή μου , ΕΝΣΤΑΣΗ! Απλά θέλω να το κουβεντιάζουμε μπας κ έχω εγώ πρόβλημα! Ήδη έχω κάνει καβγά με υπάλληλο και προϊστάμενο αλλά σου απαντούν όλο κάτι μαλακίες. Π.χ. καλά βρε κορίτσι μου κάνεις ήδη 2 δουλειές και απαιτείς και τα σχολεία να είναι μες στη πόρτα σου κ όλας;;; Από κει και πέρα τι τους λες. Τα έχω ξαναπεί στο φορουμ αλλά είσαι η μόνη που ενδιαφέρεται. Αλλά καλά μας κάνουν , αφου βάζουμε την ουρά στα σκέλια και τους λέμε και ευχαριστώ που μας δίνουν σχολεία στην κωλοπετινίτσα.

Κάτσε λίγο. Δηλαδή, βγάζουν κενά πχ 10, άρα καλούν τους 10 πρώτους απ'τον πίνακα (μέσα είσαι κι εσύ αφού είσαι πρώτη). Άρα, δεν γίνεται να σου λένε "δεν τοποθετηθήκατε". Απλά θα πάρεις το τελευταίο κενό. Καλά, σε ποιον νομό γίνονται αυτά τα τρελά; Πού ακούστηκε να κάνεις αίτηση μέσω φαξ; Και τι θα πει να σε προσπερνάνε οι έγγαμοι; Πάντα θα υπάρχει κάποιος με παιδιά. Ποτέ δεν θα δουλέψεις εσύ, δηλαδή;
Ας υποθέσουμε ότι 10κενά=10 ωρομίσθιοι . Έχω την υποψία ότι καλούν +5 παραπάνω γι αυτο και κάθε φορα με "προσπερνούν" οι έγγαμοι.Αλλά ας μην κολάζομαι, είπα έχω την υποψία , δεν είμαι σίγουρη.

Δεν τοποθετούμε ποτέ διότι εγώ στη σειρά προτίμησης των σχολείων (π.χ. των 10) δεν βάζω ΚΑΙ τα 10 αλλά μόνο τα 2 που με ενδιαφέρουν. Και έτσι με παίρνουν τηλ. και μου λένε δεν τοποθετηθήκατε.Συγγνώμη είναι παράλογο που δεν βάζω και τα 10;;;;;; Εφόσον τα μίσα είναι από τη μια μεριά του νομού και από τα αλλά μισά από την άλλη. Εγω λοιπόν διαλέγω αυτά που με νδιαφέρουν και που έχω και εντοπιότητα.
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 10:28:09 μμ »
Τι να σου πω. Ειλικρινά πέφτω απ'τα σύννεφα. Εμάς στην Πρωτοβάθμια μας μαζεύουν και μας λένε εκείνη την ώρα να βάλουμε με σειρά τα κενά που μας ενδιαφέρουν. Αλλά κανείς δεν μένει απ'έξω. Και στην Δευτεροβάθμια (που δεν έχουν κοινωνικά κριτήρια) απ'το τηλέφωνο μου είπαν ποια κενά υπάρχουν και να διαλέξω για να μπορέσουν να προχωρήσουν στον επόμενο. Άλλη φορά που υπήρχε μόνο ένα κενό, με πήραν με ρώτησαν αν το θέλω κι αν το απέρριπτα θα πήγαιναν στον επόμενο.
Καλά, δεν υπάρχει κάποιος άλλος στο φόρουμ να μας δώσει τα φώτα του; Μπας έχει συμβεί κάτι τέτοιο και αλλού;
(Η απάντηση του προισταμένου όλα τα λεφτά ;D :-\ >:( Απίστευτος!)

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 10:40:58 μμ »
Και στην Δευτεροβάθμια (που δεν έχουν κοινωνικά κριτήρια) απ'το τηλέφωνο μου είπαν ποια κενά υπάρχουν και να διαλέξω για να μπορέσουν να προχωρήσουν στον επόμενο. Άλλη φορά που υπήρχε μόνο ένα κενό, με πήραν με ρώτησαν αν το θέλω κι αν το απέρριπτα θα πήγαιναν στον επόμενο.

