*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849821 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1568 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 03:15:38 μμ »
Πήρα τηλέφωνο το υπουργείο σήμερα, να ρωτήσω τι γίνεται... μου είπαν οτι έχουν τουλάχιστον 800 κενά αναπληρωτές ΠΕ06 Αττική-ΑΚΩ ή ΑΜΩ,δε σκέφτηκα να ρωτήσω- που πρέπει να καλύψουν,αλλά δεν υπάρχουν λεφτά αυτή τη στιγμή.

Περιμένουν,λέει, αλλά θα γίνουν κι άλλοι διορισμοί...Ntelaki, κι εγώ χτες βράδυ ίδια κατάσταση ήμουν,ήθελα απλά να τα παρατήσω, δεν άντεχα άλλο...αλλά θα δούμε, there may be hope yet!:)

Τα 800 κενά είναι χωρίς τους χθεσινούς αναπληρωτές? Αν μάθεις για Αττική ενημέρωσέ μας, με ενδιαφέρει....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1569 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 03:22:52 μμ »
Kρήτη υπάρχουν κενά?

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1570 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 03:43:26 μμ »
Κ μιας κ αρχίσαμε τις ερωτήσεις ανά περιοχές...Θεσσαλία κανένα κενό ? ;)

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1571 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 06:04:12 μμ »
Περυσι, Joanna, και με 0 μόρια δούλευαν...φέτος πως τα κατάφεραν...
Δούλεψαν πέρσι με 0 μόρια;! Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες!

Δεν ξέρω αν θα δουλέψουν φέτος με 0 μόρια, αλλά θα δουλέψουν ακόμη αρκετοί από αυτούς που έχουν κάμποσα...

Η αλήθεια είναι πάντως ότι κάτι είχαν με την ειδικότητά μας φέτος...
Και λίγο λαμβάνω υπόψη μου αυτό που ισχυρίζονται ότι πλεονάζουμε και γι'αυτό δεν έκαναν διορισμούς.
Ε τότε, γιατί παίρνουν τόσους αναπληρωτές;



προφανως θα εννοουσε ωρομισθιους σε ορισμενες περιοχες.  για τα 0 μορια λεω.

παντως για το τελευταιο που λες , το αναρωτιομουν κ εγω χθες το βραδυ. θα μπορουσε να κανει διορισμους μονο στην α'βαθμια. τουλαχιστον ας επαιρνε μονο τους διοριστεους του ΑΣΕΠ.
που κ παλι θα υπηρχαν αναγκες κ ουτε κ αυτοι θα εφταναν. αλλα θα καλυπτε καπως τα πιλοτικα.
Εεεμ!  ;)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος olde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1572 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 10:21:52 μμ »
Λοιπόν παιδιά μην σκάτε..... Χθες απογοητεύτηκα και έκλαιγα και έλεγα πως θα τα παρατήσω.... Μόλις μίλησα με μια φίλη μου που είναι στο υπουργείο και με καθησύχασε.... Θα πάρουν πολλούς ακόμα και πολύ πιθανόν ΑΚΩ.... Το ίδιο ισχύει και για τους ΑΜΩ.... Απλά μην περιμένετε νέα μέσα σε αυτή την εβδομάδα σίγουρα! Μέχρι να παρουσιαστούν και να ξαναμετρήσουν τα κενά! Μου είπε υπομονή!!!  Ειδικά Αθήνα (κυρίως δυτική) υπάρχουν πάρα πολλά κενά!

ΥΓ: Έχει δηλώσει κανένας από εσάς για ΑΜΩ Β'Λέσβου μήπως; (Λήμνος)

εγώ δήλωσα β'λεσβου αλλά πλέον δε ξερω αν θα μας πάρουν......κενα υπάρχουν εκτός μυρινας. τουλάχιστον υπήρχαν πριν απο τη β' φάση αναπληρωτων.

Αποσυνδεδεμένος fgtn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1573 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 11:10:55 μμ »
Οσοι εκπαιδευτικοι προσληφθηκατε χθες,παρακαλω διαβαστε στο esos.gr, τις οδηγιες που εστειλε το υπουργειο προς τις διευθυνσεις και προσεξτε εκει που λεει οτι "δεν προσεληφθησαν ως αναπληρωτες................." Τι καταλαβαινετε??οτι οσοι προσεληφθησαν μεσω εσπα δε θεωρουνται αναπληρωτες?

