*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 267178 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #196 στις: Ιούλιος 09, 2010, 04:12:48 μμ »
Για μας των Αγγλικών, πράάάάάάάάάάάάμααααααααααααααααα;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μετά από διάφορους υπολογισμούς που έχω κάνει (με βάση περσινούς πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών, επιτυχίες σε ΑΣΕΠ 02,04,06,08), υπολογίζω ότι το 24μηνο για τους ΠΕ06 θα έχει από 170 άτομα ως 180 (προσωπική εκτίμηση πάντα), με μόρια από 24 έως 50 περίπου. Τα ίδια άτομα, πάνω κάτω, βρίσκονται και στις πρώτες θέσεις του πίνακα διορισμού, καταλαμβάνοντας το 40% (76 άτομα είναι αυτό το 40% συνολικά). Αν πάρουν τους μισούς από κάθε κατηγορία (24μηνο, 40%, 60%), όπως λέγεται, αντιλαμβάνεσαι για τι προϋπηρεσίες μιλάμε. 
Η πηγή μου στο υπουργείο λέει ότι, ειδικά για τους ΠΕ06, δεν μπορούν να κάνουν εκτιμήσεις για τι ποσοστό του 24μηνου θα απορροφηθεί πριν ανακοινωθούν οι προσωρινοί πίνακες, αλλά γενικά (λέει) να είμαστε αισιόδοξοι. Περιμένουμε, λοιπόν...
solil, οι μέλλοντες να ...διοριστούν, σε χαιρετούν!
170-180 στο 24μηνο; Πολύ καλό, για να είναι αληθινό! Απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί!

Εάν όμως διοριστούν οι μισοί από κάθε κατηγορία, να μην είμαστε αισιόδοξοι;!

Έχω και μια άλλη απορία... Στον ενιαίο διορισμών, βλέπω άτομα με νούμερα 250 και, τα οποία είναι διοριστέα από πέρσι. Εγώ που είμαι γύρω στο 400 και, στον ενιαίο, έχω ελπίδες για φέτος;!

Ευχαριστώ πολύ!  :D :D :D
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:23:31 »

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #197 στις: Ιούλιος 09, 2010, 04:59:23 μμ »
Για τους φιλολόγους υπάρχει κάποια εκτίμηση???

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #198 στις: Ιούλιος 09, 2010, 05:12:10 μμ »
Διάβασε 2-3  σελίδες πριν για να δεις..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #199 στις: Ιούλιος 09, 2010, 05:29:59 μμ »
Φυσικέ   .... αμα δεν πεις πράμα και για ΠΕ06 θα γίνει βεντέτα επαεεεεε και μη το βλέπεις ξυρισμένο το κοπέλι ... οφτο θα σε φάει !

πράμα =θινγκ
επαεεε =χιαρρρ
κοπέλι =γκάι
οφτο =ροαστιντ

 ;D ;D ;D ;D το καλυτερο σχολιο που γραφτηκε ποτέ!!!!! γελασα με τη ψυχη μου...να σαι καλα συναδελφε.. ;D ;D

α!! κατι για ΠΕ02 εχουμε;;
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:23:31 »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #200 στις: Ιούλιος 09, 2010, 05:32:07 μμ »
τώρα που έκανες την αίτηση και δεν είσαι λυπημένη μπορώ να σε χτυπήσω αλύπητα ξέρεις.. :D :D :D
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #201 στις: Ιούλιος 09, 2010, 05:34:49 μμ »
τώρα που έκανες την αίτηση και δεν είσαι λυπημένη μπορώ να σε χτυπήσω αλύπητα ξέρεις.. :D :D :D
:-* :-*και εγω σ αγαπαω :-* γιατι βρε κακο ειναι που ρωταμε;; :P επαναληψις μητηρ μαθησεως ;D ;Dασε που βλεπουμε αν ειστε σε ετοιμοτητα,αν παρακολουθειτε τα οσα γραφονται.. ;D ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #202 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:39:06 μμ »
Μετά από διάφορους υπολογισμούς που έχω κάνει (με βάση περσινούς πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών, επιτυχίες σε ΑΣΕΠ 02,04,06,08), υπολογίζω ότι το 24μηνο για τους ΠΕ06 θα έχει από 170 άτομα ως 180 (προσωπική εκτίμηση πάντα), με μόρια από 24 έως 50 περίπου. Τα ίδια άτομα, πάνω κάτω, βρίσκονται και στις πρώτες θέσεις του πίνακα διορισμού, καταλαμβάνοντας το 40% (76 άτομα είναι αυτό το 40% συνολικά). Αν πάρουν τους μισούς από κάθε κατηγορία (24μηνο, 40%, 60%), όπως λέγεται, αντιλαμβάνεσαι για τι προϋπηρεσίες μιλάμε. 
Η πηγή μου στο υπουργείο λέει ότι, ειδικά για τους ΠΕ06, δεν μπορούν να κάνουν εκτιμήσεις για τι ποσοστό του 24μηνου θα απορροφηθεί πριν ανακοινωθούν οι προσωρινοί πίνακες, αλλά γενικά (λέει) να είμαστε αισιόδοξοι. Περιμένουμε, λοιπόν...
solil, οι μέλλοντες να ...διοριστούν, σε χαιρετούν!
170-180 στο 24μηνο; Πολύ καλό, για να είναι αληθινό! Απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί!

