*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους  (Αναγνώστηκε 87943 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #294 στις: Ιούνιος 28, 2010, 11:32:29 μμ »
την υπευθυνοτητα μας απεναντιι στα παιδια την δειχνουμε με το παραπανω μεσα στην ταξη , συμμετεχουμε σε απεργιες εναντια στην αλλαγες που πλήττουν το δημοσιο σχολειο , σε πορειες , επιμορφωνομαστε συνεχως με δικα μας εξοδα για να ειμαστε καλες στην δουλεια μας ,σε σεμιναρια που μας στέλνει η υπηρεσία, επιλέξαμε συνειδητα αυτη τη δουλεια  κ δεν μας ετυχε . τι αλλο ΠΡΕΠΕΙ να κανουμε για να δείξουμε την υπευθυνοτητα μας ?
και ναι μας ενδιαφερουν οι αμω οι ακω τα μορια οι μονιμοι οι αναπληρωτές  γιατι αυτο το σύστημα υπηρετουμε απ την μια απ την αλλη αν δεν μας ενδιαφερει θα πεινασουν τα δικα μας "παιδια¨ 
μην το ψαχνεις ολα ειναι μια αλυσιδα και εμεις οι κρικοι

Η υπευθυνότητα δείχνεται με τη δουλειά στην τάξη, αλλά από τη στιγμή που μπορείς να δουλέψεις με τα παιδιά γιατί αυτά σε εμπιεστεύονται και σε έχουνα ποδεχτεί.
Όταν το 5χρονο (δεν σου βάζω το ακόμα μικρότερο 4χρονο) κάθε 2 ώρες έχει άλλο δάσκαλο, δεν πρόκειται να κάνει δουλειά, γιατί, όπως είναι πολύ φυσικό, μόλις αρχίσει να ξεθαρρέυει με το έναν θα μπαίνει ο άλλος στην τάξη!
Αν, λοιπόν, τα κλάματα στο νηπιαγωγείο κρατάνε συνήθως μέχρι τις αρχές Οκτωβρίου (τότε συνήθως προσαρμόζονται πλέον όλα τα παιδιά) τώρα θα κράτανε μέχρι το Μάρτιο ή και πιο πολύ!
Αν γινόταν στην τάξη 1 πρότζεκτ μέχρι το Μάρτη και δεύτερο μέχρι τον Ιούνιο, τώρα θα γίνεται ένα και αυτό με το ζόρι.
Αν τα παιδιά μάθαιναν 5 πράγματα όλη τη χρονιά από 1 συνάδελφο (2 στο ολοήμερο με διαφορετικό τρόπο δουλειάς, καθώς είναι διαφορετικοί άνθρωποι) τώρα με το ζόρι θα μαθαίνουν 2, καθώς οι διαφορετικοί άνθρωποι (και άρα διαφορετικοί τρόποι δουλειάς) θα είναι περισσότεροι και το παιδί δεν θα συνηθίζει.
Αν μιλάγαμε για πάρκινγκ παιδιών με την πρωινή ζώνη, τώρα που θα υπάρχει πρωινή και μεσημεριανή (12-2) τι θα είναι;
Εδώ φαίνεται η ευθύνη μας ως ΔΑΣΚΑΛΟΙ! Ως ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΙ! Ως άτομα που θα βάλουν το θεμέλιο λίθο στην εκπαίδευση, στην κοινωνικότητα, στη μετέπειτα ζωή των παιδιών ΜΑΣ (γαιτί και αυτά παιδιά μας είναι)....
Όσο για τα χρήματα που θα πάρουν οι ΑΜΩ....αν καταφέρουν κάπου να ζήσουν με 500 ευρώ, ας έρθουν να μου πουν και μένα πού και πώς να ζητήσω άμεση μετάθεση εκεί!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:53:58 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #295 στις: Ιούνιος 28, 2010, 11:36:05 μμ »
Αν διορίσει φέτος 300 άτομα,τότε η βάση διορισμού δεν θα πέσει κάτω από 26 μόρια......και φυσικά θα μείνουν αρκετοί αδιόριστοι μέχρι το τέλος της μεταβατικής.....Προσωπική πάλι εκτίμηση ότι θα διορίσει όσους περισσότερους του 24μήνου γίνεται για να είναι νομικά καλυμμένη.Οι ασεπίτες έτσι κι αλλιώς έχουν πάρει φεκ αλλά και για αυτούς πάλι είναι αδικία να διοριστούν το 11 ενώ πρέπει να διοριστούν φέτος....Δεν πρέπει να κάνει ασεπ.Πώς γένεται να αφήσει αδιόριστο κόσμο και να κάνει ασεπ;;;;Πολύ απλά για να δυσκολέψει τον κάσμο να διοριστεί και να γίνει αρεστή στο Γιωργάκη ότι μείωσε αρκετά τους διορισμούς....Θέλουν να μας κάνουν να τα παρατήσουμε..Να μην υποκύψουμε δεν μας χαρίστηκε τίποτα.....Θα διοριστούμε,έστω και με........μασέλα!!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #296 στις: Ιούνιος 29, 2010, 12:15:41 πμ »
συγνωμη ρε παιδιά αν παρει μονο 300 ατομα ποσουσ αναπληρωτεσ να πάρει για να καλύψει τα κενα?εμεισ δλδ με 22 μορια που η μονη μασ ελπίδα ειναι αμω γτ να μην τα κάνουμε?να δηλώσουμε μονο την πολη μασ και αμα μασ παρουν μασ πήραν!δεν θα χαλαγε κανεναν να παιρνει 250 ευρω και να μένει στο σπιτι του.αδικο εχω ρε παιδιά?δεν νομιζω εμεισ να εχουμε ελπιδα για ακω?

