*

Αποστολέας Θέμα: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?  (Αναγνώστηκε 29436 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:19:02 μμ »
Παράθεση
Το κύμα συνταξιοδοτήσεων θα κοπάσει μετά το 2014 οπότε και ισχύει το νέο ασφαλιστικό ...

Μετά τη 2ετία 2010-2011 με περιορισμένο αριθμό διορισμών, η επόμενη 2ετία - κατ' εμέ- θα έχει τουλάχιστον λογικό αριθμό διορισμών, ιδιαίτερα σ' εμάς, τους ΠΕ02, και όλους από το νέο πίνακα ..., πράγμα σημαντικό, μιας και η μεγάλη επιτυχία σ' έναν απ' τους 3 ΑΣΕΠ, έτσι, δικαιώνεται κάπως ...ή πλήρως ...

Οι δικές μου έρευνες, με τα στοιχέια που για την ώρα διαθέτουμε, λένε πως μεγάλος ΑΣΕΠ (πάνω από 70) και προϋπηρεσία σε βάζουν στους διορισμούς της 2ετίας ...


Σε βάζουν στους διορισμούς της 2ετίας γιατί βγάζουν τους άλλους με την προϋπηρεσία αφού οι διορισμοί θα γίνονται 100% μέσω ΑΣΕΠ. Τους άλλους τους ρώτησες πώς θα αισθάνονται;   ::)   (αλλά τις αφρούρητες προϋπηρεσίες τους πήρανε θύμησες... :P )


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:22:07 μμ από CynnemAprod »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:29:56 μμ »
Έτσι φίλε μου είναι η ζωή .Και κυρίως του εκπαιδευτικού .Τα καλά και συμφέροντα !!!Όμως έχει σκεφτεί κανένας ότι ε τρεις ΑΣΕΠ  ???μπορεί η βάση να εκτιναχτεί στο 80 ;;

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:31:39 μμ »
Παράθεση
Το κύμα συνταξιοδοτήσεων θα κοπάσει μετά το 2014 οπότε και ισχύει το νέο ασφαλιστικό ...

Μετά τη 2ετία 2010-2011 με περιορισμένο αριθμό διορισμών, η επόμενη 2ετία - κατ' εμέ- θα έχει τουλάχιστον λογικό αριθμό διορισμών, ιδιαίτερα σ' εμάς, τους ΠΕ02, και όλους από το νέο πίνακα ..., πράγμα σημαντικό, μιας και η μεγάλη επιτυχία σ' έναν απ' τους 3 ΑΣΕΠ, έτσι, δικαιώνεται κάπως ...ή πλήρως ...

Οι δικές μου έρευνες, με τα στοιχέια που για την ώρα διαθέτουμε, λένε πως μεγάλος ΑΣΕΠ (πάνω από 70) και προϋπηρεσία σε βάζουν στους διορισμούς της 2ετίας ...


Σε βάζουν στους διορισμούς της 2ετίας γιατί βγάζουν τους άλλους με την προϋπηρεσία αφού οι διορισμοί θα γίνονται 100% μέσω ΑΣΕΠ. Τους άλλους τους ρώτησες πώς θα αισθάνονται;   ::)   (αλλά τις αφρούρητες προϋπηρεσίες τους πήρανε θύμησες... :P )




Ποιους άλλους να ρωτήσει πώς αισθάνονται και με ποια προυπηρεσία; :o Μας δουλεύεις;  >:(Οι μόνοι που πεταχτήκαμε έξω λόγω αυτών που είχαν προυπηρεσία και διορίστηκαν χωρίς ΑΣΕΠ(βλ. ΟΑΕΔ) είμαστε εμείς με μεγάλες προυπηρεσίες και ΑΣΕΠ. Ο aristos λοιπόν λέει το αυτονόητο ότι δηλ. δικαιούμαστε να ελπίζουμε κάποια στιγμή στη διετία να μας διορίσουν έχοντας δουλέψει πάνω από τρία και τέσσερα χρόνια και με επιτυχίες ΑΣΕΠ. Πού είναι το παράλογο;

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:38:37 μμ »
Παράθεση
Πού είναι το παράλογο;