Εάν όμως διοριστούν οι μισοί από κάθε κατηγορία, να μην είμαστε αισιόδοξοι;!

Έχω και μια άλλη απορία... Στον ενιαίο διορισμών, βλέπω άτομα με νούμερα 250 και, τα οποία είναι διοριστέα από πέρσι. Εγώ που είμαι γύρω στο 400 και, στον ενιαίο, έχω ελπίδες για φέτος;!

Ευχαριστώ πολύ!  :D :D :D

Τι να σου πω... κάτι μου λέει ότι τα μόρια όσων απορροφηθούν είτε με το 24μηνο είτε με το 40% θα είναι πολλά. Αρκεί να δεις ότι στον περσινό πίνακα του 24μηνου (158 άτομα συνολικά), πάνω από 30 μόρια προϋπηρεσίας είχαν μόλις 14 άτομα και φέτος (λογικά) θα είναι πάνω από 40 ή κάπου εκεί. Θα πρότεινα, γενικά, να κρατάμε μικρό καλάθι.

Ήσουν γύρω στο 400, δεν είσαι πια. Θα πρέπει να βγουν οι προσωρινοί πίνακες για να δεις και τα μόρια των άλλων και σε τι θέση είσαι φέτος. Όσο για τους διοριστέους του ΑΣΕΠ, αν και δεν το έχω ψάξει διεξοδικά, δε νομίζω να επιφέρουν μεγάλες αλλαγές στους διορισμούς με τις άλλες κατηγορίες, παρά μόνο στους επιλαχόντες, γιατί αν κάποιος διοριστέος του ΑΣΕΠ ανήκει και σε άλλη κατηγορία, μάλλον θα προτιμήσει αυτήν. Αναμενόμενο είναι (εκτός αν πουν π.χ. παίρνουμε όλους τους διοριστέους, άρα και τα 76 άτομα του 40%, και ένα πολύ μικρό ποσοστό του 24μηνου - το βρίσκω λίγο απίθανο αυτό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

Καλύτερα, πάντως, να περιμένουμε να βγουν οι πίνακες και μετά να αρχίσουμε να κάνουμε υπολογισμούς για το αν έχουμε ελπίδες ή οχι...

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #203 στις: Ιούλιος 09, 2010, 09:09:48 μμ »
Μετά από διάφορους υπολογισμούς που έχω κάνει (με βάση περσινούς πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών, επιτυχίες σε ΑΣΕΠ 02,04,06,08), υπολογίζω ότι το 24μηνο για τους ΠΕ06 θα έχει από 170 άτομα ως 180 (προσωπική εκτίμηση πάντα), με μόρια από 24 έως 50 περίπου. Τα ίδια άτομα, πάνω κάτω, βρίσκονται και στις πρώτες θέσεις του πίνακα διορισμού, καταλαμβάνοντας το 40% (76 άτομα είναι αυτό το 40% συνολικά). Αν πάρουν τους μισούς από κάθε κατηγορία (24μηνο, 40%, 60%), όπως λέγεται, αντιλαμβάνεσαι για τι προϋπηρεσίες μιλάμε. 
Η πηγή μου στο υπουργείο λέει ότι, ειδικά για τους ΠΕ06, δεν μπορούν να κάνουν εκτιμήσεις για τι ποσοστό του 24μηνου θα απορροφηθεί πριν ανακοινωθούν οι προσωρινοί πίνακες, αλλά γενικά (λέει) να είμαστε αισιόδοξοι. Περιμένουμε, λοιπόν...
solil, οι μέλλοντες να ...διοριστούν, σε χαιρετούν!
170-180 στο 24μηνο; Πολύ καλό, για να είναι αληθινό! Απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί!
Εάν όμως διοριστούν οι μισοί από κάθε κατηγορία, να μην είμαστε αισιόδοξοι;!
Έχω και μια άλλη απορία... Στον ενιαίο διορισμών, βλέπω άτομα με νούμερα 250 και, τα οποία είναι διοριστέα από πέρσι. Εγώ που είμαι γύρω στο 400 και, στον ενιαίο, έχω ελπίδες για φέτος;!
Ευχαριστώ πολύ!  :D :D :D
Τι να σου πω... κάτι μου λέει ότι τα μόρια όσων απορροφηθούν είτε με το 24μηνο είτε με το 40% θα είναι πολλά. Αρκεί να δεις ότι στον περσινό πίνακα του 24μηνου (158 άτομα συνολικά), πάνω από 30 μόρια προϋπηρεσίας είχαν μόλις 14 άτομα και φέτος (λογικά) θα είναι πάνω από 40 ή κάπου εκεί. Θα πρότεινα, γενικά, να κρατάμε μικρό καλάθι.