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #297 στις: Ιούνιος 29, 2010, 12:24:30 πμ »
Κι εγώ για 300 έμαθα. Δεν ήξερε όμως να μου απαντήσει αν μεσα σ'αυτούς θα είναι  πολύτεκνοι κτλ. ή αν θα μπορέσει να πάρει πλέον αυτών 24μηνίτες "σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας" που λέει. Μπορεί να το διευκρινίσει κάποιος αυτό;
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:53:58 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #298 στις: Ιούνιος 29, 2010, 01:23:33 πμ »
συγνωμη ρε παιδιά αν παρει μονο 300 ατομα ποσουσ αναπληρωτεσ να πάρει για να καλύψει τα κενα?εμεισ δλδ με 22 μορια που η μονη μασ ελπίδα ειναι αμω γτ να μην τα κάνουμε?να δηλώσουμε μονο την πολη μασ και αμα μασ παρουν μασ πήραν!δεν θα χαλαγε κανεναν να παιρνει 250 ευρω και να μένει στο σπιτι του.αδικο εχω ρε παιδιά?δεν νομιζω εμεισ να εχουμε ελπιδα για ακω?

Γιατί πολύ απλά αργότερα όταν θα σε μονιμοποιήσουν να μην διαμαρτύρεσαι και φωνάζεις όταν αντί για εκπαιδευτικό πλήρους ωραρίου σε παρουν με μειωμένο ωράριο*. Θα σε χάλαγε τότε να παίρνεις 250 ευρώ και να μένεις σπίτι σου;
Γιατί πολύ απλά όταν στο νηπιαγωγείο θα έχεις 30 παιδάκια που θα κλαίνε και θα τσιρίζουν γιατί δεν μπορούν κάθε 2 ώρες να αλλάζουν δάσκαλο, να μην διαμαρτύρεσαι για τις δύσκολες συνθήκες εργασίας.
Γιατί πολύ απλά η ωρομισθία (με όποιο όνομα και αν προωθείται) είναι μια κοροϊδία και μισή, τόσο για τους εκπαιδευτικούς όσο και για τα παιδιά (που εμένα αυτά με ενδιαφέρουν περισσότερο για να πω τη μαύρη αλήθεια)....

*Ισχύει στο εξωτερικό, και δεν είναι πολύ μακριά από εμάς μιας και υιοθετούμε ξένα εκπαιδευτικά συστήματα (χωρίς να βλέπουμε τη δική μας πραγματικότητα)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος june 23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #299 στις: Ιούνιος 29, 2010, 01:31:54 πμ »
αυτο ακριβωσ ειναι το θέμα οτι δεν προκειται να με νομιμοποιήσουν ποτε μα ποτε!!!θα διαμαρτυρηθώ τώρα που στο κατω κατω τησ γραφησ μπορει να τα εχω αναγκη τα 250 ευρω, για κατι που μπορει να μη συμβει ποτε?ο διορισμοσ δλδ?