To πήραν κι αυτό θύμησες ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:38:58 μμ »
Το πρόβλημα είναι συνάδελφοι ότι αν τελικά μετρήσει ο ΑΣΕΠ του ΄07 ,του ΄09 και του 12-13 δεν ξέρω πότε θα γίνει η βάση θα πάει στο 80 .Εκτός και αν κάνει μαζικούς διορισμούς  :-X :-X.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:41:21 μμ »
Το παράλογο (δυστυχώς) συνοδεύει συχνά πολλές πολιτικές αποφάσεις που αναστατώνουν ξανά και ξανά τις ζωες ανθρώπων που αγαπούν την εκπαίδευση και απλά επιθυμούν να την υπηρετήσουν με ηθική και αγάπη .Δεν έχει νόημα να προκαλούνται αντιπαραθέσεις μεταξύ μας και θεωρώ αδικες τις προσωπικές επιθέσεις.
Αυτά τα λίγα από κάποια που δεν έχει ουτε μεγάλη προϋπηρεσία,ούτε επιτυχία ΑΣΕΠ ..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:58:59 μμ »
Κανείς δεν επιδιώκει τις προσωπικές επιθέσεις(τουλάχιστον όχι εγώ) αλλά δε θα μας την πέσουν κιόλας επειδή ελπίζουμε σε διορισμό έχοντας όλο το πακέτο ;D(για να το ελαφρύνω λίγο). Τώρα ότι είμαστε όλοι θύματα παράλογων πολιτικών αποφάσεων είναι το μόνο σίγουρο.

Υ.Γ. Αυτό με τις θύμησες δεν το κατάλαβα..CynnemAprod να με συμπαθάς. Οι δικές μου πάντως έχουν να κάνουν με πολύ κόπο και χρόνια προσπαθειών να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα χωρίς να ποδοπατήσω και υπερπηδήσω άλλους όπως έκαναν σε μένα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:02:49 μμ »
Κανείς δεν επιδιώκει τις προσωπικές επιθέσεις(τουλάχιστον όχι εγώ) αλλά δε θα μας την πέσουν κιόλας επειδή ελπίζουμε σε διορισμό έχοντας όλο το πακέτο ;D(για να το ελαφρύνω λίγο). Τώρα ότι είμαστε όλοι θύματα παράλογων πολιτικών αποφάσεων είναι το μόνο σίγουρο.

Υ.Γ. Αυτό με τις θύμησες δεν το κατάλαβα..CynnemAprod να με συμπαθάς. Οι δικές μου πάντως έχουν να κάνουν με πολύ κόπο και χρόνια προσπαθειών να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα χωρίς να ποδοπατήσω και υπερπηδήσω άλλους όπως έκαναν σε μένα.

Το ίδιο λέμε ,το σχόλιο μου ήταν γενικό και όχι προσωπικό ,ακριβώς για να αποφύγουμε ανώφελες αντιπαραθέσεις .
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:15:29 μμ »
Κανείς δεν επιδιώκει τις προσωπικές επιθέσεις(τουλάχιστον όχι εγώ) αλλά δε θα μας την πέσουν κιόλας επειδή ελπίζουμε σε διορισμό έχοντας όλο το πακέτο ;D(για να το ελαφρύνω λίγο). Τώρα ότι είμαστε όλοι θύματα παράλογων πολιτικών αποφάσεων είναι το μόνο σίγουρο.

Υ.Γ. Αυτό με τις θύμησες δεν το κατάλαβα..CynnemAprod να με συμπαθάς. Οι δικές μου πάντως έχουν να κάνουν με πολύ κόπο και χρόνια προσπαθειών να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα χωρίς να ποδοπατήσω και υπερπηδήσω άλλους όπως έκαναν σε μένα.

Το ίδιο λέμε ,το σχόλιο μου ήταν γενικό και όχι προσωπικό ,ακριβώς για να αποφύγουμε ανώφελες αντιπαραθέσεις .

Όλα καλά  :D Να είσαι σίγουρη ότι δεν είχα τέτοια πρόθεση (δεν το έχω κάνει τόσα χρόνια ως μέλος του φόρουμ κι ας μη γράφω συχνά)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:25:06 μμ »
Κανείς δεν επιδιώκει τις προσωπικές επιθέσεις(τουλάχιστον όχι εγώ) αλλά δε θα μας την πέσουν κιόλας επειδή ελπίζουμε σε διορισμό έχοντας όλο το πακέτο ;D(για να το ελαφρύνω λίγο). Τώρα ότι είμαστε όλοι θύματα παράλογων πολιτικών αποφάσεων είναι το μόνο σίγουρο.

