*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 851097 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3108 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:36:26 μμ »
εγω μιλουσα για ηρακλειο!!αρκουδιτσα αν εσυ εχεις κανενα γνωστο στην αθμια παρε να μαθεις αν υπαρχουν ακομη κενα και αν ειναι εντος πολης???

http://www.darksface.com/profiles/blogs/5190533:BlogPost:285754?ref=nf

και δειτε κι αυτο!!!!ετσι, για να ελαφρυνω το κλιμα!!γιωτα αφιερωμενο στο παιδακι σου για τις ωρες που δεν θα τρωει!!!

δεν το δειχνω αυτο το πραμα στο παιδι μου!!! μετα θα πρεπει να το τρεχω στους ψυχολογους για να ξεπερασει τα τραυματα που θα του εχω δημιουργησει!
μετα απο 2 βδομαδες η α/βαθμια?  :o :o :o κα η β/βαθμια? καλα Χριστουγεννα? και μου το ελεγε το καμαρι μου "Μαμα γιατι δε γινεσαι κομμωτρια? και διπλα στο σπιτι θα εισαι και θα εχεις δουλεια συνεχεια!"
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:25 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3109 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:41:38 μμ »
Λοιπόν, πήρα μόλις στη Β'βάθμια Ηρακλείου.
Με παρέπεμψαν στο ΠΥΣΔΕ, καθότι εκεί γνωρίζουν τα κενά. Εκεί μια ευγενέστατη, οφείλω να ομολογήσω, κοπέλα μού είπε ότι ΠΕ06 έχουν υπεράριθμους. Μη βιαστείτε να απογοητευτείτε όμως.

Καθότι ...ανικανοποίητη και επίμονη, συνέχισα τις ερωτήσεις.
Όταν λοιπόν τη ρώτησα αν γνωρίζει αν θα προωθηθούν στην Πρωτοβάθμια οι υπεράριθμοι, μου είπε ότι δεν γνωρίζει, αλλά πρέπει να περιμένουμε, γιατί αυτόν τον καιρό γίνονται και αποσπάσεις και λήψη διαφόρων αδειών και άλλα.

Τη ρώτησα αν βάσει της πείρας της βλέπει να υπάρχουν μεγάλες αλλαγές σε σχέση με πέρυσι.
Μου είπε ότι δεν υπάρχουν δραματικές αλλαγές, περίπου τα ίδια με πέρυσι ισχύουν, εξάλλου η κάθε χρονιά έχει τη δική της δυναμική.
Αυτά. Μη σας παίρνει από κάτω, όλα καλά θα πάνε.

Μόλις έχω νέα κι από Πρωτοβάθμια, θα σας τα σφυρίξω!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:48:42 μμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3110 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:48:28 μμ »
Κι εγώ πιστεύω πως δε γίνεται να εξαφανίστηκαν έτσι όλα τα περσινά κενά. Και πέρσι έλεγαν πως θα πάρουν λίγους αναπληρωτές, γιατί θα κατέβαζαν από τη δευτεροβάθμια αλλά πήρε το μεγαλύτερο αριθμό αναπληρωτών σε σχέση με άλλες χρονιές. Να δεχτούμε ότι θα πάρει λιγότερα άτομα, ναι, αλλά δε νομίζω να χουμε δραματικές αλλαγές. Υπομονή, λοιπόν, (όσο γίνεται) και ψυχραιμία!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3111 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:49:53 μμ »
Κι εγώ πιστεύω πως δε γίνεται να εξαφανίστηκαν έτσι όλα τα περσινά κενά. Και πέρσι έλεγαν πως θα πάρουν λίγους αναπληρωτές, γιατί θα κατέβαζαν από τη δευτεροβάθμια αλλά πήρε το μεγαλύτερο αριθμό αναπληρωτών σε σχέση με άλλες χρονιές. Να δεχτούμε ότι θα πάρει λιγότερα άτομα, ναι, αλλά δε νομίζω να χουμε δραματικές αλλαγές. Υπομονή, λοιπόν, (όσο γίνεται) και ψυχραιμία!
Έτσι μπράβο!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:25 »

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3112 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:52:19 μμ »
εμενα γιατι μου ειπαν "αυτη τη στιγμη που μιλαμε δεν υπαρχουν κενα" λετε μετα απο μια ωρα να προκυψουν???  :-\ ?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3113 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:56:48 μμ »
εμενα γιατι μου ειπαν "αυτη τη στιγμη που μιλαμε δεν υπαρχουν κενα" λετε μετα απο μια ωρα να προκυψουν???  :-\ ?