Αυτό ακριβώς γίνεται και στην Β/Βάθμια του νομού μου.

Στην α/βάθμια όμως ..."τα ζώα μου αργά"

Καλά, δεν υπάρχει κάποιος άλλος στο φόρουμ να μας δώσει τα φώτα του; Μπας έχει συμβεί κάτι τέτοιο και αλλού;
γραμμένους μας έχουν, ασχολούνται όλοι με την προσευχή στα σχολεία ;D

(Η απάντηση του προισταμένου όλα τα λεφτά ;D :-\ >:( Απίστευτος!)
έχω κ άλλα καλά, αλλά ας αρκετα ασχοληθήκαμε...

Καλό βράδυ να έχεις. :)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος vasw_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 12:55:48 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι χωρίς να το έχω ψάξει με νόμους κτλ θεωρούσα ως τώρα αυτονόητο ότι όποιος έχει τα περισσότερα μόρια επιλέγει σχολείο. Τουλάχιστον στην δική μου την Περιφέρεια, και στην Πρωτοβάθμια και στην Δευτερόβαθμια που δουλέυω, αυτό γίνεται: παίρνουν τηλέφωνο, μας λεν τα κενά, μια μικρή διορία για να απαντήσουμε και πάνε παρακάτω στον πίνακα. Δεν ισχύει καν το μαζευόμαστε και δηλώνουμε προτίμηση. Όπως λες κι εσύ anneta, είμαι πρώτη και θέλω το Κορακοβούνι; Πάω στο Κορακοβούνι και ΤΕΛΟΣ. Δεν υπάρχει δεύτερη προτίμηση.
Τί να πω, μου φαίνεται αδιανόητο να είσαι πρώτη στον πίνακα και να μη σε τοποθετούν!! Κατά τη γνώμη μου είναι απαράδεκτο και πρέπει να κάνεις καταγγελία, αν και η Υ.Α που παρέθεσες στο πρώτο σου ποστ με προβλημάτισε...

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 10:11:17 πμ »
ΤΡΕΜΩ από τα νευρά μου!

Με πήραν από την πρωτοβάθμια να μου που ότι ο επόμενος από έμενα επιλέγει και αυτός τα ίδια σχολεία, άρα τα χάνω και μένω απέξω γιατί αυτός είναι παντρεμένος με παιδιά.
Τη ρώτησα πώς τον λένε

Μόλις βρήκα το όνομα του στο e-aitisi.

έχω σχεδόν 12 μόρια και αυτός ΜΗΔΕΝ.
Ανήκει δηλαδή στον πίνακα Γ .....

Έχω τρελαθεί, τρέμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 10:28:47 πμ »
καλα, ποια πρωτοβαθμια ειναι αυτη...
πρωτη φορα τα ακουω ολα αυτα...
Τους το ειπες οτι δεν μπορει να προηγειται αυτος?
Οπως κ να εχει ειναι αλλος πινακας, γιατι να προηγειται!?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 01:06:36 μμ »
καλα, ποια πρωτοβαθμια ειναι αυτη...
πρωτη φορα τα ακουω ολα αυτα...
Τους το ειπες οτι δεν μπορει να προηγειται αυτος?
Οπως κ να εχει ειναι αλλος πινακας, γιατι να προηγειται!?

Ο ίδιος ο προϊστάμενος μου είπε τηλεφωνικώς ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ πίνακας Γ πλέον (ας έχει μηδέν μόρια αυτός).

Η κατάσταση είναι για γέλια και για κλάματα, δεν μπορώ να σας περιγράψω τι έχει γίνει................................................................................
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος tagiw634

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Κριτήρια τοποθέτησης ωρομισθίων στην Α/Βάθμια
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 08:16:42 μμ »
Με υπουργειο μιλησες?

Σε εμας αυτο που ξερω οτι γινεται ειναι το εξης: αναλογως με το ποιος εχει σειρα, τον καλουν και του λενε "αυτα τα κενα υπαρχουν ποια σε ενδιαφερουν, παρ'τα. Στον επομενο το ιδιο κ.ο.κ."

Αν συνεχιστει η φαση ετσι, στο τελος θα μεινεις χωρις δουλεια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.