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1574 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 11:11:54 μμ »
Λοιπόν παιδιά μην σκάτε..... Χθες απογοητεύτηκα και έκλαιγα και έλεγα πως θα τα παρατήσω.... Μόλις μίλησα με μια φίλη μου που είναι στο υπουργείο και με καθησύχασε.... Θα πάρουν πολλούς ακόμα και πολύ πιθανόν ΑΚΩ.... Το ίδιο ισχύει και για τους ΑΜΩ.... Απλά μην περιμένετε νέα μέσα σε αυτή την εβδομάδα σίγουρα! Μέχρι να παρουσιαστούν και να ξαναμετρήσουν τα κενά! Μου είπε υπομονή!!!  Ειδικά Αθήνα (κυρίως δυτική) υπάρχουν πάρα πολλά κενά!

ΥΓ: Έχει δηλώσει κανένας από εσάς για ΑΜΩ Β'Λέσβου μήπως; (Λήμνος)

εγώ δήλωσα β'λεσβου αλλά πλέον δε ξερω αν θα μας πάρουν......κενα υπάρχουν εκτός μυρινας. τουλάχιστον υπήρχαν πριν απο τη β' φάση αναπληρωτων.
Και εγώ δήλωσα Λέσβο αλλά ως πρώτη επιλογή είχα Χίο όπου και πήραν 1 μόνο άτομο από την πρώτη φάση.. Ξέρεις κάποιος τι γίνεται προς τα εκεί ή γενικότερα Β.Αιγαίο??

Αποσυνδεδεμένος ninawire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1575 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 12:43:06 πμ »
Οσοι εκπαιδευτικοι προσληφθηκατε χθες,παρακαλω διαβαστε στο esos.gr, τις οδηγιες που εστειλε το υπουργειο προς τις διευθυνσεις και προσεξτε εκει που λεει οτι "δεν προσεληφθησαν ως αναπληρωτες................." Τι καταλαβαινετε??οτι οσοι προσεληφθησαν μεσω εσπα δε θεωρουνται αναπληρωτες?
καταρχας σε ευχαριστω προσωπικα για την επισημανση στο esos.gr,την οποια δεν αντιληφθηκα.προφανως δεν θεωρουμαστε αναπληρωτες καθως μας κατονομαζει ως πρωτη φαση.συνεπως δεν ειμαστε η πολυαναμενομενη β φαση αναπληρωτων.παρολα αυτα αναφερει ξεκαθαρα οτι θα ειμαστε ολοι πληρους ωραριου(24 ωρες κι οχι λιγοτερες) και η προυπηρεσια λαμβανεται κανονικα υποψη οπως στους αναπληρωτες.προφανως δεν φαινομαστε πουθενα να επιβαρυνουμε το ελλειμμα αυτου του απαραδεκτου τοπου,μιας και η χρηματοδοτηση ειναι εξ ευρωπης.ας ελπισουμε κι αλλοι συναδελφοι να προσληφθουν συντομα...ας ειναι κι απ το εσπα.δυστυχως παρακαλαμε για τα αυτονοητα...
στη διευθυνση που εκανα το πρωι αναληψη υπηρεσιας μια "εκπαιδευτικος" υπευθυνη για της ατιτησεις μας,σχολιασε με θρασος:"δεν φτανει που σας παιρνουν,θελετε να ξερετε και ποσες ωρες θα εχετε?οσες ειναι,αυτες θα παρετε."τα παραπανω ηταν απαντηση στην ερωτηση αν υπαρχει συμβαση με τους ορους.
Ι've been too honest with myself, I should have lied like everybody else.

Αποσυνδεδεμένος marilou18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1576 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 12:52:33 πμ »

καταρχας σε ευχαριστω προσωπικα για την επισημανση στο esos.gr,την οποια δεν αντιληφθηκα.προφανως δεν θεωρουμαστε αναπληρωτες καθως μας κατονομαζει ως πρωτη φαση.συνεπως δεν ειμαστε η πολυαναμενομενη β φαση αναπληρωτων.παρολα αυτα αναφερει ξεκαθαρα οτι θα ειμαστε ολοι πληρους ωραριου(24 ωρες κι οχι λιγοτερες) και η προυπηρεσια λαμβανεται κανονικα υποψη οπως στους αναπληρωτες.προφανως δεν φαινομαστε πουθενα να επιβαρυνουμε το ελλειμμα αυτου του απαραδεκτου τοπου,μιας και η χρηματοδοτηση ειναι εξ ευρωπης.ας ελπισουμε κι αλλοι συναδελφοι να προσληφθουν συντομα...ας ειναι κι απ το εσπα.δυστυχως παρακαλαμε για τα αυτονοητα...
στη διευθυνση που εκανα το πρωι αναληψη υπηρεσιας μια "εκπαιδευτικος" υπευθυνη για της ατιτησεις μας,σχολιασε με θρασος:"δεν φτανει που σας παιρνουν,θελετε να ξερετε και ποσες ωρες θα εχετε?οσες ειναι,αυτες θα παρετε."τα παραπανω ηταν απαντηση στην ερωτηση αν υπαρχει συμβαση με τους ορους.
Απίστευτο!!!Ντροπή ρε συ...................
All the world's a stage and all the men and women merely players; they have their exits and their entrances. And one man in his time plays many parts, his acts being seven ages.