Υ.Γ. Αυτό με τις θύμησες δεν το κατάλαβα..CynnemAprod να με συμπαθάς. Οι δικές μου πάντως έχουν να κάνουν με πολύ κόπο και χρόνια προσπαθειών να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα χωρίς να ποδοπατήσω και υπερπηδήσω άλλους όπως έκαναν σε μένα.

Το ίδιο λέμε ,το σχόλιο μου ήταν γενικό και όχι προσωπικό ,ακριβώς για να αποφύγουμε ανώφελες αντιπαραθέσεις .

Όλα καλά  :D Να είσαι σίγουρη ότι δεν είχα τέτοια πρόθεση (δεν το έχω κάνει τόσα χρόνια ως μέλος του φόρουμ κι ας μη γράφω συχνά)

Το ξέρω  :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 09:09:04 μμ »
Κανείς δεν επιδιώκει τις προσωπικές επιθέσεις(τουλάχιστον όχι εγώ) αλλά δε θα μας την πέσουν κιόλας επειδή ελπίζουμε σε διορισμό έχοντας όλο το πακέτο ;D(για να το ελαφρύνω λίγο). Τώρα ότι είμαστε όλοι θύματα παράλογων πολιτικών αποφάσεων είναι το μόνο σίγουρο.

Υ.Γ. Αυτό με τις θύμησες δεν το κατάλαβα..CynnemAprod να με συμπαθάς. Οι δικές μου πάντως έχουν να κάνουν με πολύ κόπο και χρόνια προσπαθειών να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα χωρίς να ποδοπατήσω και υπερπηδήσω άλλους όπως έκαναν σε μένα.

To πακέτο της Άννας δεν μου κάνει. Χαρισμά σας  ;D πάρτε και την Διαμαντοπούλου δώρο που σας έφτιαξε τέτοιο πακέτο ελπιδοφόρο  ;D

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:07:06 μμ »
Συνάδελφοι ψυχραιμία!Μην αρχίσουμε πάλι τις αντιπαραθέσεις.Κυριολεκτικά,όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε.Οι ασεπίτες-πολλοί περισσότεροι οι διοριστέοι ,καλούνται να κάνουν υπομονή ένα χρόνο ακόμα και όλοι οι υπόλοιποι περιμένουμε-χωρίς ευκαιρία να διαγωνιστούμε-κάποιους με υψηλή προυπηρεσία(40μηνο,24μηνο)να αποκατασταθούν,με καταστρατήγηση στην ουσία του 60-40.Και μη μου πείτε πως όποιοι του ασεπ ήταν λίγο πιο κάτω από τον τελευταίο διοριστέο (σε κάθε ασεπ αλλά πολύ περισσότερο το '09 που οι διοριστέοι ήταν 480 δηλαδή οι μισοί άλλων ασεπ) είναι λιγότερο άξιοι για διορισμό.Τώρα μας δίνεται η ευκαιρία να κρατήσουμε ένα καλό βαθμό.Ωστόσο εννοείται πως θα ήταν ανόητο κατά τη γνώμη μου να στηριχθεί κανείς σ'αυτόν εκτός κι αν έχει μεγάλη προυπηρεσία ή δυο,τρία μεταπτυχιακά ή είναι πολύτεκνος (κι έχει και μεγάλο βαθμό).Ολοι οι υπόλοιποι που αποτελούμε μάλλον και την πλειοψηφία πρέπει να διαβάσουμε και να ξαναδώσουμε-καλά να'μαστε-ελπίζοντας σε υψηλότερη βαθμολογία.Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να νιώθω και τύψεις επειδή δεν αποκαταστάθηκαν ΟΛΟΙ όσοι είχαν προυπηρεσία (πιθανότατα χωρίς ασεπ αφού οι περισσότεροι του 24μηνου αν όχι όλοι-γιατί από που θα πάρει μόνιμους του χρόνου με μόνο 34 ασεπίτες;-θα διοριστούν και δικαίως σε τελική ανάλυση)Ενα βαθμό-μπαλαντέρ θα έχουμε οι περισσότεροι ο οποίος πιθανότατα θα μας εξασφαλίσει μια αναπλήρωση για κανένα δύο χρόνια και μετά φτού κι απ'την αρχή,νέος ασεπ,νέες ελπίδες.Αυτό είναι το απαισιόδοξο σενάριο αλλά είναι ωραίο διατυπώνονται και κάποιες αισιόδοξες σκέψεις. ;)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 11:07:01 μμ »
Kαλά τα λες Τυχερούλα (όνομα και πράμα -που λένε και στην Ηλεία )αλλά σπεύδουν μερικοί να θριαμβολογήσουν και να μιλάνε για διορισμό τη στιγμή που 1) δε ξέρει κανένας πως θα είναι τα θέματα το '12 .Και αν βάλουν εύκολα για να δώσουν δικαίωμα διορισμού και σε αυτούς που δεν έχουν ΑΣΕΠ; 2)Αντιλαμβάνεστε 'οτι θα κατέβουν οι άπαντες στις εξετάσεις και μπορεί με καλές βαθμολογίες να φτάσει η βάση 80 και βάλε; 3)Γιατί αυτός που πέτυχε το 2007 με εύκολα θέματα να συναγωνίζεται κάποιον που το 09΄έφτυσε αίμα να περάσει τη βάση ;γιατί μη μου πείτε πως ήταν εύκολα το 09΄;(Τώρα έγινα κακιά και ειλικρινά δε το θέλω καθώς όλοι έχουμε κάνει υπεράνθρωπες προσπάθειες για τον ΑΣΕΠ ).Και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί αυτοί που έχουν προυπηρεσία τώρα να λιθοβολούνται ! Αυτοί δε στήριζαν τα σχολεία τόσα χρόνια ,τώρα πετιούνται στο καλάθι επειδή δεν έχουν ECDL ή ο,τιδήποτε άλλο ;Δεν ξέρω αν έχετε δει την ταινία του Γαβρά ¨Το τσεκούρι ' αλλά κάτι τέτοιο μου θυμίζετε όλοι όσοι θριαμβολογείτε πριν δείτε το ποτάμι!!!