γιατι ακομα κανουν αιτησεις γι'αδειες, καποιος το εγραψε πιο πανω, και οσοι εκανα αιτηση για συνταξιοδοτηση Αυγουστο τα κενα που αφηνουν δεν εχουν φανει ακομα, αυτο θα γινει γυρω στις 10 Οκτωβρη
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3114 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:59:45 μμ »
Α πα πα πα...
Δηλαδή, αν κανένας μείνει σ'αυτά που του πρωτοαπαντάνε τα σαίνια στις Διευθύνσεις, πρέπει να πάει ντουγρού να βάλει πλερέζες!
Επιτέλους πέτυχα ένα νούμερο στην Πρωτοβάθμια.
Όταν ρώτησα αν έχουν κάποια εικόνα για τα κενά, αρχικά μου είπαν ότι δεν υπάρχουν κενά!  :o :o :o

Καθότι συνέχισα τις ερωτήσεις, για να δω μπας και μου πει ακριβώς τι εννοεί, την άκουγα να ρωτά διπλανούς αν υπάρχουν κενά Αγγλικής και πόσα! Οι φίλτατοι συνάδελφοί της, μόνο που δεν με έδειραν!
Τελικά μου είπε να ξαναπάρω από Δευτέρα καλύτερα...
Τη ρωτώ λοιπόν κατά πόσο ισχύουν τα νούμερα των κενών που αναρτούν οι κατά τόπους αιρετοί.
Εκεί αρχικά δεν ήξερε τι να μου απαντήσει, μετά είπε πως ισχύουν και να πάρω στο τηλ. νούμερο που δίνουν οι αιρετοί για να μάθω!  >:( >:( >:(
Σ'αυτό το σημείο, πρέπει κάτι να έγινε με τη γραμμή, σαν να άκουγε και κάποιος άλλος...  ???

Δηλαδή, της λέω ευγενέστατα, να μην ξαναπάρω σε σας;
Πώς, μου λέει, να ξαναπάρετε!
Ό,τι καταλάβατε, κατάλαβα!
Μάλλον θα πάρω και σε άλλο νούμερο, μπας και βρω κανέναν πιο ενημερωμένο υπάλληλο!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3115 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:04:08 μμ »
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!
σα να παρακολουθω θεατρικο του Beckett ειναι...
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3116 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:12:35 μμ »
Συνάδελφοι ειλικρινά μην ακούτε βλακείες!!Κενά υπάρχουν!! Μαθαίνω συνεχώς για κενά στον νομό μου, δεν γίνεται να εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας τα περσινά κενά!! Τι είναι κουνελάκια που τα βάζει ο μάγος - μάγισσα - στο καπέλο και εξαφανίζονται;   Αν είναι δυνατόν!
Απλά αυτό που γίνεται είναι το εξής: προτεραιότητα έχουν μόνο οι δάσκαλοι και οι νηπιαγωγοί και εμάς μας έχουν.... να μην το πω.
Όποιος από εμάς πάει φέτος σε σχολείο και δεν συμμετάσχει σε απεργείες θα είναι πολύ βλάκας... Συγνώμη αλλά έχω φτάσει στα όρια μου με αυτά που γίνονται.