Αποσυνδεδεμένος ninawire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1577 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 01:00:44 πμ »
ντροπη και ονειδος εν γενει στην παιδεια!!!!ανεπιτρεπτο να υπογραφουμε στα τυφλα και να παρακαλαμε να μας ενημερωσουν βολεμενοι "συναδελφοι" σε γραφεια,οι οποιοι δεν εχουν πατησει ποτε το ποδι τους σε σχολικη αιθουσα...και ουτε προκειται μιας και οι αποσπασεις επανηλθαν πριν καλα καλα διακοπουν,οπως υποσχονταν...
Ι've been too honest with myself, I should have lied like everybody else.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1578 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 01:46:00 πμ »
ντροπη και ονειδος εν γενει στην παιδεια!!!!ανεπιτρεπτο να υπογραφουμε στα τυφλα και να παρακαλαμε να μας ενημερωσουν βολεμενοι "συναδελφοι" σε γραφεια,οι οποιοι δεν εχουν πατησει ποτε το ποδι τους σε σχολικη αιθουσα...και ουτε προκειται μιας και οι αποσπασεις επανηλθαν πριν καλα καλα διακοπουν,οπως υποσχονταν...

Πες τα!!!!! +++++++++++++
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1579 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 08:39:56 πμ »
Μόλις πήρα στο Υπουργείο: λοιπόν, είμαστε πλήρους ωραρίου, θα πληρωνόμαστε σαν αναπληρωτές και θα παίρνουμε κανονικά όλα τα μόρια. Απλά, επειδή είμαστε με το ΕΣΠΑ, γι'αυτό το γράφει μέσα έτσι το έγγραφο. Μάλλον ο όρος "αναπληρωτές" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σ'αυτό το πρόγραμμα. Και, όπως μου είπε απορημένη η υπάλληλος του Υπουργείου στην επισήμανσή μου "δεν είμαστε αναπληρωτές;": "Καλά, και τότε τι είστε;" ;) Για άλλη μια φορά άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς....... Και στο κάτω-κάτω αφού πληρωνόμαστε σαν αναπληρωτές και θα παίρνουμε κανονικά τα μόρια, τι μας ενδιαφέρει πώς θα μας αποκαλούν; Ας μας λένε: "ε, ψιτ, εσύ", for all I care!!! ;D ;)

Και τώρα βοηθήστε με, σας παρακαλώ: Προσπαθώ από χθες να βρω κάποιο site με τα σχολεία, τις περιοχές και τα μόρια της Πρωτοβάθμιας και δεν βρίσκω. Το moriade είναι για Δευτεροβάθμια. Ξέρει κάποιος πού μπορώ να τα βρω; Δεν είμαι σίγουρη σε κάθε περιοχή της Θεσ/κης (Α, Β, Γ, Δ, Ε) ποια σχολεία ανήκουν. Μου πρότειναν ένα σχολείο που τουλάχιστον στην Δευτεροβάθμια ανήκει σε άλλη περιοχή από αυτή που κλήθηκα. ??? ??? ??? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2010, 09:01:16 πμ από panickos »

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1580 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 09:31:25 πμ »
Έχει τα μόρια και από δίπλα λέει σε ποια περιοχή υπάγεται κάθε δημοτικό σχολείο

http://www.ypepth.gr/el_ec_category2035.htm

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1581 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 09:36:08 πμ »
Έχει τα μόρια και από δίπλα λέει σε ποια περιοχή υπάγεται κάθε δημοτικό σχολείο

http://www.ypepth.gr/el_ec_category2035.htm
Μόλις το βρήκα! Thanks πάντως

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 719
Σύνολο: 720

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.