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #300 στις: Ιούνιος 29, 2010, 07:39:09 πμ »
αυτο ακριβωσ ειναι το θέμα οτι δεν προκειται να με νομιμοποιήσουν ποτε μα ποτε!!!θα διαμαρτυρηθώ τώρα που στο κατω κατω τησ γραφησ μπορει να τα εχω αναγκη τα 250 ευρω, για κατι που μπορει να μη συμβει ποτε?ο διορισμοσ δλδ?
να υποθεσω οτι τα 22 μορια ειναι απο ασεπ?Τοτε γιατι μπηκες στον κοπο να δωσεις αφου ξερεις οτι δεν θα μονιμοποιηθεις ποτε?Και ειμαι σιγουρη οτι και στον επομενο θα δωσεις γιατι με το 0,001  μοριο που θα παρεις ως αμω θα ελπιζεις.Το θεμα ειναι οτι ο καθενας κοιταει την παρτη του σ'αυτην την κ@@@χωρα γι' αυτο καταντησαμε ετσι.Εδω δεν ασχολουμαστε με συνδικαλισμο αλλα με το τι μας συμφερει ολους σαν κλαδος .Οι περισσοτεροι εχουμε αναγκη απο 250 ευρω το μηνα επιπλεον στο σπιτι μας αλλα εγω προσωπικα δεν δεχομαι να χρησιμοποιησω το πτυχιο μου ,την όποια προυπηρεσια και τους κοπους μου να δινω και να ξαναδινω ασεπ για να γινω βοηθητικο προσωπικο στο καθε νηπιαγωγειο,γιατι μην νομιζεις οτι θα κανεις ουσιαστικη δουλεια με τα παιδια.Περα απο την καταντια των 250 ευρω για μηνιαιο μισθο,εστω κι αν δουλευω διπλα στο σπιτι μου ειναι και θεμα αξιοπρεπειας.Πρεπει να καταλαβουν καποια στιγμη ολοι ,οτι το να ανοιγουμε μονοι μας το δρομο για ελαστικες μορφες εργασιας(η περιπτωση αμω εμφανιστηκε ξαφνικα στον κλαδο μας)μας οδηγει στο πουθενα!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2010, 07:46:17 πμ από bk »

Αποσυνδεδεμένος Marrilita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #301 στις: Ιούνιος 29, 2010, 09:06:31 πμ »
αυτο ακριβωσ ειναι το θέμα οτι δεν προκειται να με νομιμοποιήσουν ποτε μα ποτε!!!θα διαμαρτυρηθώ τώρα που στο κατω κατω τησ γραφησ μπορει να τα εχω αναγκη τα 250 ευρω, για κατι που μπορει να μη συμβει ποτε?ο διορισμοσ δλδ?
να υποθεσω οτι τα 22 μορια ειναι απο ασεπ?Τοτε γιατι μπηκες στον κοπο να δωσεις αφου ξερεις οτι δεν θα μονιμοποιηθεις ποτε?Και ειμαι σιγουρη οτι και στον επομενο θα δωσεις γιατι με το 0,001  μοριο που θα παρεις ως αμω θα ελπιζεις.Το θεμα ειναι οτι ο καθενας κοιταει την παρτη του σ'αυτην την κ@@@χωρα γι' αυτο καταντησαμε ετσι.Εδω δεν ασχολουμαστε με συνδικαλισμο αλλα με το τι μας συμφερει ολους σαν κλαδος .Οι περισσοτεροι εχουμε αναγκη απο 250 ευρω το μηνα επιπλεον στο σπιτι μας αλλα εγω προσωπικα δεν δεχομαι να χρησιμοποιησω το πτυχιο μου ,την όποια προυπηρεσια και τους κοπους μου να δινω και να ξαναδινω ασεπ για να γινω βοηθητικο προσωπικο στο καθε νηπιαγωγειο,γιατι μην νομιζεις οτι θα κανεις ουσιαστικη δουλεια με τα παιδια.Περα απο την καταντια των 250 ευρω για μηνιαιο μισθο,εστω κι αν δουλευω διπλα στο σπιτι μου ειναι και θεμα αξιοπρεπειας.Πρεπει να καταλαβουν καποια στιγμη ολοι ,οτι το να ανοιγουμε μονοι μας το δρομο για ελαστικες μορφες εργασιας(η περιπτωση αμω εμφανιστηκε ξαφνικα στον κλαδο μας)μας οδηγει στο πουθενα!!!!!!!!!