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3117 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:17:41 μμ »
Συνάδελφοι ειλικρινά μην ακούτε βλακείες!!Κενά υπάρχουν!! Μαθαίνω συνεχώς για κενά στον νομό μου, δεν γίνεται να εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας τα περσινά κενά!! Τι είναι κουνελάκια που τα βάζει ο μάγος - μάγισσα - στο καπέλο και εξαφανίζονται;   Αν είναι δυνατόν!
Απλά αυτό που γίνεται είναι το εξής: προτεραιότητα έχουν μόνο οι δάσκαλοι και οι νηπιαγωγοί και εμάς μας έχουν.... να μην το πω.
Όποιος από εμάς πάει φέτος σε σχολείο και δεν συμμετάσχει σε απεργείες θα είναι πολύ βλάκας... Συγνώμη αλλά έχω φτάσει στα όρια μου με αυτά που γίνονται.
Ετσι είναι συνάδελφοι!Δεν είναι δυνατόν να μπήκαν πέρυσι αναπληρωτές που ούτε με τα κυάλια δεν έβλεπαν θέση και φετος να μην υπάρχουν κενά!Μην τρελαθούμε τελείως...Απλά πρέπει να άνουμε υπομονή μέχρι να δεήσουν να βγάλουν και την δική μας φάση!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3118 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:20:02 μμ »
μολις εριξα μια ματια στις τοποθετησεις των υπεραριθμων στη Δ. Αττικη. ενω υπαρχουν υπεραριθμοι φιλολογοι καλεσαν και 14 αναπληρωτες στη συγκεκριμενη περιοχη, δεν ξερω αν αυτο σημαινει τιποτα.
να παρω και γω στο υπουργειο να ρωτησω ποτε θα καλεσει η β/βαθμια η θα γελαν και τα ντουβαρια?  ::)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3119 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:23:46 μμ »
Δεν ξέρω μέχρι πότε θα συνεχιστεί αυτό το βιολί! Να είμαστε κάθε χρόνο πιόνια στα χέρια μας και να καρδιοχτυπούμε για το που μπορεί να είμαστε αύριο ανίκανοι να κάνουμε οποιοδήποτε προγραμματισμό!
Φταίμε και εμείς όμως γιατί δεν ξεσηκωνόμαστε και δεν συσπειρωνόμαστε να κάνουμε κάτι για όλη αυτήν την κατάσταση. Μόλις ο καθένας από εμάς προσληφθεί το βουλώνουμε και συνεχίζουμε σαν να μην έχει συμβεί τίποτα.
Έχετε αναλογιστεί πόσο έχουν ήδη αυξηθεί οι πίνακες με όλους εμάς τους αδιόριστους συναδέλφους; Δηλαδή δεν πάει άλλο, τι να πω;

Αποσυνδεδεμένος popbat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3120 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:24:58 μμ »
εγω παντως μιλησα με δβαθμια ημαθιας και μου ειπε οτι δεν εχει καθολου κενα. Εχει υπεραριθμους που θα τουσ διαθεσει στην αβαθμια αλλα τα κενα ειναι τοσα πολλα που δεν φτανουν να καλυθφουν και θα καλεσει αναπληρωτες.Για οποιον θελει τα κενα ειναι ανηρτημενα στην ιστοσελιδα της δβαθμιας. Λετε να επιχειρησουμε να κανουμε κανα τηλ κατω?

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3121 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:41:47 μμ »
μολις εριξα μια ματια στις τοποθετησεις των υπεραριθμων στη Δ. Αττικη. ενω υπαρχουν υπεραριθμοι φιλολογοι καλεσαν και 14 αναπληρωτες στη συγκεκριμενη περιοχη, δεν ξερω αν αυτο σημαινει τιποτα.
να παρω και γω στο υπουργειο να ρωτησω ποτε θα καλεσει η β/βαθμια η θα γελαν και τα ντουβαρια?  ::)
Αυτό δεν μπορώ να χωνέψω κι εγώ!! Όταν τους παίρνουμε τηλ. και ρωτάμε, όσοι ξέρουν ν' απαντήσουν, λένε ότι ακολουθούν τη νόμιμη διαδικασία (πρώτα αποσπάσεις κτλ) για να μην δημιουργηθούν προβλήματα. Γιατί όμως δεν το κάνουν αυτό σε ΟΛΕΣ τις ειδικότητες; ; ; Και όπως και να 'χει, αυτή τη στιγμή υπάρχουν σίγουρα περιοχές που έχουν κενά αγγλικών και δεν καλύπτονται με καμία απόσπαση. Ας καλέσουν εκεί-κι ας είναι για 50 άτομα μόνο. Φέτος περιμένουν να έχουν ολοκληρωμένη εικόνα κενών; Κι αν πάρει κν άδεια το Μάρτιο; Γιατί δεν περιμένουμε κι εκείνο το κενό και μετά να μας καλέσουν όλους μαζί.
giota8, να πάρεις!!! Κατά πάσα πιθανότητα, ό,τι να 'ναι θα πουν πάλι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162171
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 800
Σύνολο: 815

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.