Ήσουν γύρω στο 400, δεν είσαι πια. Θα πρέπει να βγουν οι προσωρινοί πίνακες για να δεις και τα μόρια των άλλων και σε τι θέση είσαι φέτος. Όσο για τους διοριστέους του ΑΣΕΠ, αν και δεν το έχω ψάξει διεξοδικά, δε νομίζω να επιφέρουν μεγάλες αλλαγές στους διορισμούς με τις άλλες κατηγορίες, παρά μόνο στους επιλαχόντες, γιατί αν κάποιος διοριστέος του ΑΣΕΠ ανήκει και σε άλλη κατηγορία, μάλλον θα προτιμήσει αυτήν. Αναμενόμενο είναι (εκτός αν πουν π.χ. παίρνουμε όλους τους διοριστέους, άρα και τα 76 άτομα του 40%, και ένα πολύ μικρό ποσοστό του 24μηνου - το βρίσκω λίγο απίθανο αυτό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις).
Καλύτερα, πάντως, να περιμένουμε να βγουν οι πίνακες και μετά να αρχίσουμε να κάνουμε υπολογισμούς για το αν έχουμε ελπίδες ή οχι...

Ναι, καλά λες, ήμουν γύρω στο 400...

Εν αναμονή των όποιων εξελίξεων λοιπόν...
Ευχαριστώ πολύ...  ;)








Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #204 στις: Ιούλιος 09, 2010, 09:23:07 μμ »
Μηπως υπαρχει καμια πληροφορια κ για τους χημικους;
αν ισχυει οτι κ στους φυσικους ειμαστε μια χαρα...
λυπαμαι δεν γνωριζω

ok, να εισαι καλα!

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #205 στις: Ιούλιος 09, 2010, 10:38:02 μμ »
για να επανερθω στους αριθμους που εδωσα και ειναι απο το υπουργειο, επειδη τωρα ακομα καταχωρουνται καποιες προυπηρεσιες, το πληθος των 24μηνιτων ισως να ειναι ελαχιστα διαφορετικο, αλλα αυτο που μου ειπε για το πληθος των διορισμων πιστευω οτι δεν θα αλλαξει σημαντικα, εχει γινει της συνταξιοδοτησης και για να δουλεψουν το σεπτεμβρη τα σχολεια σιγουρα θα παρουν πολλους φιλολογους μαθηματικους και φυσικους, δεν μου εχει πει ποτε κατι λαθος η συγκεκριμενη

Υ.Γ. προς aristos2, μολις την προηγουμενη βδομαδα γυρισα απο 8ημερες διακοπες, οι δουλεια ξαναρχισε αλλα ολος ο αυγουστος θα ειναι free και για βουνο και για θαλασσα

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #206 στις: Ιούλιος 10, 2010, 12:11:34 πμ »
και κατι που ειχα ξεχασει, μου ειπαν για 7 φυσικους 30μηνιτες αλλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια, νομιζα οτι τετοιους δεν ειχαμε, μας ειχαν τελειωσει, απο που προεκυψαν ξαφνικα μετα απο 2 ετη; μπορει κανεις να υποθεσει;

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #207 στις: Ιούλιος 10, 2010, 12:15:08 πμ »
και κατι που ειχα ξεχασει, μου ειπαν για 7 φυσικους 30μηνιτες αλλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια, νομιζα οτι τετοιους δεν ειχαμε, μας ειχαν τελειωσει, απο που προεκυψαν ξαφνικα μετα απο 2 ετη; μπορει κανεις να υποθεσει;
Σχολεία του εξωτερικού; Κύπρο; Αυτοί δεν μπαίνουν αν μέχρι τις 30-6-2008 είχαν 30 μήνες προυπηρεσία;

Αποσυνδεδεμένος grnikolaou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #208 στις: Ιούλιος 10, 2010, 12:15:51 πμ »
και κατι που ειχα ξεχασει, μου ειπαν για 7 φυσικους 30μηνιτες αλλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια, νομιζα οτι τετοιους δεν ειχαμε, μας ειχαν τελειωσει, απο που προεκυψαν ξαφνικα μετα απο 2 ετη; μπορει κανεις να υποθεσει;

ΟΑΕΔ Ή ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΩΝ?

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #209 στις: Ιούλιος 10, 2010, 12:19:00 πμ »
και κατι που ειχα ξεχασει, μου ειπαν για 7 φυσικους 30μηνιτες αλλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια, νομιζα οτι τετοιους δεν ειχαμε, μας ειχαν τελειωσει, απο που προεκυψαν ξαφνικα μετα απο 2 ετη; μπορει κανεις να υποθεσει;

ΟΑΕΔ Ή ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΩΝ?

ΟΑΕΔ δεν μπαίνει 30μηνο και 24μηνο. Τουριστικών ίσως. Αλλά τόσο μεγάλες προυπηρεσίες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160927
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 743
Σύνολο: 760

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.