+++++++ απόλυτα!!!

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #302 στις: Ιούνιος 29, 2010, 09:59:51 πμ »
αυτο ακριβωσ ειναι το θέμα οτι δεν προκειται να με νομιμοποιήσουν ποτε μα ποτε!!!θα διαμαρτυρηθώ τώρα που στο κατω κατω τησ γραφησ μπορει να τα εχω αναγκη τα 250 ευρω, για κατι που μπορει να μη συμβει ποτε?ο διορισμοσ δλδ?
να υποθεσω οτι τα 22 μορια ειναι απο ασεπ?Τοτε γιατι μπηκες στον κοπο να δωσεις αφου ξερεις οτι δεν θα μονιμοποιηθεις ποτε?Και ειμαι σιγουρη οτι και στον επομενο θα δωσεις γιατι με το 0,001  μοριο που θα παρεις ως αμω θα ελπιζεις.Το θεμα ειναι οτι ο καθενας κοιταει την παρτη του σ'αυτην την κ@@@χωρα γι' αυτο καταντησαμε ετσι.Εδω δεν ασχολουμαστε με συνδικαλισμο αλλα με το τι μας συμφερει ολους σαν κλαδος .Οι περισσοτεροι εχουμε αναγκη απο 250 ευρω το μηνα επιπλεον στο σπιτι μας αλλα εγω προσωπικα δεν δεχομαι να χρησιμοποιησω το πτυχιο μου ,την όποια προυπηρεσια και τους κοπους μου να δινω και να ξαναδινω ασεπ για να γινω βοηθητικο προσωπικο στο καθε νηπιαγωγειο,γιατι μην νομιζεις οτι θα κανεις ουσιαστικη δουλεια με τα παιδια.Περα απο την καταντια των 250 ευρω για μηνιαιο μισθο,εστω κι αν δουλευω διπλα στο σπιτι μου ειναι και θεμα αξιοπρεπειας.Πρεπει να καταλαβουν καποια στιγμη ολοι ,οτι το να ανοιγουμε μονοι μας το δρομο για ελαστικες μορφες εργασιας(η περιπτωση αμω εμφανιστηκε ξαφνικα στον κλαδο μας)μας οδηγει στο πουθενα!!!!!!!!!

++++++++++++++++++++++

αυτο ακριβωσ ειναι το θέμα οτι δεν προκειται να με νομιμοποιήσουν ποτε μα ποτε!!!θα διαμαρτυρηθώ τώρα που στο κατω κατω τησ γραφησ μπορει να τα εχω αναγκη τα 250 ευρω, για κατι που μπορει να μη συμβει ποτε?ο διορισμοσ δλδ?

Δυστυχώς η αλήθεια είναι πικρή!! Ο ΟΑΕΔ δίνει πιο πολλά απο τα 250 Ευρώ του αμω! 4ωρη σε σουπερ πιο πολλά θα παίρνεις! 4ωρη σε φούρνο ακόμα πιο πολλά θα παίρνεις!!! Ιδιαίτερα να κάνεις πιο πολλά θα παίρνεις.Με 250 το μήνα και ξεφτιλέ μόρια 0,001 δε φτιάχνεις τη ζωή σου, όσο ανάγκη και να χεις τα 250...Υπάρχουν επιλογές άμα έχεις ανάγκη τοσο τα 250. Αφού υπάρχουν γγιατί πρέπει να επιλέξεις αμω (που σε πάει πίσω στη ζωή σου και όχι μπροστά) και να υποτιμήσεις με αυτήν την επιλογή τον εαυτό σου, τις σπουδές σου, τις προσπάθειές σου, τον κλάδο σου, τα πιτσιρικάκια για τα οποία σπούδασες να παιδαγωγήσεις...Με το να επιλέξεις αμω δε διαμαρτύρεσαι...!!!!!Με το να επιλέξεις ΑΜΩ αποδέχεσαι ψίχουλα!!!!!


Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #303 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:23:01 πμ »
Συμφωνώ με τους συναδέλφους που εξετάζουν το θέμα των ΑΜΩ νηπιαγωγών από την παιδαγωγική άποψη και φυσικά θα πρέπει να μας απασχολούν πρωτα από όλα τα παιδιά! Δεν μπορώ όμως να μην λάβω σοβαρά υπόψιν και το προβλημα του εκπαιδευτικού που νιώθει να απαξιώνεται η δουλειά του! Στο κάτω κάτω εκπαιδευτικός και παιδιά είναι τόσο στενά συνδεδεμένοι στην εκπαιδευτική διαδικασία που κάθε τι που βλάπτει τον ένα έχει συνέπειες και στον άλλο. Το θέμα είναι όμως να τεθούν αυτοί οι προβληματισμοί από τη ΔΟΕ στην ηγεσία του υπουργείου μήπως και συνειδητοποιήσουν τι ζημιά πάνε να κάνουν. Επίσης οι σχολικοί σύμβουλοι και οι καθηγητές των πανεπιστημιακών σχολών να καταθέσουν την επιστημονική τους άποψη.Όλα αυτά βέβαια πρέπει να γίνονουν κεντρικά και οργανωμένα από ολόκληρο τον κλάδο. Προφανώς η ηγεσία της ΔΟΕ  λείπει σε διακοπές................

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #304 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:35:36 πμ »
Δυστυχώς υπάρχει πολύς κόσμος(για νηπιαγωγούς μιλάω πάντα)που δηλώνει αμω ακόμα και το κουτάκι!!!Το επιβεβαίωσε συνάδελφος που είναι σε πρωτοβάθμια...Από Σεπτέμβρη ας έρθει να μου πει κάποιος αμω νηπιαγωγός πώς επιβιώνει με 300 ευρώ στην...κουτσούφιανη!!Υπάρχει χρόνος...Μπορείτε ακόμα να τροποποιήσετε την αίτηση....Ανθρώπινο είναι να την πατήσατε,κι εγώ την πατησα και άλλαξα την αίτησή μου,βγάζοντας ολα τα αμω.Ας βγει κάποιος επιτέλους από το υπουργείο να μας πει υπεύθυνα τι γίνεται.......
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #305 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:41:24 πμ »


   βρε παιδια πωσ μπορουμε να υπολογισουμε τα κενα μπασ και βγαλουμε ακρη ;;;

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #306 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:47:28 πμ »

 μου είπε το πρωί  σε πρωτοβάθμια υπάλληλος   ;D  ;D που ασχολείται πάρα πολύ με το θέμα εδώ και πολύ καιρό. ;D ;D
 Θα έπρεπε μου είπε στο τέλος να έχει αλλάξει και το ωράριο στα νηπιαγωγεία που δεν έχει γίνει. Οι προσλήψεις μόνιμων είπε θα είναι γύρω στα 300 άτομα.
Όπως έχει πει και ο Κλιντ Ίστγουντ σε μια ταινία οι γνώμες είναι σαν τις μύτες.
Όλοι έχουν από μία.

ps:Μες στο μυαλό της Διαμαντοπούλου είναι  :P  :P
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #307 στις: Ιούνιος 29, 2010, 10:50:25 πμ »
lefa αυτό δεν μπορεί να στο πει ούτε ο θεός ο ίδιος,ούτε αν θα γυρίσουν αποσπασμένοι ούτε τίποτα.Μπορεί για παράδειγμα στην α φάση να μην έχει κενό στην α αθήνας και στη β να έχει.Αυτό συμβαίνει γιατί μπορεί να παρουσιαστούν έκτακτες ανάγκες(εγκυμοσύνες,επαπειλούμενες,εκπαιδ.άδειες κλπ).Αυτή είναι και η έννοια των αναπληρωτών,πας όπου σε χρειάζεται η υπηρεσία....Τα κενά δεν μπορείς να τα ξέρεις.Μπορεί εσύ στην α φάση π.χ να βρεθείς στη Νίσυρο και κάποια άλλη στη β να είναι Αθήνα......Τα ξέρουν οιΑ/θμιες,αλλά σιγά μην τα πουν(όσα ξέρουν γιατί προ κύπτουν κι άλλα).
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 238
Σύνολο: 239

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.