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Kανείς δεν αναφέρεται στους επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. ΓΙΑΤΙ?
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 12:12:51 πμ »
Κανείς δεν επιδιώκει τις προσωπικές επιθέσεις(τουλάχιστον όχι εγώ) αλλά δε θα μας την πέσουν κιόλας επειδή ελπίζουμε σε διορισμό έχοντας όλο το πακέτο ;D(για να το ελαφρύνω λίγο). Τώρα ότι είμαστε όλοι θύματα παράλογων πολιτικών αποφάσεων είναι το μόνο σίγουρο.

Υ.Γ. Αυτό με τις θύμησες δεν το κατάλαβα..CynnemAprod να με συμπαθάς. Οι δικές μου πάντως έχουν να κάνουν με πολύ κόπο και χρόνια προσπαθειών να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα χωρίς να ποδοπατήσω και υπερπηδήσω άλλους όπως έκαναν σε μένα.

To πακέτο της Άννας δεν μου κάνει. Χαρισμά σας  ;D πάρτε και την Διαμαντοπούλου δώρο που σας έφτιαξε τέτοιο πακέτο ελπιδοφόρο  ;D

Με επιτυχία στον ΑΣΕΠ - κάτι ελάχιστο κάτω από τον τελευταίο διοριστέο - και 3ετή προϋπηρεσία εξασφαλισμένη από αυτήν και μόνο, σέβομαι τον προγραμματισμό του οποιουδήποτε, όχι όμως όλων τα μέσα με τα οποία εξασφάλισαν τη δική τους προϋπηρεσία ...

Σου επιστρέφω την ειρωνεία, CynnemAprod ..., που μοιάζει, αποκλειστικά, να κατανοείς ... και σε σένα, dina 94, συνιστώ, όταν διακρίνεις μεταξύ θριαμβολογίας κι εκτίμησης της πραγματικότητας ... ν' αρχίσεις και πάλι να μας προσφέρεις απλόχερα τις σκέψεις σου ...

Συγγνώμη απ' τους υπόλοιπους ..., αλλά δε συνηθίζω να προσβάλλω αναίτια κανέναν και, προφανώς, δεν το επιτρέπω, όσο με αφορά ...

'Οποιος επιθυμεί εκτόνωση ..., μακριά μου και ... σε άλλους χώρους ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 754
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 763
Σύνολο: 774

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.217 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.