*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 516607 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
πΑΙΔΙΑ κι εγω ειμαι με 39και κατι και το εχω αποκλεισει το ΑΜΩ,διανοειστε να πανε οι πισω απο εμας ΑΚΩ΄΄΄εστω και μια πιθανοτητα να εχω θα τα παιξω ολα για ολα.ΤΕΛΟΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Σε κάποιον με 31 μόρια τι θα προτείνατε???????????

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
αν οι ελιές είναι πολλές να πάρεις και μας για εργάτες!!!! :D
Προσφέρω θέσεις εργασίας επίσης κι εγώ για ελιές:
Ορεινή περιοχή.
Προσφέρεται άνετο περιβάλλον στη φύση με ελάχιστα φίδια και σαύρες.
Δεν θα εκτιμηθεί η προϋπηρεσία.
Μισθός αναλόγως παραγωγής λαδιού.
Αλβανικά, Βουλγάρικα, Ρουμάνικα ΘΑ ΕΚΤΙΜΗΘΟΎΝ ΚΑΘΏΣ ΚΑΙ Η ΟΔΉΓΗΣΗ ΤΡΑΚΤΕΡ ΜΕ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ.
Δεχόμαστε και πτυχιούχους Ιατρικής.
Πληροφορίες: Εντός.

Ζητείται επίσης κοπέλα για το μπαρ.
Γνώσεις μεζέδων με ούζο.


Κοίτα να δεις, έτσι όπως γίναμε όλοι πανεπιστήμονες,,, ποιος θα πάει και στις έρμες τις ελιές;;; Κι ύστερα σου λέει ανεργία. Τεσπα...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω με 31+ μορια θα ειμαι περιπου 600 σειρα στον πίνακα αναπληρωτων, γεγονος που σημαινει οτι χανω την κανονικη αναπλήρωση, κατι το οποιο δεν το περιμενα με τιποτα ομως. Ετσι, αναγκαστικά δηλωσα 4 περιοχες κοντινες αμω αλλά και πάλι απογοητευτικά ειναι τα πραγματα.
τελικά, καθε περυσι και καλύτερα.....μετα απο τοσα χρονια ταλαιπωριας......τι να πω πια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Tι να πω Lara...Μέσα μου είμαι ακόμη κάπως αισιόδοξη αν σκεφτώ πόσοι θα φύγουν..Κι εγώ δήλωσα αμω μόνο την περιφέρειά μου. Δεν θέλω να διακινδυνεύσω να μείνω παντελώς άνεργη...Που φτάσαμε....

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
tihea είμαι στην ίδια μοίρα με σένα...με 39+ μόρια να δηλώσω άμω ή όχι?εσύ τι έκανες ?λες να την πατήσουμε?

Παραθέτω εδώ την άποψη συν/λφου από άλλο τόπικ(νηπιαγωγών)την οποία επικροτώ απόλυτα
Άποψή μου είναι ότι
1)Αν είσαι ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών δεν σε συμφέρει να βάλεις ΑΜΩ γιατί μπορεί να χάσεις θέση ΑΚΩ
2)Αν είσαι στη μέση δεν σε συμφέρει γιατί α) κάνεις μεσοπρόθεσμα ζημιά στο εαυτό σου(μειώνεις την πιθανότητα να προσληφθείς κανονικά ή σαν ΑΚΩ) και β) κάνεις ζημια σε όλο τον κλάδο βάζοντας την ωρομισθία από το παράθυρο
3)Αν είσαι χαμηλά στον πίνακα ούτως ή άλλως δεν θα σε φωνάξουν οπότε το μόνο που καταφέρνεις είναι να επικροτείς την πολιτική του υπουργείου που μας αιφνιδίασε όλους!
ΦΕΤΟΣ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ

Επικροτώ κι εγώ τις απόψεις της. Στους φιλολόγους, όμως, από πόσα μόρια και πάνω περίπου θεωρείσαι πλέον ψηλά/ χαμηλά/ στη μέση του πίνακα;
 
 
 

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 09:39:10 πμ από morgan »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
αν σκεφτεις εμενα που με 31 θα ειμαι 600 σειρα, δηλαδη κλαψτα Χαραλαμπε, κανε υπολογισμο για 34 και

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
εγω με 31+ μορια θα ειμαι περιπου 600 σειρα στον πίνακα αναπληρωτων, γεγονος που σημαινει οτι χανω την κανονικη αναπλήρωση, κατι το οποιο δεν το περιμενα με τιποτα ομως. Ετσι, αναγκαστικά δηλωσα 4 περιοχες κοντινες αμω αλλά και πάλι απογοητευτικά ειναι τα πραγματα.
τελικά, καθε περυσι και καλύτερα.....μετα απο τοσα χρονια ταλαιπωριας......τι να πω πια

λαρα μου, κι εγω τα ιδια με σενα. Απλα αποφασισα να δηλωσω μονο 2 περιοχες αμω, δεν ξαναξενιτευομαι για κανενα λογο! αν θες, στειλε μου προσωπικο μηνυμα να το συζητησουμε...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Θεωρώ ότι καλό θα ήταν κάθε φορά που ο καθένας δηλώνει ποιες περιοχές θα δηλώσει να δηλώνει και τα μόρια του. Γιατί κάποιος με 24 μόρια μπορεί να μην διοριστεί ως ΑΜΩ και κάποιος με 15 μόρια επειδή τόλμησε να γίνει ακόμη και ΑΚΩ. Και επαναλαμβάνω ποιος θα πάει φέτος στα δυσπρόσιτα? Δεν μοριοδοτούνται, δεν υπάρχει μισθός ικανοποιητικός. Ίσως να δηλώσει και αυτός που έχει 5 και 6 μόρια. Τα πράγματα έχουν γίνει πολύ επικίνδυνα... Για αυτό ας γράφουμε τα πάντα με λεπτομέρειες....Καλημέρα!....

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παντως βρε παιδια δεν μπορω να δεχτω οτι θα παρουν 400φιλολογους ακω με τοσες αναγκες.


Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Ὰυτο που γραφτηκε για 825 ευρω μισθό ΑΚΩ ειναι αληθές ?
hasta la victoria siempre

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
tihea και εγώ έχω 38+ μόρια. Να ρισκάρω και να μην βάλω καθόλου ΑΜΩ;

Έχω αλλάξει μέσα μου απόφαση εκατό φορές για το τι να κάνω. Τελικά πιστεύω πως είναι καλύτερα να μη δηλώσω καθόλου αμω γιατί αν δηλώσω έστω και μια περιοχή για αμω, έστω και στο τέλος, αυτοί θα τρέξουν την αίτηση και θα με πάρουν εκεί.
Αν έχουμε δηλώσει αμω, χαζοί είναι να μας πάρουν ακώ???
Στο γεγονός ότι θα δηλώσουμε αμω στηρίζουν την ελπίδα τους ότι θα καταφέρουν να την βγάλουν φτηνά και να πάρουν ελάχιστους αναπληρωτές. Αν δε δήλωνε κανένα μας αυτή τη βλακεία, θα σου 'λεγα εγώ ειδικά φέτος με τόσα κενά, πόσους αναπληρωτές θ' αναγκάζονταν να πάρουν. Αλλά τη δύναμή μας, πότε την καταλάβαμε για να την καταλάβουμε και τώρα.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
δε δηλωσα αμω με 36+ μορια..ας το ρισκαρω..ή ολα ή τιποτα!!!

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Το ίδιο έκανα και εγώ! Με 38+ μόρια το ρίσκαρα ή όλα ή τίποτα.... Έτσι που φτάσαμε...
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 381
Σύνολο: 384

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.